Štvrtok, 9. júl, 2020 | Meniny má LujzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Tibor Pospíšil
1 >
mínus indicator plus

to je proste dezinformácia   to je proste dezinformácia

Proste publikujú dezinformácie rangu, ako je obvyklé v kadejakých zem-a-vekoch. Ale oni môžu. Oni sú predsa majitelia pravdy.
 
mínus indicator plus

potvrdené ochorenia?   potvrdené ochorenia?

ad: "v súčasnosti sa protiepidemické opatrenia pri potvrdených prípadoch ochorenia COVID-19 " A mohli by ste aj napísať, koľko je osôb z potvrdeným ochorením COVID-19? Lebo ja som sa zatiaľ dostal len k počtom osôb, infikovaných vírusom SARS-CoV-2, čo je teda zásadný rozdiel. Z osôb, infikovaných vírusom SARS-CoV-2 dostane chorobu COVID-19 cca 20%. Prečo vlastne úrady, médiá aj politici zavádzajú ľudí spôsobom, že splietajú dve zásadne rozdielne skupiny občanov (hlavne ich počty)? Však to je zavádzanie ako na nejakých dezinfo weboch. Alebo ak ide o strašenie s "pandémiou" tak už zavádzanie nevadí? A prečo nevadí?
 
mínus indicator plus

Alebo aj inak   Alebo aj inak

"Lives Matter" A kto potrebuje pred tie dve slová dávať farbu pokožky, tak je rasista.
09.07.2020 13:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Presne tak   Presne tak

... kým situáciu prediskutuje vo vnútri firmy, s mediálnymi partnermi a s občianskymi aktivistami .... ukričaná bojovná skupina radikálnej ľavice ... to je to, čo nám teraz vládne v skutočnosti.
 
mínus indicator plus

Pripravení stiahnuť chvost?   Pripravení stiahnuť chvost?

Premiér Igor Matovič na facebooku napísal, že pribudlo 53 nových prípadov nákazy koronavírusom a naznačil, že zrejme opäť sprísnia obmedzenia. Tak ako? Ste pripravení stiahnuť chvost (ako SaSka a Zaľudia), alebo sa na Slovensku nájde aj skupina svojprávnych ľudí, ktorí si svoju slobodu nenechajú obmedzovať tým bláznom a mediálnym blúznením o "pandémii"?
 
mínus indicator plus

Budú bojovať proti heretikom   Budú bojovať proti heretikom

Náhodou, PS bude mať ešte hodne práce v obrane klimaalarmistickej viery. Pribúda odpadlíkov od viery. Ktorý poznajú systém oblbovania a strašenia a publikujú herézne články. On behalf of environmentalists everywhere, I would like to formally apologize for the climate scare we created over the last 30 years. Climate change is happening. It’s just not the end of the world. It’s not even our most serious environmental problem. https://environmentalprogress....
 
mínus indicator plus

OK   OK

OK, takže riešenie nebude v tom, ako píše komentátor ("opraviť" štát), ale jednoducho privatizovať štátne vlastníctvo. Lebo ja akokoľvek sa snažím, tak nedokážem pochopiť tú etatistickú vieru, ktorú demonštroval komentátor, že stačí ďalšia (a ďaľšia, a ďalšia) kontrolná úroveň a stane sa zázrak: k štátnemu sa správca začne správať ako ku vlastnému.
 
mínus indicator plus

Dal by sa uviesť aj iný príklad?   Dal by sa uviesť aj iný príklad?

Vedel by pán komentátor uviesť rovnaký (podobný) prípad aj pre variant, že tam nebude vystupovať štátna firma, ale firma súkromná? Ako sa vlastne toto rieši v súkromnom sektore? A prečo sa vlastne novinári nepíšu aj o korupcii a podobných "obchodoch" v súkromnej sfére? Vy ste nejako zaujatí proti štátnemu sektoru, či ako?
 
mínus indicator plus

Sú to amatéri   Sú to amatéri

Presne, ako si napísal. Sulík tým ukázal, že ani za tie roky sa politiku robiť nenaučil a Zaľudia, to sú srandisti, ktorí na nič iné, ako na smiech, nemôžu ani byť. Aj politika je remeslo a treba ho ovládať.
 
mínus indicator plus

Treba to rozdať sociálne slabším   Treba to rozdať sociálne slabším

Podľa mňa by zabavený tovar mali rozdať sociálne slabším spoluobčanom, ktorí si nemôžu ho zo svojho príjmu nemôžu dovoliť.
 
mínus indicator plus

... tlačiť sa na omše   ... tlačiť sa na omše

Nie, že by som bol priaznivcom niektorého z tebou menovaných, ale mám byt priamo nad kostolom (východom z kostola). Takže chtiac-nechtiac počujem, o čom a ako sa rozprávajú "bežní" návštevníci omší. A multiotecko ani pani zen-budhistka zapadajú do tej masy celkom spoľahlivo :)
 
mínus indicator plus

títo novodobí majitelia pravdy :)   títo novodobí majitelia pravdy :)

Títo novodobí majitelia pravdy sú srandovní. Oni asi netušia, ako veľmi sú podobní svojim kolegom z obdobia spred 40-50 rokov. Ako sa len súdruhovia snažili nás prevychovať a nepodarilo sa. Nepodarí sa ani týmto. A zo skúsenosti vieme, že čím viac budú tlačiť na pílu obmedzovania slobody prejavu, tým viac ľudí sa bude zaujímať o myšlienky, ktoré budú zakázané, resp. vytlačené na okraj.
06.07.2020 15:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

presne !   presne !

Ten nápad, vnútiť vírusom nakazených do domovov opatrovateľských služieb, to by človek čakal od nejakého "vraha z vôlstrítu", ktorý by tak chcel "riešiť" demografiu. Ale progresívny súdruh?
06.07.2020 15:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Kto na koho dopláca   Kto na koho dopláca

My starší si ešte pamätáme na dobu spoločného štátu Čechov a Slovákov. Ja som bol veľkým priaznivcom toho útvaru a bol som skutočne smutný, keď sme sa rozdelili. Ale postupne som pochopil, že chvála Pánu Bohu, že sa tak stalo. No a teraz by sme sa mali vrátiť späť k obľúbenej hre "Kto na koho dopláca". Už teraz si jednotlivé štáty vyčítajú kadečo v tomto duchu. Ešte užšie spojenie by túto hru eskalovalo. O tom nepochybujte. Ani o tom, že to bude katastrofa. My (Slováci a Česi) sme to už zažili. Škoda, že skúsenosť je neprenosná, pretože by sme mohli / mali varovať euro-spoluobčanov.
 
mínus indicator plus

Mala by skúsiť zobraziť Mohameda   Mala by skúsiť zobraziť Mohameda

Podľa mňa by sa slečna mala hecnúť a po Ježišovi podobne zobraziť aj Mohameda. To by neboli len petície :) A získala by si priaznivcov aj v inom tábore, ako v dúhovom.
 
mínus indicator plus

zodpovednosť za dieťa   zodpovednosť za dieťa

Ak si myslím, že zodpovednosť za dieťa je na pleciach oboch rodičov, t.j. matky a otca, tak musím byť homofób, alebo bigotný katolík? To je skutočne spoločnosť na tom až tak zle, že osobnú zodpovednosť za život svoj a svojich detí uznávajú len homofóbi a bigotní katolíci? Tak to sme v perdeli.
 
mínus indicator plus

Na dieťa už stačí len jeden rodič?   Na dieťa už stačí len jeden rodič?

Tá doba je nejaká rýchla. Zdá sa mi to byť nedávno, keď dieťa mávalo dvoch rodičov z definície. Ale áno, to bývala tá zlá tradičná rodina. To je dnes už zdrejme extrém, ktorý treba potierať.
 

1 >

Najčítanejšie na SME