Sobota, 29. február, 2020 | Meniny má Radomír

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Anpat
1 
mínus indicator plus

V tvojej hlave sa možno otapluje, alebo   V tvojej hlave sa možno otapluje, alebo

Otupuje??.. https://www.imeteo.sk/clanok/p... doporučujem prečítať si celý článok kde sa okrem iného spomína "Štyri z piatich najteplejších letných období, aké zaznamenali v Klementine, sa datujú do tohto tisícročia." Mimochodom zazdieľať článok z TOPIEK.. To chce riadnu dávku "inteligencie" :D
 
mínus indicator plus

 

Nerobím si štatistiku denných teplôt, každopádne na internete je ich dostatok a na ich základe je veľmi ľahko odčítateľné že klíma sa otepľuje. Spomínaš tu rekordy. A čo si myslíš čoho dôsledkom sú tie rekordy hmm? Alebo je normálne ze dnes má byť 36 stupňov na juhozápade a zajtra už len 22?? Väčšiu blbosť si už napísať nemohol že vody je veľa.. Asi nechodíš von, stačí sa pozrieť na polia ako je všetko vyschnute, čo je mimochodom spomenuté aj v článku, kde o tom hovorí vyštudovaný odborník a nie nejaký realitko66 ktorý má pravdepodobne veľmi ťažko vychodenu základnú školu.
 
mínus indicator plus

 

A ty si myslíš ze keď tu zazdielas jeden článok z roku 2012 o tom ako sa vraj klíma ochladzuje tak je všetko ok? Ja ti nájdem milion článkov tvrdiacich pravý opak a predstav si budú aj z aktuálneho roku. Ale samozrejme ty to spochybnis názormi typu 'však prší každý druhý deň kde je teda to sucho'. Aspoň vidno ako sa rozumieš tejto problematike. Mimochodom v našej oblasti poriadne pršalo naposledy v máji, keď nerátam búrku tento týždeň ktorá priniesla razom hektolitre vody, ktoré nestihli ani vsiaknut do vysušenej zeme a odtiekli preč. Ale toto je tebe zbytočné vôbec vysvetľovať pretože zjavne máš problémy s chápaním logických súvislosti a tým pádom je mi skôr ľúto teba.
 
mínus indicator plus

 

KGBácky Kremeľ veľké plus za tvoju reakciu k tomu indivídiu co tu neustále na SME trepe jeden nezmysel za druhým. Jeho primitívny mozog pravdepodobne nedokáže pochopiť respektíve vnímať zmeny v počasí, ktoré sa začínajú diať ako na Slovensku, tak aj v iných oblastiach sveta. Najviac ma vie dostať ako sa snaží presvedčiť o svojej pravde tým, že veľakrát v diskusii zazdiela nejake linky na grafy, ktore vyzerajú tak, akoby ich tvoril on sám pripadne nejaké deti na ZŠ. Takže ešte raz BIG LIKE :)
 
mínus indicator plus

 

píšeš tu drist za dristom ty inteligent. Je dokázané že oxid uhličitý, ktorý je vypúšťaný človekom do ovzdušia sa podiela významnou mierou na klimatických zmenách. .. pýtaš sa na tornáda a búrky? stačí otvoriť správy a čítať. Nemám pocit že pred 20. rokmi by sa každým rokom objavili búrky, ktoré by spôsobovali lokálne povodne, strhávali strechy a podobne .. tornáda? naozaj sa ideš pýtať kde a kedy boli? píšeš z nejakej nory kde nemáš internet a nevieš si to vygoogliť? pomôžem ti teda: https://www.idnes.cz/zpravy/za... ( článok spred dvoch dní), https://www.imeteo.sk/clanok/v...). Rada do budúcna - nauč sa používať google. Mne toto trvalo asi 5 sekúnd. Takže jediný kto tu dristá si ty - inteligent lvl.9000 .. A keď už sme pri tej ironii, tak tebe by sa mohli z tých vysokých letných teplôt pripáliť tvoje orechy aby sa nemusel ďalej šíriť tvoj genetický materiál, ktorému by si vkladal tvoje nezmyselné názory.
 
mínus indicator plus

 

Jediný kto by si tu mal doštudovať veci si ty. Komu niet rady tomu niet pomoci. Pokiaľ ideš spochybňovať to, že sa dejú klimatické zmeny (viď už len tie tornáda v Európe + extrémne búrky, ktoré kedysi absolútne neboli a mimochodom k nim si sa radšej ani nevyjadril) tak sa nemám s takým debilkom ani o com baviť :D možno raz pochopíš keď sa ti niečo reálne aj prihodí a nebudeš si môcť dať ani tie jablká na obed :D
 
mínus indicator plus

 

Vidím ze vieš čítať s porozumením :D mal by si sa vrátiť do školy kde by ťa naučili aspoň to, pretože som spomenul v ďalšej vete, že ak sa aj stalo žeby v minulosť boli vyššie teploty, bolo to na úrovni pár dní a nie každý rok. Tak ako je teraz v zime na juhu výnimočne teplota - 15 stupňov a menej tak výnimočne bola v lete pred 50.rokmi teplota 30 stupňov plus. Len si spomeň na leto spred, zdá sa mi, troch ci štyroch rokov kedy bolo aj 38 stupňov a ničivé búrky k tomu. To ze tu máme miernejšie vyššie teploty možno akurát tak vyhovuje tebe, ale klíme, ktorá sa tým dostáva do vyšších extrémov to určite neprospieva. Keď chceš mať vyššie teploty presťahuj sa do Afriky.
 
mínus indicator plus

 

Môžeš mi dať zdroj odkiaľ si čerpal že minule leto bolo podpriemerné? Ja si pamätám na teploty aj 35 stupňov a veru také teploty tu pred 50. rokmi neboli. A aj keď sa náhodou stalo bolo to par dní a určite nie každý rok. Taktiež si spomínam na búrky ktoré spôsobili náhle povodne v Bratislave ale aj inde na Slovensku. To ze napíšeš ze plodinam sa v snehu nedarí nič nemení na tom ze klimatické zmeny sa dejú. Znovu si asi nepochopil podstatu globálneho otepľovania keďže tu trepeš takéto somariny. Teraz avizujú ochladenie a mrazy aj v nížinách. Pomrzne teda úroda. Je toto podľa teba normálne aby v máji takto mrzlo? Dialo sa to aj v minulosti a hlavne takto často? (skoro každý rok príde nejaká katastrofa ktorá ponici veľkú časť úrody). Toto je globálne otepľovanie ktoré však podľa teba neexistuje :D a to ze bola nadpriemerná úroda jabĺk máš odkiaľ? Ci to je len preto ze ty si to tak myslíš? :D ale ok, keď chceš každý rok mať na raňajky, obed a večeru jablká spochybňuj ďalej klimatickej zmeny :D (teraz používam len tvoju pseudo argumentáciu) :D
 
mínus indicator plus

 

Neviem ci vôbec ma význam reagovať na tieto tvoje nezmysly. Pozri sa na búrky, ktoré každé leto napachaju dosť veľké škody na majetku a aj poľnohospodárom, každým rokom prehlbujuce sa sucho, ľudia na juhu Slovenska už poriadne nevedia ani co je sneh v zime, tornáda už aj v Európe (dokonca minulý rok jedno v Rakúsku blízko slovenských hraníc).. Máš pocit ze toto nie je prejav klimatických zmien??? A to som spomenul len Slovensko + Európu...
 
mínus indicator plus

 

Aj tie 'detičky' majú viac rozumu ako ty, keďže asi nevieš ze globálne otepľovanie nie je len o otepľovaní klímy ale hlavne o narastajúcich extrémoch v počasí. Načo niečo komentuješ keď sa tomu rozumieš asi ako kpt. Danko politike...
 
mínus indicator plus

 

Bol by som zvedavý, či by ten prieskum Pelegrini skritizoval aj keby nadobudol opačné výsledky, teda v prospech Fica. Určite by sme uz hodinu po zverejneni výsledkov čítali príspevok ako sa pele vyjadril o úplnej transparentnosti prieskumu.
 
mínus indicator plus

 

Keď hovoríš najbiednejsie hlavne mesto v Európe tak asi si nebol napríklad v Záhrebe .. Bol si vôbec niekedy v starom meste? Na Slavíne? Na Devíne? Na bratislavskom hrade? Alebo taky sandberg, kamzík? Pokiaľ bývaš kdesi vo Vajnoroch a zo svojho bytu vyjdes maximálne tak do obchodu, potom sa nečudujem tvojmu názoru. Nevravím ze Bratislava sa dá porovnávať s Prahou alebo Budapešťou, a jeden z hlavných dôvodov prečo sem chodia turisti je pravdepodobne aj to, že je oveľa menej preplnená turistami. To však neznamená, žeby nemala čo ponúknuť a žeby sa tu mal turista, ktorý sem príde napríklad na víkend, mal nudiť.
 
mínus indicator plus

 

Áno priemerne inteligentný človek presadne do mhd už len kvôli tomu, ze pokiaľ to bude aj keď len z polovice fungovať tak ako je to prezentované, stále to bude časovo o dosť výhodnejšie ísť mhd ako autom. Ani úroveň mhd už nie je taká zlá ako bola kedysi. Stačí si len rozmyslieť, ci radšej presedim dve hodiny v bavoraku a budem si masírovať ego alebo presadnem do mhd a budem v cieli podstatne skôr.
 
mínus indicator plus

 

Nepochádzam z Bratislavy ani z Košíc, ale osobne si myslím ze náš hokejový tým by mal hrať v Bratislave, keďže je to hlavné mesto usporiadateľskej krajiny, kde je národný štadión s väčšou kapacitou. Tá kapacita štadiónu v Košiciach určite nebude postačujúca, keďže hokej je na Slovenku ešte stále dosť obľúbený šport, ktorý by si pozrelo omnoho viac fanúšikov ako sa zmestí na štadión v KE.
 
mínus indicator plus

 

Vy sa najskôr naučte prežiť v Tatrách :D To, myslím, ze je podstatnejšie :D
 
mínus indicator plus

 

Ty určite patríš medzi tých zakomplexovaných pepíkov, ktorí aj keby prídu na tie MS v hokeji do tebou nenavidenej Bratislavy, tak tu budú robiť najväčší bordel s fľašou najlacnejšieho piva v ruke a v prípade priaznivého počasia s bielymi ponozkami v sandaloch. Tak ako Bratislava aj tá vaša Praha s metrom má škaredé miesta s grafitmi a bordelom, za ktoré by ste mali hanbiť a ktoré by bolo tiež najlepšie obúchať doskami.
 

1 

Najčítanejšie na SME