Piatok, 17. január, 2020 | Meniny má Nataša

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Arutha
1 >
mínus indicator plus

 

To akože Kotleba je nejaká záchrana právneho štátu? Jedine ak ľudia očakávajú, že sa budú mať všetci rovnako zle. A vlastne jeho voliči sa budú mať ešte horšie. Smutné je, že sklamaní voliči SMERu namiesto toho, aby sa prebudili a začali voliť strany, ktoré im môžu pomôcť sú ešte zadubenejší než predtým a prechádzajú ešte o kanál nižšie. SMER ich straší migrantami, homosexuálmi, gendermi a podobnými nepodstatnými hlúposťami až sami dávajú prednosť tejto ceste pred tým, aby sa Slovensko konečne mohlo postaviť na nohy. Tento bananistan vytvorili aj tí slušní ľudia svojou hlúpou voľbou keď kedysi volili Mečiara, neskôr Fica a teraz sa prelievajú ku Kotlebovi. Bolo by to smiešne keby to nebolo do plaču. Ak si zoberieš, že na Slovensku vyhrali voľby zatiaľ len Mečiar s Ficom za tých 27 rokov existencie štátu tak budeš mať aj odpoveď na otázku prečo je to na Slovensku tak ako popisuješ. Ľudia si môžu sami za to ako sa tu majú. Na nich treba smerovať výčitky nie na politikov, tí robia len to čo ukazujú a ako sa správajú.
16.01.2020 22:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Jo, Kiska je presne ako Putin. A ešte Radičovej vláda a druhá vláda Mikuláša Dzurindu. Začínam mať pocit, že tie Ficove reči musia mať na jednoduchých ľudí fakt nejaký dopad inak si zaťahovanie Kisku do každej debaty neviem vysvetliť. Čím viac Fico omieľa Kiska, Kiska tým sa v hlavách počúvajúcich to meno ozýva častejšie.
 
mínus indicator plus

 

Takže Peter Tóth vlastne sledoval Kuciaka za tým účelom, že raz keď bude Kočner sedieť na lavici obžalovaných budú tieto sledovacie materiály slúžiť ako usvedčujúci dôkaz, že áno. Nebuď smiešny. Peter Tóth tam mal sedieť na lavici obžalovaných spoločne s Kočnerom a zvyškom skupiny. Jediné čo ho zachránilo bolo, že zradil Kočnera keď videl, že loď sa potápa. A zrejme je problém mu dokázať, že vedel o plánovanej vražde.
 
mínus indicator plus

 

Minule to Paulína už skúšala, najskôr zastrieľala čisto ale potom si dala jeden trestný okruh už tak zo zvyku :o) Nie ten bol škaredý... ospravedlňujem sa za netaktnosť.
 
mínus indicator plus

 

Ešteže v biatlone sa nedá vyhovárať na rozhodcov :) V takom hokeji by sme to mali jasné aj po pár rokoch ... rozhodcovia nám pokazili zápas a my sme s tým už nič nemohli urobiť. Tu ide bohužiaľ každá chyba na konkrétneho športovca. V prípade slovenských športovcov hrá rolu veľmi často psychika. Mentálne sú nastavení ísť do každého "preteku" s najvyššími ambíciami a ak sa čokoľvek pokazí alebo deje inak ako si naplánovali tak sa zlomia a nevedia sa dostať späť. Česť výnimkam ako napr. Sagan, ktorý je psychicky nastavený v pretekoch trocha inak. Samozrejme často naši športovci zaostávajú aj vo fyzickej príprave. A ešte som si všimol takú našu jedinečnú vlastnosť - cítiť sa ukrivdení. Akonáhle sa nájde niečo za čo môžeme cítiť krivdu tak už sa nešportuje, už sa na tú chybu zameriavame a sme pripravení jej obetovať všetko. Ale to asi nie je prípad biatlonu - dúfam :D
 
mínus indicator plus

 

Boli preukázané dokonca aj presné mená tých, ktorí raketu odpálili aj z akého miesta tá raketa bola odpálená. Tí boli hneď stiahnutí mimo Ukrajinske územie. Vyšetrovaním sa zistilo aj odkiaľ pochádzalo zariadenie, z ktorého raketu odpálili. Tam nie sú žiadne otázky. V podstate Ukrajinci nemali ani dôvod zostreľovať to civilné lietadlo a ani im to žiadny osoh neprinieslo aj keby to hodili rovno na rusov. Tento prípad nech sa to už nepáči komukoľvek je vyriešený, jediná poľahčujúca okolnosť pre rusov a "separatistov" je, že lietadlo zostrelili omylom mysliac si, že je to ukrajinská stíhačka. To ale nie je ospravedlnenie. Tak trocha majú za ušami aj ukrajinci, tá oblasť mala byť bezletová zóna ale asi nikoho nenapadlo, že tá banda hlupákov tam dotiahne BUK.
 
mínus indicator plus

 

Samozrejme pre milovníkov konšpirácií to bude len jeden z ďalších nevyriešených prípadov, ktorý budú svojimi nedopovedanými vetami hádzať na američanov. Pre zvyšok normálne rozmýšľajúcich ľudí je už otázka MH17 zodpovedaná. Teraz už len počkať či rusi vydajú vojnových zočincov alebo nie.
 
mínus indicator plus

 

Ak by som žil v moslimskej krajine asi by som bol na Američanov naozaj naštvaný. Ale predstava ekonomicky/vojensky silných moslimských štátov, ktoré vlastnia vďaka svojej sile ešte aj jadrové zbrane, sú schopné spolupracovať ma ako obyvateľa západnej Európy celkom desí. Takže čo sa týka zahraničnej politiky spojených štátov nie som veľký kritik. Nepáči sa mi čo robia ale chápem to. Kým sú v tejto oblasti pri moci psychopati nemáme veľmi na výber. A myslím, že sa nedožijeme časov, kedy sa v týchto krajinách ľudia umúdria - stačí pozreť ako to vyzerá u nás. A to sme vraj popredu.
 
mínus indicator plus

 

Omg keď povieš, že niekoho zostrelili stíhačkou F16 tak tiež nepovieš typ rakety aká ho zostrelila a máš rovnakú pravdu ako keby si ju uviedol. To isto ako keď povieš, že niekoho zastrelili AK47 - no nie tá AK47 ho nezastrelila, zatrelil ho náboj aj keď neuvedieš presný typ náboja. Obávam sa ale, že s tvojím problémom ti už ja nepomôžem, skús vyhľadať odbornú pomoc.
 
mínus indicator plus

 

Na tom príspevku nie je ale nič zlé :D Naozaj ho zabili bezpilotným lietadlom, ktoré nieslo raketu. Ja ale neviem o aký typ rakety išlo ale s určitosťou viem, že to nebol Patriot. Ty si v svojom komente vydával za isté, že to bol tento typ rakety čo je úplný nezemysel a že by ešte mal trafiť lietadlo niekde vo vnútrozemí Iránu tak to je ďalší úplný nezmysel. Sorry, ja nie som ten čo by mal editovať a čítať svoje komenty. Možno by si si mohol svoje odporúčanie zobrať k srdcu ty :D
 
mínus indicator plus

 

Ja som myslel, že z toho, že napíšem, že ho zabil dron usúdiš, že nie je možné aby išlo o raketu Patriot. Nie, že ho trafilo to lietadlo samo o sebe. Ale asi musím všetko rozpisovať lebo s trollom sa ťažko baví. Čo sa dá robiť aj takí sú ľudia :D
 
mínus indicator plus

 

Drony nenesú Patrioty omg :D To bola pointa.
 
mínus indicator plus

 

Načo tu zabíjaš diskusiu trápnymi komentami? Patrioty sú zem - vzduch a toho generála zabili na zemi bezpilotným lietadlom. A tiež asi nečakáš, že sa Američania presúvajú po Iráne s odpaľovacím zariadením a očakávajú, že ich pri tom zostrele nikto neuvidí. Načo sú dobré tieto stupidne komenty.
 
mínus indicator plus

 

Ukrajinskú tragédiu tiež podobní ako ty zľahčovali a hádzali na ukrajncov a američanov a vidíš ako to dopadlo. Zatiaľ žiaden rus nebol odsúdený za toto svinstvo. Uvidíme či to boli naozaj technické problémy alebo len Iránske horúce hlavy.
 
mínus indicator plus

 

