Streda, 13. november, 2019 | Meniny má Stanislav

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Hubovamaťa
1>
mínus indicator plus

nie   nie

toto je vizitka mimovládok a rodičov .som zvedavá kedy budú skladať účty a kde sú všetky tie fondy z EÚ. a ak je to vizitka vlády tak všetkých vlád. mimochodom fica som nikdy nevolila, keby si ma ako správny "liberál " a "demokrat"označil za ficovoličku :-)
 
mínus indicator plus

ty nevieš?   ty nevieš?

nie si náhodou sudca najvyššieho súdu? :-) sociálna dávka sa zneužíva tak, že ju zoberieš ale nepoužiješ na účel na ktorý je určená. prepiješ, prefajčíš a tvoje deti sú ufuľané a hladné. myslím, že raz tieto deti budú žalovať spoločnosť zas nevšímavosť.
 
mínus indicator plus

 

Čl. 26 (1) Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. (2) Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu. Vydávanie tlače nepodlieha povoľovaciemu konaniu. Podnikanie v odbore rozhlasu a televízie sa môže viazať na povolenie štátu. Podmienky ustanoví zákon. (3) Cenzúra sa zakazuje. (4) Slobodu prejavu a právo vyhľadávať a šíriť informácie možno obmedziť zákonom, ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných, bezpečnosť štátu, verejného poriadku, ochranu verejného zdravia a mravnosti. (5) Orgány verejnej moci majú povinnosť primeraným spôsobom poskytovať informácie o svojej činnosti v štátnom jazyku. Podmienky a spôsob vykonania ustanoví zákon.
 
mínus indicator plus

ja ja jaj neschopáčik   ja ja jaj neschopáčik

som sa dotkla tvojho sebeckého ega hrabať len pre seba? ty si úbohý ked nerozlišuješ skutočnú hodnotu pred hrabaním. no napíš čo také Koch objavil pre ľudstvo? toto je niečo výnimočné? "David Koch a jeho starší brat Charles boli vplyvnou silou v americkej politike od 80. rokov 20. storočia. Ich vplyv do veľmi veľkej miery pramenil z bohatstva, ktoré je sústredené v spoločnosti Koch Industries. Tá sa zaoberá rafinovaním ropy, produkuje priemyselné hnojivá a vyrába papierové poháre značky Dixie, ako aj toaletný papier značky Quilted Northern."
 
mínus indicator plus

 

"Nikola Tesla (* 10. júl 1856, Smiljan, Rakúske cisárstvo (dnes Chorvátsko) – † 7. január 1943, New York) bol srbský vynálezca a konštruktér mnohých elektrických strojov a prístrojov. Jeho patenty a teoretická práca formovali základ moderných systémov na striedavý prúd (elektrická energia), vrátane polyfázových energeticko-distribučných systémov a motorov na striedavý prúd, ktoré umožnili začiatok etapy zvanej Druhá priemyselná revolúcia. Známy je tiež vďaka svojim príspevkom k fyzike elektriny a magnetizmu koncom 19. a začiatkom 20. storočia, bol vynálezcom rádia. Na jeho počesť je pomenovaná jednotka merania magnetickej indukcie – Tesla (T). Po jeho verejnom predvedení bezdrôtovej telekomunikácie v roku 1893 a po výhre v tzv. „Vojne prúdov“ bol široko rešpektovaný ako najvýznamnejší elektrotechnický inžinier v Amerike a svojho času bol v USA pravdepodobne slávnejší ako ktorýkoľvek iný vynálezca alebo vedec v histórii. Mnoho z jeho predošlej práce zaviedlo moderné elektrotechnické inžinierstvo a mnoho jeho objavov malo základný význam pre budúcnosť. Teslov odkaz môže byť viditeľný v modernej civilizácii kdekoľvek, kde je použitá elektrina. Popri jeho práci na elektromagnetizme a inžinierstve, Tesla rôznou mierou prispel k odvetviam ako robotika, balistika, počítačová veda, jadrová fyzika a teoretická fyzika. Hoci bol Tesla veľký vedecko-technický génius, nemal výraznejšie podnikateľské schopnosti, často sa zadlžoval a mal právnické problémy v uznaní viacerých svojich patentov, pričom sa dostal do konfliktov s inými vynálezcami a podnikateľmi, predovšetkým s Thomasom Alva Edisonom a s Guglielmom Marconim. Neskôr sa navyše zaoberal vizionárskymi, no ťažko zrealizovateľnými a drahými projektmi, ako bola napr. bezdrôtová distribúcia elektriny. Kvôli všetkým týmto faktorom sa dostal do finančných problémov, utiahol sa do ústrania a 7. januára 1943 zomrel pomerne chudobný a zabudnutý v jednom z newyorských hotelov vo veku 86 rokov." nemal podnikateľské schopnosti, asi také, že nevedel točiť peniaze čiže nabaľovať sa.
 
mínus indicator plus

Edison bol vedec?   Edison bol vedec?

nie vynálezca? si ty ale zúfalec. :-) inak Tesla zomrel veľmi chudobný. okradli ho. možno nejakí miliardári zlodeji. "Celkovo si Tesla pripísal okolo 700 objavov, no väčšinu z nich si nestihol dať patentovať. Veľa jeho objavov bolo ukradnutých. Samotný Tesla vraj povedal "Neľutujem, že mi ukradli moje myšlienky. Je mi ľúto, že nemajú vlatné".
 
mínus indicator plus

jasné čo podnikateľ   jasné čo podnikateľ

to miliardár . koľko ľudí sa zadlžilo a nie sú miliardári. taký lekár sa zadlži, kúpi si ambulanciu, zachraňuje životy a nie je miliardár. pretože podnikať čestne a podnikať prefíkane nie je to isté. prečo nie je miliardárom človek z oblasti medicíny, z oblasti výskumu? poznáš vedca miliardára? buď si istý, že ten čo mi predal klávesnicu aj počítač nie je miliardár. ceny si nadhodil niekto iný.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

jasné a odkiaľ toľko záchraniek?   jasné a odkiaľ toľko záchraniek?

čo ak ju bude potrebovať skutočne človek v ohrození života? tebe je to asi jedno. záchranárom nie. "O absurdite súčasného systému vypovedá ďalší príbeh - opilec povracal ambulantnú časť sanitky. Než ju stihli vyčistiť, muž si už vykračoval domov. Alebo na pohárik „na poprávku“. „Vezmite si, že napríklad na CT vyšetrenie sa musia bežní pacienti objednávať a čakať na voľný termín. Opitý človek, ktorého privezie záchranka, ho má ihneď. Stačí, ak povie, že si možno narazil hlavu.“ Rovnako je scestné, že pouliční „pozbieranci“ majú prednosť aj pred vážne chorými. „Stane sa, že sa na príjme v nemocnici stretnú tri-štyri sanitky s opitými. Lekári ich musia vybaviť prednostne, aby uvoľnili posádky. Sestričky nevedia, kam skôr skočiť, a do toho prichádzajú ľudia, ktorí naozaj potrebujú rýchlu pomoc.“ https://plus7dni.pluska.sk/dom...
 
mínus indicator plus

autorka asi súdi   autorka asi súdi

podľa seba. ona by možno zachránila zviera nie človeka. ak by vôbec bola schopná niekomu pomôcť a zachrániť ho.
 
mínus indicator plus

táto súdružka už mala dávno   táto súdružka už mala dávno

vypadnúť z úradu. "Vážne obvinenia voči štátnej tajomníčke Smeru. Mala pomáhať mafii a zobrať vysoký úplatok" https://slovensko.hnonline.sk/...
 
mínus indicator plus

takže nemáš   takže nemáš

dôkaz :-)
 
mínus indicator plus

s vami je ťažko :-)   s vami je ťažko :-)

kde tvrdím, že v minulosti ľudia umierali len na zápaly? a poprosím dôkaz ,že sa v minulosti ľudia dožívali vyššieho lieku. nedotknutá imunita ti bude nanič ak zomrieš na zápal. vždy sa pozerá na väčší benefit. ak ti liek zachráni život a vedľajšie účinky ťa nezabijú. " Medicína existuje od pradávna a naopak, tú imunitu sa snažila podporovať. Využívali sa látky z prírody. " ja ti k tomu pridám toto: "Lieky založené na prírode Farmapriemysel sa v mnohých prípadoch opiera o prírodu, alebo sa ňou minimálne inšpiruje. Aspoň 7-tisíc liečiv modernej farmakológie bolo odvodených od rastlín. Na rozdiel od herbalizmu však nepoužíva celú rastlinu alebo jej extrakt, ale zameriava sa na konkrétnu chemickú látku, ktorá je za liečivý efekt zodpovedná. Typickým príkladom sú niektoré typy antibiotík, ako napríklad penicilín, ktorý v roku 1929 objavil Alexander Fleming ako produkt plesne Penicillium notatum. Dnešné typy antibiotík sa pripravujú aj synteticky." homeopatikum nemá žiadnu účinnú látku. ak podľa teba má, dokáž to.
 
mínus indicator plus

pán  asi bude   pán asi bude

google "doktor" :-) asi v živote nepočul o lymfadenitída. tú nezistí kuknem a vidím. možno pán google "doktor" vidí :-) "1. štádium: včasné lokalizované štádium (o 3 dni až 6 týždňov po prisatí kliešťa) - je sprevádzané charakteristickou pomaly sa šíriacou červenou škvrnou (erythema migrans), ktorá sa objaví v mieste prisatia kliešťa asi v tretine postihnutých. Súčasťou tohto štádia sú nešpecifické príznaky ako bolesť hlavy, zvýšená teplota, nechutenstvo, únava, bolesti svalov a kĺbov, lymfadenitída."
 
mínus indicator plus

ešte si zrejme nevidel čo urobí   ešte si zrejme nevidel čo urobí

s telom baktéria. rozožerie ho. a drahá vodička od homeopata ti nepomôže len ATB. a nauč sa konečne, že na výrus/chrípku/ ti lekár nepredpíš nič len na baktérie. tú musíš vyležať. koľko ľudí zomrelo na infekcie vo vojne lebo nebolo po ruke liečivo ATB. chýba ti to? rád by si videl ako umierajú deti i dospelí na obyčajný bakteriálny zápal?
 
mínus indicator plus

pristane mu to   pristane mu to

škoda ho drať gate v parlamente
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME