Sobota, 4. apríl, 2020 | Meniny má Izidor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: matej kozuch
1 >
mínus indicator plus

 

"Včera som chytal na rádiu Moskvu a náhodou som zachytil Slobodnú Európu." Vcera som bol na ich Mitingu zo zvedavosti. :))) Podobnosť čisto náhodná?
 
mínus indicator plus

Sliby jsou chyby   Sliby jsou chyby

Kdeže sú ti zlaté nápisy Bratislava po stranách bratislavskej Hlavnej stanice? Nikdy neboli.
 
mínus indicator plus

Zle si sa narodil   Zle si sa narodil

V našej európskej židokresťanskej tradícii je už Božím Desatorom daný príkaz sláviť sviatočné dni. Keby si sa bol narodil v pohanstve nejakým otrokom, pracovali by ste sviatok-nesviatok každý jeden deň. Iba tvoji páni by slávili sviatky, tvojou úlohou by bolo iba im slúžiť, ale na žiadnych sláveniach by si sa nezúčastňoval. Zrejme vtedy by si mal dušu na mieste. Zle si sa narodil, to už nezmeníš.
 
mínus indicator plus

 

Ďakujem, pán bloger, že ste poukázali na falošné "dobro" tzv. integrácie.
Reakcia k téme: Neintegrovaný
23.10.2019 12:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Výhody"neintegrácie"vedeli už za Monarch   Výhody"neintegrácie"vedeli už za Monarch

Na rozdiel od tych co presadzuju bezhlavo integraciu, výhody"neintegrácie" dobre poznali ľudia už za feudálnych čias v západných európskych krajinách, u nás až koncom existencie Rakúskouhorskej Monarchie. Napr. som sa dočítal tieto údaje "Inštitucionálne koncipovaná starostlivosť o nevidiacich na Slovensku siaha do začiatku 19. storočia. V roku 1825 založil Jozef Rafael Beitl ústav pre slepých, ale inštitúcia po roku presídlila z Bratislavy do Budapešti. Remeselný ústav pre slepých vznikol v Prešove až v roku 1913. Vyučovalo sa tu košikárstvo a kefárstvo, svoje výrobky predávali na trhoch, a tak si na seba zarobili. Chovanci sa učili vypletať košíky tŕstím, vyrábať ryžové metly, zhotovovať štetce, kefy, koše, pletený nábytok, pletené a prútené výrobky pre domácnosť. V r. 1923 bola škola z Prešova presídlená do štátneho ústavu pre slepcov so sídlom v Levoči, ktorý vznikol rok predtým v r. 1922. Výučná doba trvala tri až štyri roky a končila sa tovarišskou skúškou. Keby boli nevidiace deti ponechané na "integráciu" medzi vidiacimi, ich budúcnosťou by bolo chodiť v dospelosti po žobraní alebo zarábať si na živobytie spevom, hrou na hudobnom nástroji, prípadne prosiť okolie o pomoc a milodary.
Reakcia k téme: Neintegrovaný
23.10.2019 12:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Dovolím si oponovať   Dovolím si oponovať

Tzv. integrácia je nevýhodná nielen pre toho integrovaného človeka, čo vyplýva aj z blogu a čo vy vo vašom príspevku nerozporujete. Ale nie je pravdou, že je to pre štát lacnejšie. Pre štát je výhodné, keď sú jeho občania zruční a vzdelaní, aj keď sú zdravotne postihnutí ľudia čo najviac sebestační.
Reakcia k téme: Neintegrovaný
23.10.2019 11:59 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nepíš, keď sa nevyznáš! Kája bol   Nepíš, keď sa nevyznáš! Kája bol

platne pokrstený, nikdy z Cirkvi nevystúpil, tak mal nárok na cirkevný pohreb. Ivanka Gottová žiadala o pohreb v katedrále ako o manželove želanie. Duka bol taký láskavý, že želaniu vyhovel. Keby mu nebol vyhovel, to by sa ti písalo, že akí sú ľudia v tej našej Cirkvi takí a takí a fuj. Keď Gottovmu želaniu vyhovel, tak píšeš úplne rovnako, že akí sú ľudia v tej našej Cirkvi takí a takí a fuj. Čo máš v srdci, keď sa ti žiada bez rozumu kopať?
 
mínus indicator plus

Načo si Zuzi z   Načo si Zuzi z

z Pezinka natrénovala ako má na omši držať ruky, aby ich nemala ani zopäté ako pri modlitbe, ale predsa ich mať tak akože takmer podobne ako veriaci a aby to ani nebolo nápadné, že niečo robí inak ako veriaci? Aj ako sa má Bohu akože klaňať takmer podobne ako veriaci, ale v skutočnosti sa predsa vôbec nepokloniť, ale tak, aby to ani nebolo nápadné? Natrénované dôkladne využila v Dóme sv. Martina v Bratislave pri svojej inaugurácii. Teraz premeškala príležitosť využiť natrénované. Či sa hanbí, že to za taký krátky čas zabudla?
 
mínus indicator plus

 

No a s Ruskom koľko % ?
 
mínus indicator plus

Bez SNP   Bez SNP

Boli by sme na strane tých, ktorí prehrali vojnu.
 
mínus indicator plus

Jeden z nich   Jeden z nich

dostal od Čaputovej ocenenie in memoriam, t.j. po smrti. Len všetci ostatní ocenení sú žijúci a prišli si tam pre ocenenia väčšinou osobne.
 
mínus indicator plus

Blahoželám k meninám   Blahoželám k meninám

všetkým Františkom
Reakcia k téme: Laudato Si
03.10.2019 18:55 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Politicky korektné...   Politicky korektné...

Pripomína mi to nadávky do klérofašistov a židoboľševikov.
 
mínus indicator plus

Možno sa predsa niekto našiel...   Možno sa predsa niekto našiel...

Tvrdí, že podporuje LGBT. Nepíše, či len ideológiu alebo aj osoby. To je rozdiel.
 
mínus indicator plus

Douč sa pravopis   Douč sa pravopis

Nejaký si "podpychnutý"! Že by od pýchy? Pýcha predchádza pád.
 
mínus indicator plus

 

Múdro vravíš.
 
mínus indicator plus

bloger to nemusí ovládať   bloger to nemusí ovládať

Nie je ani právnik, ani technik BOZP ako vy.
13.09.2019 19:07 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

V Česku pomáhajú   V Česku pomáhajú

Veľa cirkevných objektov v Čechách bolo zrekonštruovaných práve z eurofondov a veľa prispeli aj obce. Na Slovensku sa to nedá?
10.09.2019 13:09 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME