Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1085799
1 >
mínus indicator plus

Zákon nemôže,   Zákon nemôže,

podľa rovnakého paragrafu, trestať iba "náckov", len preto, že spoločenská "klíma" u nás i v EÚ, ako aj samotná komunistická PR, je bohužiaľ taká, že k trestaniu komunistov, respektíve hlásajúcich sa k tejto ideológii, sa žiaden súd akosi nemá. Stačí si všimnúť, akú politickú zhovievavosť európskych vlád majú ultraľavicové hnutia typu Antifa, ktoré sú, akože spoločensky prijateľné. Naproti tomu, rovnako ultraľavicové hnutia, ale nacistické, neonacistické a fašistické, už takú politickú zhovievavosť vlád nepožívajú. V podstate občania EÚ, ale aj inde vo svete, sú v súlade so všeobecnou výchovou, školstvom, výkladom dejín nastavení na základný model vnímania: "Dobrý komunista - zlý fašista (nacista).
 
mínus indicator plus

Totálna šaškáreň!   Totálna šaškáreň!

Kam sa pozrieš, samý bývalý eštébák, normalizátor, komunistický ideológ a pod. všetci na dobrých flekoch, Žiaden významný komunista nepotrestaný. Takže táto spoločnosť nebola schopná potrestať bývalých exponentov komunistického težimu, zato sa tu ide odbavovať na tzv. fašistoch. Ani sa nebudem čudovať, ak by Kotlebovi uznali priťažujúcu okolnosť, silný antikomunizmus. Napokon, ak sa v našej spoločnosti všeobecne toleruje skrytá, či otvorená propagácia komunizmu, prečo za to trestať fašistov?
 
mínus indicator plus

Šľachtitelia - súdruhovia, mali veľké   Šľachtitelia - súdruhovia, mali veľké

očakávania, príroda presadila svoje. Mal to byť dravý, ostrý, až lovecko- krvilačný, nebojácny pes, prahnúci po zadržaní. Zabudlo sa na to najdôležitejšie. O prežitie v prírode. A vlk prežíva vďaka mimoriadnej opatrnosti, až plachosti a obozretnosti. A táto genetická vlastnosť, často presadila pri šľachtení, ako dominantná. Môj veliteľ v Grabštejne, mal československého vlčiaka Cézara, z posledného vrhu (1971) krížencov v Čechách. Veliteľ bo pyšný na aportovacie schopnosti Cézara. Z klopu svojho saka vytiahol klasický špendlík, ukázal psíkovi, odhodil ho približne na vzdialenosť 4 m a na príkaz aport, ho Cézar na svojom jazyku priniesol svojmu pánovi.
21.09.2020 1:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Každý pes je m(i)alý zázrak.   Každý pes je m(i)alý zázrak.

Preto "Šuškalo sa čosi o ich nadprirodzených schopnostiach, čiastočne zdedených, čiastočne vyvolaných dômyselným krížením", žiadneho priateľa psov neprekvapuje. A to tzv. dômyselné kríženie, je viac-menej lotéria. U prehnane šľachtených plemien sa vždy vyskytne "choroba z povolania", ktorou títo jedinci trpia. Mimochodom, za Československa, jediný vojenský útvar (Grabštejn VÚ 3180) pre výcvik a prípravu psov pre vnútroštátne použitie (muničné sklady, letiská, vojenské objekty), vykupoval psov s približným štandardom nemeckého ovčiaka, bez preukazu pôvodu. Pretože preukaz pôvodu nezaručuje univerzálnosť psa pre strážne služby.
20.09.2020 18:59 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Blaha je dobre fundovaný, histórie znalý   Blaha je dobre fundovaný, histórie znalý

chlapík. Napriek svojim vyhláseniam, za ktoré žne potlesk, či opovrhnutie, neohrozuje jestvujúce demokratické zriadenie. Iba šikovne využíva politicko-spoločenské prostredie, ktoré je náchylné akceptovať šírenie a propagáciu komunizmu. Keby čo len desatinu svojich postojov a názorov viedol v nacistickom, či fašistickom podfarbení, už dávno by ho posadili, za ohrozenie princípov demokracie.
 
mínus indicator plus

Čo si spadol z mesiaca?   Čo si spadol z mesiaca?

Slovenské opatrovateľky majú najvyšší "rejting", sú vyhľadávané, žiadané a uznávané. Požívajú dôveru a rodiny, ktorým agentúra pridelila inú, ako slovenskú, požadujú výhradne Slovenky. Až niekde objavíš aspoň jedného migranta, migrantku, z r. 2015, ako opatrujú nemeckých dôchodcov, budeš slávny a bulvár ťa bude nosiť na rukách. Zatiaľ je to iba sci-fi.
 
mínus indicator plus

Žiadne kandelábre. (Nemáme to v krvi,   Žiadne kandelábre. (Nemáme to v krvi,

až na našich boľševikov.) Stačila deboľševizácia, resp. dekomunizácia, na spôsob denacifikácie. Všetkých exponentov a významných funkcionárov, literátov - "trubačov", ideologických aktivistov, vedúcich pracovníkov Ústav marxizmu-leninizmu Ústredného výboru Komunistickej strany Slovenska a pod. postaviť na 10-15 rokov od pôsobenia v štátnej správe a orgánoch štátu, silových zložkách a pod. Samozrejme, v našej politickej a spoločenskej naivite nám uniklo, že celá západná Európa, ako aj časť sveta, je dlhodobo (asi od skončenia 1. sv. vojny) silne prokomunisticky ladená a orientovaná a naše prípadné snahy o dekomunizáciu, by sa nestretli s nadšením a boli by vnímané, ako útok na "tradičné ľavicové európske hodnoty". V neposlednom rade, by sa dekomunizácia, dotkla významnej časti židovského etnika, čo USA, aj Izrael, chápal, ako akt antisemitizmu. Ale jedno ponaučenie, síce drahé, nám z toho plynie. Ak chce niekto robiť politickú kariéru, nech to robí v straníckych štruktúrach komunistických, alebo silne ľavicových. Komunistom sa vždy všetko prepieklo, nik im nepripomína ich "románik" s nacistami, majú silný vplyv a skvelú PR už temer 150 rokov. A vždy sa šikovne zaradia medzi kladných hrdinov. A ľudia to žerú! Asi platí pravidlo, že čím viac miliónov mŕtvych a zavraždených má určitá ideológia, tým je pre ľudí príťažlivejšia. Žeby?
Reakcia k téme: Zaujímajte sa o vietor
19.09.2020 18:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ženám sa tu kde-kto snaží nahovoriť   Ženám sa tu kde-kto snaží nahovoriť

ako môžu nakladať so svojím telom a veci s tým súvisiace, ale podstatný moment opäť uniká. Ženy sú stále zneužívané, ako lacná, finančne nedocenená a zneužívaná pracovná sila. Prečo sa aktivistky za toľko deklarované práva žien nejdú pozrieť do fabrík, dielní, manufaktúr. Ak by navštívili zopár fabrík na Slovensku s doprovodom kontroly Národného inšpektorátu práce a príslušným hygienikom, to by sa diali veci. V priebehu týždňa, by bolo zatvorených hneď niekoľko fabrík. Podmienky, ako za čias ranného kapitalizmu. Najmä samotný štát, tým, že priviera oči nad nehoráznymi pracovnými podmienkami, podporuje zneužívanie žien, ako pracovnej sily. Už aj za riekou Moravou, o západe EÚ nehovoriac, by majitelia takýchto podnikov stáli pred súdmi.
 
mínus indicator plus

Dobrý postreh.   Dobrý postreh.

Za Prvej Slovenskej republiky, jestvovala medzi oboma štátmi dohoda formou reciprocity, vo vzťahu k našim národným menšinám. Za socializmu sme sa vykašľali v mene internacionalizmu na našich Slovákov v Maďarsku. Neboli sme schopní, ani ochotní zriadiť niekoľko televíznych vykrývačov na maďarskej strane. Slováci v Maďarsku zostali národne izolovaní a tak aj dopadli. Podobne sme sa barbarsky zachovali voči Slovákom v Poľsku, kde v roku 2014 zrušili poslednú slovenskú základnú školu. Niet podobného macošského národa v Európe, v tejto oblasti. Nie nadarmo sme boli zaradení v anketách na posledné miesto v EÚ, ako národ s najmenším národným povedomým. Veľká vďaka patrí aj boľševickým historikom zo SAV, ktorí všetko národné onálepkovali slovenským nacionalizmom, v čom za štátne peniaze pokračujú úspešne až do dnešných dní.
 
mínus indicator plus

Jeden z mnohých,   Jeden z mnohých,

ktorí posadili vydesených komunistov znova na koňa.
Reakcia k téme: Zaujímajte sa o vietor
16.09.2020 18:05 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

V určitom okamihu každého väčšieho   V určitom okamihu každého väčšieho

spoločensko-sociálneho problému, nastáva zlom, keď už vôbec nie je dôležité racionálne riešenie pôvodného problému, ale nastupuje jeho účinné spolitizovanie, ktorého rozsah a záber (aj škody), ďaleko presahujú problém prvotný.
16.09.2020 13:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Začína to byť aj u nás neprehľadné.   Začína to byť aj u nás neprehľadné.

Začína sa stierať rozdiel medzi politickým a odborným rozhodnutím. A všeobecne, medzi členmi V4, o EÚ nehovoriac, nejestvuje stála, otvorená, priebežná komunikácia. Bez spätnej väzby nemôže jestvovať žiaden systém.
 
mínus indicator plus

Keď chcem argumentovať a mať námietky   Keď chcem argumentovať a mať námietky

voči prípadnej kontrole, musel som sa nabifľovať a aj vytlačiť posledné znenia "Opatrení". V tom predposlednom (sp. zn: OLP/5453/2020, 03.07.2020), bola výnimka, aj pre astmatikov a im podobných. V tom poslednom, aj keď sa budeš plaziť a dusiť sa, pokuta ťa neminie, lebo ako kedysi za Švejka: "Za cisára Pána a jeho rodinu, až do roztrhania tela."
 
mínus indicator plus

Nenosil som rúško, a ani ho nenosím.   Nenosil som rúško, a ani ho nenosím.

Som silný astmatik a nikto, ani policajt, ani kontrolór ma nedonúti, aby som išiel proti svojmu zdraviu, iba preto, aby som sa "obetoval" v mene "boja" proti vírusu. A už tobôž nie, aby ma kontrolór "haltoval" žiadal odo mňa OP a nedovolil mi odísť. Mám pre možnú kontrolu pripravené na podpis prehlásenie, podľa ktorého, berú plnú zodpovednosť za zhoršenie môjho zdravotného stavu, ak mi pod hrozbou pokuty prikážu nosiť rúško. Lebo, mohol by som sa v tomto právnom galimatiáši dožiť aj toho, že ak si svojou nezodpovednosťou privodím zhoršenie môjho zdravotného stavu, môžem byť mojím lekárom vyradený z liečby, pre hrubé zanedbanie a nedodržania liečebného postupu.
 
mínus indicator plus

Neviem síce o aký štát ide,   Neviem síce o aký štát ide,

ale každý štát,, ako aj EÚ, ak nemajú politickú vôľu zrušiť inštitút daňových rajov, nemôžu od občanov vyžadovať, aby si niečo neuliali.
 
mínus indicator plus

Priznám sa pani Kepplová,   Priznám sa pani Kepplová,

že ste ma dosť prekvapili. Nemilo. Ako novinárka, po vyhlásení "Rybanič môže byť pre širokú komunitu podporovateľov naďalej zapáleným bojovníkom s Kaliňákom. Pre nás ostatných je ten, čo sa dal strhnúť hrou a fauloval." Vzhľadom na váš mladý vek, prirodzený zmysel pre spravodlivosť, ste rýchlo hodili flintu do žita. Už ste kdesi písali, že tragédia holokaustu vznikala práve na ľahostajnosti bežných ľudí, ktorí iba slepo verili ,že prísne dodržiavanie, rešpektovanie zákona, poriadku, zaručí v spoločnosti spravodlivosť. Ako novinárka, profesionálka, ste premárnili okamih, vstúpiť do tejto kauzy. Práve vaše burcovanie a poukazovanie na nezmyselnosť preferovania rýdzo "legálneho" získavania dôkazov o trestnej činnosti, je nezmysel, vedúci do pekla. Takže ten vyrehotaný Kaliňákov skicht, je výsmech aj vašej - našej, zbabelosti. Hlavne, že ste pomohli povestnou otiepkou raždia rozhorieť hranicu pod Rybaničom a urobiť "zadosť" spravodlivosti. Ako vtedy v Kostnici, by vám majster Ján opäť odpovedal: "Svätá prostota!"
Reakcia k téme: Rybanič fauloval. Hotovo
10.09.2020 23:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Každý, kto sa odvoláva na bankové   Každý, kto sa odvoláva na bankové

tajomstvo, by mak vedieť, že žiadne nejestvuje. Dokonca jestvovalo aj v komunistickom Československu, kde si súdruhovia uvedomili, že aj v ich režime fungujú podvody, šmeliny, ale lepšie bude, ak tie peniaze budú v jedinej banke a nie niekde doma v punčoche. Preto povolili vkladnú knižku na heslo. Tento občiansky výdobytok, paradoxne neprežil demokraciu a bol pred rokmi zrušený. Občan nemá nárok "ulievať" si nezdanené peniaze. Na rozdiel od politikov EÚ, ktorí sa so zrušením daňových rajov, prestali ponáhľať.
 
mínus indicator plus

Tréner je v prvom rade šaman.   Tréner je v prvom rade šaman.

Má v talóne dané kádre a musí z toho variť, kúzliť. Na to je potrebný talent. Poznal som staršieho, skúseného trénera, čo ho pozvali k nám na dedinu. Prvé čo ho vytočilo, bol spôsob vybehnutia mužstva na ihrisko. "Toto čo má byť? Promenáda rachytických polomŕtvol, idúcich na popravisko? Kam sa podelo vaše sebavedomie? Veď vy ste už v tejto chvíli prehrali zápas! " A tak milí mládenci, celý prvý deň si ani nekopli do lopty, ale nacvičovali, ako na spartakiáde "nástup" na ihrisko.
 
mínus indicator plus

Pán Lipšic si nezachoval profesionálny   Pán Lipšic si nezachoval profesionálny

a dostatočný politický odstup od politickej, uličnej, mediálnej atmosféry protificovskej nálady a vedno s niektorými členmi prokuratúry po vražde dvoch mladých ľudí, podozrivého Kočnera "pasovali" na hlavného aktéra a objednávateľa vraždy. Tak ako tu niekto veľmi trefne poznamenal, prokuratúra "sovietskeho" typu, dopredu určila vinníka a všetky svoje sily a vplyvy zamerala na potvrdenie svojho politicky nepriestreľného ortieľa. Na tento vlak sa postupne mediálne navešali všetci vôkol. Chýbali už len súhlasné petície robotníkov z fabrík, ako sa prokuratúra vzorne vysporiada s vrahom Kočnerom. Verdikt senátu ŠTS v Pezinku je odvážny a prelomový, ktorý zároveň zlomil väz "sovietskej" prokuratúre.
 

1 >

Najčítanejšie na SME