Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Tibor Pospíšil
1 >
mínus indicator plus

Sulík Matelkovi (po)držal   Sulík Matelkovi (po)držal

A celých 7 dní. Nevyzerali, že sú takí žhaví :)
 
mínus indicator plus

Prirodzené premorovanie   Prirodzené premorovanie

Tak už aj opicajti vyzývajú na prirodzené premorenie v hromadnej doprave? Ešte dva-tri mesiace a žiadne očkovanie nebude treba. Táto imunizácia, ktorú prevádzkuje Dopravný podnik to vyrieši.
 
mínus indicator plus

Hlavne chorých a veľmi starých seniorov   Hlavne chorých a veľmi starých seniorov

Očkovať treba hlavne starých a chorých. V Nórsku to rieši aj dôchodkový systém a uvoľňuje miesta v DSS-kách :) https://www.bloomberg.com/news...
 
mínus indicator plus

Dúfam, že zmenia aj názov.   Dúfam, že zmenia aj názov.

Ak zostene temer pôvodná zostava, tak ideálne: Sex po menopauze
 
mínus indicator plus

pretože tie štát neoddlžuje   pretože tie štát neoddlžuje

Pretože štát by im zaplatil len almužnu. Ktorú platí aj štátnym, ale tie potom "oddlží", t.j. zaplatí inou formou. Aby mohli robiť nekalú konkurenciu súkromným. Ale hlavne štát by mal nemocnice privatizovať. Štát by nemal poskystovať zdravotnú starostlivosť. Presne tak, ako štát nepečie chlieb, nevyrába autá, nešije odevy .... Zdravie je tovar/služba. Veľmi dôležitá služba. Preto by sa tam štátne paprče nemali angažovať. Lebo výsledok štátneho socialistického chorobníctva vidíme teraz úplne explicitne.
 
mínus indicator plus

Socializmus nefunguje   Socializmus nefunguje

ani v zdravotníctve. Riaditeľ, ktorý za cca 9 mesiacov nedokázal zabezpečiť ani len dostatok kyslíka by v súkromnej nemocnici nevydržal ani hodinu po tom, čo systém dodávky kyslíka spadol. Ale súdruh Dubaj má zrejme krytie Duchom Svätým, takže on môže mať na háku a zodpovednosť zhodiť na občanov, ktorí vraj nedodžiavajú nariadenia vrchosti. A ktoré pre tú istú vrchnosť neplatia, resp. pre nich sa vždy nájde výnimka. Nie covid, ale socializmus je hlavný problém.
 
mínus indicator plus

Vírus vs. očkovanie   Vírus vs. očkovanie

Vírus zdvihol hodenú rukavicu a snaží sa premoriť (imunizovať) spoločnosť skôr, ako sa to podarí očkovaním.
 
mínus indicator plus

Neskúšali Facebook?   Neskúšali Facebook?

A prečo sa neskúsia poradiť v nejakej vhodnej FB diskusii?
 
mínus indicator plus

binárna logika   binárna logika

Ty zrejme poznáš len čiernu, alebo bielu. Ja by som v tejto dobe nešiel ani do kina. Nieto ešte do covid množiarne (nemocnice). Ale to predsa neznamená, že by som bránil niekomu inému, ak má iné preferencie / názor.
 
mínus indicator plus

zákaz zhromažďovania   zákaz zhromažďovania

je fašistická (alebo komunistická) praktika. A ja som zásadne proti fašizmu aj komunizmu.
 
mínus indicator plus

Nelegálna?   Nelegálna?

On tam ten organizátor niekoho nútil ísť pod hrozbou násilia? Ak nie a všetci tam prišli doborovoľne (a na vlastnú zodpovednosť), tak ako môže byť nelegálna? Pretože súdruhovia z Politbyra sa tak rozhodli. Akože áno, za mojej mladosti to bolo presne tak. Ale nemalo by to byť dnes už inak?
 
mínus indicator plus

Štátni manažeris   Štátni manažeris

majú v prdelis. Odjakživa a inak to nebude. Duch Svätý ich ovanul asi nedostatočne, alebo ten vánok neobol kyslíkový
 
mínus indicator plus

Pobavilo   Pobavilo

:)
Reakcia k téme: Slovensko 2021 / Orwell 1984
02.01.2021 12:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Akože opatrenia?   Akože opatrenia?

Nie, ja si nemyslím, že sa dá rozkazovať prírode. Že niekto reálne môže zastaviť ten vírus. Myslím na centrálnej úrovni. Na osobne úrovni samozrejme áno. Môžeš sa izolovať (napr. v rozsahu tohto vládneho lockdownu). Ale postupne sa začneš pýtať otázku: Stojí mi takýto život za to? Lebo o tom to je. Život je rizikový podnik. Ale ak sa žije naplno, je úžasný. A to sa práve v izolácii nedá.
 
mínus indicator plus

Prečítaj si článok o obchodoch   Prečítaj si článok o obchodoch

je tam dosť dobre vysvetlené, ako k tomu záveru prišli. Vieš, ja preferujem vedecké poznanie pred hysterickým mediálnym šamanizmom.
 
mínus indicator plus

Zdraví ľudia vírus nešíria   Zdraví ľudia vírus nešíria

Zdravý (asymptomatický) jedinec, aj keby mal pozitívny PCR test, tú chorobu nemôže šíriť na iných ľudí. A napriek tomu Šamani zatvárajú ľudí do domáceho väzenia. Robia to bez ohľadu na vedecké poznatky. https://www.lifesitenews.com/n... A čo ten najnovší lockdown? Máme minimálne 3 štúdie, ktoré dokazujú neefektivitu tohto opatrenia vzhľadom na šírenie nákazy. https://fee.org/articles/3-stu... Covid hystéria je dnes reálne náboženstvo. Nie, ten vírus aj choroba sú reálne a dosť nebezpečné. Ale opatrenia, ktoré sú prijímané, nehľadia na racionálne a vedecké argumenty o ich nezmyselnosti.
 
mínus indicator plus

Ako Šamani prírodných národov   Ako Šamani prírodných národov

Tieto brutálne opatrenia sú ráciom na úrovni Šamanov z brazílskeho pralesa, alebo africkej dediny. Máme 21.storočie. Mali by sme dôverovať vede. Racionálnym poznatkom. Šamani zavreli obchody, aj keď je vedecky dokázané, že za existujúcich hygienických opatrení sa tam vírus nešíri. Ale šamani si dali fajku moci a tak zakazujú, obmedzujú, ničia živobytie státisícov ľudí. https://www.forum24.cz/vyzkum-...
 
mínus indicator plus

Ja sedím   Ja sedím

ale priznám sa, občas si aj ľahnem. Majte zľutovanie, Svedkovia Covidoví. Nedá sa len stále sedieť.
 
mínus indicator plus

ohradia zjazdovku?   ohradia zjazdovku?

A čo, ohradia zjazdovku? Príde osobne Naďčlovek a bude robiť bu-bu-bu? Nech si trhnú, šamani. Opatrenia na úrovni zariekavania zlých duchov. Napr. zavreté obchody, v ktorých sa vírus nemá šancu širiť. To je vedecký poznatok. Ale Šaman kmeňa Svedkov Covidových to zakáže. Pretože sa mu v noci sníval sen o nebezpečenstve. https://www.forum24.cz/vyzkum-...
 

1 >

Najčítanejšie na SME