Sobota, 6. jún, 2020 | Meniny má NorbertKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1520967
1 >
mínus indicator plus

Pokora a realita   Pokora a realita

Timmy má tentoraz pravdu. Neskoro, nedôrazne a nedostatočne sa dištancovali od Smeru. A navyše preferovali témy, ktoré sú mnohokrát v príkrom rozpore s väčšinovým zmýšľaním.
 
mínus indicator plus

Prečo považujete   Prečo považujete

Libtardov z PS za liberálov?
 
mínus indicator plus

Do ešte submisívnejšej   Do ešte submisívnejšej

Digitálnej oligarchii ide len o o informatizáciu štátnej správy. Pozrite si prosím prepojenia slovensko.digital a PS. Zacítili, že táto vláda s tým nebude vedieť nič robiť (pretože má a bude mať iné problémy) a balík s veľkou mierou pravdepodobnosti ostane visieť do ďalšieho volebného obdobia.
 
mínus indicator plus

Robí sa to aj naopak   Robí sa to aj naopak

Ťažiari tiež majú svoju propagandu - napríklad server server NICPP. Preto treba veľmi pozerať kto a čo hovorí. Ale zasaďte si prosím víziu/potrebu budovania nízkouhlíkovej ekonomiky do vývoja súčasnej (predkrízovej) svetovej ekonomickej situácie. Pomôcka: V čase, keď zlyháva už aj monetárna a fiškálna stimulácia rastu, čo tak vyvolať rast administratívne (=legislatívne vynútená prestavba ekonomiky na "nízkouhlíkovú")?
 
mínus indicator plus

A to najdôležitejšie som zabudol   A to najdôležitejšie som zabudol

Svet nie je čiernobiely. Ani jednoduchý. Najdôležitejšie je veci posudzovať s nadhľadom.
 
mínus indicator plus

Kľud prosím   Kľud prosím

Podliehate šíriteľom paniky. Svojím príspevkom som chcel len poukázať, že alarmisti šíria iba prísne vybrané informácie (manipulačná technika cherry picking), často vytrhnuté z kontextu či prípadne vložené do kontextu zavádzajúceho. Nikde nepíšem, že klíma sa nemení a nemáme to nahnuté. Ale pomaly 20 rokov sa venujem štúdiu manipulačných techník (teraz už asi začnem robiť kurzy obrany proti nim), takže mi nerobí problém identifikovať masívne aplikovanie techniky FUD (nájdite si prosím v Googli, čo to je). A čo sa týka kritického myslenia: - skúste si dohľadať informácie sám, takisto aj to, kto ich prezentuje - potom zistíte, kde žijete a naozaj mnohým hrabe, pretože bezvýhradne veria tomu, kto ich straší - zistíte, že často býva skutočná podstata problému iná, ako ju záujmové skupiny predstavujú. Prípadne ju radšej ani nepredstavujú. Osobne som presvedčený, že za klimatické zmeny je oveľa viac zodpovedný rozvrat ekosystémov Zeme ako CO2. To je ale veľmi dlhá a hlavne nie sexi téma pre politikov, bankárov a podnikateľov. Na to sa nedá zarobiť tak, ako na budovaní "bezuhlíkovej" ekonomiky. Preto je hlavný a najväčší "nepriateľ" CO2....
 
mínus indicator plus

Dlho sa venujem teórii manipulácie...   Dlho sa venujem teórii manipulácie...

takže poviem takto. Psychológia, sociológia a informačné technológie odvtedy pokročili :)
 
mínus indicator plus

Predstavenie sa nezačína   Predstavenie sa nezačína

Predstavenie sa už dávno začalo a obchodníci so strachom hrajú ďalej svoju špinavú frašku, aby nám predali budovanie "nízkouhlíkovej ekonomiky". K "argumentom" v článku: 1. masové vymieranie: - masové sa ešte ani nezačalo a už sme "uprostred neho" - autor cudne o mlčí o tom, že vymieranie sa deje hlavne kvôli likvidácii prirodzených biotopov, nie kvôli klimatickej zmene 2. Rozpad biotopo: - autor cudne mlčí napríklad o tom, koľko repky do biopalív sa pestuje na poliach, ktoré vznikli klčovaním pralesov - detto kokosové plantáže - detto rozorané savany - kukurica a sója - ešte pikoška - vek amazonského pralesa je niekoľkotisíc rokov - predtým tam bola savana 3. Dusenie sa: - iba ďalšia z veštieb ľudí, ktorí benefitujú zo strašenia či sú na ňom priamo závislí 4. Sucho: - autor "zabudol" napísať, že píše aj o zásobníkch vody, ktoré sa neobnovujú zo svojej geologickej podstaty. To už objekt manipulácie "nemusí" vedieť. 5. Hladiny: - už sme mali kopu veštieb, ktoré sa nesplnili, možno táto sa splní. Skôr to bude tých 26 cm. Takže zásadne nepočúvajme tých, ktorí sa v nás snažia vyvolať paniku s cieľom, aby sme prijali/podporili ich riešenia. Zvážme všetky argumenty a nepočúvajme predstaviteľov klimapriemyslu s ich politickými a mediálnymi hlásnymi trúbami. Zvážme aj tvrdenia akademických kruhov, závislých od ich príspevkov. takisto buďme pozorní, ak sa lobbystické zdroje tvária ako vedecké (alarmistami často citovaný skepticalscience, za ktorým sú v skutočnosti ľudia od vývoja vodíkových článkov). Konajme uvážlivo, po dôkladnom zvážení argumentov. Na nete dosť peer-review faktov, ktoré spochybňujú tvrdenia krikľúňov o tom, že včera bolo neskoro. Jeden príklad za všetky: https://jonova.s3.amazonaws.co... Graf ukazuje teploty počas posledných 10.000 rokov. Tá malá červená časť na konci je súčasné "bezprecedentné" oteplenie. Zachovajme prosím chladnú hlavu, správajme sa šetrne k Zemi a naprávajme ekologické škody, ktoré sme v minulosti spôsobili. A hlavne zvážme, či nás dokáže Zem uživiť toľkých bez toho, aby sme nenávratne zničili jej ekosystémy.
 
mínus indicator plus

Je sranda,   Je sranda,

Ako si mnohí mýlia neomarxizmus a komunizmus. Miestni diskutéri často veľmi preháňajú, ale dosť vecí majú na svedomí v USA aj libtardi. Normálne by bolo, keby ľudia vyliezli zo svojich bublín a pozreli sa kriticky okolo seba. Mnohí z nich by prehliadli hry médií tej či onej strany. V dnešnej dobe je už ťažšie dopátrať sa pravdy, "kriviteľov videnia sveta" máme všade okolo.
 
mínus indicator plus

Oprava   Oprava

Samozrejme y vyvolali pocit viny aj v tých, ktorí sa na tom NEpodieľali.
 
mínus indicator plus

Zaujímavý postreh   Zaujímavý postreh

Po vojne Nemcom premietali v kinách ako žurnál zábery z koncentrákov, aby vyvolali pocit viny aj v tých, ktorí sa na tom podieľali. V podstate až teraz sa nemecký národ tohoto pocitu viny zbavuje. Niečo podobné robia neomarxisti v USA. Dnes som na to videl parádnu karikatúru, postnem ďalej. https://hugelol.com/lol/672333
 
mínus indicator plus

Neriešte ho...   Neriešte ho...

Je teológ. To hovorí o ňom všetko. Príbeh je minimálne čiastočne vymyslený - ku svojej kádrovej dokumentácii sa nemal ako dostať, takže nič červeným nevidel.
04.06.2020 19:44 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Keby nebol taký skromný   Keby nebol taký skromný

Uplatnil by sa aj ako neurochirurg
 
mínus indicator plus

A ešte dodám   A ešte dodám

V prípade autorky dosiahli svoje, spravili z nej užitočného id....., pretože sa cíti previnilo. napriek tomu, že na tejto vražde nemá podiel.
 
mínus indicator plus

Mne je zas veľmi divno   Mne je zas veľmi divno

Človek zabil človeka. Nezmyselne a zbytočne. Týmto konštatovaním to mohlo skončiť, keby rôzne záujmové skupiny hyenisticky nevyužívali jeho smrť na dosiahnutie svojich cieľov.
 
mínus indicator plus

Laco,   Laco,

To nie je o poučení. To je crony kapitalizmus. Verejný sektor vytvorí/prerozdelí peniaze, ktoré skončia v rukách vybraných subjektov.
 
mínus indicator plus

Úspech   Úspech

Naši politici doma a v EU sa pochlapili. Dostaneme až 1% zo záchranného balíka.
 
mínus indicator plus

A to tentoraz ani neklame   A to tentoraz ani neklame

Zaťaží už našu generáciu formou inflácie.
 
mínus indicator plus

Nemusí sa zamýšľať...   Nemusí sa zamýšľať...

V náplni práce má agendu progresívcov, a/alebo je skalopevne klimaveriaci.
 

1 >

Najčítanejšie na SME