Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1084458
1 >
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

30   30

Riešiť problem smerovania Slovenska 30 rokov po neholucii je prejavom úplnej nepripravenosti riadiť vlastnú krajinu. Naopak aspoň tri nasledovné fakty dokazujú, že establišment nebol a nie je schopný ničoho iného ako výjazdových zasadnutia vlády:=), ap. 1. Likvidácia vedy, výskumu a vývoja: Slovenská akadémia vied v roku 1989 6200 zamestnancov, dnes 2800 s výhľadom na 2200 Napríklad Ústav technickej kybernetiky, dnes Ústav informatiky klesol z počtu 600 as na 100. Fakticky bolo zrušených niekoľko desiatok rezortných výskumno-vývojových ústavov. 2. Počet slovenských študentov v Česku viac ako 20 000 opačne niekoľko sto. Delili sme sa 2:1 Tento fakt ani akademická obec ani sociológovia nijako nereflektujú. 3. Pokles sebestačnosti v poľnospodárstve z vyše 100 percent na 30-40 percent (napríklad bol fakticky zničený závlahový sysém, centrálne riadený, dobudovaný v roku 1988 za dnešných 2 miliárd eúr). Namiesto riešenia problému sa rozpredáva pôda rôznym podozrivým domácim a zahraničným vlastníkom.
 
mínus indicator plus

Komentátor a prezident   Komentátor a prezident

Niet pochýb, že veľký syn popradského ľudu, po kritickom odobrení jedného z najznámejších komentátorov Košicka (názov podľa oľanovských novín) a priľahlého vesmíru, svojimi morálnymi vlastnosťami a organizačnými schopnosťami, je zárukou rozvoja pozemných stavieb, okres Poprad:-) Svetu mier a sme čitateľov!!!
09.04.2019 18:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Šunka a kosti   Šunka a kosti

Niektorí psi asi uprednostnia kosti pred šunkou:=)
 
mínus indicator plus

Okienka a fiaská   Okienka a fiaská

O akademickom okienku a i ntelektuálnom fiasku píše jeden z najznámejších akademikov a intelektuálov súčasného Slovenska. Len tak ďalej:=)
 
mínus indicator plus

Nádej   Nádej

A mozno prežijeme aj nášho milého small weavwra aj s jeho geniálnymi komentármi:=)
03.04.2019 15:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

Order   Order

The small weaver is angry; he is going to do order=:)
28.03.2019 18:31 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Teológ   Teológ

Možno by autor mal uvažovať návrat k teologickej spisbe=:)
 
mínus indicator plus

Rastie nám   Rastie nám

Ten náš malý tkáč=:) Pradie a pradie, najnnovšie ako lineárna kombinácia Freuda, Junga a seba ako tvorivého stále este eléva svetových newspaper, prekračujúceho svojím nenapodobniteľným, ešte stále naivným a preto bohorovným hodnotením svojho politického okolia nielen okolie priľahlého vesmíru, ale dokonca aj Záhoria. Len tak ďalej!!!
Reakcia k téme: Pellegrini si vybral hanbu
26.03.2019 17:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Gorila   Gorila

Gorila je prejav nového establišmentu, teda vládnucej vrstvy po roku 1989; bez výnimky. Siaha cez Technopol, VSŽ a Slovnaft, atd., až do 90-tych rokov, pokračuje po voľbách 1998, keď sa vytvorila za pomoci SDĽ a SOP, pravo-ľavá vláda; práve tam je začiatok Gorily a je chybou vynechávať niektorých aktérov, aj z SDĽ, tam je aj zdroj vzniku Smeru a neskôr problémy vlády po voľbách v roku 2002, s krehkou väčšinou 78 poslancov s Ruskovou ANO, a bez SNS v parlamente. Vláda s koalíciou Smeru, SNS, HZDS, v roku 2006 bola len staronovou komandou a odvtedy s výnimkou 2010-12, nesú zodpovednosť za výsledky ich vládnutia a nieto dôvodu ich šetriť. Korupcia je podstatou a je základnou metódou všetkých vlád a myslím, že je chybou sa hrať pri hodnotení establišmentu na dobrého a zlého policajta. V tom je autorov komentár správnym počinom.
Reakcia k téme: Ako spolunažíva Gorila
24.03.2019 8:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Plaváreň a iné   Plaváreň a iné

Ešteže súdruhovia postavili pred 40 rokmi jedinú krytu plaváreň , kde sa dá zaplávať. A Rezeš halu na hokej. Výsledky noveho vedenia veľkomesta Kassavaros (22 časti nema nikto, kam sa hrabú komunisti so 4 časťami=:) sú jasné: Ľudový komisár pre parkovanie geniálne vyriešil problém, panuje chaos a zmätok; inak má pekné sako=:) Odmietnutie olympiády pre nejakú mládež je prezieravý čin: v rámci družby to nechali na Bystricu. Rozhodnutie mestských blahorodí je tvorivým príspevkom demokraticky zvolených zástupcov košického ludu; teda nič nerobiť a este do konca obdobia sa vyhovárať na minulosť, na počasie, na klimatické zmeny a urcite sú v tom ruskí trolovia, ktorí kazia tvorivú prácu košických elfov. A je to originálny príspevok ku 30.-tému výročiu neholúcie (teda nežnej revolúcie) Zdarboh!!! Ako hovorili košickí baníci.
 
mínus indicator plus

Radšej hamovať ako banovať   Radšej hamovať ako banovať

A potom sa nebude treba ospravedlňovať za evidentnú chybu.
Reakcia k téme: Upozornenie pre čitateľov
16.03.2019 18:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Zvonku to tak vyzerá   Zvonku to tak vyzerá

Je to ako v tom klasickom vtipe: Zvonku to tak vyzerá. A to nie sú 50-te roky...
 
mínus indicator plus

Gorila   Gorila

Gorila je promát, blízky príbuzný človeka a máme sppoločného predka: as pred 5 miliónmi rokov. Takźe čo sa čudujeme?=:) Autora to na politologickou bystrickom Harvarde, ktorý založil primát Vlado niekedy v 90-tych rokoch asi neštudoval=:)
13.03.2019 20:07 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Zloženie Akreditačnej agentúry   Zloženie Akreditačnej agentúry

Zaujímavé je zloženie AA: viď stránku Slovenskej rektorskej konferencie, kde je uvedený aj zoznam slovenských vysokých škôl (je ich 30, teda tridsať) Okrem predsedu zo STU, sú traja z Trnavy, jeden z Banskej Bystrice, jeden z Prešova, jedna zo Slov. zdravotníckej univerzity, jeden asi zástupca študentov a jeden člen komory znalcov. Povolaním lekárka, geograf, lingvista, právnik, ekonóm, chemik, magister art, inžinier. Zdá sa, že sa nepresadili väčšie a známejšie univerzity ako Univerzita Komenského, UPJŠ, Žilinská univerzita, TU Košice... A čo povedia zástupcovia IT komunity, informatiky špeciálne, prítodných vied... Veľmi zaujímavé bude aj zostavovanie pracovných skupín ad hoc...
 
mínus indicator plus

Slobodný piatok   Slobodný piatok

Slobodný piatok bol promečiarovský.
08.03.2019 14:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Politika   Politika

Problém autorových textov je v tom, že píše o témach výsostne politických z pohľadu ako sám píše o sebe, z pohľadu teológa a spisovateľa. Jeho objekt kritiky, bez ohľadu na jeho politické a filozofické názory, s ktorými nemusíme súhlasiť, hoci mladší, má na sociálnych sieťach ako aj v publikovaní monografií o marxizme, oveľa väčšiu produktivitu a to pritom nemá sni večeru v RTVS=:) A veľmi kriticky sa stavia aj voči médiu kde dnes autor komentára publikuje, hoci v minulosti viedol veľmi dobrý portál Je to tak. Základný rozdiel je v tom, že Blaha sa snaží svoje predstavy realizovať v politike ako predseda parlamentného výboru a ako poslanec. Činnosť nášho autora, mne osobne sympatická, však je obsahom širšieho problému: ten sa volá intelektuáli v politike. Ak chce čo len časť svojich predstáv autor presadiť, jediná cesta je robiť politiku. Myslím, že má na to všetky predpoklady. Inak mu zostane rola, mne sympatická, nič v zlom, kaviarenského intelektuála.
06.03.2019 17:20 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Bazen   Bazen

Este dobre, ze tu niekto postavil pred 40 rokmi bazen Inak by sa v v metropole východu nedalo desať mesiacov plávať=:)
 
mínus indicator plus

Návrh   Návrh

Konštruktívny návrh: Čo keby sa prihlásil autor komentára, hlboký znalec ústavno právnej problematiky???
Reakcia k téme: Talenty pre Košice
04.03.2019 23:49 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME