Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1519254
1 
mínus indicator plus

Súhlas   Súhlas

Uplne s Vami súhlasím. Momentálne okolo nás zúri pandémia tuposti. Včera som náhodne stretol lekára ktorý nahlas a s hrdosťou informoval verejnosť o tom, že sa to s karanténou preháňa, že však je to len druh silnejšej chrípky a to že na to ludia zomierajú je v poriadku lebo smrť je súčastou života. Keď som si dovolil namietať , označil ma za psychopata. Neviem prečo som si vtedy spomenul na Mengeleho.
 
mínus indicator plus

Niečo mi chýba   Niečo mi chýba

Veľmi sa mi páčia komentáre pána Schutza. Sú trefné, stručné a vystihujú podstatu veci. Aj v tomto prípade spĺňa komentár tieto atribúty. Mám len jednu pripomienku( nie výčitku). Chýba mi tam podpora plošného testovania tak ako to urobila v dnešnom komentári aj šéfredaktorka SME. Prečo? Dôvody nájdete na blogu: https://borisek.blog.sme.sk/c/...
 
mínus indicator plus

 

Z Oslian vedie asfaltka do Ľubianky a okolité štále. Pred odbočkou na Wolfove štále na ľavo odbočuje poľná cesta smerom na sever. Hruška je na medzi v rade ďalších stromov cca 300 m od odbočky. GPS súradnice: 48.62 N , 18.5 E. Ak si otvoríte mapy.cz po priblížení je na mape ikona stromu. To je to miesto.
Reakcia k téme: Stará hruška
15.09.2020 22:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Grétka nie je odvážna. Je zmanipulovaná a zneužívaná.
 
mínus indicator plus

 

Nechutné zneužívanie dieťaťa na marketingové účely. Hyenizmus zo strany rodičov a ekologických aktivistov. A veci-ochrane životného prostredia to nepomôže, skôr to volá negatívne reakcie.
 
mínus indicator plus

 

Takto štruktúrované články sa nielen v SME opakujú veľmi často a píšu ich viac menej tí istí autori. Objektivitu týchto predpovedí znižujú samotní autori,keď spojenie "môžu byť " nahradzujú slovom budú. Základom všetkých takýchto predpovedí sú matematické modely,ktoré sa snažia popisovať veľké množstvo dejov ovplyvňujúcich našu klímu. Jedná sa o chaotické procesy ktoré sa dajú modelovať len s využitím obrovských výpočtových kapacít. Ďalšie spresňovanie modelov naráža na súčasné technologické limity počítačov. Chcel by som preto požiadať redakciu o publikovanie populárne ladených článkov na tému modelovania klimatických zmien. Niečo o princípoch, presnosti, overovania týchto modelov na historických klimatických zmenách a obdobiach. Potom by debata o nich bola objektívnejšia a ľudia by lepšie chápali celú problematiku bez negatívnych emócií.
 
mínus indicator plus

 

Pán Rebro sa mýli. Z kukurice a pšenice sa nevyrába metylester, ale kvasením etanol (lieh), ktorý sa pridáva do benzínu. Z pohľadu globálneho recyklu aj metylester kyseliny repkovej aj bioetanol majú negatívny vplyv na životne prostredie.
 

1 

Najčítanejšie na SME