Pondelok, 14. október, 2019 | Meniny má Boris

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1021439
1>
mínus indicator plus

V tvojom prípade je zvláštne, že klasifi   V tvojom prípade je zvláštne, že klasifi

V tvojom prípade je zvláštne, že klasifikuješ sociálnu úroveň rodiny žiaka. Odjakživa som si myslel, že sa klasifikačnými stupňami má hodnotiť úroveň vedomostí a zručnosti. To robí z tebe neprofesionála!!
 
mínus indicator plus

Traja zranení?   Traja zranení?

Traja zranení?, V dvoch električkách na konečnej? Ten tretí je kto? Vodič tretej električky, čo si odskočil ku kolegovi na kus reči?
 
mínus indicator plus

Predpokladajme   Predpokladajme

Predpokladajme, že od svojho zamestnanca očakávam, že do práce príde najedený, aby mohol byť produktívny. Započítajme len raňajky a večere, mlieko a 2 a 2 rožky, spolu je to 1e denne, za 20 pracovných dní je to 20e. Viem môj príklad je chabý, lebo cez víkendy zamestnanec jesť nebude, a pri strave 20l mlieka, 80 rožkov a 20 obedov, ktoré mám ako zamestnávateľ zabezpečiť môžem očakávať, že do mesiaca odkväcne na PN pre podvýživu. Zatiaľ je však pre neho vhodná mzda 20 e v čistom. Očakávam, že zamestnanec nepríde do práce nahý: takže jedny nohavice za 10e, 1 mikina za 10e, ponožky za 1 a topánky za 15 e na rok by mohli stačiť, Spolu je to 36e na rok, t.j. 3 e na mesiac a jeho mzda je tak už 23e. Pri tomto oblečení bude zamestnanec od októbra do apríla mrznúť a topánky sa so 3 mesiacov rozpadnú. takže 9 mesiacov nech je bosý. Očakávam, že zamestnanec príde umytý a osprchovaný, že nebude smrdieť. Napríklad mydlo za 0,25e a voda v objeme 40lx20dní = 800l. Nech nežerem, nech je to 5e mesačne. Ak je to chlap, asi neočakávam, že do roka bude mať bradu Matuzalema a ak je to žena, neočakávam, že 12-13x do roka poťahá za sebou krvavú škvrnu pri každom kroku. O opraví ponožiek a dvojkusového oblečenia ešte reč nebola. No mzdu mám zaťiaľ na 28-30e v čistom. Očakávam, že zamesnanec príde vyspatý a že nebude spať pod mostom, pretože asi nie som firma, čo zamestnáva bezdomovcov, pretože v biznise chcem mať kredit! Nuž Ikea núka najlacnejší matrac za 69e, dom ešte nenúka. No START Home z Hornbachu stojí 25.000. Vydrí dom a matrac 20 rokov?. Mám túto sumu rozrátať na 240 mesiacov? Povedzme, že áno, tak potom je mesačný podiel rovný hodnote 105e a mesačná mzda sa pohne na výšku 135e. Deti, rodinný život, partnerský život, psa, šport, auto, plyn, teplo nulujme Pri príjme 135e je môj zamestnanec nekredibilný na získanie START homu... A tiež nepredpokladám, aby sa o mne rozšírila povesť, že zamestnávam otrokov! Očakávam, že mu ten START home nepostavia v areáli firmy a teda zarátajme priemerné slovenské dochádzanie v dĺžke 15 km v cene cca 1,30, t. j. 2,6e*20dní = 58e mesacne. Keďže povyživený a uzimený zamestnanec rýchlo ochorie, a má za povinnosť ma o jeho PN informovať, tak prirátajme náklady na poštovnú zásielku v cene 0,5e, keďže telefón, počítač a internet nemá. Má vôbec pero a kancelárky kus jenej A4, či obálku?: Paráda žiť z minimálnej mzdy!!!
Reakcia k téme: Aká je cena práce
09.10.2019 10:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Obyčajná vapka   Obyčajná vapka

Obyčajná wapka a meďnatý prípravok ti dobre poslúžia. wapka má celkom dobrý dosah, Prípravok nalej do nádoby na saponát a je to. Prípadne ešte stúpiš na rebrík.
 
mínus indicator plus

Začnite pred každým bilboardom   Začnite pred každým bilboardom

Začnite pred každým bilboardom. vstupné vjazdy do tak pekného mesta ako KE sú strašné, hotova Čína! Len na ceste od Šace po Optimu a len na pravej strane som narátal 83 bilboardov a bigboardom, jeden za druhým, či jeden vedľa druhého. Vjazd od PO podobne, pripomína zaostalý svet. Popradská ulica má už ten istý nábeh. A pritom radosť je ísť po Oranžovej D1 od Triblaviny na Senec, keď kvitnú orgovány, zlaté dažde, či tamarišky, či teraz na jeseň, keď už brehy diaľnice naberajú jesennú farbu. Vjazdy do BA nie sú zahltené bilboardmi. Prečo KE razia opačný trend. Človek v aute naberá pocit, že vchádza do tretieho sveta. Zaujímalo by ma, kde má územný plán uvedené, že predmetná parcela má mať reklamné využitie, že mesto na nej s kľudom angličana schvaľuje reklamné stavby.... Pred každý bildoard orgován, zlatý dážď, lipu, ...
 
mínus indicator plus

Košice   Košice

Košice, mesto bildboardov a bigboardov budete kedy? Nábeh už máte. Vstupné brány do mesta, od Šace, až po Optimu, ale aj od Prešova, bilboard na bilborde, Popradská aulica detto... Watsnova, ... Zaujímalo by ma, kde v územnom pláne mesta je uvedené, že ktoré územie/parcela má reklamné užitie, že mesto tak vo veľkom schvaľuje reklamné stavby!
 
mínus indicator plus

Boli ste prvy   Boli ste prvy

"Boli" ste prvy a nie "bol" ste prvý Tebe netrhá uší, že miešaš jednotné číslo s množným?! Tykanie s vykaním?!
 
mínus indicator plus

Zabudla si, že namiesto koľajového pásu   Zabudla si, že namiesto koľajového pásu

Zabudla si, že namiesto koľajového pásu, môžu vzniknúť pruhy
 
mínus indicator plus

už ti dochádzajú argumenty, lebo si práv   už ti dochádzajú argumenty, lebo si práv

už ti dochádzajú argumenty, lebo si práve zistil, že si pri svojom vozidle držiteľ a nie majiteľ. Chudák, musíš mať na starosti povinnosti držiteľa.
 
mínus indicator plus

ja som   ja som

ja som vo svojom príspevku použil malé písmeno c...
 
mínus indicator plus

To bude zaujímavé, až dieťa americkej ge   To bude zaujímavé, až dieťa americkej ge

To bude zaujímavé, až dieťa americkej generácie Alfa, v čase po dosiahnutí dospelosti, v jeho statuse dievča otehotnie, a potom napr. v 5 mesiaci sa rozhopdne raz ráno, že od dnes chcem status chlapec...
 
mínus indicator plus

Električka?   Električka?

Električka?, v dnešnej dobe chce ešte niekto stavať električky? Načo?! Nie je nad mestom už aj tak dosť zbytočnej kabeláže? Elektrobusy predsa! Neriešim žiadne koľaje, žiadne troleje.
 
mínus indicator plus

A tá lávka nad   A tá lávka nad

A tá lávka nad Dunajom, prepajajúca sochu ˇ3tefánika z Petržalkou je čo? Lodiari sa už tešia z jej výšky. Prečo vo vizualizáciacách sú stromy len po výšku prvého poschodia?
 
mínus indicator plus

Čo tak vymeniteľná   Čo tak vymeniteľná

Čo tak vymeniteľná batéria. Kde by na pumpe ti ju rameno/ruka robota vymenila.
26.09.2019 14:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tvoj pohľad by bol správny len vtedy   Tvoj pohľad by bol správny len vtedy

Tvoj pohľad by bol správny len vtedy, keby sa nehodovoť vykazovala na základe počtu preodetých a počtu nehodových aut. Žiaľ nehodovosť sa stanovuje na základe iba znehodovaných áut, Ešte sa tak do úvahy berie časové rozpätia. Počet preodetých áut sa ignoruje.
 
mínus indicator plus

 

Odsek 4!!!! Nie odsek 8! (4) Držiteľ vozidla je povinný osobne oznámiť zmenu svojho pobytu alebo sídla v lehote podľa odseku 2 orgánu Policajného zboru príslušnému podľa miesta svojho nového pobytu alebo sídla. (8) Orgán Policajného zboru zaeviduje zmenu v evidencii vozidiel, vlastníkovi vozidla alebo držiteľovi vozidla vydá osvedčenie o evidencii a podľa potreby pridelí vozidlu evidenčné číslo a vydá tabuľku s evidenčným číslom, ak tomu nebránia zákonné dôvody.
 
mínus indicator plus

 

Je v: TRETIA HLAVA EVIDENČNÉ ČÍSLA Evidenčné číslo § 123 (1) Každé vozidlo p..... https://www.zakonypreludi.sk/z...
 
mínus indicator plus

Nikde v zákone nie je uvedené, že   Nikde v zákone nie je uvedené, že

Nikde v zákone nie je uvedené, že podmienkou vrátenia je proces prečítania kódu. Nezavádzaj! A čítaj zákony poriadne. Nepridávaj si do odsekov zákona slová, ktoré v ňom nie sú. Podmienkou zálohovania je iba prítomnosť kódu,
 
mínus indicator plus

Nestačí   Nestačí

Nestačí, čávo, pretože reč je o majiteľovi auta a ty argumentuješ držiteľom auta.
 
mínus indicator plus

Relevantným znením zákona je   Relevantným znením zákona je

Relevantným znením zákona je zbierka zákonov a nie niečije prepisy programátora na web stránku.... hoc je to aj minv.sk
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME