Piatok, 21. február, 2020 | Meniny má Eleonóra

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1071311
1 >
mínus indicator plus

 

Je obdivuhodné, ako stoja pri sebe Jánovi rodičia, vždy sa držia za ruky - vidno, že medzi nimi panuje silné puto a porozumenie. Okrem toho sú kultivovaní vo vystupovaní. Určite takéto prostredie dalo synovi veľa pozitívneho do života. Už nám ostáva len veriť, že Jánova práca, ale aj smrť nebola celkom zbytočná. To, čo sa prevalilo po jeho smrti na povrch, pohlo spoločnosťou a výraznou mierou prispieva k jej očiste. Len si predstavme, kde by sa až boli dostali Kočnerove chápadlá, koľkých ľudí by bol ešte skorumpoval a skôr, alebo neskôr by sa bol určite uchýlil aj ku “krajným” riešeniam a bez milosti odstránil každého, kto by mu stál v ceste. Ako vidno z výpovede Tótha, počty odstránených by mu nerobili žiadny problém. Vďaka Ti, Ján a Martina, lebo aj vy dvaja ste stáli jeden pri druhom. A starým rodičom Kuciakovcom gratulujem k vnúčikovi a želám, aby mali z neho len radosť.
 
mínus indicator plus

 

Béla zabudol na taký malý detail, najskôr sa musí dostať do parlamentu. Posledné prieskumy to nenaznačovali. Naši politici majú všeobecne tú chybu, že holub sedí ešte na streche a oni už nabádajú stolovníkov, aby si fúkali horúcu polievku.
 
mínus indicator plus

 

A čo, pán Beblavý pochopil, že nemá na “prvého” ani vtedy, keď bude robiť sólo teátro, lebo predvolebný boj nie je nič iné.
 
mínus indicator plus

 

Týchto troch “nových” politikov, ktorí sú noví akurát tak v strane, do ktorej práve preskočili ako blchy zo “starej” strany, treba nechať priviazaných k pultu až do volieb a vyhodiť ich po voľbách aj s rečníckym pultom, aby po nich neostal ani smrad v parlamente. To isté platí aj o tých ostatných 147-ich doterajších.
Reakcia k téme: Occupy kecpult (Hej, ty!)
20.02.2020 11:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Smer nemá problém s Pellegrínim, ale spoločnosť, média, ktoré sa chcú tváriť ako liberálne, majú problém sami so sebou a ukázali sa v plnej nahote, ako to myslia a chápu toleranciu k inakosti. Daga Daniša, lebo od neho je komentár, na ktorý dávaš link, považujem za jedného z najlepších a najobjektívnejších komentátorov, dokonca som ho aj tu v nejakej diskusii nazval, že je Karlom Krylom v slovenskej žurnalistike. Tentokrát sa ja osobne s nim nestotožňujem. Problém nevidím v tom, že spojil niekto aktuálne a konkrétne Pellegríniho s nejakým oligarchom, lebo zúri predvolebný boj a každý každého spája s každým - Kisku s mafiánmi, Trubana s drogami, Sulíkovi budú podsúvať Kočnerta donekonečna tí, ktorí majú najviac za ušami. Za seba môžem povedať, ak by môj vplyv a kontakty siahali čo i len na prízemie vlastníkov médií, tak by som namietal, intervenoval proti otázke o sexuálnej orientácii kohokoľvek, lebo je to len a len intímna záležitosť každého jedinca. Kto chce, nech sa o tom zmieňuje v každej debate, či je heterosexuál, bisexuál, homosexuál, ale niekto tieto témy neotvára, a nechce sa baviť všeobecne o intímnych otázkach, lebo to považuje za striktne súkromnú záležitosť. Som jednoznačne proti cenzúre v médiách, ale aj tu treba rozlišovať, čo je cenzúra a čo sú nemiestne otázky a témy na telo. Novinári majú právo sa pýtať, ale majú aj povinnosť dodržiavať kódex slušnosti. Toto bola jednoznačne nemiestna otázka. Vôbec si nemyslím o novinárovi, že chcel prioritne ublížiť, alebo kopnúť si do Smeru - to by som skôr akceptoval. Ale chcel robiť senzáciu z toho, čo by mal každý slušný a normálny človek akceptovať. A aj rozsiahla diskusia ku každému článku k tejto téme svedčí, že spoločnosť, nech sa tvári akokoľvek liberálne, má s inakosťou problém. To sa chce len zahmlievať, že je to o jednom konkrétnom človeku. A mne osobne toto vadí najviac.
 
mínus indicator plus

 

Ide o to, že títo redaktori majú asi problém akceptovať inakosť 4%-nej komunity, lebo inak by ich takáto otázka nemohla ani napadnúť. Potom sú netolerantní xenofóbi a vo verejnom priestore nemajú ich články miesto. Nie sú lepší a slušnejší od Fica, Kotlebu a im podobných.
 
mínus indicator plus

 

Keď je Fico buran, to ešte neznamená, že aj ja musím byť buran. Alebo chceš skrývať vlastné buranstvo za to Ficove?
 
mínus indicator plus

 

Ale ide, lebo by ste to dookola neomieľali. Všetci sa chcete tváriť ako nadčasoví, liberálni, ale máte s tým alebo problém, alebo prahnete po senzácii. Teba niekto vydiera že si, si? heterosexuál? Mňa zatiaľ nevydieral ešte nikto. A takí ako si ty, sú pre túto komunitu vo verejnej mienke možno viac škodliví ako je Fico s Blahom dohromady.
 
mínus indicator plus

 

Tak novinár môže písať hocičo, aj čo je pod čiarou slušnosti len preto, že je novinár? Novinár by mal v prvom rade dodržiavať nejaký etický kódex a spoločnosť informovať o tom, čo je pre spoločnosť, väčšinu normálnej spoločnosti podstatné, ale či niekto patrí do 4%-nej menšiny - to normálnych ľudí zaujíma asi tak, ako vlaňajší sneh. A je jedno o koho ide - či je to herec, politik, alebo bezdomovec. Jednoducho senzácia za každú cenu. A vraj slušné Slovensko. Tuším sa idem ospravedlniť Havranovi, lebo som ho skritizoval za článok o Slováčikoch. Prichádzam na to, že mal pravdu. Aj táto diskusia zapadá do jeho názoru.
 
mínus indicator plus

 

Pointa je len jedna - prečo by mal ktokoľvek, nie len Pele, vytrubovať do sveta svoju sexuálnu orientáciu? Chýbajú Vám senzácie?
 
mínus indicator plus

 

Andelka, andelka, začínam mať ťažké srdce na Boha, lebo si myslím, že tebe nadelil inteligenciu dvakrát a obdaroval ťa vyberaným slovníkom - to k tomu vidlákovi. Len škoda, že tie tvoje kvality musíš stále pripomínať sama, lebo by nikto na to neprišiel.
 
mínus indicator plus

 

Vieš, čo je na tom trápne - ako všetci prahnete po senzácii. Jedine to, nič iné, lebo sexuálna orientácia je každého súkromná vec.
 
mínus indicator plus

 

Vidíš, všetci sa tu hráte akože na tolerantných, ale urážate. Nehnevaj sa, aj keď píšeš viac o politickom protivníkovi ako o človeku - jedincovi, tvoje vyjadrenie je hlboko, hlboko pod morálnou čiarou.
 
mínus indicator plus

 

A povedz, prečo by som mal niekomu vytrubovať niečo o svojej sexuálnej orientácii, alebo nosiť na tričku nápis, že som heterosexuál. Myslím si, že to môže zaujímať maximálne tak moju manželku, alebo pri LG partnera.
 
mínus indicator plus

 

Môžem ťa ubezpečiť, máme vo svojom okolí lesbický pár - oni sa vôbec neboja ani Kuffu a ani Kotlebu. Tí síce šíria hromy, blesky okolo, ale berú ich vážne len ľudia im podobní a to nie je mienkotvorná množina a komunita. Skôr im vadia senzáciechtiví, aj takí redaktoríkovia, o ktorých tu diskutujeme, lebo tí práve oslovujú podstatne väčšiu množinu čitateľov, z ktorých nie všetci zdieľajú liberálnejšie názory a berú to ako vodu na mlyn. A rovnako tak, ak niekto nevytrubuje do sveta svoju sexuálnu orientáciu, nemusí to byť len strach, ale nie každému sadne a chce sa baviť o svojej sexuálnej orientácii. Ja si myslím, že je to intímna vec, kto chce, to povie, kto nechce, nebude o tom hovoriť a inteligentný človek sa to nebude nikoho pýtať.
 
mínus indicator plus

 

To je naozaj len teoretické konštatovanie, ale poviem ti svoj názor: bigotný Kuffa a aj Kotleba broja sice proti tejto menšine, ale obidvaja sú dosť inteligentní na to, aby sa takúto vec pýtali kohokoľvek.
 
mínus indicator plus

 

Vieš, prečo by sa redaktorík nemal pýtať nikoho, opakujem, nikoho, na sexuálnu orientáciu - lebo je to len a len osobná, intímna záležitosť. Kto chce, nech o tom verejne hovorí, ale pýtať sa to niekoho vo verejnom priestore, to presahuje elementárnu slušnosť. Predstav si, keby sa tohoto redaktoríka opýtal niekto verejne, aby odpovedal, koľkokrát sa intímne stýka so ženou v noci, s koľkým ženami sa vyspal, a podobné otázky. Redaktorík má bigotný pohľad na vec, lebo v tom vidí minimálne senzáciu, abnormálnosť, a ja osobne v tom vidím aj jeho hlúposť. Ani Kuffa a ani Kotleba nie sú moja krvná skupina. Opýtať sa Kuffu na názor zneužívania maloletých v cirkvi by bola legitímna otázka, lebo je to celospoločenský problém, ktorý postihuje aj trestné právo. A ak Kotleba zneužil neplnoleté študentky a vieš o tom, tak je tvojou povinnosťou podať svedectvo pred OČTK. Nemusíš sa báť, ak by sa to potvrdilo, tak by ho nezastávali asi ani jeho verní. Za seba ti môžem povedať, že nie som žiadny bigot, verejne sa hlásim k súhlasu s registrovanými partnerstvami a aj k adopcii detí pármi rovnakého pohlavia /na rozdiel od niektorých našich, akože demokratických liberálnych politikov/.
 
mínus indicator plus

 

To nie je o útoku na “slovenské” prsia. Neviem, čím sa Havran živí, či vykonáva aj kňazské povolanie, alebo len píše a filozofuje. Ale jeho expresívne vyjadrovanie svedčí skôr o jeho osobnej frustrácii a nenaplnených ambíciách.
 
mínus indicator plus

 

Havran nemusí podsúvať pocity viny, ba priam hanby Slovákom v žiadnych hyperbolách a ani symbolike. To, čo hovorí, má ‘ďaleko od symboliky, on to hovorí natvrdo a priamo. Je to len jeho názor, ktorý mu nemám v úmysle brať, ale rovnako tak nechcem, aby ma urážal. Mimochodom, nenarodil som sa v Petržalke, ale možno na “lepšej” adrese ako Havran. Ani ja to už jemnejšie neviem povedať.
 
mínus indicator plus

 

Asi ti ušlo, že nežijeme v dobe Timravy. Nestačím sa čudovať, koľko samozvaných intelektuálov a kozmopolitov sa tu naraz vyrojilo. Len to nejako nekorešponduje s tým, o kom a o čom píše Havran.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME