Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Sancho Panza
1 >
mínus indicator plus

 

greta thunberg car plastic
 
mínus indicator plus

 

To je ľuďom jedno. Tak ako im bolo jedno, že sa miliarda dala do informatizácie, ktorá je nefunkčná. Takých príkladov je na desiatky a možno aj stovky. Ľudia potrebujú pekne oblečených a usmiatich ľudí čo im budú hovoriť čo chcú počuť. Realita väčšinu absolútne nezaujíma.
24.01.2021 21:46 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Autor opäť tápe, ale to nie je nič nové pod slnkom. Percentá presne odzrkadľujú len to, kto robí nepopulárne rozhodnutia a v tejto dobe iné ani neexistujú. Nehodnotim kvalitu a nevyhnutnosť opatrení. Opozícia musí staviť všetko na tu a teraz, lebo o pól roka, o rok budú výsledky týchto prieskumov minulosťou.
24.01.2021 19:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Sú takí čo si myslia že nikto nerobí a všetci sú na podpore, len gadžovia ju majú oveľa vyššiu. Môj zamestnanec zarobí slušne. Jeho žena má dve roboty. Nemusela by. Vlastné deti tak trochu prekvapivo nemajú. Vychovávajú tak jedno bratove. Veď on ich má ešte dosť. Majú prostriedky a prístup k životu, že by poľahky mohli z osady odísť, no zostali tam. A budú nadávať na susedov, že im ukradli topánky z pred dverí, že im zmizlo drevo pripravené na zimu. Výnimka potvrdzujúca pravidlo.
24.01.2021 12:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nerozumiem tvojmu rozčarovaniu, keďže ti musí byt dávno jasné, že diskutujúci mysleli zapadnú kultúru a nie demokraciu. A čo je to tá západná demokracia?
 
mínus indicator plus

 

Prečo minimálne muži? Robitusin používajú ženy a aj deti.
Reakcia k téme: Echo covidového summitu
23.01.2021 12:59 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Alebo všeobecne Negro aj keď je pravdepodobné, že sa niektorí voči tomu ohradí. Negro je španielskeho/portugalského pôvodu a to má zase pôvod v latinskom Niger. Dáva to zmysel, keďže takmer všetci otroci z Afriky bola exportovaný do Strednej a Južnej Ameriky (z 10,7M iba 388K putovalo do Severnej Ameriky). Boli to zase len aktivisti čo z tohto pomenovania urobili niečo zlé. Do 60 rokov 20 storočia to bol bežne používaný termín pre označenie človeka čiernej pleti. Sám M.L. King tento výraz používal.
 
mínus indicator plus

 

Rez, výrub sa robí počas vegetačného kľudu/pokoja. To znamená November až Marec. Aktivita vegetácie je v útlme, vtáky nehniezdia, atď. Prúdenie vody a živín je v rastlinách (opadávých) obmedzený, zastavený. Pôda je zamrznutá. Rany po reze nie sú takým zásahom pre rastlinu. Robí sa to v tomto obdobi predovšetkým s ohľadom na dreviny, že drevo nie je naťahané vodou, suchšie a lepšie horí je sekundárna záležitosť. Kúriť Vŕbou je, ale hlúposť. Ide o rýchlorastúci, krátkoveký strom. Výhrevnost je mizerná.
23.01.2021 12:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Level: predpoveď včerajšieho počasia
Reakcia k téme: Echo covidového summitu
22.01.2021 22:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

“vicepremiérke Kamale Harrisovej” Vice President of the United States
 
mínus indicator plus

 

Amazon ju zaradil medzi bestseller napriek tomu, že sa nepredal ešte ani kus. Nová doba toto.
 
mínus indicator plus

 

Chorá doba a tým nemyslím pandemiu.
 
mínus indicator plus

 

“kazdom filme musi hrat cernoch (co je mimochodom blbost)” - nie sme od toho vôbec ďaleko https://www.hollywoodreporter.... “ako z KOMERCNEHO dovodu, ciernym divakom sa na to lepsie chodi” - ale iste. 13,4% zastúpenie v USA, 2% v Európe. Žien je viac ako mužov, napriek tomu na “ženské” verzie známych filmov nechodia ani tie ženy.
 
mínus indicator plus

 

Čo si predstavuješ pod pojmom "slobodná spoločnosť bez strachu"? Lebo po očkovaní sa až tak život aký vedieme teraz nezmení. Určite nie tento rok. Očkovanie nie je povinné. Opatrenia budú nevyhnutné ďalej. Autor je morálne zodpovedný, ale pochybujem, že ho bude niekto niekedy stíhať za pochybenie v tejto veci.
Reakcia k téme: Polopravdy a kontext
21.01.2021 19:01 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

No, ale celkom im to trvalo :)
 
mínus indicator plus

 

Ako sa očkuje u susedov? No povedz. Všetci naši susedia tak ako aj mi sú zavisli od rozhodnutia EU. Keby sme zrýchlili očkovanie za týždeň nemáme čím očkovať. Kedy a koľko vakcín príde nevieme. Len rýpeš, nič viac, nič menej. Vedomosti žalostné, ale názor máš.
 
mínus indicator plus

 

Kedy bola schválená prvá vakcína? Kedy bola druhá? Koľko vakcín bude k dispozícii o týždeň a koľko o tri týždne? Uz len zbytočne rýpeš za každú cenu.
 
mínus indicator plus

 

To je zaujimavé. Prosím menuj tú krajinu Europskej únie, ktorá je počtom obyvateľov podobná Slovensku a ma milióny zaočkovaných. Poprosím odkaz na štúdiu, ktorá mapuje tie benefity súčasného v očkovania v tej nemenovanej krajine. Ďakujem.
 
mínus indicator plus

 

Asi tak :/
 
mínus indicator plus

 

“ Ešte podstatnejšie je však toto. Protipandemický manažment štátu má hlavy ponorené v hádkach o testovanie – čo majú všade vyriešené – v situácii, keď sto percent energií a času by mal venovať očkovaniu, ktoré je behom o život už všade v Európe.” kde všade v Európe? Testovať sa nemalo. Nie celoplošne, ale očkovanie nie je rešenie kým nie je dostatok vakcín. Zefektívnime očkovanie a za týždeň dva nebude s čím očkovať. Hromadenie vakcín už kritizuje WHO, lebo je na úkor chudobnejších krajín. V tejto situácii sa nemáme ako a kde predbehnúť. Komentovať kroky premiéra môže už len jeho oddaný fanúšik.
Reakcia k téme: Výtery bez pointy
19.01.2021 11:24 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME