Piatok, 29. máj, 2020 | Meniny má VilmaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Vondruška
1 >
mínus indicator plus

 

Stačí navštíviť letisko v Bruseli, toalety v hale pre vyberanie batožiny označené Only woman. Majú aj 4 pisoáre
17.11.2019 20:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Názov článku, fakty a obsah si vzájomne odporujú. Názov článku: "Česi posmrtne urazili Gotta, Idiot a zombie napísali". Vzápätí v druhom odseku: " Len niekoľko hodín po úmrtí Karla Gotta sa na webe Blesk.cz objavil článok autora, (ktorý sa právom hanbil pod neho podpísať), s viac než zarážajúcim titulkom „Slováci posmrtně urazili Gotta (†80): Idiot a zombie, napsali, pak se omluvili“. Takže nie Česi, ale slovenský Denník N, konkrétne Oliver Rehák. V blogu sa nikde nepíše, že Rehák uvádza, že ide o citáty Kunderu a pod. k osobe K. Gotta. Ano dôvod, prečo sa tak Kundera k nemu vyjadroval týmto spôsobom. Rehák sa po vypuknutí škandálu trapne odvolával, že nadpis je koláž názorov iných Čechov na K. Gotta. Bez uvedenia zdroja, napr.: Kundera v svojej knihe ...označil K. Gotta .... Faktom ostáva, že zverejniť podobný nadpis v období narodenín K. Gotta (21.7.2019) a de facto niekoľko hodín po jeho smrti je vrchol nechutnosti a primitivizmu.
 
mínus indicator plus

 

Nebol to blesk.cz ale slovenský Denník N, kde Oliver Rehák 21.7.2019, teda pri príležitosti 80. narodenín, publikoval článok „Zlatý hlas z Prahy, božský Kája, národný umelec, ale i zombie či idiot hudby. Kto bol vlastne Karel Gott?“ Opätovne ho zverejnili 2.10.2019, po smrti K.Gotta. Takže nie Česi, ale slovenská hyena vydávajúca sa za novinára urazila K. Gotta.
 
mínus indicator plus

 

Odporučila by som knihu prof. Kolára - Labyrint pohybu alebo niektoré z videí z jeho prednášok na youtube. Práve tam píše o dôsledkoch nesprávnych pohybových návykov nielen v prípade bežných ľudí, ale aj v prípade vrcholových športovcov a reprezentantov. Je ale fakt, že prof. Kolár patrí medzi svetové kapacity.
 
mínus indicator plus

 

Zoznam zakázaných látok je súčasťou zákona č.139/1998 Z.z., kt je priebežne novelizovaný. CBD sa na ňom v súčasnosti nachádza. Najbližšia zmena bude účinná od 1.1.2020.
04.09.2019 7:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Veľmi zaujímavá je aj verzia II. sv vojny na Slovensku a SNP v knihe .J.C.Hronského Svet na trasovisku. Dlho som nechápala, ako jedno z Husákových detí, prečo musel autor Smelého zajka v Afrike a Dubkáčika a Budkáčika utiecť do Argentíny. Potom som si prečítala Svet na Trasovisku. porozprávala so starými rodičmi a zrazu bolo jasné. Verzie z rokov 1945-1948 sa diametrálne odlišovali od novších verzií, nehovoriac o realite. Keď svoje zážitky pridala svokra od Partizánskeho, pochopila som aj odchod do Argentíny. No a verzie PS/Spolu a pod "historikov" je škoda komentovať.
 
mínus indicator plus

 

Okamžite vytočiť 112 alebo 158!!! Toto je záležitosť štátnej, nie mestskej polície!!! Blog a "zdieľanie"nie je riešenie.
Reakcia k téme: Peďák na malomeste
03.08.2019 10:14 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ja osobne v tom "diétnom koláči" nechápem tých 250 g šunkovej salámy. Neboli by vhodnejšie napr. vajíška natvrdo? Bielkoviny obsahujú, avšak ani zdaleka nie toľko tuku a E-čiek ako tá šunková saláma. Prípadne radšej dodať nejaký iný druh syra a pod.
 
mínus indicator plus

 

Nie je mi jasná jedna vec. Prečo by človek, ktorý trpí obezitou mal konzumovať sladké hlavné jedlo alebo dezert? Minule nanuk z gréckeho jogurtu dosladený medom. teraz pre zmenu parené gule zo špaldovej múky. Navyše, s odporúčaním posypať ich makom, tvarohom s cukrom a pod. Zámena jednej zložky za podobnú predsa obezitu nerieši. Neboli by vhodnejšie z tvarohového cesta alebo mrazený jogurt, napr. biely jogurt rozmiešaný s kúskami reálneho ovocia? Ak už by mal obezny človek jesť dezert, tak skôr v podobe malého množsva orechovej zmesi, prípadne menej sladké ovocie a pod. Podľa energetického zloženia by si mohol človek miesto týchto gulí dať aj kvalitnú horkú čokoládu nad 60%. Celú, 100g. Ako človek, ktorý aktívne športuje (beh, plávanie, bicykel, prechádzky, posilovanie), by som z takýchto jedál priberala a nie chudla. Ľudia si často neuvedomujú, čo jedia a pijú. Pritom džús z krabice predstavuje akurát slušnú nálož cukru. Vitamíny sa stratia pri tepelnej úprave v rámci tetrapaku alebo sterilizácii do fliaš. Obdobne rôzne polotovary dochucované a dosládzané, "zdravé" fit tyčinky, cereálie, jogurty a pod. Stačí si pozrieť vzadu zloženie. Osobne si myslím, že u ľudí s nadváhou a obezitou je potrebné predovšetkým zmeniť ich postoj k jedlu, pretože značná časť si tak kompenzuje problémy a vzťahy. Navyše teórie typu čokoláda, sladké je dobríé na stres a pod. ich v takomto prístupe podporujú. Stačí sa pozrieť do vozíkov v supermarketoch a na ľudí, kt ich tlačia. Často stačí aj začať si variť doma normálne jedlo, nie polotovary a nosiť si krabičku s obedom do roboty. Super jedlo môže byť bielkovina (mäso, syr, vajíčka, ryba) so zeleninou dusenou, sparenou, vo forme kaše miesto zemiakovej kaše alebo ako šalát. Treba len skúšať.A hľadať. Dnes je internet plný stránok s receptami, napr.: sugarfree.cz, paleosnadno.cz, tchiboblog.cz a pod. Naozaj potrebujú obézni ľudia prílohu ako ryža, knedle a pod? No a potom už len prekonať pohodlnosť a začať sa hýbať. Prechádzať sa, bicykel alebo plávanie môže robiť každý, či už s nadváhou alebo obézny. Tam k zaťažovaniu kĺbov nedochádza, ale zrýchľuje sa metabolizmus a pomaly sa tuk stráca v prospech svalovej hmoty. Hlavný problém je u značnej väčšiny obéznych a ľudí s nadváhou skôr v hlave a pohodlnosti.
 
mínus indicator plus

 

Našťastie nie je Urbaníková. Jej štylistika je totiž katastrofálna a obsah "diel" úplne o ničom. K štylistike sa dá dopracovať, treba len čítať, čítať, čítať a potom písať, písať, písať. A obsah blogu je zaujímavý.
05.07.2019 14:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Na určenie vzdialenosti je dobré howfardidirun.com. Dosť dobre rozlišuje peších aj cyklistov
Reakcia k téme: Spočítané
04.06.2019 13:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Veľmi, veľmi podobný rozhovor a jeho prepis pochádza od známeho českého psychiatra Radkina Honzáka a bol zverejnený minulý rok s nadpisom Česká politika je plná psychopatu. Tieto úvahy sú aj súčasťou knihy Čas psychopatú, kt napísal s bratom Františkom Honzákom ako aj v jeho knihe Všichni žijem v blázinci. Obdobnú kapitolu aj s uvedenými charakteristickými črtami psychopata v politike, ale aj vo VIP, nájdeme v knihe Všechno dopadne jinak od prof. Františka Koukolíka.
Reakcia k téme: Psychopati v politike
06.05.2019 22:15 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Mňa osobne fascinuje rozdeľovanie slov iši-el, pô-jde, vrc-hári a pod. Stará mam bola jazyková korektorka, slovenčinu ovládala zľava - sprava. Pamätám si, že v minulosti neexistovalo, aby vyšla kniha bez jazykových korektúr. Či už detská alebo pre dospelých. Obdobne, jazykový redaktor v novinách. Dnes už bohužiaľ na tieto pozície nie sú peniaze vo vydavateľstvách. V niektorých knihách je gramatika na tak zúfalej úrovni, že je chyba ešte aj v názve knihy, aj napriek výhradám autora, napr. Prípad Vendéta. Vulgarizmy v slovenskej literatúre a divadle sú osobitná kaitola asi aj na 2 blogy. Obsah kníh väčšiny slovenských autorov a autoriek je vhodný len pre veeeľmi nenáročného čitateľa. Pri Tine Van der Holland a jej Sladkom živote opatrovateľky, Predohre od Andrei Codington, Keleovej-Vasilkovej a pod., ale aj Popluhárovom Kde všade som nezomrel alebo Plyši od Hvoreckého naozaj treba vypnúť niektoré mozgové centrá. Hlavne, že je tam event, ASAP, nejaký vulgarizmus a popis sexu.
Reakcia k téme: No dáme to, či?
30.04.2019 17:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Mohol by autor objasniť, ktoré ľudské práva sú ľuďom zo skupiny LGBTI odopierané? V čom a kde konkrétne dochádza k ich porušovaniu a teda je potrebné ich podporiť? Taktiež by asi bolo vhodné sa zamyslieť a prediskutovať s týmito ľuďi, či stoja o takúto formu podpory. Niekoľko ich poznám, žijú si tak ako iní a nesúhlasia s podobnými aktivitami. Väčšina z nich ich považuje minimálne za zbytočné. O mnohých sa vedelo už v minulosti, napr. umelcoch ako Harapes, Troška a iní, ale nikdy ich človek nevidel presadzovať sa podobným spôsobom. Prezliekani sa za opačné pohlavie je trapné aj v rádoby "humoristických scénkach", nieto v bežnom živote. Pokiaľ cítite potrebu niekoho podporovať a pomáhať, sú tu možnosti. Čo tak nadviazať spoluprácu napr. s detskou nemocnicou a zdravotnými klaunami, pomáhať v nízkoprahových centrách pre deti a pod.?
 
mínus indicator plus

 

Súhlasím, mám podobnú skúsenosť. Odkedy si strážim sacharidy, cítim sa oveľa lepšie ako predtým. Navyše ma prestali trápiť glykemické šoky pri športe, resp. po športe, či už po 10 km behu alebo bicykli, či plávaní. Bohužiaľ, niektorí síce sami na sebe neskúsili iný spôsob stravovania a taktiež nemajú čo to prečítané. Ale smelo posielajú ľudí s iným názorom a skúsenosťami posielajú zopakovať si biológiu základnej školy. Takým by som odporučila min prečítať si niektoré rozhovory so športovcami, kt sa taktiež stravujú týmto spôsobom. Nemyslím iba kulturostov a pod, ale napr. aj reprezentant SR v chôdzi, M. Tóth, funguje na tejto diete. Podobne bývylá tenistka Hantuchová sa výrazne zlepšila po prechode na etnto spôsob stravovania. Takže by asi nebolo zlé čo-to prečítať a čo -to vyskúšať aj na sebe a potom nazývať iných pribrzdenými.
 
mínus indicator plus

 

To, že rodičia sú zodpovední za dieťa a jeho výchovu je nepopierateľný fakt. Ale na jednej strane máme x záujmových krúžkov, kam rodičia chodia so svojimi už 2-3 ročnými deťmi, na druhej strane máme deti, ktoré nemajú správny úchop pri kreslení a písaní. Navyše, veľa detí zaujmú napr dinosaury. Vedia ich na obrázku pomenovať, čo väčšina rodičov pokladá za mimoriadne nadanie. Takisto, máme škôlky, kde učiteľky vedia deti podchytiť a pripraviť. Aj v minulosti v škôlkach sa bežne učili básničky a pesničky od Kolo, kolo mlynské až po Ranenú brezu, deti modelovali, kreslili, "písali" (kreslili klbká, lastovičky do riadkov a pod. - príprava na písanie). To už je dnes metóda zo starého režimu? Však to isté je v tých pracovných zošitoch, o kt sa tu píše. Akurát sa to robilo v škôlke, nie doma. Aj ja som sa synovi venovala, nielen "nákupom zošitov a pod"., televízor napr. nepozeral do 2,5 roka. Navyše, v 90-tych rokoch neboli ani tablety a mobily. Čítali sme, kreslili, recitovali, chodili na výlety a pod. Ani nadpriemerne nadané dieťa bez podpory rodičov bezproblémovo nedospeje. O problémoch nadaných detí bolo napísaných viac kníh, napr. od J. Laznibathovej. Ako zakladateľka a dlhoročná riaditeľka školy a gymnázia pre mimoriadne nadané deti od 90-tych rokov vie o týchto deťoch a ich problémoch viac než dosť. Takže nie je pravda, že: " Nie kazdy ma nadpriemerne nadane deti a moze si dovolit sa im nevenovat a aj tak dospeju bez problemov." Skúste odpovedať 4-5 ročnému na otázku ako dýchajú stromy v zime, keď nemajú listy alebo prečo je obloha modrá. Prípadne 14-15 ročnému vysvetliť rozdiel medzi nutnou obranou a krajnou núdzou. Alebo polemizovať o výživových trendoch (vegánstvo a vegetariánstvo), kt si dieťa presadzuje, keď Vás uzemní prednáškou o vplyve telesného tuku a látok v ňom obsiahnutých na premenu testosterónu na estrogén u mužov. A pošle Vám 5 linkov na prednášku prof. XY alebo odborný text v angličtine a nemčine. Na druhej strane, nie každý rodič má pedagogické vzdelanie, aby vedel dieťa podchytiť, prípadne s ním precvičovať. Sú však aj rodičia, kt sú premotovovaní vo vzťahu k svojmu dieťaťu, či už v oblasti športu, hudby alebo školských výkonov. Syn mal cca 4,5 roka, keď nás v škôlke upozornili, že by bolo vhodné s ním navštíviť CPPP, nakoľko má asi vysoké IQ. Iných rodičov zasa upozornili, že je potrebné ísť logopédovi, prípadne na vyšetrenie, či ich dieťa nemá dysgrafiu. To bolo v roku 2001. Čo sa týka školstva a jeho vývoja, to je kapitola sama o sebe. Slovenské školstvo, vrátane vysokoškolského, si treba prežiť. V roku 2014 v prvom ročníku stavebnej fakulty STÚ vysvetlili študentom, že min do 3. ročníka nebudú rysovať na počítači. Viac ako polovica z nich už ovládala program AutoCad a pod. A učili ich takmer tí istí a to isté ako absolventov 1988-1993. Pritom im odporúčali praxovať v projekčných kanceláriách, kde však vyžadovali jedoznačne rysovanie na pc. Na väčšine slovenských škôl, od ZŠ po VŠ, sa učí a skúša klasicky - nabifliť, odrecitovať.
 
mínus indicator plus

 

Nerozumiem: " bezni rodicia maju odborne povedane "sproste deti". To sú aké, tie sprosté deti? Navyše odborne povedané. A akí sú to tí "bežní rodičia"? Osobne nechápem, prečo majú rodičia doma pripravovať predškoláka, ktorý absolvuje predškolskú prípravu v materskej škole. Áno, do určitej úrovne môže rodič dieťa tlačiť, doučovať, vydrieť a drilovať, aby dosahovalo navonok lepšie výsledky. Ale potom sa už pravda ukáže. Z dieťaťa bez hudobného talentu žiadnym drilom Paganiniho rodič neurobí.
 
mínus indicator plus

 

Ja už len žasnem ako som mohla zvládnuť základnú školu, strednú školu a 3 VŠ bez špeciálnej prípravy zo strany rodičov v klasickej škôlke v rokoch 1973-1976. :-D Otázkou však ostáva, na čo je predškolská príprava v škôlke a ZŠ? Napodiv, aj bez špeciálneho nacviščovania zo stzrany rodičov som to nielen ja, ale aj moji rovesníci zvládli, podobne ako ďalšie veci potrebné pre život. Vrátane sebaobslužných činností, kotúľa vpred a iných vecí. Dokonca bez internetu. Áno, syn vedel čítať v necelých 5 rokoch, písal tlačeným od 5 a počítal aj do záporných čísel, vedel kresliť, bicyklovať a iné veci. Ale na veľa vecí prišiel sám a následne nenavštevoval bežnú ZŠ. Narodil sa ešte v mladšej dobe kamennej bez internetu, v roku 1996. Skôr by ma zaujímalo, čomu sa venujú v súčasnosti v 1. triede bežnej ZŠ. Pokiaľ počúvam kolegov s deťmi na ZŠ, tak značnú časť pre nás bežnej výuky suplujú doma pri domácich úlohách.
 
mínus indicator plus

 

V roku 2015 bol problém, ak išlo o ženu, ísť si zabehať do Kúpeľného parku alebo sadnúť si na kávu v kaviarni v centre mesta na pešej zóne. O bitke, ktorú vyvolali mladí muži v kaviarni satelit, keď obťažovali dve mladé ženy so sexuálnymi ponukami a pri odmietnutí ich nielenže obliali vodou, ale čašníka, ktorý sa ich zastal začali biť písali aj média. Usporiadatelia triatlonu v auguste 2015 mali vážny problém, nakoľko niektorí mladí muži obťažovali bežkyne bežiace maratón po nábreží. Doslova sa im stavali do cesty a obťažovali ich. Nakoniec na problematickom úseku museli stáť určitý čas policajti. Situácia vyvrcholila tým, že penzióny a niekt hotely odmietajú ubytovať tento typ hostí.
 
mínus indicator plus

 

Zvláštny blog, keďže dlhodobo bývate mimo Slovenska a sem prichádzate iba občas. Možno by bolo fajn ísť do niektorého nákupného centra napr v Bratislave a pozrieť sa, koľko mladých mužov hovoriacich neeurópskymi jazykmi sa tam prechádza alebo porozprávať sa napríklad s obyvateľmi Piešťan o ich problémoch po roku 2015.
 

1 >

Najčítanejšie na SME