No na jedného mŕtveho Iránskeho psychopata, z ktorého spravia martýra, bude teraz pripadať ďalších 80 miliónov naštvaných psychopatov, ktorí budú nenávidieť kohokoľvek zo západu. Neposudzujem, či si smrť zaslúžil, zrejme aj áno, podobne ako Husajn. Spôsob akým bola ale poprava vykonaná neposunie svet dopredu. Ak teraz kvôli tomuto budú musieť Iracke územie opustiť všetky cudzie vojská - v podstate sa to bude týkať hlavne tých západných, tak región bude ovládať Irán. A tentoraz už bez kontroly. Skôr by som povedal, že to prinesie neodvratnú vojnu s Iránom v blízkej dobe, keďže tí budú mať teraz pocit, že majú morálne právo na čokoľvek v rámci pomsty. Už odstúpenie od jadrovej dohody dáva tušiť ako to bude vyzerať.
 
mínus indicator plus

 

"1. pilier je priebežný bez investičného princípu a teda s nulovým investičným rizikom" - a ty si niekedy videl výpis od sociálnej poisťovne výpis aké financie si odviedol do prvého piliera a koľko z toho ti bude vyplácané po dovŕšení dôchodkového veku? Lebo ja nie a popravde pri súčasnej demografickej krivke si nie som istý či vôbec niečo dostanem - a to zarábam celkom slušne. Takže nulové investičné riziko znamená, že možno za pár rokov nedostanem vôbec nič, lebo štát nebude mať na vyplácanie dôchodkov. Také nulové riziko si so sebou nesie prvý pilier.
 
mínus indicator plus

 

Haha takto sa robí politika. Všetci vedia, že to nebolo prerieknutie ale varovný odkaz Iránu, aby si premyslel čo urobí a aj tak mu nemôžu nič vyčítať a popri tom ani nakoniec znova nepriznal, že Izrael vlastní jadrové zbrane. Dobrý ťah hodný žida :)
 
mínus indicator plus

 

Ja mám zas skúsenosť, že ak sa necháva psychopatom voľná ruka tak zvyknú robiť problémov oveľa viac než keď sú pod zemou. Predstav si takú koalíciu silných štátov Sýria, Irak, Irán, Lýbia, Egypt, KĽDR. To by dávalo oveľa viac možností robiť Európe problémy než v súčasnej situácii keď sú tieto problémové štáty ekonomicky aj vojensky rozložené. To by dávalo možnosti pridať sa k týmto štátom aj Rusku prípadne Číne, vytvárať pakty, ktoré by boli schopné silnejších útokov, ktoré v tejto situácii už možné nie sú. Takže tu máš odpoveď na otázku ako USA chráni aj tvoj zadok, aby sa vojenskopolitická situácia v Európe nezmenila. Kým budú vládnuť na blízkom a strednom východe psychopati nie je možné nechávať im voľnú ruku či sa to rusofilom páči alebo nie.
 
mínus indicator plus

 

Noo tak sa pochlap a daj sem to riesenie, ja som celkom zvedavy, mozno ti pride aj Vianocny pozdrav od policie ked ho tu napises ty skodna. Ziadny liberal si nezakryva oci pred tym ze romovia su problemovi. Ale hned navazujuci problem je ich segregacia, ktoru propaguju ti skutocni fasisti, ktori su aj ta skutocna skodna vyvolavajuca nenavist kade chodia. Nechutni "ludia". Ti fasisti, ktori maju plnu hubu vlasti a hrdosti nad nasou historiou a nevedia o nej absolutne nic a nespravili pre nasu vlast nikdy nic na co by narod mohol byt hrdy. Skodna.
 
mínus indicator plus

 

Osobne si myslím, že v posledných rokoch produkcia seriálov ďaleko predstihla filmovú tvorbu. Takže nie outsider, iba prichádzaš o veľa. Alebo aj nie. Záleží na uhle pohľadu :) Niekto by povedal, že aj sledovanie TV je strata času a radšej bude zážitky vyhľadávať sám ako ich prežívať vo fikcii, podobne je to aj s knihami. Ale ak porovnám filmy a seriály tak u mňa momentálne seriály jednoznačne vedú. Mne sa Witcher páči, hral som iba hru, wild hunt ale aj tak som si to celkom užil. Odporúčam ale sledovať radšej v pôvodnom anglickom znení s titulkami, ten český dabing mám pocit sa im moc nepodaril :)
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME