Nedeľa, 31. máj, 2020 | Meniny má Petronela, PetranaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1071311
1 >
mínus indicator plus

 

Nemusíš čuchať iróniu, prenes sa virtuálne do lesa - Kuželu má vraj nahradiť vyštudovaný lesník. Predpokladám, že prešiel transparentným výberom a bol najlepší.
 
mínus indicator plus

 

Nie, nezabudol, len som nechcel, aby bol môj príspevok ešte obšírnejší. V sobotu robím okolo domu - treba pokosiť, ostrihať kríky, čosi pribiť, vyvŕtať, teda práce so “zvukovým efektom”. Iste uznáš, že je na to vhodnejšia sobota ako nedeľa. Tiež nepíšem, že chodím nakupovať každú nedeľu. Ak nemám nič na práci doma v sobotu, tak idem na väčší nákup v sobotu. Ale môžem ti zodpovedne povedať, že komfortnejšie sa nakupuje v nedeľu. V sobotu bývajú obchody tiež plné, ale ak sa to rozloží do dvoch víkendových dní, tak je to lepšie.
 
mínus indicator plus

 

Tiež vnímam niektoré nákupy tak ako aj ty. Nechodíme síce do potravín v nedeľu ráno pre čerstvé rožky, na to som príliš pohodlný a nie sme ani takí “fajnšmekeri”, ale práve väčšie nákupy, spotrebný tovar kupujem radšej vtedy, keď nie je v obchode hlava na hlave. Hoci potraviny - v pracovné dni, keď skončíme prácu po 16., 17. hodine, tak sú potraviny plné, dokáže sa tam človek riadne zamotať a ešte nekúpim ani všetko, čo potrebujem. V nedeľu to vybavím v menšom strese, pohodlne za hodinu. Samozrejme, nechodíme do obchodu každú nedeľu - či už potraviny, alebo iný spotrebný tovar, ale možnosť nakúpiť hocikedy poskytuje určitý komfort a menej stresu - aspoň nám zákazníkom. Ale osobne si myslím, že aj predavači, predavačky sú menej vystresovaní, ak sú zákazníci časovo rozptýlení. Určite, súcitím s predavačkami, ale nie sú jedinou profesiou, ktorá musí pracovať aj v nedeľu. Naviac, koľkí z nás pracujú doma /pre zamestnávateľa/ aj cez víkend a nemáme za to nič, všetko je už “v plate”.
 
mínus indicator plus

 

Chvála Bohu, nepoznám žiadneho sudcu osobne, viem o niektorých len to, čo sa o nich píše. Môj pohľad, názor - spustila sa vlna vzájomných obviňovaní, až sa niekedy zdá, že si vymýšľajú jeden na druhého, aby si zachránili vlastnú kožu. Nechce sa mi veriť, že kedysi boli všetci “jedna ruka” a teraz sa navzájom voči sebe vymedzujú a hrajú sa na čestných a čestnejších. Je to pekný humus v našej justícii - a vraj ctihodní, neomylní sudcovia.
 
mínus indicator plus

 

Nebudem hovoriť o stranách, ale o osobách. Kedysi pred voľbami som napísal, že by som si vedel predstaviť vládu, kde by boli lídrami Sulík spolu s Pellegrínim. Dnes ešte dodám, že by som pribral možno Radičovú, ktorá by obrusovala hrany medzi tými dvomi. Pre mňa Za ľudí, PS, Spolu - nula bodov. Osoby z týchto strán by chceli byť lídrami, žiaľ, nemajú na to. Nakoniec, vizitku im vystavili aj voliči. OĽaNO v opozícii, ale tiež zmeniť správanie, lebo kultivovaná opozícia by mala byť konštruktívna, nie deštruktívna. O Ficovi je škoda už hovoriť, lebo si potom namýšľa, že pokiaľ sa o ňom hovorí, píše, je v politike relevantnou persónou. On je druhý Mečiar a tak aj skončí. Bol naučený na okiadzanie a pochlebovanie od vlastných a jeho vynášané ego už nedokázalo rozlíšiť čo ešte môže a čo je už za čiarou. Ale ak sa nezmení Matovič /ak sa to vôbec dá/, tak dopadne rovnako ako Fico.
28.05.2020 9:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nie len mladým, ale aj starším - to vie a pamätá si to len pomerne malá skupina vodohospodárov a energetikov - už si mohol dopísať, že ide o VD Gabčíkovo.
27.05.2020 23:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nuž, predseda chytá vola za rohy, nie za chvost, to by bolo neskoro - zabezpečuje si už teraz budúcich voličov. 72 prednostov + celé osadenstvo “okresu”, ktorých bude prednosta presviedčať, že ak sa nič po voľbách nezmení, tak budú mať isté miesta aj na ďalšie 4 roky.
 
mínus indicator plus

 

Duševné zdravie je dôležité, ale aby si to pán minister nepomýlil s masírovaním mozgov.
 
mínus indicator plus

 

Len Matovič sľuboval niečo iné pred voľbami, takže po voľbách sa nemalo také niečo dostať do koaličnej dohody. Poopíjal národ 11 prikázaniami a pekne vybabral aj s koaličnými partnermi.
 
mínus indicator plus

 

Ako sa hovorí - sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú. Odbornosť, transparentný výber a odpolitizovanie ako hrom. Tak takto - Igorko je celý nebohý Paška - vyhraj voľby, môžeš všetko.
 
mínus indicator plus

 

No počkaj, janko z valala, aj naši susedia už hovorili o všeliakých dátumoch a 6. a 15. jún tiež nemôžeme ešte verifikovať. Hociktorý termín sa môže ešte zmeniť - aj ich, aj náš.
 
mínus indicator plus

 

Neviem, či by sa rovnakou optikou /veku/ pozerali aj na švédsky kráľovský pár. Som šokovaný, čo to čítam o krajine, ktorú sme mali niekde vysoko v sociálnom rebríčku krajín. To je jednoducho genocída podľa veku.
 
mínus indicator plus

 

Ale, prosím ťa, kto by im závidel a čo? Lenže herci musia byť vždy stredobodom pozornosti, majú to jednoducho v DNA. Keď sa okolo nich nič také nedeje, čím by zaujali, tak si niečo vymyslia. Kemkovi vadí, že je pendlér, alebo sa len chcel pochváliť, že býva v Rakúsku. Ja mu poradím - nech sa naučí, ak nevie, po nemecky a môže hrať vo Viedni - potom nebude pendlér. A ak bude taký vynikajúci, tak ho bez problémov aj predabujú. Slovenskí diváci sa bez neho zaobídu, nemusí mať strach.
 
mínus indicator plus

 

Ja tiež k vám obidvom. Nechcel som spomínať Dangla, lebo to nebolo o ňom a teda ešte pridám jedného - Bičana a jeho reláciu v RTVS, kde ide aj môj koncesionársky poplatok.
 
mínus indicator plus

 

Vieš, čo je zaujímavé a čo pobúrilo ľudí, ktorí reálne vedia, o čom je kultúra - že sa na čelo “zástancov” tých obslužných profesií, bez ktorých by nevzniklo žiadne dielo v dramatickom umení, postavila producentka /pani Hricová/. Ak ti to nič nehovorí, tak ti to poviem zjednodušene - je to profesia, ktorá mimo iného drží kasu a rozdeľuje peniaze. Prv nevedela, že dobrý kostymér, maskéri, zvukár, osvetľovač a ešte x pomocných profesií je rovnako potrebných, aby vznikol dobrý umelecký kus a treba zaplatiť aj týchto ľudí? Alebo herci - tí tiež až doteraz nevedeli, že tieto profesie sú slabo platené? A keďže na výrobu diela je nejaká limitná suma peňazí, tak ak chceli dostať /neskromní/ herci, muselo sa šetriť na iných profesiách. Herci nehovorili za nikoho, len sami za seba, všetko ostatné bola len zásterka. A ešte k umeniu p. Kemku - už som dnes napísal postreh k inému “umelcovi” v súvislosti s kritikou RTVS, a z takéhoto rožka je aj zábavné umenie pána Kemku, hoci aj spomínaná Partička. Primitívna, nevkusná improvizácia, bolo to všetko, len nie vtipné a smiali sa na tom len samotní protagonisti a režírované publikum. V dnešnej dobe sme strádali všetci, ale dramatickí umelci boli prví, ktorí začali nastavovať dlane a ešte sa nehanbili zneužiť tých ekonomicky najzraniteľnejších spomedzi seba.
 
mínus indicator plus

 

Túto bigotnú skupinku nemôžeme nechať len tak bez povšimnutia a čakať - ako píšeš - čo predložia a schvália. Potom bude už neskoro a naviac by si mysleli, že platí známe “kto mlčí, ten svedčí”. Teraz, keď sú ešte len v “prípravnom” štádiu, musí občianska spoločnosť hlasno kričať a dať im najavo, že ich ideológia je ich osobnou ideológiou, oni a tí, ktorí sú na ich vlnovej dĺžke, nech sa podľa nej správajú, ale nemajú právo ju vnucovať celej spoločnosti.
Reakcia k téme: Dni hnevu
26.05.2020 16:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Hlavnú tému blogera - spravodajstvo a publicistiku nechám bokom, ale už roky ma irituje relácia 5 proti 5-im a jej “moderátor” Bičan. Musím sa priznať, že som nevidel z nej nikdy viac ako 5 minút, keď som omylom zapol TV o tých 5 minút skôr pred televíznymi novinami, ale podnes deň som nepochopil o čom je táto relácia - zábavná?, vedomostná? Infantilný moderátor s jeho trápnymi improvizáciami, ktorým sa nesmeje asi nikto iný len on sám a rovnakú úroveň majú asi aj súťažiaci. Pýtam sa ako koncesionár - koľko stojí táto relácia, akú má sledovanosť a pre akú veľkú skupinu divákov je určená? Bez urážky - nechce sa mi veriť, že čo i len časť divákov je taká jednoduchá, že by ich relácia tohoto tipu a takto produkovaná dokázala zaujať. Čo na to, pán programový riaditeľ?
 
mínus indicator plus

 

Osobne si myslím, že v “Šeligovej” strane u viacerých ľudí prevyšuje sebavedomie nad odbornosťou. Rečami sa už naohurovali dosť, treba začať robiť aj niečo také, aby krajina napredovala.
 
mínus indicator plus

 

Autor nenapísal nič zlé, len skonštatoval realitu. Prečo by mal navrhovať riešenie, alebo sa vyznať v technike problému? Myslíš si, že každý úžívateľ výpočtovej techniky, alebo telefónu by mal ovládať celú technológiu hardvéru, softvéru a príkladov technológie vs užívateľ je podstatne viac. Za eKaranténu niekto zodpovedá, ten musí minimálne vedieť, čo organizácia tejto aplikácie obnáša. Máme úrad pre informatizáciu - nemala by za to zodpovedať táto sekcia? Tam nie sú fundovaní ľudia, ktorí by sa vedeli v spolupráci s ministerstvom vnútra postaviť odborne k tejto téme?
23.05.2020 20:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

No vidím, že ty si hotový politológ-analytik. A čo, keď som niekoho volil, tak dnes už budem na neho vzhliadať ako na modlu a nepripustím, že robí chyby? Remišovej, ani nikomu z vlády sa netreba vysmievať, ale o Smere, Ficovi, prázdnej špajzi sme počuli po voľbách 100-krát, už potrebujeme konkrétne vízie, ktoré treba napĺňať - čas im už beží.
 

1 >

Najčítanejšie na SME