Štvrtok, 20. február, 2020 | Meniny má Lívia

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1468814
1 >
mínus indicator plus

 

Veď kvalita. Ta trápnosť, čo sa toho roku podarila v Prahe, no... to radšej nič.
 
mínus indicator plus

 

Vysoko špecializované pracoviská v zdravotníctve nevznikajú na trznom princípe ale z rozhodnutia statnych organov. Teda ak sa niekde takáto ideológia rozmohne, nebude na výber. Toto nie je esteticka chirurgia :)
 
mínus indicator plus

 

Čistá naivita. Dokumentuješ neznalosť pomerov hneď za značkou Bratislava alebo Košice. Autorka to tam naznačuje. A to nehovorím o cielenej špecializácii zdravotníctva - dobrá vec, ale ak špecializované gynekologické pracovisko ovládnu doktori s výhradou svedomia, čo bude potom? A áno, správne teušíš, stačí, že primár bude výhradu schvaľovať a cielene ( ale neverejne, šak diskriminácia tuná neníí) vyberať doktorov s rovnakým názorom, máme tu fakt problém.... Výhrada svedomia je vcelku nevinný a dobrý úmysel (dáva priestor demokracii) ktorý už dláždi cestu do pekla - aspoň podľa tohto príspevku autorky.
 
mínus indicator plus

 

Manifest pospolitosti, čo ma držať pusu, keď sa veľkí a dôležití dohodnú.. A zaroven slovenska katolícka cirkev je priamo neposlušná pápežovi Františkovi, pretože neuvádza do života jeho myšlienky!
 
mínus indicator plus

 

Reakcia dole....
 
mínus indicator plus

 

Nie som mimo. Nehovorím o ohnostrojoch. Hovorím o etike podnikania. Máte všetci strašný problém oddeliť fakty od emócií. Všetky minusky to dokazujú. A asi budete zamestnanci, pretože to nedokážete pochopiť. A ešte trocha neetickí a zavistiví.... Ak by mali skrachovat na nezáujem, prosím. Ale aby boli obeťou momentálnych nálad davu a RIADNE zmluvy boli vypovedané bez náhrady, keď oni riadne zmluvu plnili, je okrádanie za bieleho svetla. To je ako keby si vzal auto, odišiel na služobnú cestu a počas nej by ta zamestnávateľ vyhodil bez náhrady, vratane benzinu, ktory si zaplatil zo svojho. Manažmentu si sa prestal páčiť. Pracovná zmluva by bol iba zdrap papiera. Chápeš?
 
mínus indicator plus

 

To nie je správny pohľad. Áno, je to podnikanie, živí seba a zamestnancov. Ak týchto drobných podnikateľov budeme takto nepredvídateľne oberať o tržby, bude to mať dopad na všetkých podnikateľov a navždy. Ak mám zmluvu a viem, že som ju uzavrel u podnikateľa, ktorý má z toho hlavné príjmy, je minimálne neslušné kontrakt takto zrušiť. A nemorálne, ak je to v tak krátkom čase pred realizáciou a viem, že si nakúpil materiál. Oprostite sa od emócií a uvažujete ako by ste sa cítili v ich koži. Drobných podnikateľov potrebujeme ako soľ. Sú motorom spoločnosti a ekonomiky. Alebo radšej sa budeme k drobným firmám chovať ako k handre a potom tu budú zamestnanecké istoty v podobe monotónnej 8 hodinovej zmeny v továrni zahraničného zamestnávateľa? Je dôležité, aby sme si začali vážiť samých seba a chovať sa k okoliu tak, ako by sme chceli, aby sa chovali iní k nam.
 
mínus indicator plus

 

Z tejto "svetovosti" mi je zle. Kde máme smeráckych trollov a trotlov? Je vo vás aspoň kúska hanby? Alebo ju idete prekryť novým bahnom a novou špinou, rozdrobovať novou vymyslenou nenávisťou ???
 
mínus indicator plus

 

Tieto frázy o vine oboch sú veľmi nebezpečné. Vzťah sa nedá paušalizovať. A nie je nič horšie, ako týraná žena vydávaná za hysterku presne podľa tohoto hesla. "Veď keby ona bola iná, on by tiež sa asi nesprával takto...." A áno, sú i populárne články od psychológov, kde je táto myšlienka propagovaná. Všeobecné prijímanie tejto myšlienky je ale voucher pre násilníkov. Takže, ako všade platí, tolerancia je vo vzťahu kľúčová, ale žiadny vzťah sa nedá onálepkovať na diaľku a už vôbec nie týmto zjednodušením.
18.12.2019 18:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Hej, i Kocnerove hrozby vyzerali smiešne, absurdne ale HLAVNE nereálne... Ti dvaja patria tam, kde sú.
 
mínus indicator plus

 

ta v rifľoch to nemože, bo tam páni budú. vezme tyrkysový ancug zo stužkovej. modrá je teraz moderná. lem že by ho nevyrutili von, bo modrá ne ich farba..
 
mínus indicator plus

 

Súhlas. Vyzerá, že tu zlyhal štát, a to zásadne a chlapec to vyriešil najhoršie, ako mohol, evidentne vedený zúfalstvom. Stačilo by asi nariadiť terapie u skúsených psychológov, aby mu pomohli a nechať ho s naramkom študovať. A asi je každému jasné, že chlapec je potrestaný dosť. Veď kto by chcel toto mať na duši?
 
mínus indicator plus

 

Jeeej. Príslušník kasty "na Slovensku je všetko..... A všetci slováci sú.... Ak by zanikli, nikto by to nepoznal" Všetkých z tejto kasty zdravíme a veľmi jemne chceme naznačiť, že existujú ľudia vo svete, čo si i nejakého toho slováka vážia. Nie je to síce prvý krát, ale chápeme, že šoky a otrasy sú pre istý duševný stav nežiadúce a tíšenie stavu znamená i čiastočnú neinformovanosť. To, že nesúhlasím z jej politickým presvedčením nemusí nutne znamenať, že sa budem prejavovať ako duševne chorý, všakže. Naučte sa nesúhlas vyjadrovať kultivovane, ideálne s argumentami.
 
mínus indicator plus

 

Tak sa môže predsa uzavrieť nová zmluva - o narovnani vzťahov. Pán poslanec Fico už píše koncept, všakže??? Veď ta jeho strana má tu väčšinu a vždy plodí iba dobro. A toto by bolo obrovské dobro!!!@
Reakcia k téme: Škandál na diaľniciach
28.11.2019 20:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nesúhlasím. Tkacenko posudzuje na základe minulosti (tu ok) s neprihliadanim k súčasnosti s projekciou do budúcnosti (tu nie ok). Spomína Počiatka. Ale ten už nie. Ani Meciar nebude. Sú iste veci, ktoré sa v takto krátkom horizonte dejin predsa len poučíme. Trúfam si povedať, že od minulého roka už nič nie je rovnake. Zaznávanie Kisku a hádzanie všetkých voličov do jedného vreca "akože hlúpych " ma na pánovi Tkacenkovi už nebaví. Ale keď on vidí svet tak ponuro, vždy si poviem,že ide predsa len o komentár, tj výsostne iba o jeho osobný názor:)
 
mínus indicator plus

 

K celkovému nárastu špekulantských nákupov za hotové alebo komerčne investičných úverov, tj. Presun od vlastnenia nemovitostí k nájmu u investora alebo fondu :) ako na západe. (nič proti západu, ale nemovitostí su tam cenovo k platu strach a hroza) Ono totiž sa ignoruje rast ceny bytov ťahaných nájmami už dnes - AirBnB, robotníci, študenti- 6-8 ľudí v 1 byte atď. A vidím, že NBS posiela investorom ďalších nájomníkov z radov bežných rodín......... Predčasné Vianoce .
 
mínus indicator plus

 

Pán Havran, budeme rovesníkmi. Síce nemám také rozmanité zážitky z cestovania, no zážitky z predlženého pobytu v UK pred rokmi sú intenzívne ako vtedy. My i oni teraz vychovávame novú generáciu, tak verím, že to všetci robíme dobre :)
 
mínus indicator plus

 

Tichúčko a moc nehryzkať. Další protest až v januári??? Babiš šiel oslavovať. :(
 
mínus indicator plus

 

No, hundrosi nadomnou si uľavujú. Asi budú aj podomnou. A ja sa spokojne súhlasne usmievam.
Reakcia k téme: Nekliať a nenadávať
15.11.2019 22:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nie je pravda. Občianská spoločnosť má silu tieto veci regulovať. Pamätáte si Google Glass, taká drobnosť, ale ako príklad vhodné. Ľudia sa začali búriť proti tomu, aby sme boli všetci konštantne natáčaní. Najskôr to vyzeralo zábavne ale keď to všetkým došlo, zľakli sa. Nežijeme na púšti, vo svojom okolí sa poznáme a štát má o nás informácie. Rozdiel je v tom, či dovolíme info zneužívať k našej perzekúcii alebo prinútime štát ich využívať v náš prospech. A bude to večný boj - pokúšaní uzurpátori s veľkým snom a masa drobných na strane druhej. Prevencia je nájsť hranicu medzi prospešným a nebezpečným. Vidíš svet čierno-bielo. I Hitler ho tak videl. A on nakoniec nebol.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME