Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Jan Prkvička
1 >
mínus indicator plus

 

Zaujímavé, že zdravotníci sa vedia v celku jednotne spojiť proti vedeniu najmä v časoch, keď nevládne smer. V časoch bezbrehého rozkrádania, vysokou úmrtnosťou odvrátiteľných chorôb, boli so svojími šéfmi spokojní.
 
mínus indicator plus

 

Miklošová reforma - rovná daň - preniesla vyšší podiel zdanenia na nízkopríjmové skupiny, tiež si vynútil si zdravotné odvody pre fin.skupiny v zdravotníctve zo spotrebiteľských súťaží, čo je absurdita "solidárnosti" , lebo spotrebiteľských súťaží sa zúčastňujú najchudobnejší, ale reformou podporoval gemblerov oslobodením od daní pri tipovacích súťažiach , výherných automatoch a pod. Podieľal sa na zrušení majetkových daní (v česku ich majú doteraz) a zrušení podávaní priznaní všetkymi občanmi z nárastu majetku každého občana, takto nenápadne ale aj priamo napomohol legislatívnemu chaosu a a nárastu podvodov, nekontrolovateľných prehmatou s nehnuteľnosťami. Bývalí členovia SDKU maju v DNA gorilácie praktiky, realizované miklošové reformy podporovali oligarchov a zlikvidovali strednu triedu. Ak sa vynukuje ako poradca , zrejme už má v rukáve ďalšie kulehy, ako nejakou zdánlivou reformou sa prisať na eurofondy. Kedy konečne prebehne akcia NAKA k predvedeniu osôb k 8 ročnému vyšetrovaniu gorily? Kočner sa často medialne zvideiteľňoval ako poctivý podnikateľ
 
mínus indicator plus

 

Bolo by načase verejne zdôvodňovať príslušným úradom množstvo závadových osôb, s pochybnou históriou, s bezpečnostnými previerkami dôverné, tajné, prísne tajné.., Jednoznačne nešlo o individuálne zlyhania, ale o prepracovaný systém ziskania bezpeč.previerky osobami, ktorým sa upevňovala moc promafianských, prooligarchistických štruktúr ,Vyvodiť zodpovednosť
 
mínus indicator plus

 

Formálne podmienky na získanie nových schopných ľudí pre očakávanú zmenu, obsahujú rozporuplné časti a to najmä prax v riadiacej funkcii.. Kto za vlády mafie, gorilákov , mečiarovcov, sa mohol dostať do riadiacej funkcie???? Iba vymletí, kúpení , predajní jedinci, alebo jedinci zaviazaní mafii, či gorilákom ....S takými kádrami sa spoločenská zmena nikdy nepodarí!!! Koalícia sama ničí svoju možnosť zmeny.. Tým, že dosadzuje takých ľudí (podmienka riadiacia prax) , ktorí na riadiacich postoch z rôznych dôvodov vyhovovali najmä gorilákom, či mafii..ako napr. Kyselica .Slizký s nízkym intelektuálnym IQ. Vhodný iba do vojenského spravodajstva ako neškodný pako, alebo za ne/vyšetrovateľa citlivých kauz mafiánov.. Hnus..hanba,ako zmanipulovali verejnosť nepravdivými informáciami....Bol som volič OLANO 28.2.2020.. Hanbím sa, že Kyselica sa aj mojou zásluhou (krúžkovaním) dostal do parlamentu.. Považujem za nehoráznu drzosť od toho predajného neschopáka, že ostáva poslancom. Lebo by na základe reálnych výsledkov svojej práce (rozumej pregrciavanie sa pri vyšetrovaní gorily) v parlamente nikdy nebol, Sebareflexia maskota protikorupčného OLANO nepustí.. vedel, že bez klamstiev a intríg nemá šancu byť pri koryte. Hrozívé..smutné.. že že sa to toleruje "protikorupčným" hnutím "zmeny"
Reakcia k téme: Makó je najmä ich hanba
18.09.2020 21:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

285 dní je sekera z čias predchádzajúcej vlády..možno by bolo zaujímavé pozrieť na ceny obstaraného tovaru v čase, keď to obstarávali smerácki nominanti. Prípadne, či v čase reálnej splatnosti faktúr zdravot.materiálu sa neuprednostňovali úhrady firmám, ktoré boli zazmluvnené na predražené a podivné služby. Premyslené nášľapné míny pre prípad, že smer nezloží vládu.
 
mínus indicator plus

 

KUFS neboli žiadni kriminalisti, a už vôbec nie daňoví kriminalisti.. Bol to umelo vytvorený zbytočný úrad smerákmi, bez reálnych právomoci riešiť daňové podvody, kde zoskupovali neschopných,ktorí nerozumejú podvodom, ani nechcú vedieť- iba sa tak pregrciavať pod PR "kriminalisti", alebo kriminál.živly , či vydierateľných, s prístupom k citlivým informáciam,
 
mínus indicator plus

 

ak sudcovia po 65 r.nemohli vykonávať svoju činnosť, ale napriek tomu participovali na rozhodnutiach a rozsudkoch, tak tieto rozhodnutia- aj keď sú právoplatne - boli vydané vlastne nezákonne..? Prečo sa takáto nezákonnosť nedotknuteľných počas vládnutia smeru tolerovala? Po 65 mohli súdiť iba "naši ľudia"? alebo ti slúžilo ako posledná rezerva pre oslobodenie "našich ľudí"? : Zodpovednosť za takú svojvôľu nesie iba bývalá súdna rada?, alebo všetci okresní, krajskí sudcovia, že boli prideľované veci sudcom, ktorí zo zákona nemajú právo vykonávať sudcu? Ako by rozhodovali sudcovia v súdnom konaní, ak by riešili spor, v ktorom figurovali dôkazy vystavené osobami, ktoré na to nemali oprávnenie?
 
mínus indicator plus

 

Správny prístup každého voliča, ktorý odmieta podporovať korupčníka, či podporovať zažratý mafiansky systém + odchod z poisťovne. Tiež tak konám. Nepustiť ich do ďalších nemocníc, polikliník, lekárni, aby neulievali zdravotné odvody z konkurenčných poisťovní..
 
mínus indicator plus

 

Vie niekto rozumne vysvetliť, prečo v 1,5 mld.Číne je už dlhodobo denný prírastok iba 5-10 infikovaných, mizivý počet ľudí v kritickom stave, bez úmrtia, čo je násobne menej, ako v 500 tis. BA? Tradičná čínska medicína? 3R rúška + ruky + rozostupy? Niečo divne vo vykazovaných štatistických údajoch..
 
mínus indicator plus

 

Zakázať jej fajčenie, možno spontánne prestane s hladovkou.
 
mínus indicator plus

 

Dobrá práca, výstižné. Deň po ... je zachytený text od MK pre AZ, že v médiach nič ..
Reakcia k téme: Mafiánsky štát?!
10.09.2020 19:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Dobrý príklad pre prax v tom, že podstatné sú osobité skutkové okolností v každom prejednávanom prípade, nie len právne vety z existujúcich rozsudkov.
 
mínus indicator plus

 

Rybaničov prípad vygradoval preto, lebo ukázal, kde sa dôkazy o nekalých praktikách bývalých exponovaných osôb, verejných činiteľov bývalej vlády, nachádzajú. Čo vlastne pre banku znamená, aké ma povinnosti, ak jej klient je exponovanou osobou, či verejný činiteľ? Majú banky v iných štátoch v takýchto prípadoch - klient-verejný činiteľ - väčšiu toleranciu na prevody v desiatkach tisíc so súkromnými s.r.o.,? Alebo naopak, mal by exponovaný klient banky vo vyspelých demokraciách, kde je vysoká dôvera v súdnictvo, očakávať zo strany svojej banky podávanie oznámení o prevodoch nad určitú hranicu na fin.políciu? Akýkoľvek prokurátor si vie zabezpečiť tie isté výpisy z účtu nanovo, zákonnym spôsobom, sám, v novej veci, alebo ako doplňujúce inf. napr.v rámci prebiehajúcich veci okolo Baštrnáka, či únosu vietnamca, či v prípade daň.podvodov Chovanca a pod...
Reakcia k téme: Rybanič fauloval. Hotovo
10.09.2020 5:07 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Strana Za ľudí, aj keď má málo percent, koná najsolidnejšie v terajšej "vláde zmeny". Nevolil som ich, prekážala mi nevýraznosť Kisku ako predsedu, spájanie/nespájanie a jeho problematická bezúhonnosť pred vstupom do politiky. Nech si strana Za ľudí razi nastolenú cestu rozumných zmien ďalej, má môj hlas. Nepochybujem, že porastú. Ostatné strany už vyslali signály, alebo je zrejmé z histórie jej členov, že sú mutáciou oligarchicko-mafianskych štruktúr.
 
mínus indicator plus

 

Zákon o pôvode majetku súčasnej vládnej koalície je v akej podobe rozpracovanosti?  Vedela by cez nový zákon AZ a MK fingovaný finančný tok cez účet obhájiť? Veď  nedávno (keď OLANO boli v opozícii) prišli s návrhom nového zákona o preukazovaní pôvodu majetku.. https://www.obycajniludia.sk/a... aj v roku 2016 navrhovali pozmeňovať existujúci bezzbubý zákon o preukazovaní pôvodu majetku, kde navrhovali definovať Nelegálnym príjmom je na účely tohto zákona príjem, ktorého spôsob nadobudnutia je v rozpore so všeobecne záväzným právnym predpisom a, pokiaľ sa nepreukáže opak, aj príjem, ktorého spôsob nadobudnutia a)nie je preukázaný alebo b)v danom čase a na danom mieste vzhľadom na svoju zložitosť, nezvyčajne vysoký objem finančných prostriedkov alebo inú svoju povahu, zjavne vybočuje z bežného rámca alebo povahy spôsobov nadobúdania príjmu osoby alebo nemá pre osobu, od ktorej bol príjem nadobudnutý, žiaden ekonomický účel alebo zrejmý zákonný účel a dôkaznu povinnosť podozrivých --páchateľ nevie preukázať pôvod majetku z legálnych príjmov Navrhovateľ: poslanci NR SR (M. Fecko, S. Gaborčáková, G. Grendel, E. Heger, E. Jurinová, M. Krajčí, D. Lipšic, J. Lukáč, I. Matovič, S. Shahzad, R. Vašečka, M. Sopko, A. Suchánek, A. Verešová, V. Remišová, J. Viskupič)   Povolebná eufória o protikorupčnosti hnutia a zákone o pôvode majetku je už v pripomienkovaní? Veď štát , najmä v čase krízy má pri naprávaní  neoprávného obohacovania z minulosti, voľné ruky k schváleniu zákona. Ešte v marci to bola priorita , zákon bol pripravený v roku 2019, a najmä v kontexte nehoráznych majetkov rôznych páchateľov a mnohých podozrivých, ktorí nemajú legálne príjmy v dostatočnej výške  (MK), alebo ich príjmy nemajú žiadne ekonomické opodstatnenie (AZ) , iba sa snažia vyvolať zdanie a simulovať  niečo, čo je reálnym úplatkom, či nezdaneným príjmom , by naplňali svoje predvolebné sľuby, ktoré občania akútne očakávajú (desaťročia) ale najmä by napomohli  usvedčovanie páchateľov z ekonomickej trestnej činnosti, objednávateľov vrážd, korupčníkov. https://hnonline.sk/parlamentn... COVID-19 spomaľuje plány. Je to pochopiteľné. Ale nie za stavu, že vládnuce strany prioritne strácali čas na vypracovávaní návrhov k obmedzovaniu potratov, ak rozbehnuté kauzy okolo thremy - búrka, dobytkar , vraždy) nutne potrebujú nový zákon o pôvode majetku. 
 
mínus indicator plus

 

Toto bol rozsudok, ktorý bráni spravodlivost a pozitívne významu právnych noriemi. Rovnako ako bránila spravodlivosti sudkyňa z búrky svojim rozsudkom k zmenkám, tiež rozsudok o skartovaní nahrávky gorily, rozsudky o nevine leksu , o majetk - či vydieraní Janíčka, Tieto rozsudky majú spoločného viac.. peniaze, moc , ohýbanie práva, nelogické rozpájanie okolností a dôkazov v prospech mafianov. S notoricky prepojeným personálnym pozadím, kde sudcovia rozhodhli "odlišne" od verejnej mienky. Čas ukázal, že verejná mienka sa nedá kúpiť. Na rozdiel od mnohých, ktorí majú moc vynášať rozsudky.. Vášne sú odôvodnené, z dôvodu frustrácie ľudí so zdravím rozumom a morálnymi zásadami. Netreba to vzdávať.
 
mínus indicator plus

 

Oslobodzujúci rozsudok Žuzu podkopáva základy zdravého rozumu, morálnu výchovu budúcich generácii, povzbudzuje k násiliu, výpalníctvu, konzervuje mafianske praktiky prakti. Dvaja egomaniacky sudcovia hlasovali iba z recesie, aby mali navrch, bez schopnosti svoju salámovú metódu oprieť o dôkazy. Ak z tých dvoch sudcov bol niekto niekedy v senáte k závažným trestným činom, ktorý sa vníma ako úspech slovenskej justície, tak kolektívny úspech daného senátu mu nemôže byť pripisovaný v prospech, ak nevieme, či nehlasoval v prospech mafiánov. Len ho ostatní prehlasovali. Preto by malo byť štandardom, aby hlasovania v senátoch, boli verejnosti známe. Aby sa možní provokatéri nezneužívali tajnosť hlasovania, a karierne nerástli na práci iných. Ja ako občan nesúhlasím, že hlasovanie troch sudcov má ostať tajné..Minimálne má byť verejnosti dostupný anonimizovaný stav hlasovania podľa páchateľov a skutkov. Ak sa to deje po skutkoch a páchateľoch. Nie je dôležitý počet sudcov v senáte. Lebo ani v trojčlennom senáte nepomáhali hľadať spravodlivosť a pozitívny výklad práva dvaja. Teda väčšina - mikrosenátu.
 
mínus indicator plus

 

prokurátor prípadu, bol nominovaný smerákmi na europskeho prokurátora , Asi mu verili.. https://www.teraz.sk/slovensko... smeráci na dôležité funkcie nikdy neposlali takého, čo by nepoznal rôzne elegantne finty, .aby ich citlivé veci ostali v nejakých mantineloch ..viď Lučansky..či býv.šéfovia vyšetrov.qorili ukázalo sa, ako kvalitne dotiahne prípad.
 
mínus indicator plus

 

Sudcovia sú taktiež platení za aktívne zisťovanie skutkového stavu počas dokazovania pred súdom. Počas konania na ŠTS si vytvorili vlastný spis - min.vypočúvaním svedkov. Obhajovať sudcov, že oni iba hodnotili veci prokuratúry v tomto prípade nemá opodstatnenie. Najmä sudcom má záležať na spravodlivosti. A títo 2 boli súčasťou vykonávania dokazovania. Počas výsluchov o nich nikto nevedel, t.j. neangažovali sa v zisťovaní skutkového stavu. Správne položená otázka vie usvedčiť organizovanú skupinu, alebo poukázať na "sprisahanie" voči Žužu . Sudcovia, okrem predsedníčky, boli pasívni pri dokazovaní, proaktívni pri hlasovaní. Marili spravodlivosť? Za plat od štátu?Predviedli nečinnosť, tam kde bolo žiadúce sa angažovať, hoc iba tým, že by zistili nepriestrelnosť neviny Žužu, Ani to neurobili, aby napomohli spravodlivosti - ak o nej rozhodujú a 100 ľudí, ktorí na prípade pracovali, státisom občanom, ktorých prístup k práci a k rozhodovaniu 2 sudcov uráža. Toto je pekný paradox. zmietli prácu stoviek ľudí, ako tzv.slabú, ale počas vlastného vytvárania súdneho spisu výsluchmi svedkov nepreložili slamku krížom, aby si plat za hľadanie spravodlivosti zaslúžili. Dokazovanie sa viedlo pred ich očami. Kde mali možnosť aktívne vstupovať.
 
mínus indicator plus

 

svedok Andrusko vypovedal, že mobilná komunikácia bola vedome šifrovaná.. „Mal som jej (Alene Zsuzsovej) cez Threemu napísať, že som dostal defekt,“ Vývoj a premyslenosť zakrývania vlastnej trestnosti páchateľmi, keď vedome konajú tak , aby v "súlade" so známymi rozsudkami boli nepostihnuteľní, by už nemalo byť posudzované ako iba nejaké pochybnosti, ktoré môžu byť vyhodnotené v ich prospech. Digitálna doba prináša digitálne dôkazy. Smotánkovi biznismen Kočner, ktorý rieši presuny milionov €, slinoviny, má trpezlivosť si vypisovať so Žužu o vypadnutých zuboch? Alebo inák, ktorá asistentka milionára obťažuje šéfa s vypisovaním o odpudivých dentálnych fikcíí, ak dopredu nevie, že šéf práve na tento typ info čaká? Preukázalo sa, že šifrovanie udalostí Žužu vyžadovala od každého zapojeného v organizovanej skupine. Členovia mali určené svoje úlohy..V celkovom kontexte okolností to nie sú pochybnosti, ale priame dôkazy. Zistené a preukázané okolnosti sú presvedčivé. Aký priamy usvedčujúci dôkaz by si želal advokát Kočnera. Fotku Žužu a Kočnera s balíkom peňazí dňa 26.2./27.2.2018?? Či fotku Žužu a Kočnera napr. z dronu, ako : spoločne držia foto novinára vyhotovenej sledovacím tímom? Či papierovú objednávku s uvedením objednávateľ :Marián Kočner, predmet objednávky: likvidácia novinára termín dodania: január-február 2018 miesto dodania : Veľká Mača. platba: cash podpis objednávateľa
 

1 >

Najčítanejšie na SME