Sobota, 22. február, 2020 | Meniny má Etela

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Mesec
1 >
mínus indicator plus

 

Nestačilo by začať regulovať ceny nájmov, ako to robia v zahraničí?
 
mínus indicator plus

 

Reklama "zadarmo", v novinách, na instagramoch atď.
 
mínus indicator plus

 

Ja sa už dlhšie bojím, že sme tých posledných 12 rokov silného rozmachu premrhali. Ekonomická situácia bola fantastická, aj na Slovensku aj všade vo svete. Čo príde ďalej nikto nevie ale na veľa nie sme pripravení.
 
mínus indicator plus

 

Môj zlatý, videl si niekedy britské titulky?
 
mínus indicator plus

 

Neviem páni redaktori, toto je správa na notifikáciu? Informačná hodnota nulová.
 
mínus indicator plus

 

Komentár týždňa
 
mínus indicator plus

 

Rozdiel medzi Teslou a automobilkami je v tom, že tradičným automobilkám trh dosť dobre rozumie. V podstate sa v nich nič nezmenilo už 80 rokov a je ich viacero, takže analytici sa môžu pozrieť na trendy a reálne čísla, porovnať si ich a cenu relatívne dobre odhadnúť. Pri Tesle čísla momentálne neznamenajú nič. Nikto nevie, či o 5 rokov nebude mať každý elektronické, samoriadace auto so solárnymi panelmi a neviem čím ešte. Nie je to tak dávno keď iPhone zničil klasické mobily a ich výrobcov a spravil z Apple najhodnotnejšiu firmu na svete. Kľudne sa to môže stať aj autám. Ale keďže ide o predpovedanie budúcnosti, názory aj odborníkov sa výrazne líšia. Preto Teslu časť trhu shortuje, časť predáva a časť do nej sype miliardy.
 
mínus indicator plus

 

Idea za tým je taká, že priemerná žena má iné životné skúsenosti a teda aj pohľad na veci, ako priemerný muž. Podobne ako niekto, kto sa narodil a vyrástol v Bratislave sa cíti trochu inak ako niekto z dediny pri Michalovciach. Netreba to prehánať ale aspoň štipka zmyslu v tom bude.
 
mínus indicator plus

 

Pekná logika. Ale keď sa na to dívaš takto, tak si potom musíš myslieť, že Slovenská mentalita je len byť otrokom pre Maďarov.
 
mínus indicator plus

 

Prečo ľutuješ? Úprimná otázka. Podľa mňa v tom veľký rozdiel nie je.
 
mínus indicator plus

 

Svätopluk tam z historického hľadiska nemá čo robiť a Hrad má byť objekt primárne historický. To je aspoň môj názor, nacionalistické symboly si môžeme stavať pred parlamentom. A ak ide o tie ľudské práva, Svätopluk určite nevládol podľa moderných štandardov humanizmu.
 
mínus indicator plus

 

Nemám žiadne sympatie ku komunizmu alebo Sovietskemu zväzu ale myslím si, že historické pamiatky by sa mali nechať tak, ako boli. Veď preto sú to pamiatky, treba si občas pripomínať aj to zlé. Takisto sa mi nepáči napríklad Bratislavský hrad a pred ním tá nová socha Svätopluka.
 
mínus indicator plus

 

Je to ironické, že Maďar posiela niekoho domov. Len srandujem, nevymažte ma :)
 
mínus indicator plus

 

Samozrejme. A nie je to ťažké spoznať. Napríklad si porovnaj čerstvý chlieb od pekára a balený z továrne. Či ty si myslíš čo, že všetci trošku bohatší ľudia, ktorí si za jedlo priplatia, sú idioti?
 
mínus indicator plus

 

"Ja si dám pivo a guláš." Neviem prečo vždy, keď príde na jedlo sú zrazu všetci takí antisnobi a zhadzujú všetko trošku lepšie. Tento pán to asi myslel tak, že v menu za pár eúr bude napríklad vývar z bujónu, cestoviny sušené, paradajky z konzervy atď a to sú dosť základné prvky ktoré každý dobrý kuchár hneď spozná.
 
mínus indicator plus

 

Problém je skrytý v tom, že internetový koncept virality, ktorý tam tak dobre funguje vôbec nepasuje do skutočného sveta. Toto sa deje v mnohých turistických oblastiach -- Indonézia má 17 tisíc ostrovov a pritom všetci chodia len na Bali. Je načase, aby s tým Instagramy a im podobní začali niečo robiť.
 
mínus indicator plus

 

Nie, na sponzorovaní ako takom nie je nič zlé a nájdu sa aj kvalitné firmy, ale sú to výnimky. To, že väčšina absolventov skončí v tunelárniach na štátne zákazky a eurofondy, to je smutné.
 
mínus indicator plus

 

FIITku vždy sponzorovali Datalany a Gratexy a Soitrony. Žiaľ, Slovensko.
 
mínus indicator plus

 

Ja o tom neviem nič, len ako bývalý študent by som dodal, že by ma veľmi neprekvapilo keby sa to ukázalo, že pani profesorka hospodárila podozrivo. Za mojich čias ešte dekanka nebola ale už aj vtedy mala na fakulte najväčší vplyv a veľkú skupinu jej "bielikovcov". Väčšine ľudí to nevadilo, myslím si (a asi aj ostatní), že robila všetko pre školu. Len či toho nerobila priveľa a príliš podľa seba.
 
mínus indicator plus

 

Microsoft bol silno dominantný v 90. rokoch, potom úplne nezachytil internetové trendy a túto pozíciu stratil. Teraz ide zase hore, najmä vďaka Azure, ale aj ten zatiaľ len dobieha Amazon. Takže nie moc dobrý príklad.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME