Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Boris 'Paris' Burger
1 >
mínus indicator plus

Zaujímavé!   Zaujímavé!

Zdalo sa mi, že Hugh je veľmi dobrý. Bez akejkoľvek námahy. Hrá prirodzene - bez toho, že by som chcel znižovať výkon Nicole.
 
mínus indicator plus

Poznal som ho osobne   Poznal som ho osobne

Bývali sme v jeho dome na Pavlovovej 25 (Winterova). Ako dieťa som mu sedával na kolenách. Bol to vynikajúci človek. Na Vianoce sa s nami ticho modlil, bývali sme cez bývalý salón v jeho byte, v jeho druhej časti, ktorý mu komunisti zobrali. Nikdy nežehral na pomery.
 
mínus indicator plus

.   .

Čo sa dá robiť? Ak by sme žili v kultúrnej krajine, nikto by nenašiel odvahu, pretože verejná mienka by mala svoju váhu. V NYC je od šesťdesiatych rokov m st. komisia zložená z významných obyvateľov mesta, a tí, keď nedajú súhlas na demoláciu objektu, tak si ani miliardár ako Donald Trump nepomôže.
 
mínus indicator plus

Takže cirkvi platiť   Takže cirkvi platiť

bude štát. Čiže my všetci. Veriaci aj neveriaci. Ale páni biskupi by chceli napriek tomu, tomu štátu diktovať, keď ide o všeobecné opatrenia motivované ochranou všetkých obyvateľov..
 
mínus indicator plus

Tak prrr!   Tak prrr!

Rozhovor je síce nudný, ale Darinka má hlas od pánaboha.
 
mínus indicator plus

Toto je porazenecký pohľad   Toto je porazenecký pohľad

Never tomu, že sa nedá nájsť kľúč k človeku. Iba nikto nevieme ako na to, a tak robíme chyby. Podľa môjho názoru sa situácia za posledných 15 rokov zhoršila. Na Slovensku. A osobne si myslím, že v tom má prsty aj agresivita a zosmiešňovanie. Liberálov, ktorí zosmiešňujú konzervatívcov. My máme - a nielen my - dva svety. Myslíme si, že v meste žije kvalitnejšia časť spoločenstva. A dedina sa uzatvára, pretože mesto ňou pohhŕda.
26.08.2020 16:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Výborný autor   Výborný autor

Duša človeka má dovolenku, keď sa začíta do jeho knižiek.
 
mínus indicator plus

Francúzska verzia   Francúzska verzia

ma nenadchla. Možno som mal veľa očakávania. Tá téma je naozaj skôr slovenská.
 
mínus indicator plus

Hm...   Hm...

Problém je v tom, že toto mala riešiť polícia s odborníkmi a nie noviny. Pretože profesor má poškodenú povesť - či už je alebo nie je vinný. Sledujem, že sú dva tábory. Jeden o jeho vine vôbec nepochybuje (je predsa všeobecne známe). Druhý mu absolútne dôveruje (vynikajúci odborník, ktorého chcú poškodiť) V obvineniach absentuje jeho (zdôraznená) dlhoročná prax a poctivé školy 60 rokov minulého storočia. Viem, ako starší človek, že voľakedy už len "obyčajný" obvodný lekár bol temer všeumelcom, nie ako dnes, keď nám podá do ruky papier s adresou na odborníka, v strachu, že by mohol podceniť náš zdravotný stav. Jednak nebolo toľko vycizelovaných odborov a druhák, dovolím si myslieť, že na tú dobu boli lekári väčší fachmani, než je tomu v súvislosti so súčasnosťou dnes. Venovali sa tomu a pripravovali sa na svoju prácu poctivejšie (aspoň pre odľahčenie známy vtip: Keď vidím akí my sme inžinieri, bojím sa ísť k lekárovi v našom veku). A neviem aký vekový rozdiel je medzi odborníkmi, ktorých redakcia vyzvala na spoluprácu.. Časť z nich možno vyštudovala po Novembri. Je vyškolená považovať čokoľvek intímnejšieho rázu za sexuálne obťažovanie. Profesor je zo starej školy. Dnes uverejnila pani Kovačič Hanzelová s pánom Krempaským článok, od ktorého som čakal väčšiu hĺbku a rozsiahlosť. Jediné (pre mňa) nóvum je to pierko, ktoré pán profesor striktne odmietol (že by sa nim dám dotýkal). Počet sťažovateliek je na takú dlhú prax veľmi mizivý. Predsa im redakcia zaručila anonymitu, nemali sa čoho báť. Ak je teda niečo všeobecne známe, vie sa o tom - aj v článku to hovorí ktorýsi neurológ - ktorý ale odmieta spolupracovať s redaktormi, tak by som čakal niekoľko desiatok ak nie stoviek anonymných oznámení na p. Traubnera.
 
mínus indicator plus

Samko, toto som si prečítal   Samko, toto som si prečítal

V roce 2019 policie zastřelila v USA 1004 lidí, ozbrojených či jinak nebezpečných; černoši tvořili asi čtvrtinu z nich (235), což je méně, než by odpovídalo relativní frekvenci kontaktů černochů s policií. Například 53 % pachatelů vražd a 60 % pachatelů loupeží byli černoši (oproti 13 % v populaci). V roce 2019 zastřelila policie 9 neozbrojených černochů a 19 neozbrojených bělochů. Policista má 18krát větší pravděpodobnost být zabit černochem než neozbrojený černoch policistou. Analýzy ukazují, že neozbrojený černoch je častěji zastřelen černošským či hispánským policistou než bělošským. A tuto je ešte z čoho čerpal: https://www.wsj.com/articles/t...
08.06.2020 17:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tiež mi to napadlo,   Tiež mi to napadlo,

ale tu ide o páchateľa viacerých trestných činov, či ako sa tomu dnes hovorí, s nízkou inteligenciou. Kdežto ten Hossu bol dovtedy údajne bezúhonný. A je to človek ekonomicky zdatný, čo naznačuje, že má čo stratiť. Tento pán by zrejme mohol pokračovať vo svojom správaní. Čím Hossuho neospravedlňujem, ja by som mu naparil vysoký trest - iba uvažujem, že možno aj toto rozhodlo.
 
mínus indicator plus

Mnoho ľudí pracuje na smeny   Mnoho ľudí pracuje na smeny

vrátane nočných a víkendu. Pre nich bola možnosť nákupu alebo posedenia v kaviarni nákupného centra v nedeľu oddychom. Nemyslím si, že tí, ktorí robia v nedeľu v obchode, robili každý deň v týždni a že potrebujú nedeľný oddych. Nechal by som to na voľný trh. Neobmedzoval by som tých, ktorí v nedeľu ráno prídu z nočnej a chcú si ísť kúpiť niečo pod zub. U nás to nie je ako v Nemecku, akékoľvek podobné obmedzenie vyvoláva asociáciu na fanatikov, ktorí lezú ľuďom do vankúšov aj do špajzí.
 
mínus indicator plus

:)   :)

Neuveriteľné! Začnem veriť na to, že existujú nejaké sprisahanecké skupiny, ktoré pracujú na ešte väčšom zdebilnení "bohabojného" Slovenska :) Titulok ako lusk!
 
mínus indicator plus

Jó *****   Jó *****

necynický text!
11.04.2020 13:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Rado, si frajer!   Rado, si frajer!

.
11.04.2020 13:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ivet,   Ivet,

Ty furt bloguješ? :) Náhodou som otvoril blog, a čo nevidím? Vlastne vidím :) Ahoj!
Reakcia k téme: Jar s korunou
05.04.2020 8:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

V BRatislave nebola Hitlerjugend,   V BRatislave nebola Hitlerjugend,

zrejme išlo o Hlinkovu mládež.
 

1 >

Najčítanejšie na SME