Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Reparátnik
1 >
mínus indicator plus

Kollárova hospitalizácia   Kollárova hospitalizácia

len potvrdzuje to, že pán magister je jeden fejk politika. Je takým politikom ako je magistrom, či bezúhonným podnikateľom, alebo slušným človekom. Obyčajnému človeku sa musí urobiť zle z toho čo predvádza on, jeho konkubíny a nakoniec aj vedenie nemocnice v čase pandémie. A korunu tomu nasadí premiér, ktorý na otázku čo robil u Kollára na izbe odpovie "odkiaľ mám vedieť, že je to zakázané, spýtajte sa tých čo mi to dovolili". Vážený predseda vlády, kto by to mal vedieť ak nie vy, najObyčajnejší z ľudí? Vy pán predseda, ktorý národu v pravidelných nekonečnych tlačových besedách vysvetľujete ako (vždy zas inak) bojovať s hnusobou! O komunistoch sa vedelo, že mali svoje nemocnice, svoj vlastný paralelný svet výhod o ktorých sa pracujúcim ani nesnívalo. Tušili sme to, šepkalo sa.... Ale táto papalášska čvarga to dotiahla do absolútneho maxima... a to vieme len o tom čo zverejnili médiá.
26.11.2020 6:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ak sa nájde volič SMERu   Ak sa nájde volič SMERu

ktorý po tomto všetkom verí Don Robertovi, mal by zájsť do najbližšej nemocnice a požiadať o izoláciu na psychiatrickom oddelení. Pretože tu už nič nepomôže - len medikácia psychofarmakami. Don Roberto vedel prečo sa pretŕčal 17.11. v bundičke pred davom, vie prečo okolo seba tvorí hmlu v podobe referenda. Dôvodom je stiahnutá zadnica a panika (či ešte mútiť vodu, alebo sa už začať baliť na ústavný pobyt). Vždy sa chcel stať kapitolou v dejepise Slovenska. Až Jankovská naplno zaspieva a ostatní sa v strachu pridajú - Don Roberto sa do učebníc dostane - ako premiér, ktorý Slovákom ukradol ich vlastnú krajinu.
 
mínus indicator plus

Pánovi premiérovi   Pánovi premiérovi

by mali zablokovať prístup do vlastného FB účtu. Krajine by sa významne uľavilo. A možno aj jemu samotnému. Možno , že by mu konečne zostal čas na skutočné riadenie krajiny.
 
mínus indicator plus

Košice nie sú Budapešť   Košice nie sú Budapešť

teda relevantné porovnanie by bolo: keby Slováci kúpili najznámejšiu a historickú kaviareň v druhom najväčšom meste Maďarska - v Deberecene... V tomto kontexte pochybujem, že by si to Orbán vôbec všimol. Bez toho aby som sa nejako zastával Maďarov, Poliakov, Tatárov alebo akejkoľvek inej národnosti: najväčší problém je, že to kúpila Maďarská republika, ktorá nám chce vziať naše rodinné striebro? A čo tak spomenúť doterajšieho majiteľa - Carpano, s.r.o., ktorý nehnuteľnosť predal práve Maďarskej republike. Hádam si nebudeme myslieť, že to Maďarom predával v dobrej viere, že budú v Košiciach ďalej ponúkať kávu? Tak to na trhu chodí kde je ponuka - bol aj dopyt. Rozhodli peniaze. Rozprávať o tom ako nám Maďari berú naše rodinné striebro preto asi nie je celkom na mieste. To, že kvôli zhode ponuky a dopytu možno prídeme o kus košickej histórie je smutné. Možno sa Carpano podarí zachrániť. Buďme radi, že to nekúpil nejaký trhovník so značkami Abibas či Dolce Dogabana. Aj takých už na Hlavnej máme...
 
mínus indicator plus

vy - hral - som!   vy - hral - som!

...ten to bude tvrdiť hádam aj na smrteľnej posteli.
24.11.2020 7:29 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ja som tento komentár nepochopil   Ja som tento komentár nepochopil

ako analýzu toho čo premiér mal/ mohol/ nemal komunikovať na svojom FB. Skôr akým spôsobom komunikuje premiér s obyvatelmi krajiny. Byť človekom zodpovedným za riadenie premiérovej komunikácie voči verejnosti (ak takého človeka vôbec má) obesím sa na opasku niekde v pivnici Úradu vlády. Pretože v prípade pána premiéra veľa krát platí, že hovoriť striebro, mlčať zlato.
23.11.2020 15:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Poslanec s pamätou zlatej rybky   Poslanec s pamätou zlatej rybky

Aj toto sú podoby demokracie. Najmä v tomto prípade bude dôležité aby jeho voliči mali dlhšiu pamäťovú stopu.
 
mínus indicator plus

Skúsenosť z Nemecka   Skúsenosť z Nemecka

Švagrovci žili v mestečku neďaleko Hamburgu v dome s malou predzáhradkou a dvorom za domom. Hoci boli v podnájme, súčasťou nájomnej zmluvy bola strostlivosť aj o tieto plochy. A majiteľ vedel prečo: keby sa o záhradku nestaral (on alebo jeho podnájomníci) a v predzáhradke či v záhrade za domom rástla burina - mal by veľký problém. Samospráva by ho najprv vyzvala a potom nekompromisne pokutovala. Na Slovensku samospráva (často krát neúspešne) rieši ďaleko závažnejšie veci... napr. havarijné stavy sukromných nehnuteľností, ktoré ohrozujú verejnosť. Nepokosená burina a zanedbané pozemky sú z tohto pohľadu takmer nepodstatné. A diviaky sú len prirodzený dôsledok - sú tam, kde im na to vytvárame podmienky. Na Slovensku zatiaľ platí: je to moje a nikto sa nemôže starať čo tam robím. A tak vlastníci pozemkov dnes len čakajú na benefity. Beztrestne znehodnocujú nie len svoje pozemky, ale susednú Aničku. Ono je to celé také slovenské perpetum mobile na prachy: zanedbané pozemky súkromných vlastníkov budú mať cenu zlata a znehodnotená Anička bude čoraz viac opusteným miestom. Potom len stačí "nápad" nejakého lúmena, ktorý sa o zanedbanú lokalitu Aničky rád postará. Napriklad ďalším nápaditým obytným súborom s rekreačnými plochami... (ktoré skončia za plotom pre rezidentov). Samospráva vyčerpaná nekonečnou starostlivosťou o opakovane degradovaný areál Aničky bude rada súhlasiť a ešte ochotne prispeje k zmene územného plánu... Po priklad - práve na Aničke naozaj netreba chodiť ďaleko.
 
mínus indicator plus

Možno by si mala pani konateľka   Možno by si mala pani konateľka

zistiť ako naozaj prebieha "každodenná starostlivosť o Čermeľský potok". Vzhľadom na to, že sa "o probléme dozvedela z internetu" je pravdepodobné, že správa ihriska loptičky v potoku považuje za súčasť prírodného ihriska a len čaká kým si s nimi príroda nejako neporadí. Napríklad tak, že ich prikryje prírodným sedimentom. Pani konateľka bude isto vedieť ako to zariadiť. Napríklad upozornením marshala na jeho povinnosti. Alebo sa zmieri s úrovňou členskej základne, ktorá na loptičky odpálené do potoka kašle a nenahlasuje marshalovi. Jednoducho "prírodné" ihrisko...
 
mínus indicator plus

Je odvolanie prezidentkou   Je odvolanie prezidentkou

podmienkou odchodu? Alebo môžem odísť v momente nároku na starobný dôchodok na základe vlastného rozhodnutia? Ak je prezidentkin súhlas podmienka, potom OK. Ak je to na vlastnom rozhodnutí... čakám kým ma šéfka nevyhodí?
 
mínus indicator plus

Škoda tých stratených nádejí   Škoda tých stratených nádejí

v lepšiu správu tohto mesta. S akou vierou sme volili tohto primátora ako aleternatívu k tej smeráckej zlodejine, ktorá sa prežrala od suterénu až po strechu magistrátu. Prvé týždne a mesiace sme nepočuli nič o práci na jeho veľkých plánoch... iba donekonečna hovoril o tom ako nemôže viac, pretože po predchodcovi našiel strašný neporiadok. Dnes sa nedá viac pretože na pieskovisku ho nikto nemá rád, nikto mu nechce dať lopatku a veru dosť často počúvame ako on iných mláti tou svojou lopatičkou. Napočúvali sme sa toho dosť. Napr. aký neporiadok je v mestskej akciovke a dnes aj o tom, že sa nedá predať hala za euro. Lebo on by chcel ale poslanci pre zmenu nechcú. Z nádejí zostal popol. Zoznam splnených predvolebných sľubov je povážlivo krátky. Nie, nikto ho neodvolá. Nikto kvôli tomu nepôjde do ulíc. Na to je primátor Košičanom až príliš ukradnutý a on ten zvyšok volebného obdobia na Magistráte prežije. Bude sa ešte nejaký čas zo všetkými hádať, bude kopať do tých s ktorými spolupracoval, bude ďalej hovoriť ako by chcel ale "oni" nechcú. A zrejme do konca svojho pontifikátu nepochopí, že byť primátorom v štvrťmiliónovom meste znamená byť mužom spolupráce a kompromisu. Škoda len tých premárnených šancí (a našich planých očakávaní).
 
mínus indicator plus

Tak ako využíval (a zneužíval)   Tak ako využíval (a zneužíval)

túto krajinu celých 12 rokov - tak to urobil aj dnes. Strach z toho, že sa nezvratne dokáže aký obludných vecí sa zúčastňoval (alebo im ako premiér nezabránil) ho vyhnal do ulíc a k tomu istému motivuje davy. Matovičovi možno vyčítať mnohé. A mnohé z toho čo si dnes z námestí vypočul si zaslúžil. Ale Fico, popletený národniar, či ráčkujúci fašista v menčestrákoch nie sú aleternatíva pre lepšie zvládnutie krízy ani k chaotickému zvládaniu korony. Fico má jediný program: dostať sa opäť k moci - a beztrestnosti. Tí, ktorí dnes bez rúšok kričali na námestiach mu v tom (ne)vedome pomáhajú. Škoda. Pretože Fico a jeho parta boli na námestí pre niečo úplne iné ako oni.
Reakcia k téme: Ficova smutná oslava
17.11.2020 20:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

A čo tak malá jadrová elektráreň   A čo tak malá jadrová elektráreň

na vstupe do doliny a poriadne veľké potrubie z Liptovskej Mary? A problém s kapacitou bude vyriešený. Pre turistov všetko, či?
17.11.2020 18:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

V Košiciach sa pripravuje   V Košiciach sa pripravuje

niekoľko zázrakov: 1. V tejto 17 rokov chátrajúcej hale sa bude hrať tenis. 2. Mesto bude mať možnosť dohliadať na rekonštrukciu aj keď nebude vlastníkom nehnuteľnosti. 3. Keď nepôjde všetko podľa dohôd - mesto bude môcť od dohody odstúpiť a na osud haly to bude mať reálne dopady. 4. Nehnuteľnosť sa následnými prevodmi zo súčasného nadobúdateľa už nikomu inému neprevedie. A keby aj áno mesto tomu bude vedieť zabrániť. 5. Po dobudovaní NTC na Popradskej nikto nepríde s nápadom opustiť areál na Aničke a presťahovať sa do nového areálu. 6. Areál na Aničke nikdy nebude stavebným pozemkom a minimálne do 10 rokov sa tam nebude bývať. "Park Anička II." je teda absolútne nereálny. Už sme toho v Košiciach zažili veľa. A jedno viem určite: Košice nie sú mestom takýchto zázrakov. Pán primátor o tom musí vedieť svoje, ale jeho vieru mu nevezmem.
 
mínus indicator plus

Ďakujem pani Borušovičová!   Ďakujem pani Borušovičová!

Hovoríte mi z duše. Nešťastná krajina v ktorej sa namiesto skutočných problémov rieši čo by mala, nemala, nesmela urobiť žena. Smutná krajina v ktorej kariérni politici (a političky) rozhodujú o druhých s rukou na srdci a druhou na biblii a zaprisahávajú všetkých ktorí majú odlišný názor. Kto vie aké emócie a vášne by vyvolala snaha obmedziť mužov v ich najintímnejšej oblasti života. Muži nemôžu byť tehotní ale v podobnej paralele si predstavte, že nejaký zákon by obmedzoval počet pohlavných aktov, s kým a s akým výsledkom. Nereálna predstava, však? Ktorý politik by s niečím takým predstúpil pred národ? A pritom hovoríme o tak vzájomne previazaných témach, pretože bez mužov by neexistoval ani problém žien, ktorý sa tak zápalisto rieši.
 
mínus indicator plus

No hádam si nebudeme nahovárať   No hádam si nebudeme nahovárať

že farmaceutické firmy vo svete existujú len preto aby konali dobro a nezarábali na tom. Biznis ako každý iný. S jedinou výnimkou: ľudia nechcú cítiť bolesť, trápit sa chorobami a žiť čo najdlhšie. No a farma firmy tieto želania plnia spôsobom sebe vlastným. Pfizer vedel, že Trumpova administratíva bude chcieť využiť vývoj vakcíny vo volebnej kampani. Buďme radi, že nepodľahli pokušeniu trumpových peňazí a výskum kvôli voľbám neurýchľovali a seriózne ukončili. A možno skutočne pozdržali oznámenie na termín až po voľbách . No a? Vakcínu nevyvíjali za jeho prachy a okrem toho on sám tvrdil, že covid sám pominie, vytrvalo odmietal čokoľvek čo by pandémiu zastavilo - mal by byť posledným, kto tak netrpezlivo čaká na vakcínu.
 
mínus indicator plus

Keby neprišiel covid   Keby neprišiel covid

Američania (tých druhých 50%) by sa zrejme nikdy nedozvedeli, že na čele ich krajiny je človek žijúci vo svojom paranormálnom svete. Líder závislý na twitte, popieraní neodškriepiteľných vedeckých faktov, liečiteľ savom... jednoducho človek, ktorý celú svoju politickú kariéru postavil na obraze "ja nie som ako oni". Je produktom súčasnej doby: popieraní normálnosti, podpore (akejkoľvek) výstrednosti, odmietaní minulosti... a on tieto želania plní. Do bodky! Nemajme ilúzie o mentálnom nastavení Američanov. Mimochodom je to krajina s najvyššou mierou negramotnosti dospelej populácie, takže ovládnuť tuto krajinu chce len dobrý marketing. Pred 4 rokmi stačilo na výhru byť iný - byť Trumpom. Dnes, keď umierajú desaťtisíce Američanov na nezvládnutý Covid Američania (50% z nich) pochopili, že sa nemôžu spoliehať na šialenca, ktorý popiera realitu, odmieta elementárnu ochranu rúškom a národ lieči savom. Takže áno - prehral vďaka covidu. Prehral pretože nezvládol krízu. Čo iné ako zvladnutie krízy by mali Američania očakávať od svojho prezidenta?
 
mínus indicator plus

Kam sme to dospeli?   Kam sme to dospeli?

Správou dňa je, že Trump takmer priznal svoju porážku! 7,5 miliardy ľudí (alebo aspoň tí, ktorí majú prístup k nejakej forme spravodajstva) už týždeň vedia, že Biden ho porazil o milióny hlasov. Tomuto oranžovému kreténovi trvalo rovnaké obdobie kým z fázy "vyhral som" prešiel do fázy "je možné že si budem musieť zbaliť švestky a s Melániou vypálit z Bieleho domu". Tento popierač reality bude ešte medzi dverami tvrdiť, že vyhral ale musí odísť, pretože (... on si už niečo vymyslí). Svet je na hlavu! Hovoríme o chlapovi, ktorý by za iných okolností bol diagnostikovaný psychiatrom.
 
mínus indicator plus

Koľko krát už tento pán   Koľko krát už tento pán

neprišiel riadne do práce? Skúste neprísť do práce vy... ako dlho vám ešte pobeží plat? Ako dlho vás budú ešte držať na vašom fleku? Ideme sa z tej korektnosti a prezumpcie neviny pokadiť. A tento dobre živený zametač problémov dostáva plat na ktorý sa mu my všetci skladáme. Niečo sa v tejto krajine pokazilo.
 

1 >

Najčítanejšie na SME