Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1469234
1 >
mínus indicator plus

Prepáčte,   Prepáčte,

nechcem sa vás dotknúť... Pochopila som to tak, že ste robili (hoc aj malú) rodinnú oslavu, lebo babka (79), plná života sa "musela" vydávať? Prípravy, telefonáty, šaty, darčeky, návštevy (aj s rúškami), celkové rodinné vzrušenie? Máme doma oxymeter, lebo máme v rodine doktora. A ten teraz prežíva niečo nepoznané, čo si musí spracovať cez blog.
Reakcia k téme: #chrantesvojebabky
18.01.2021 11:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Keď blúdiš, pozri sa hore...je v tom silná pravda. Pre milióny ľudí na svete tisícročná. Nemusíš tam vidieť stopy po stavbároch, stačí nebo.
Reakcia k téme: Skúste vzhliadnuť
17.01.2021 18:02 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Asi patríte k tým, čo majú strach zostať sami so sebou. Nie je dôležitý výsledok, čo po vás zostane. Dôležitá je vaša cesta a vaša schopnosť zachytiť, čo sa na nej odohráva. Zachyťte ju pre seba, na konci nemusí byť nesmrteľnosť, stačí prekvapenie - a možno nebude príjemné, ktovie.
16.01.2021 7:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

:-)))   :-)))

Nech vám to britké pero dlho píše.
Reakcia k téme: Preboha, nekazme mu to!
15.01.2021 13:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

???vtipný za každú cenu?
 
mínus indicator plus

Panovníci   Panovníci

to už v staroveku pri nástupe k moci väčšinou mysleli dobre. Potom im začalo hrabať, chytali paranoje a megalomanské raple. Igor to myslel dobre. Múdry vládca (málo ich je, málo), sa obklopí vzdelanými ľuďmi, ktorí kompenzujú jeho nevzdelanosť a nedovzdelanosť v politológii, histórii, sociológii, ekonomike, práve ...atď. Nemusí týchto odborníkov milovať, ale dôveruje im. Emócie by mali zostať bokom. Ak si toto "cézar" neuvedomí, vyvádza potom ako po meningitíde, alebo ho búcha o zem od zúrivosti a...pokračovanie na ďalšej tlačovke.
 
mínus indicator plus

Možno sa mýlim:   Možno sa mýlim:

Chodím do kostola pravidelne, ale nie od detstva. S mnohými faktami v katolíckej cirkvi som sa zmierila, mnohé mi ako dospelému človeku "narúšajú vnútorný pokoj". Ale ja som ešte nevidela a nepočula laika, ani miništranta, ktorý by čítal evanjelium. Čítanie evanjelia pri sv.omši náleží len kňazovi, alebo s jeho požehnaním diakonovi, väčšinou budúcemu kňazovi. O akých laikoch tu hovoríte?
 
mínus indicator plus

Materská dovolenka   Materská dovolenka

s prvým dieťaťom ako-tak, s dvomi (rozdiel 19 mesiacov) to bolo reťazenie katastrof, malých, ale nepríjemných. Je to za mnou, dnes sú dospelí a trápia sa so svojimi deťmi. Ale ako stará mať som sa do asistencie s maličkými bábätkami veľmi nehrnula, prečo asi? Prežijete, vydržať.
Reakcia k téme: Čo robí žienka domáca?
13.01.2021 17:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Píšte ďalej. Pred spaním mi dušu pohladí príjemná dávka súčasného "čechova". V tejto Palate No.6...
 
mínus indicator plus

Hneď je mi veselšie.   Hneď je mi veselšie.

Tak dobre som sa dávno nezasmiala. Len neviem, či je to až taká sranda. Dobrú noc.
 
mínus indicator plus

Ako upokojiť...   Ako upokojiť...

namiesto večerného vypisovania blogov o pápežovi a o postavení ženy pri oltári navrhujem, aby sme pripravovali buchty na pare alebo makové šúľance k ďalšiemu dňu. A ráno sa so širokým úsmevom postaráme o všetkých okolo seba, aby oni (muži) mohli v pokojnom zázemí riešiť filozofické otázky a ťažké témy ako svetový mier a nesmrteľnosť chrústa. Pani Věra, asi toto je naša úloha v spoločnosti, tak ako bola vždy - aj v stredoveku. Sedávej děvenko v koutě, budeš-li hodná, najdou tě!
Reakcia k téme: Dievčence, ženy, kolegyne!
12.01.2021 15:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pani Surana,   Pani Surana,

súhlasím. Som žena, myslím, že moderná a emancipovaná, ale nemusím byť všade. Uvažoval niekto aj o tom, že kňaz nevstupuje do služby preto, aby bol nadradeným nad...ženami, resp. všetkými? Že služba , nielen pred oltárom, neznamená pre neho moc a slávu, ale službu ... Bohu a človeku? A že mu vlastne niet čo závidieť, pretože Boh aj človek sú komplikovaní a nevyspytateľní. Prosím diskutérov, aby si odpustili posmešné komentáre.
Reakcia k téme: Dievčence, ženy, kolegyne!
12.01.2021 8:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Dobrý večer, nedá Vám spať, pani Věra? Iba na okraj: Páter Reinsberg v Týnskom chráme v Prahe mal miništrantky-dievčatá už v roku 2000 a možno aj skôr. A jeho nasledovníci tradíciu udržiavajú. Pápež objavil Ameriku? Alebo si P. Reinsberg pestoval skauting aj v katolíckom chráme? Istý kňaz - jezuita mi vysvetlil, že dievčatá (ženy) sú zručnejšie, spievajú a čítajú krajšie, sú poriadnejšie a svedomitejšie , a že chlapcov (mužov) by pri tom oltári jednoducho zatienili. Možno na tom niečo je.
Reakcia k téme: Dievčence, ženy, kolegyne!
11.01.2021 22:31 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Poproste všetkých na červených oddeleniach, aby ju poľutovali, keď budú mať čas... A ona nech sa modlí, aby kliatby fungovali iba v rozprávkach.
11.01.2021 22:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nemocnica (U) Svätého Michala je dobrý pajzel, keď tak pozerám. A čajíček im uvarili?
 
mínus indicator plus

 

Článok bol o slovenskom klientelizme, po ktorom vo Švajčiarsku niet ani stopy. Uvítam článok o švajčiarskom klientelizme, po ktorom na Slovensku niet ani stopy. A potom budeme hádať, ktorý je hodnotnejší. Nepochybujem, že Cibulka má aj na ten švajčiarsky, nie je žiadne chúďatko. Už sa z toho nepoškvrneného Švajčiarska nezbláznite.
11.01.2021 22:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Prajem vám veľa šťastných dní v zasľúbenej zemi, kde žijú samí poctiví a spravodliví.
11.01.2021 11:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

poučila, pardon
11.01.2021 9:51 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Lucia, Vám sa to píše, zo Švajčiarska. Bohatí ľudia sú pokojní a vyrovnaní, sú zabezpečení a vedia si zabezpečiť aj poriadok. História Švajčiarska vás určite dôkladne použila o pôvode ich bohatstva (určite nezbohatli z kravičiek v Alpách) a ich vyrovnanosť je zabezpečená nepokojnými zbohatlíkmi, diktátormi a Tinami ...doplň čo sa hodí, ktorí si do ich bánk uložili tvrdo a poctivo zarobené peniažky. Vaša naivita ma dojíma.
11.01.2021 9:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Pichli ju...veď na pichanie je ona zvyknutá.
10.01.2021 18:19 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME