Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: ľuboš
1 >
mínus indicator plus

Na mieste autora   Na mieste autora

by som požiadal o radu Borisa Kollára.
 
mínus indicator plus

Myslím, že sa mýlite   Myslím, že sa mýlite

Odkedy začali žiť ľudia vo väčších spoločenstvách, žije ľudstvo v stále sa zdokonaľujúcom chaose. Myslieť si, že rečami a presviedčaním niečo zmeníte, je naivita hraničiaca s hlúposťou.
 
mínus indicator plus

Evidentne   Evidentne

ste "činnosť" PZ SR nezažili na vlastnej koži. Lebo Vaša reakcia je prijateľná iba ako teoretická úvaha.
14.07.2016 11:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ahoj Jurko!   Ahoj Jurko!

Evidentne si ešte nebol vo vlaku okradnutý a vyplieskaný. A potreboval by si to ako soľ. Ak raz dostaneš vo vlaku nakladačku, a domov pôjdeš bez papierových aj drobných, tak si spomeň na tieto tvoje písačky. Spomeň si a vyber sa hliadkovať vo vlastnom svedomí. Hádam uvidíš koľko solidarity a zodpovednosti voči sebe v ňom ostalo.
 
mínus indicator plus

Nuž čo?   Nuž čo?

Niekto potrebuje rozmýšľať, bádať, iný sa uspokojí s tým, že bude iba veriť tomu, že nebyť ducha prozreteľnosti, tak by ten výskumník, vedátor, bádateľ premýšľavý na nič neprišiel. Škoda len, že tá prozreteľnosť neosvecuje tých, ktorí v záujme vlastného blahobytu kašlú na prírodné zákony a logiku. A tak sa kľukatými cestami blížime k záhube Zeme.
 
mínus indicator plus

Ale, ale pani poslankyňa!   Ale, ale pani poslankyňa!

Píšete, že bezdomovci sú problém samosprávy, ktorý vedia kandidáti na primátora pomenovať akurát tak pred voľbami, keď zbierajú hlas? Omyl z Vašej strany evidentne účelový. Bezdomovci nie sú problémom samosprávy ale štátu. Riešiť by ho mal zákonodarný zbor, ktorého ste členkou. Bezdomovci ako takí by mohli byť reálnym problémom samosprávy iba vtedy ,keby sa ľudia, ktorí domov majú, stávali bezdomovcami činnosťou samosprávy. Ďalej píšete, že mesto musí takúto iniciatívu podporovať, keď už nie pre to, že mu to káže zákon o sociálnych službách, tak aspoň pre to, aby niekto iný suploval plnenie predvolebných sľubov primátorov. Zrejme nechtiac ste napísali pravdu. Štát prostredníctvom zákonodarného zboru zákonom prikázal samospráve, aby sa starala o sociálne odkázaných, hoci samospráva z nikoho bezdomovca neurobila. Čítal som niekoľko predvolebných sľubov primátorov, ale taký, v ktorom by kandidát sľuboval, že sa postará o bezdomovcov, som nevidel. Úlohou primátorov je totiž starať sa hlavne o riadne pracujúcich a slušných občanov. Ak samospráva poskytne finančnú pomoc OZ je to prejav jej dobrej vôle. Tragédia ale nastáva, keď štát deleguje svoje povinnosti bez finančného krytia na samosprávy a dáva im iba to, čo ostane na stole hospodárenia ako prebytok. Vid. krátené podielové dané v rokoch 2009 a ďalších. Bezdomovci a „riešenie“ podmienok ich prežívania nie sú hanbou samosprávy ale štátu. V prvom rade vlády a parlamentu, prezidenta nevynímajúc. Bol by som rád, keby ste si tento dôležitý detail v budúcnosti uvedomili skôr, ako samospráve začnete nasadzovať psiu hlavu.
 
mínus indicator plus

Povedzme,   Povedzme,

že nemám rád spolky. A už vôbec nie spolky na základe ideológie. Tobôž náboženské. Jednoducho ich nemusím. Ale osobne moju averziu príliš brať nemusíte.
16.05.2016 17:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Zažil som   Zažil som

Všetko je tak, ako autor píše. Len nepíše o tom, že voda v kanáloch je špinavá a plávajú v nej miliardy zárodkov. Humus podobne ako v Benátkach. Osobne mám rád čistú vodu. Takú akú majú napríklad Plitvické jazerá.
Reakcia k téme: Thajské plávajúce trhy
16.05.2016 17:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Omyl, mladý muž!   Omyl, mladý muž!

Eurovision Song Contest určite nie je festivalom politickej piesne, aj keby tomu tohtoročná víťazka tomu mohla podľa niektorých názorov nasvedčovať. Nemyslím si to už z toho dôvodu, že sa mi protivia konšpiračné teórie. Ako malý dôkaz uvediem víťazov z ostatných piatich rokov. 2011 Alexander Rybak – Fairytale,2012 Loreen – Euphoria, 2013 Emmelie de Forest - Only Teardrops, 2014 Thomas Neuwirth alias Conchita Wurst Rise - Like A Phoneix, 2015 Mans Zelmerlöw – Heroes. Víťazi štátov, ktoré možno občas nejaké karty na medzinárodnom poli vynášajú, ale určite nerozdávajú. A popularita víťazných piesní? Tak ako ich nepočuť v našich zemepisných šírkach, nelámu ani rebríčky hitparád. Možno by sa mi pozdávalo označenie tejto súťaže ako najväčšej prehliadky európskeho gýču. Som ale zástancom európskej integrácie a tak môžem iba konštatovať, že Eurovízna súťaž piesní má na túto integráciu dosah nulový. Na rozdiel od vplyvu pani Adely Merkelovej, ktorý je pre Európu zničujúci. Víťazstvo krymskej Tatárky Jamaly z Ukrajiny pre tých čo v bojoch prebiehajúcich na Ukrajine zahynuli doteraz a zahynú aj v budúcnosti, nič neznamená. Priznávam, že zmeny na Ukrajine nepodporujem, lebo tak ako hovorí Murphy, každá zmena znamená zhoršenie. Na Ukrajine to platí niekoľkonásobne. Koho volím je moja vec. Hlasovanie voličov i výsledok volieb do parlamentu SR majú však dosah na charakter Eurovíznej súťaže rovnako nulový. Sympatie k niektorému štátu je možné postaviť na mnohých aspektoch. Rovnako ako sympatie k nejakému pastafariánovi. Nebezpečenstvo vnímam ako niečo, čo mi hrozí. Ak by som hovoril o osobách, tak si myslím, že Vladimír Putin ma ohrozuje oveľa menej ako Andrej Poljak.
15.05.2016 18:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Napriek veľkej snahe   Napriek veľkej snahe

ste ma pán Lintner nepresvedčili. Pretože ste nenapísali to podstatné. Silové riešenie prerozdeľovania migrantov nanucujú politici štátov, ktorí migračnú vlnu vyvolali. Sú to hrobári EÚ a ani tisíc príspevkov novinárov presviedčajúcich o potrebe solidarity s utečencami túto skutočnosť nezmení.
10.05.2016 17:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Autor článku   Autor článku

Ak nemohol do mŕtveho, tak si kopne aspoň do nemocného. Nuž čo, aj to svedčí o charaktere.
Reakcia k téme: Ficova šanca uniknúť
16.04.2016 10:31 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tak toto ti nevyšlo   Tak toto ti nevyšlo

Kto okrem sebevrahov spácha autonehodu úmyselne? V 99 percentách autonehôd je príčinou nedbanlivosť, nezodpovednosť, podcenenie stavu vozovky alebo klimatických podmienok. To ma má tešiť, že skôr zomriem pravdepodobne pri dopravnej nehode ako pri bombovom útoku? No keď má tá tvoja argumentácia logiku, tak sa radšej zmierim s tým, že mám nevalnú inteligenciu. Hazardne jazdiaci vodič je nebezpečný, ale terorista je vrah. Vrahov musí každá spoločnosť likvidovať a nie prevychovávať. To je moje presvedčenie milý Red Bull. Mám iba smolu v tom, že takých Red Bullov ako ty je zatiaľ väčšina. Zatiaľ.
Reakcia k téme: Trest smrti.
03.04.2016 19:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Humanizmu a osvietenské ciele   Humanizmu a osvietenské ciele

páchajú samovraždu. Mahatma Gandhi nevidel, že ním hlásaná pasívna rezistencia stála stovky životov. Svet ľudí neoslepne ak rovnakou mierou bude oplácaná tyrania a zabíjanie. Ak si niekto naozaj myslí, že bol Brejvik doživotným väzením potrestaný, nech rýchlo hľadá lekársku pomoc. Západná Európa je na ceste k svojmu zániku. Revanš nie je pomstychtivosť, ale zaslúžený trest. Ak samotného Red Bulla zabije nejaká trhavina na výlete v zahraničí, nezmení sa nič. Iba svet príde o jedného pozitívne mysliaceho s humanistickými zásadami, ktoré sú všetkým ohrozeným tak akurát na dve veci.
Reakcia k téme: Trest smrti.
02.04.2016 10:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Problém je v tom   Problém je v tom

že nie filozofi ale peniaze menia svet. Tie sú za každým -izmom a to pán Kamenský nezmení. Ak by neomarxizmus bol tým najväčším nešťastím planéty, tak by na svete bolo celkom fajn.
02.04.2016 10:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ján Maliarik   Ján Maliarik

je dôkazom toho, že ak chce niekto urobiť dieru do sveta nestačí vedieť 11 jazykov a dopisovať si s Gándhím. Ani odvolávať sa na Všemohúceho a posielať pozvánky do kráľovstva nebeského. Lenže aj Wermacht mal heslo Gott mit uns! Beriem všetko ako informáciu. Ale toto „Však sa raz SVET dozvie, ako to BOLO...“ je aké proroctvo? Asi také ako „ Pravda zvíťazí!“ No čo už? Možno sa to naozaj stane. A preto by sme mali byť pripravení aj na takúto strašnú alternatívu.
Reakcia k téme: Proroctvá Jána Maliarika.
28.03.2016 10:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Atan   Atan

Nezáleží na tom, kto, čo navrhuje, ale kto bude takýto útvar riadiť. Rabovanie obchodov sme už zažili. Je iba otázkou času, kedy sa zásluhou európskym liberalizmom a humanitou trafených postupov policajtov zasahujúcich proti gaunerom dožijeme oveľa hrozivejších udalostí. Ver tomu, že rozbité hlavy a doživotné následky po zlomeninách budú mať napadnutí a modriny od obuškov tí, čo útočili. Sníva ten, kto si myslí, že PZ budúcim útokom jednotlivcov a skupín zabráni. Nie ten, kto v zložkách aktívnej ochrany vidím alternatívu väčšieho bezpečia. Nepovažuješ za výsmech ak ochranu fanúšikov futbalu pred 300 idiotmi zabezpečuje 500 policajtov? Ja áno. A pekný deň!
Reakcia k téme: Mladým chýba vojna?
27.03.2016 11:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Mám tri skúsenosti s PZ   Mám tri skúsenosti s PZ

Osobné. Ani jednu pozitívnu. Stačí? Aby to bolo jasné, nie s dopravákmi.
Reakcia k téme: Mladým chýba vojna?
27.03.2016 11:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Atanko   Atanko

Ked Ta podreze nejaky lotor za 20 Eur zmenis nazor skor ako vydychnes naposledy?
Reakcia k téme: Mladým chýba vojna?
26.03.2016 20:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nerobte z Kotlebu vola   Nerobte z Kotlebu vola

Pripomína všetkým: Richard Sulík : Dovoľte mi povedať pár slov ku práve prebiehajúcej debate o znížení počtu poslancov Národnej rady SR. 926 000 ľudí sa jasne vyjadrilo v referende, ktoré sme organizovali v roku 2009 a ktoré prebehlo v roku 2010, že si želá, aby počet poslancov v NR SR klesol zo 150 na 100. Slovensko nepotrebuje v Narodnej rade 150 poslancov. Kotleba s návrhom na šetrenie verejných peňazí nezačal. Iba tí, čo začali nič nedosiahli. A to je problém. Nie to, že si Kotleba "dovolil" šetrenie navrhnúť.
 
mínus indicator plus

Páni diskutéri!   Páni diskutéri!

Čo budete o ĽSNS písať, ak sa nielen Slovensko ale celá Európa vďaka tým zabijákom Európy z Bruselu dostane do takého stavu, že sa budeme báť chodiť po ulici aj za slnečného dňa? Ľudové milície zrušené, armáda zdecimovaná, velí jej prezident , ktorý má evidentne migrantov rád, polícia spoluobčanov v osadách udrží na uzde iba ak je v početnej prevahe a s asistenciou kukláčov. Len aby sme , páni bratia, tú domobranu o pár rokov nezakladali zákonom.
Reakcia k téme: Mladým chýba vojna?
26.03.2016 12:33 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME