Sobota, 4. júl, 2020 | Meniny má ProkopKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: prasknutá koľajnica
1 >
mínus indicator plus

 

Skúsim sa na to pozrieť objektívne, keďže sa o túto nehodu zaujímam. 1) v prvom rade to bola nehoda. Nikto sa k útoku neprihlásil, naopak všetky zvažované strany od toho dali ruky preč. Nikto tým nič nezískal. Ak by to bol cieľ, prihlásila by sa k tomu konkrétna skupina. 2) v druhom rade išlo o zostrelenie z územia ovládaného ruskými separatistami a strojom ruskej registrácie. 3) napriek tomu, že išlo o separatistou, spolupracovali v rámci možností na vyšetrovaní, nič neovplyvnili, telá odovzdali, na uniknutých videách (sú na youtube) preukázali lútosť. Čiže imho to zostrelili ruskí separatisti, ku ktorým sa Rusi nehlásili (aj keď ich podporujú) nechtiac a zároveň s prispením ukrajinskej administratívy, ktorá uzavrela letový priestor len do výšky 30.000 ft. Ruské zatĺkanie je nemiestne. Suma sumárum, reči o vrahoch nie sú úplne košér, keď nikto, ani Ukrajinci, ani Rusi, ani separatisti to nechceli urobiť.
 
mínus indicator plus

 

Inak ideálne auto do TANAP-LunaParku :D
 
mínus indicator plus

 

Ideálne vozidlo pre slovenského akcionára - aj luxusné, aj na rozdr___é cesty :D
 
mínus indicator plus

 

Ja som včera objavil klonovacie razítko a predvčerom možnosť, ako si rozšíriť plátno. Cítim v kostiach, že ďalší prezident je môj :D
 
mínus indicator plus

 

Tá fotka je kompozične úplne zlá. A to hovorím ako fotograf amatér. Na 25 iných bilboardoch a stránkacha fotkách vyzerala prezidentka lepšie. Toto vyzerá ako keby išla v piatok večer do kina a po skončení filmu si s kámoškami išli spraviť fotky do fotoautomatu. Kedysi by to bola fotka dobrá akurát tak na občiansky. Škoda, lebo je fotogenická, ale kvalita fotografia je tu veľmi nízka.
 
mínus indicator plus

 

Prve dve sú jemne na hrane. Zvyšok je úplne normálny. Fotky s dozimentrami sú v tomto kontexte brutálne nezaujímavé gýčovky a nie poburujúce fotky. Fotka chalana s babou pred kolotočmi je uplne normálna. Alebo chalan odfotený ako kráča cez ruiny. Dokonca aj tá baba v ovládacej miestnosti je v pohode. Už nám z tej korektnosti riadne kúruje. By ma zaujímalo kam chce svet s touto sterilnosťou dospieť. Alebo, že by to bola len hlučná menšina?
 
mínus indicator plus

 

Ja zase nerozumiem, kde je problém. Keby tí hasiči, bioroboti a všetci zúčastnení na likvidácii havárie vedeli, že o 33 rokov budú do mesta Pripjať a okolia chodiť pipenky robiť si selfie a budú mať z toho radosť, asi by si povedali, že spravili správnu vec. Pretože to znamená jednu vec, svoju prácu spravili výborne. To je podobné, ako rozčarovanie, že na Slavín sa chodia opíjať mladí ľudia a sedia na hroboch. Nebojovali a nenasadili vojaci životy práve pre toto? No a tá fotka pri nefunkčnom Duga radare je skutočne poburujúca. Ako naozaj musíme žiť túto always butthurt age?
 
mínus indicator plus

 

V Saudskej Arábii je hnusný panbičkársky režim, ktorý sa vlastne ani nelíši od iných totalít. Všetko kamoši USA. Amerikanofili teraz nevedia čo si majú myslieť, či Saudská Arábia má vlastný názor, nevedia. Error. Najväčší priateľ USA. Islam je dobrý, iba ak majú s USA spoločného nepriateľa, tak ako Irán, Rusko. Také Saudská Arábia totálne nenávidí, tak islam je v Saudsek Arábii ok, že? ***** toto nie je môj názor, len som Ti chcel demonštrovať Jožka Mrkvičku, človeka, z ktorým by si určite nediskutoval. Nebuď ako Jožko.
 
mínus indicator plus

 

Ale sortu melónov OLANO a SaS poznáme. Vieme, čo z nich vyrastie, keby prežili. No melóny PS/OĽANU budú síce obrovské, ale obrovské budú aj pesticídy, ktoré vyžadujú (dane, zväčšovanie štátneho aparátu). No a Kiskove melóny vôbec nepoznáme. Vieme, len, že môžu byť chutné. Ale pokojne to môžu byť melóny iné, môžu to byť paradajky :-) Pekný víkend.
 
mínus indicator plus

 

Väčšina sú utláčatelia. Radšej si rýchlo nájdu menšinu, s ktorou sa môžeš identifikovať. Neverím, že taká neexistuje, každý sa dá niekoam zaradiť. Ja som si definoval už asi 150 menšín, ktorých som súčasťou.
 
mínus indicator plus

 

Hlavne, že zobral Smeru aby posilnil opozíciu.... oh... wait... Akože neberte ma osobne, ale OĽANO a SaS sa snažia pestovať melóny. Nech sú Matovič a Sulík aký sú. Pestujú melóny. Každý rok im vykapali a skúšajú to znova a znova. Za 9 rokov to už celkom vycibrili a prvé melóny vidia sveto sveta. A zrazu nabehne konvertovaný neomarxista s račkujúcim straníckym promiskuitom a tieto melóny rozkopú. A potom príde prezident bez programu a politickej orientácie (je liberál, konzervatívec, individualista, pravičial, lavičiar - vie niekto? a rozkope aj posledné zvyšky opozície. A chudák Fico v izraeli na abstinenčnom liečení má ďalší dôvod si vypiť. A Magianko si len pozerá, ako mu rastú percentá rýchlejšie ako prsia.
 
mínus indicator plus

 

ja zase viem, ze kopec mojich znamych, ktori politiku vobec nekomentovali a tvarili sa, ako ich nezaujima, na tie protesty isli a chceli ist. A potom sa nezavisle od seba priznali ze "uz to nema cenu, boli tam urcite politicke kalkuly". Z hladiska marketingu to zrusenie bol fail. Ako ked rozpalis zenu a tesne pred "tym" si obujes topanky a povies jej "tak cau, idem na pivo".
 
mínus indicator plus

 

Fuuuuh... velmi som sa teraz zapotil, ale nastastie si dal navod v poslednej vete :D (ano, bol sobas medzitym :-) )
 
mínus indicator plus

 

toto je riadne salto mortale. Tak účasť rástla, mali byť protesty v každom meste, možno aj v niektorých obciach, ale pre istotou ich zrušíme, aby "neoslabli". Možno si to už zle pamätám, ale nezoslabli protesty práve po tomto nezmyselnom zrušení?
 
mínus indicator plus

 

Za posledný týždeň boli v Európe 4 tornáda. http://www.eswd.eu/ V maďarsku pomerne bežný jav: https://www.szupercella.hu/
 
mínus indicator plus

 

Áno sú, ale pre ľudstvo to nie je až také podstatné. Pozri sa, koľko pevniny a ľudí žije južne od južne 30° rovnobežky a koľko ľudí a pevniny je severne od severnej 30° rovnobežky. Napríklad ekvivalent našej 48° len pretína Patagóniu a Nový Zéland. Nehovoriac o vplyve pevniny a geomorfológie na počasie (Ázia).
 
mínus indicator plus

 

Pre všetkých bedákačov upozorňujem, že na južnej pologuli je práve de facto zima. Pevnina na južnej pologuli sa nachádza severnejšie, teda bližie k rovníku a zároveň vzhľadom na trochu väčšiu vzdialenosť Zeme od Slnka v tomto období sú tú zimy slabšie, ale sú. Nehovorím, že ten sneh je bežný, ale aj u nás na severnej pologuli sa to občas stane. Táto informácia je rovnako "fascinujúca" ako to, že 4. decembra nasnežilo v Egypte.
 

1 >

Najčítanejšie na SME