Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: jettso
1 >
mínus indicator plus

Stačilo použiť google a zistil by si, že   Stačilo použiť google a zistil by si, že

1) zdrojom je Eurostat, Štatistický úradu SR a Ministerstvo školstva 2) sa jedná o základné a stredné školy
Reakcia k téme: Pracovná disciplína
11.12.2015 8:44 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

× Najprv treba znížiť prezamestnanosť ×   × Najprv treba znížiť prezamestnanosť ×

Na úvod: Som za zvyšovanie platov učiteľov, ale ... ... ale treba najprv urobiť v rezorte poriadok a znížiť prezamestnanosť, poprepúšťať tých čo sú naviac a potom bude aj na vyššie platy. 1) Stav v školstve - v roku 2013/2014 bolo ca. 52.400 pedagogických a odborných zamestnancov - v roku 2013/2014 bolo ca. 674.700 žiakov - v roku 2013/2014 na 1 učiteľa pripadá ca. 13 žiakov - v roku 2013/2014 bola priemerná mzda učiteľa ca. € 867,- / 1 mesiac Teraz si predstavme, že učitelia nie sú štátni zamestnanci, ale sú zamestnaní v nejakej súkromnej spoločnosti a pozrime sa na to očami majiteľa tejto firmy. 2) Prepočet podľa priemeru EÚ - v EÚ pripadá 15 žiakov na 1 učiteľa - podľa priemeru EÚ by stačilo: 674.700 (:) 15 = 44.980 učiteľov - rozdiel: 52400 (-) 44.980 = 7.420 učiteľov, čiže majiteľ firmy by mal o 7.420 zamestnancov viac ako potrebuje, čiže by mal prezamestnanosť ca. 15 %. 3) Mzdy na prezamestnanosť - aktuálny stav: 52 400 (×) 867 = € 45.430.800,- - ideálny stav: 44.980 (×) 867 = € 38.997.660,- - rozdiel: € 6.433.140,- / 1 mesiac, čo činí ca. o € 123,- na zamestnanca = ca. 15% zo mzdy, čiže majiteľ firmy by vynakladal na prezamestnanosť o 15% viac finančných prostriedkov ako by mal, čiže inak povedané, majiteľ firmy by pri ideálnom počte zamestnancov mohol každému jednému vyplatiť o € 123,- viac ako keby nemal 15% prezamestnanosť, čiže zamestnanom by mohli stúpnuť platy o 15 % a učiteľ by mal vo výške € 997,-. * Poznámka: netvrdím, že € 997,- / 1 mesiac je veľa či málo, uvádzam len číslo. 4) Zhrnutie - Na Slovensku máme o 7.420 (o 15%) viac pedagogických a odborných pracovníkov ako je potrebné. - Keby boli zamestnaní v súkromnej firme a nie v štátnej sfére, boli by už dávno prepustení - Štát sa správa veľkoryso, lebo žiaden majiteľ súkromnej firmy by sa takto nesprával a nezamestnával - neplatil nadbytočných zamestnancov! Preto mnohí učitelia, keby pracovali v súkromnej firme, boli by už dávno nezamestnaní. Na záver: Áno viem, som hnusný pravičiar a kapitalista.
Reakcia k téme: Pracovná disciplína
10.12.2015 21:15 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Gáborík za "2", to je snáď zlý vtip.   Gáborík za "2", to je snáď zlý vtip.

Gáborík si s prižmúrením oboch očí zaslúži maximálne "3-". Určite nie lepšiu známku!
 
mínus indicator plus

Okamžitý Grexit   Okamžitý Grexit

Vyhodiť okamžite z Eurozóny a aj zo Schengenu týchto gréckych darmožráčov čo si žijú nad pomery za peniaze iných krajín. Podvádzali, podvádzajú a budú podvádzať-
 
mínus indicator plus

Púznáš škoslký systém a osnovy   Púznáš škoslký systém a osnovy

našich škôl? Asi nie. Máš nejaké dôkazy o tom, že na slovenských školách sa vyučujú sexuálne praktiky? Tiež asi nie. Ty poznáš len to čo ti v kostole ako bezduchej ovci do hlavy natlačili. Práca učiteľov a učiteliek je veľmi záslužná činnosť, majú môj obdiv a úctu. Mnohokrát musia suplovať úlohu rodičov, a vysvetliť deťom rozumnou formou, to čo ich rodičia nevedia a nezvládnu, lebo kondóm a antikoncepcia je najväčším nepriateľom ľudstva. Kľudne si daj svoje detičky na cirkevnú školu, nech im tam vymývajú mozog polopravdami a nezmyslami, ale aj v plnej výške za ich štúdium plať. Si zjavne neuvedomuješ, že cirkvi a cirkevné školy sú platené z daní nás všetkých. Si by si inak komentovala príspevok, keby si musela pekne všetko v plnej výške cvakať a neskladali by sa ti na to aj druhí ľudia. Tejto republike pomôže len okamžitá a bezodkladná odluka cirkvi od štátu a hneď by bolo všetkým jasné kde je sever
03.02.2015 14:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

To čo je za zberka hlúpostí?   To čo je za zberka hlúpostí?

Aké benefity, čo to trepeš? - Vieš koľko ľudí žije dlhé roky spolu, majú spolu aj deti a nie sú manželia? Platia dane a z týchto daní žije cirkev, ktorá ťa ovláda ako ovcu. - Čo hovoríš na sexuálne zneužívanie a obťažovanie detí cirkevnými predstaviteľmi, na rozkrádanie a spreneveru zo strany cirkevných predstaviteľov, na vraždy a upaľovanie v mene Boha a cirkvi? - Je v tých tvojich chorých náboženských predstavách trochu sebareflexie? Asi nie, ty sa radšej modlikáš do zbláznenia.
03.02.2015 13:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

... všetci čo vidia súvislosti ...   ... všetci čo vidia súvislosti ...

... sú podľa teba blázni, len ty si lietadlo ...
15.08.2014 19:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

burgerožrút prečítaj si tento ...   burgerožrút prečítaj si tento ...

... článok a hneď budeš vedieť o čo ide: http://finweb.hnonline.sk/spra...
15.08.2014 14:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

na Slovensku sa stále nájde ...   na Slovensku sa stále nájde ...

... americký hamburerožrút. Autor to vystihol veľmi trefne. Čo budeš robiť v zime, keď nebudeš mať čím kúriť a variť, keď Ukrajina preruší dodávky plynu a ropy alebo ked cih zastaví Purin, ty mudrlant. Jediný kto trepe drísty si ty.
15.08.2014 14:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Užitočným idiotom si ty, vôvec si ...   Užitočným idiotom si ty, vôvec si ...

nepochopil autorov blog! Autor neobhajuje Putina, práve naopak. Autor v blogu hovorí, že treba k celej témy pristupovať opatrne, tak aby neutrpeli záujmy SK a EÚ. Ty mysliteľ, opýtam sa Ťa čím budeš v zime kúriť a čo budeš tankovať do auta ak Putin zavrie kohútiky? Ty si hádam myslíš, že USA budú EÚ a Slovensku nezištne dodávať strategické suroviny? Myslíš si, že také veľké podniky ako sú železiarne, teplárne, energetické podniky, automobilky, vagónky, strojárske podniky, a podobne si môžu dlhodobo dovoliť prísť o strategického partnera akým je Rusko? A je jedno či ako strategického dodávateľa surovín, ale odberateľa. Keď budeš v zime mrznúť vo svojej kutici len preto, že nejaký senilný dedo z USA nám bude niečo diktovať, potom si v tej tvojej hlavičke dáš dve a dve dohromady a zistíš, že naozaj treba k celej záležitosti pristupovať veľmi opatrne, myslieť v prvej rade na naše záujmy a záujmy EÚ a nie skárať ako USA píska.
 
mínus indicator plus

prosim Ta, co je objedktivne na ...   prosim Ta, co je objedktivne na ...

takejto reakcii na blog? Uviedol snad Chien nejake konkretne data, statistiky ci porovnania? Nie neuviedol. Predpokldam, ze autor blogu vychadzal z toho ako tuto problematiku ludia na Slovensku vnimaju a ako to ovplyvnuje ich kazdodenny zivot. Keby si aj ty citala pozorne blog, autor sa nikde nevyjadril rasisticky a ani nijak inak neprejavil nenavist voci Romom, ci pausalizovanie. Len opisal vnimanie tejto situacie vacsinovym obyvatelstvom Slovenska voci vnimaniu tejto situacie ostatnymi. Autor tiez nikde neuvadza, ze sa s tymto vnimanim stotoznuje, neuvadza ci je spravne alebo nespravne. Tak kto je tu prikladom zitia bez rozumu, hm?
 
mínus indicator plus

autor sa ako ty zbabelo neschovava ...   autor sa ako ty zbabelo neschovava ...

... za anonymny nick, tak o odvahe tu nekvakaj. Zaroven ti unikla jedna podstatna vec, ze autor nikde nepise, ze to plati na vsetkych Romov. Keby si pozorne cital jeho blog, prisiel by si na to, ze sa zamysla - polemizuje nad tym ako to vnima okolie Slovenska (politici a organizacie z EU a USA) a ako to vnimaju obyvatelia Slovenska. Cize ten mozog by si si mal najprv najst v hlave ty sam (ale k tomu by asi trebalo lupu) a potom urazat autora blogu. Suhlasim s tebou, ze aj medzi bielymi su ludia, co konaju ako opisuje autor, ale ak si taky ludomil, uved percento z toho co opisal autor ktore plati pri bielych a percento ktore plati pri Romoch. Porovnaj to s percentom na celkovom pocte obyvatelstva a zistis, ze autorov blog sa az prilis pravdivo stotoznuje s tym, co si ludia na Slovensku myslia a ako to vnimaju.
 
mínus indicator plus

je jasne, ze ty drukujes ...   je jasne, ze ty drukujes ...

americkym cizmam, ktore dupu po inych krajinach ovela viac a vymyslaju si nezmyselne obvinenia v duchu obrany demokracie (Irak, Syria, Lybia, atd) a aeste sa aktivne podielaju sa na zotrocovani inych krajin, ale pritom podporuju Zidov, ktori po 2. svetovej vojne nasilne obsadili cudzie uzemie a vyhlasili si stat Izrael.
 
mínus indicator plus

tvoj zdravy sedliacky rozum zjavne ...   tvoj zdravy sedliacky rozum zjavne ...

... nestaci na pochopenie blogu tohto autora ... alebo, ze by ten rozum nevratne ochorel :-)
 
mínus indicator plus

co tím chtel basnik rici?   co tím chtel basnik rici?

... povazujes autora clanku za aktivistu alebo si myslis, ze problem s Ciganmi je umelo vytvoreny a vobec na Slovensku neexistuje realita aka je uvedena v blogu?
 
mínus indicator plus

ty si zjavne nepochopil ...   ty si zjavne nepochopil ...

... autorov blog. Autor sa nezastava Ruska ani Putina, len rozvinul polemiku o tom, kto vsetko moze mat zaujem na tom, co sa deje na Ukrajine. Ty si typicky priklad takeho cloveka, ktoremu staci to co napise bulvar a veri vsetkemu co v TV odvysielaju bez toho, aby si poznal nazor druhej strany. Veris v ducha USA, ze len vsetko co je americke je dobre, to je jednoznacne z tvojej reakcie. ja som tiez videl jednu reportaz, ak sa nepletiem odvisielanu na CT24, kde nehovorila nejaka babka o tom, ze snajperi sa nepodobaju na Slovanov, ale crty tvarí hodnotil etnolog. Ale toto Teba nezaujima. Chod si dat preto radsej do Mekaca Hamburger a precitaj si bulvar. A mna unavuju vypatlane zvasty burgerozrutov.
 
mínus indicator plus

súhlasím s Tebou ...   súhlasím s Tebou ...

... tzv. "vlezdopredelové" sa teraz vynoria ako mravce a budú sa chcieť po chrbte Kisku dostať na výslnie. Naznačujú to už prvé reakcie Lipšica či Fraša. Ale najviac snahy očakávam od KDHákov, lebo tí sú takýmto správaním preslávení už veľmi dlhé obdobie a vždy idú s tým a tam, kde očakávajú vlastný prospech získaný na úkor druhých. Naposledy to predviedli pri spojení sa so Smer-SD pri hlasovaní o zmene ústavy. Ale ľudia nie sú hlúpi a pekne im to spočítali, resp. spočítali to Hrušovskému v prezidentských voľbách. Rovnaký osud ich potom može čakať aj v parlamentných voľbách.
 
mínus indicator plus

Martina Hubová,   Martina Hubová,

máš nejaký dôkaz o tom čo píšeš? Ak áno, zverejni ho, podaj trestné oznámenie! Ak nie, tak sa zdrž podobných komentárov k článku tohoto autora. Hádam si naivne nemyslíš, že KDH a Hrušovský sú bez poškvrny? Alebo slepo veríš veríš svojmu červenému vodcovi?
 
mínus indicator plus

Trenčín, je síce pekné mesto ...   Trenčín, je síce pekné mesto ...

... ale to je tak asi všetko. Toto najmenšie krajské mesto nemá poriadnu univerzitu, kultúrne vyžitie rovná sa takmer nule, je to jedna ulica (podľa mapy Bratislavská, Hasičská a Štefánikova) v smere od Bratislavy na Žilinu. Keď chce človek niečo zohnať či kúpiť aj tak musí vycestovať do Žiliny alebo do Bratislavy. Poznám desiatky obyvateľov najmä Prievidze, Považskej Bystrice a Púchova, ktorí by uvítali, keby patril ich okres pod Žilinu. A okres Ilava? Ten mal ostať ako Považská Bystrica. Je rovnako umelo vytvorený ako Trenčiansky kraj ako forma odmeny za verné služby vtedajším politickým pohlavárom.
 
mínus indicator plus

prinajmenšom hokejisti ...   prinajmenšom hokejisti ...

... by sa mali ospravedlniť fanúšikom, za peniaze, čo štát z daní občanov (aj tvojich, aj autorových) tlačí do hokeja.
24.02.2014 20:55 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME