Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: mrrr
1 >
mínus indicator plus

Slovenskí občania   Slovenskí občania

potrebujú zmenu, ale nie kopec blbín, ktoré ste vymysleli vy. Jasné, že hlupáčik sa poteší, ako mu priletí každý mesiac 350€, ale vy vôbec netušíte, kde by ste na to zobrali peniaze. Že by to zatiahla pani exposlankyňa zo svojich úspor? Dúfam, že alespoň svoje odstupné z parlamentu venuje na charitu, keď už je taká ľudová a sociálne cítiaca.
Reakcia k téme: Ďakujem všetkým občanom,
09.03.2016 13:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Takto komunikuje vaša strana:   Takto komunikuje vaša strana:

Konverzácia začala: Dnes Juraj Chlebik 12:11 Juraj Chlebik kedy chceš na ***** , kde máš foto trol pojebaný? Toto napísal do SZ Chlebík jednému diskutujúcemu na vašom FB. Tan človek iba poukázal na to, že za svoj volebný neúspech viníte voličov a nie svoj nezmyselný program. Naozaj priamo demokratická reakcia a následné priamo demokratické zmazanie komentárov na FB. Čím sa líšite od politických strán, ktoré tak vehementne osočujete?
06.03.2016 17:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Fotiť sa tam smie   Fotiť sa tam smie

Iba niekoľko exponátov je označených zákazom.
 
mínus indicator plus

Poukazovaním na vianočný príspevok   Poukazovaním na vianočný príspevok

pre dôchodcov našich rodičov zbytočne urážate. Zaslúžia si oveľa viac ako smiešne penzie populisticky "polepšené" vianočným príspevkom, ktorý tu ešte dajaký bloger považuje za zbytočný luxus . Zásadne nesúhlasím s vaším nápadom tieto peniaze vyplatiť priamo mladým rodinám. Mladým rodinám by pomohlo zvýšiť prídavky na deti, znížiť daňové zaťaženie pre pracujúcich rodičov, príspevok na bývanie, vyššia materská.....a hlavne vyšší príjem všetkých pracujúcich. Zbytočne tu pestujete závisť mladých voči starým, to nikomu nepomôže, len sa nájde ešte viac "šikovníčkov", ktorí si svoj rodinný rozpočet vylepšujú babkinou penziou. No jasné, veď babka už vlastne nič nepotrebuje a my mladí na jej peniaze máme právo. Vlastne by celá jej penzia mala ísť rovno na účet mladým.
 
mínus indicator plus

Je to o nastavení   Je to o nastavení

ja slepo nedôverujem všetkému, čo na mňa vykukne z médií, a najmä neverím všakovakým "citovkám" o smutných očičkách . Bloger nám predložil k uvereniu niekoľko fragmentov smutných ľudských príbehov, ale možno je skutočná pravda o tých deťoch ešte horšia. Ja si naozaj neviem predstaviť otca, ktorý so sebou vlečie stovky kilometrov bosé dieťa bez topánok a nedokáže mu od ľudí rozdávajúcich šaty a obuv vyprosiť jedny, aj keď trocha väčšie, použiteľné topánky a zopár párov ponožiek. Myslím si, že tie dievčatká sú surovo zneužívané na vzbudenie súcitu s dospelými migrantmi, myslím, že muži, ktorí ich sprevádzajú, často nie sú ich otcovia, ale tieto dievčatká majú prenajaté alebo kúpené a keď sa to hodí, nechajú deti zmoknúť, vymrznúť, zahodia ich topánky a ponožky a skúšajú tak získať výhody oproti iným . Inštitúcie by si mali robiť svoju prácu a okrem samotných dospelých dôkladne preveriť aj ich rodinné vzťahy k deťom. Tie deti sa s úradníkmi nevedia dohovoriť, ako autor blogu správne postrehol, iba smutno pozerajú a vyhoreto mlčia. Je to iba únava, hlad a zima, lebo aj trauma zo straty vlastnej rodiny a zo surového zaobchádzanie zo strany cudzieho uja? Medzi uprchlíkmi vidíme aj ženy s deťmi, ale zjavne tie najzbedačenejšie deti sú v rukách mužov. TIe deti potrebujú pomoc, ale nie som si istý, či by sa popri nich mali "zviezť" aj muži vydávajúci sa za otcov.
 
mínus indicator plus

Ja len dúfam,   Ja len dúfam,

že nebude na smiech mužovi, ktorý ponožky pri prvej príležitosti zahodí a s bosou nešťastnou dcérkou (naozaj dcérkou alebo prenajatým dieťaťom?) na pleci bude lisovať súcit zasa z iných dobrých duší.
 
mínus indicator plus

Keď prší, tak je mokro   Keď prší, tak je mokro

to je celkom pochopiteľné, ale ako došlo päťročné dieťa tak ďaleko bez topánok? Tak veľké dieťa určite otec neniesol na pleciach celú cestu. To dieťa určite topánky na začiatku cesty malo. Po celej ceste chodili za utečencami spústy dobrovoľníkov a rozdávali oblečenie, hygienické potreby aj topánky. Neverím, že "otec" nemal ako topánky a ponožky pre "svoje dieťa" zohnať. Prečo však nevyužiť možnosť si oproti iným polepšiť, s uzimeným dieťaťom ma možno ubytujú lepšie, dostanem sa skôr do autobusu, skôr mi vybavia azyl, dostanem dajaký príspevok.....kto vie, aké rôzne výhody ešte môže také zúbožené dieťa (a samozrejme s ním aj rodič) získať. Je mi ľúto všetkých detí, ktoré sú uzimené a premoknuté vydané na pospas počasiu. Takým deťom treba pomôcť, ale mali by sme rátať aj s možnosťou, že ich nové topánky aj ponožky opäť skončia kdesi odhodené v kríkoch (alebo možno aj "tatinkovi" v ruksaku), keď bude "tatinko" potrebovať získať dajakú výhodu.
 
mínus indicator plus

títo ľudia   títo ľudia

mi začínajú pripomínať žobrácke klany, ktoré zneužívajú deti a postihnutých na obmäkčenie sŕdc okoloidúcich . Je určite výhodnejšie využiť futbalovú techniku pádu po neexistujúcom faule od novinárky (mať pritom v náručí dieťa je mimoriadne vhodné), ako čakať slušne "v rade" na udelenie azylu. Je určite výhodnejšie zobrať na ruky dieťa a dostať sa prednostne do autobusu. Otec by sa o svoje dieťa postaral, nestratil (nezahodil? ) by topánky, mal by pre dieťa zopár kúskov náhradného oblečenia, zohrieval by ho vlastným telom. Cudzí muž použije dieťa ako "štít" a je pre neho výhodné, že je dieťa uzimené a premočené. O to lepšiu starostlivosť pre seba získa a nebude váhať "stratiť " ďalšie topánky a nechať dieťa opäť premoknúť a premrznúť, keď sa mu to bude hodiť. A že tie najuzimenejšie deti sú dievčatká nie je preto, že by dievčatká horšie znášali zimu a vlhko. Dievčatká nemajú pre tíchto ľudí takmer žiadnu hodnotu. Postarajú sa o synov, ale dcéry kľudne prenajmú cudzím na klamanie dobrotivých útlocitných sŕdc dôverčivých dobrovoľníkov. Takéto uzimené a premoknuté deti by bolo lepšie "rodičom" odobrať , veď tie chúdence sú iba nevinné obete.
 
mínus indicator plus

Iná rodina   Iná rodina

ho tiež nenašla kdesi ďaleko na inej hranici. Náhradné ponožky pre dieťa nezaberú tatinkovi vo vačku veľa miesta a oblečenia pre deti sa rozdávalo všade veľa. Neexistuje, aby dieťa bolo bosé! Normálni rodičia by urobili všetko pre to, aby pre svoje dieťa dajaké topánky a ponožky zohnali, aj keď možno naozajstná zima začala byť až teraz. Takéto srdcervúce príbehy sú pritiahnuté za vlasy . A to trasúce sa uzimené premočené dievčatko? Nehnevaj sa, ale čo je to za otca, ktorý svojmu dieťaťu nedá vlastné oblečenie, keď už je naozaj tak zle a dieťa sa trasie od zimy? Päťročné dieťa si mal zobrať na ruky a hriať ho vlastným telom, a nie ho premočené a plačúce ťahať za ruku po blate.
 
mínus indicator plus

A kde bola milujúca matka?   A kde bola milujúca matka?

Nehovorte mi, že sa otec s dieťaťom vydal na cestu sám. Ak išiel otec na WC, mala dieťa strážiť mama.
 
mínus indicator plus

Našlo sa dieťa   Našlo sa dieťa

maličké, dvojročné. Také dieťa od rodičov ďaleko nezájde. Nechápem, prečo sa s ním autor blogu trepal kdesi za hranicu druhého štátu? Normálni rodičia by svoje dieťatko určite hľadali najprv niekde blízko. Samozrejme, že sa potom otec dieťaťa našiel tam, odkiaľ sa dobrodušný salezián vybral kamsi ďaleko za nosom. Tento príbeh je dosť čudný, buď pán brat menej rozmýšľa ako píše dojemné blogy, alebo je to celé vymyslené. Rovnako je mi nepochopiteľné, prečo si rodina uprchlíkov nezadovážila dostatok ponožiek a prípadne aj dajaké tie topánky pre svoje dieťa. Že by po ceste nič nerozdávali? Kde potom skončila všetka tá materiálna pomoc, ktorú charita aj dobrovoľníci rozdávali na celej uprchlíckej trase ?
 
mínus indicator plus

Koľko veriacich   Koľko veriacich

požiadalo biskupa, aby prehovoril k veriacim v tej dedine, ktorí šikanujú obeť a jej rodinu? Kǒľko kňazov odsúdilo toho pedofilného kolegu ? Smekáš klobúk pred Nicholsonovou, ale sama nepohneš prstom, tvoja farnosť ani nenapíše list farníkom z Nevedzian, nepožiadate ich, aby prestali trápiť už tak dosť utrápenú rodinu. Veriaci sú velice aktívni, ak ide o referendum proti iným občanom , ale proti pedofilnému kňazovi sa z radov biskupov, kňazov ani veriacich ani stebieĺko nepohne.
 
mínus indicator plus

Okrem toho,   Okrem toho,

Že celá dedina odsúdila obeť a jej rodinu, okrem toho, že žiadne odškodnenie to dieťa nedostane, ešte ani páchateľ trestného činu nesedí v base. Tak tu, Mária, nemel o pomoci obeti, lebo v našom zadubenovm pravovernom tvrdoveriacom bigótistane do basy kňaza neodsúdia . Taká je realita , proti ktorej by sa mali všetci slušní ľudia vyjadriť. Lenže naši veriaci akosi radšej točia o čomkoľvek inom ako by nahlas povedali, že ten kňaz je zločinec a patrí do basy.
 
mínus indicator plus

Ide o nezletilé dieťa   Ide o nezletilé dieťa

tu sa žiadna miera súhlasu neskúma. Aj keby bola zaľúbená a vyhľadávala stretnutia, dospelá osoba to nesmie využiť a dieťa sexuálne obťažovať. Ten kňaz je obyčajný úchyl .
 
mínus indicator plus

Nádhera, toto je obraz našich veriacich:   Nádhera, toto je obraz našich veriacich:

ak je to farár, tak uvažujeme o tom, čo z jeho trestu bude mať obeť. Ak ide o bežného pedofila, zavreli by ste ho na doživotie. Dobre sa ja pamätám, ako ste pred referendom šírili nenávisť voči homosexuálom a koľko ste sa navymýšlali nezmyslov o tom, ako zneužívajú deti, koľko ste na nich napľuli špiny. Posielali ste ich do horúcich pekiel, Kuffa ich označil za masových vrahov, chcel ich vylúčiť zo spoločnosti, vyhnať, odrezať , vykoreniť. A ajhľa, naraz Kuffa mlčí a Tvrdoňová si myslí, že by vlastne ničomu nepomohlo, keby farárka zavreli, vykorenili, potrestali a súhlasí s tým, že zo spoločnosti v tej dedine veriaci vylúčili obeť. Fuj, aké nechutné pokrytectvo, až sa mi z vás žalúdok obracia. Vieš, svätá Mária, čo z toho bude mať obeť, keď by toho pedofila zavreli? Jednoducho vedomie, že bol potrestaný za krivdu, ktorú na nej spáchal. Vedomie, že spoločnosti nie je jedno, že niektorí jedinci páchajú trestnú činnosť, že ubližujú slabším a zneužívajú svoje postavenie. Ak ho nezavreli, spoločnosť povedala na plné ústa: milé dievča, tebe sa vlastne nič až také hrozné nestalo, pán farár je milý človek, nič až také zlé ti neurobil, tak sa sama nad sebou zamysli, či sa ti to zneužívanie vlastne nepáčilo, keď si ho neudala polícii už dávnejšie. A od pani Tvrdoňovej sme sa dozvedeli, že jej vôbec nezáleží na tom, ako sa cítia obete trestných činov. Podľa nej by sme vlastne ani nemali hľadať páchateľov vrážd, lebo čo už pomôže zavraždenému, keď páchateľa zavrú? Hlavne, že takúto Máriu ani nenapadne odsúdiť občanov (spolukatolíkov) v dedine za to, že zle pozerajú na rodinu dieťaťa. Jasné, nezatvorme toho pedofila, lebo by sa ľudia na dievča a jej mamu pozerali ešte horšie. Jdu blejt, velebnosti.
 
mínus indicator plus

Ritomská síce berie   Ritomská síce berie

Poslanecký plat, ale prácu poslanca v parlamente nevykonáva. V bežnom pracovnom pomere by to bolo bolo klasifikované ako neplnenie povinností zamestnanca vyplývajúce z pracovnej zmluvy a v zmysle Zákonníku práce by zamestnávateľ s takýmto absentérom ukončil pracovný pomer. Za dni absencií by zamestnancovi samozrejme nevznikal nárok na plat. Daňoví poplatníci sa chtiac či nechtiac skladajú na platy poslancov. Nechápem však, prečo by z týchto peňazi mali financovať život osobe, ktorá namiesto v parlamente pracuje v akomsi občianskom združení. Nech si ju platí to združenie, prečo by to mal robiť štát? Alebo niekomu nepripadá správne, že zamestnávateľ platí zamestnancov za to, źe pracujú pre jeho firmu? Alebo by ich podľa logiky pani Ritomskej mal platiť za to, že pracujú pre niekoho iného?
Reakcia k téme: Krok za krokom k zmene
19.07.2015 10:02 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Gabika, ty si sa na Ritomskú   Gabika, ty si sa na Ritomskú

Už celkom slušne prilepila. Dúfaš, že ti po nasledujúcich voľbách tiež dačo kvapne? No ale k veci- podpísať bianco zmenku je obraz ľudskej tuposti. A robiť z toho kauzu o šikane je nezmysel. Títo finanční poradcovia si totiž vymysleli, ako s brookerskou spoločnosťou "vybabrať". Uzatvorili životné poistky po celej rodine a so svojimi priateľmi a spolužiakmi, zaplatili za nich prvé dve-tri splátky poistného, a zhrabli províziu. LPoistníkom povedali, že vlastne ani platiť netreba, prípadne podpisovali tlačivá falošnými podpismi. Potom sa nestačili čudovať, že od nich spoločnosť po dajakom čase chcela vrátiť neprávom vybrané provízie. Podpísanie bianco zmenky asi prebehlo ešte pred tým, ako spoločnosť zistila, že vyplatila veľa takýchto provízií. Ukázalo sa, že títo "finanční poradcovia" boli naozaj hlúpi, lebo zmenky podpísali. Tak nech sa teraz nečudujú, že ich bývalý zamestnávateľ predal zmenky vymáhačskej firme a že naraz musia neoprávnene inkasované provízie vrátiť. Ritomská by si mala najprv zistiť pozadie prípadu a až potom sa pustiť do komentovania prípadu. Ako vždy, aj teraz je úplne mimo misu.
Reakcia k téme: Moderné otrokárstvo
19.07.2015 8:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
Reakcia k téme: Krok za krokom k zmene
16.07.2015 14:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Lepšia dobrá motyka   Lepšia dobrá motyka

ako mizerná puška. Pánbožko nech sa radšej neunúva s takými zázrakmi. Pani Ritomská by mala urýchlene opustiť náš parlament, veď tam už so svojimi rekordnými absenciami nie je ani do počtu. Žiadny poslanecký klub o ňu záujem nemá, na vlastnú päsť robí iba ostudu. Pani Ritomská nás prekvapila už niekoľko krát, ale v dobrom to nebolo ani raz. Rovnako zbytočne by poslanecký plat mohol brať aj môj pes.
Reakcia k téme: Osobnosti naše politické
20.04.2015 9:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Neťahajte sem iných poslancov   Neťahajte sem iných poslancov

hovorili sme konkrétne o pani Ritomskej, ktorá v svojich absenciách drží medzi inými poslancami čestné miesto na čele rebríčka. S negatívnou energiou už choďte úplne niekde do kelu, tu nie sme na konšpiračných weboch ani u ľudových liečiteľov. Práca poslanca je najmä podieľať sa na tvorbe zákonov a pri tom sa používa hlasovacie zariadenie. samozrejme, že poslanec, ktorý ani netuší, o čom vlastne hlasuje, verejne hovorí o "sedení a tlačení gombíkov". pani Ritomská nerobí ani to, jednoducho sa o prípravu zákonov nezaujíma, žiadne konštruktívne pripomienky nemá a ani hlasovať sa jej neráči. Ale o to hlasnejšľie bude plakať, ako ju všetci šikanujú. Za svoju neschopnosť si každý môže sám. pani Ritomská tu darmo bude tvrdiť nezmysly o tom, ako ju všetci šikanujú. Na vybavovanie podnetov a problémov ľudí má táto pani dosť času aj inokedy, nemusí sa vyhýbať práci v parlamente. Chápem, že sa tam necíti dobre, lebo je už takmer všetkým kolegom iba na smiech, ale za to si zasa môže iba sama, nie tí druhí. Ja si velice vážim ľudí, ktorí robia dobre svoju prácu, ale pani Ritomská si svoju prácu nerobí dobre, dokonca ani vtedy, keď náhodou niečo robí. Každý silný štát chce moc, len je veliký rozdiel medzi Ruskom, kde odvolajú riaditeľa umeleckého telesa iba preto, že sa divadeľné predstavenie nepáči cirkvi. Ja som za demokraciu, ale tej je v Rusku čím ďalej tým menej. Pani Ritomská by sa mala menej venovať fantáziám konšpirátorov a viacej sa zaoberať realitou. Nie je smerodatné, či viem maľovať lepšie alebo horšie ako tí čarbaliikovia, na poľutovania hodnej úrovni ich tvorby to nič nemení. Príšerné mazanice sa tiež niekomu môžu páčiť, nie každý má predsa dobrý vkus a vie oceniť, či obraz namaľoval umelec alebo iba "výtvarný artista".
07.04.2015 13:33 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME