Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1065346
1 
mínus indicator plus

väzba a väzenie   väzba a väzenie

sú dve rozdielne veci pán redaktor. Skúste sa najprv dovzdelať a až potom klásť otázky a písať...Vareha pol podmienečne prepustený z väzenia. Väzbu mal pred súdom.
17.01.2020 16:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

milý agapid38   milý agapid38

Ty vies o "plánovaní, príprave a realizácii veľkých..." veľké nič... To čo si vymenoval v predposlednom odstavci si vyžaduje milardy €, ktoré jednoducho nie sú, alebo sú rozkradnuté. Mesto tlačí na developerov a sanuje svojimi podmienkami, ktoré sú nad rámec povinností stavebníka svoje problémy a platí to vieš kto? Predsa ten, kto kupuje byt, ale predtým to musí zaplatiť ten zly, zly developer. O BA nemáš ani šajnu a o tom, čomu sa "venuješ" nemáš šajnu tiež. Keby v BA nestavali súkromnní developeri, tak je zo SK jedna čierna diera. Čo postavil štát okrem NBS v BA za ostatných 30 rokov? NIČ! Keby tu trh neboli rozhýbali developeri, tak by v BA zdochla aj mucha.
 
mínus indicator plus

"TU"   "TU"

pre mňa je jednotkou "TU" namiesto "sem"
Reakcia k téme: Jazykové surovosti
07.01.2020 15:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

prečo sa mesto čuduje?   prečo sa mesto čuduje?

Je bežné, že pri povoľovaní stavieb da mesto nejaké podmienky, ktoré znamenajú, že stavebník musí niečo vybudovať na mestských pozemkoch. Musí si ich potom prenajať od mesta a zaplatiť mu šialené peniaze! Tak prečo by súkromný vlastník nemohol urobiť to isté mestu? Pretože by to bol precedens, ktorý by znamenal, že aj ostatní vlastníci by začali uplatňovať svoje práva a mesto by sa nedoplatilo!
 
mínus indicator plus

Absolútny súhla!   Absolútny súhla!

má to ale háčik, respektíve dva - Únia miest a obcí a Združenie... tí to nepripustia, lebo z ich pohľadu je to politická agenda a dobre sa na tom nabaľujú...
 
mínus indicator plus

pán je z východu?   pán je z východu?

"tak nech sa vyberie práve tu." Prosím, používajte "sem", nie "tu". je to strašné vidieť aj čítať. Prosím, dvíha sa mi žalúdok...
02.10.2019 11:01 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

absolútny súhlas   absolútny súhlas

viď nové zastávky busov na Štúrovom námestí - zastávka pri moste SNP je 150 metrov, ale veď to je ďaleko... tak treba urobiť nové. absolútne zdielam Tvoj názor - nikto sa nezaoberá optimalizáciou zastávok, ktorá jediná pomôže rýchlosti MHD. a samozrejme expresné linky
 
mínus indicator plus

drobná poznámka   drobná poznámka

on nepracuje pre Vala, ale robí dopravné analýzy pre "developerov". To že je odborník nemôžeš spochybniť, jeho názory sú jasne formulované a podložené skúsenosťami s riešením dopravy nielen v čechách, ale aj inde po Európe.
 
mínus indicator plus

áno, toto je jediná cesta   áno, toto je jediná cesta

aj keď sa Ti to nepáči. Už od 1976 sa v československu realizovala reforma samosprávy a štátnej správy podľa vzoru SNR. bohužiaľ, Mečiar to rozbil, pretože pre neho platilo heslo: "rozdeľuj a panuj". Reálne, také obce, ktoré majú menej ako 3000 obyvateľov nemajú kapacity finančné, ani ľudské, aby obsiahli riadenie obce. Pán Pado to vidí realisticky. Iba jednému sa čudujem, že žiadna strana nemá v programe reformu verejnej správy a samosprávy. Síce by to bola asi cesta z parlamentu.
11.01.2019 8:46 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

"odborník"   "odborník"

pityo - toto sa už nedá fakt čítať, čo píšeš. na jednej strane plno rečí ako treba riešiť dopravu preferenciou MHD, na druhej strane preferencia totálnej hlúposti od Schlossera, ťahať el. popod starý most v záplavovom území (nehladiac na park na Vajanského a stromy na nábreží) na druhej strane horekovanie nad zrušením zeleného pásu na Košickej, kde je dosť miesta a vzdialenosť od budov je tiež v pohode. Domotal si aj developera HBR s JTRE a iné nepresnosti, ktoré už fakt nemá význam komentovať. Tvoja nekonzistentnosť je priam zarážajúca! Keby si poznal Schlosserových prácu za jeho šéfovania doprave na magistráte, tak sa chytáš za hlavu. navrhol viesť el. po Grosslingovej a po Dunajskej! To je podľa Teba riešenie? šírka tejto ulice je ne 70% dĺžky 12 metrov a okolo sú zväčša bytové domy.
Reakcia k téme: Električka na Nivy pôjde
02.01.2019 16:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

pred volbami   pred volbami

Borgula má plány akurát tak pred volbami. po zvolení si robi svoj biznis...
 
mínus indicator plus

Reforma štátnej správy a samosprávy   Reforma štátnej správy a samosprávy

Tento "chaos" zaviedol úmyselne Mečiar, ktorý sa riadil heslom rozdeľuj a panuj. Celé Sk funguje v tomto marazme a Smeru to maximálne vyhovuje. Nová vláda musí ako jednu zo základných úloh prehodnotiť riadenie štátnej správy a samosprávy, kde by sa dalo zjednodušiť celé riadenie zrušením množstva medzičlánkov v systéme. ušetrí to peniaze, ľudí a pre občanov čas. bohužiaľ si myslím, že na to nikto nenájde odvahu a myslenie aj nových strán je obmedzené na obsadzovanie nových flekov.
 
mínus indicator plus

pár slov   pár slov

Všetci sa tu odbavujete na "námestí" pred SND. Videl to niekto z Vás aj naživo? ja tam vidím niekoľko priestorov - 1. námestie pred hlavným vstupom do SND, 2. námestie medzi Euroveou a medzipriestor medzi nimi, ktorý sa používa pre peších a cyklistov. Je to aj fyzicky oddelené z juhu nejakou neurčitou jamou, ktorá je asi fontána, ale voda je tam iba pri daždi a zo strany SND sú schody, fontána a zeleň. Doporučujem si pozrieť Google maps (pre tých, čo tu prispievajú a nepoznajú to. pod zem to nikto nezapustí, lebo tam má SND podzemné garáže a vedľa je podzemie Eurovea. Pre tých, čo vajatajú o trasovaní po Landererovej, ktorá je jednou z najvyťaženejších komunikácií BA - skúste zrušiť dva jazdné pruhy a bude stáť polovica dopravy...
 
mínus indicator plus

?   ?

buď sa narodil v 1960, alebo má 67 rokov. oboje sa nedá...
 

1 

Najčítanejšie na SME