Pondelok, 16. december, 2019 | Meniny má Albína

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1065388
1 >
mínus indicator plus

 

Načo zbytočne provokovať nejakým zverejňovaním odborníkov. Ešte by sa ľudia začali ľudia vŕtať v nejakých prepojeniach medzi Boston Consulting a Pentou, a bolo by z toho len mrzenie.
 
mínus indicator plus

 

Obávam sa, že to napadlo nejakú AI a je to len nejaký automaticky generovaný produkt, kde to ťahá potlač z nejakej databázy, priraďuje to k nim nápisy etc. Čínska fabrika to vie v prípade objednávky vyrobiť, pričom sa pozdĺž celého dodávateľského reťazca nikto ani len nezamyslí, čo vlastne dodávajú, hlavne že flexibilne naplnia zákaznícku objednávku.
 
mínus indicator plus

 

S akými diagnózami ste ich skúšali?
 
mínus indicator plus

 

Z vraždy Martiny a Jána zrejme nie, tak šlendriánsky nie je, ale “navždy zmiznutých” majú “slávovi ľudia” v rámci pragmatického problem solvingu za sebou určite dosť.
 
mínus indicator plus

 

Leaknutá nahrávka č.1 2014 - Zdanlivo nervózny Kočner ide "zajtra" žehliť k Slávovi fakt, že sa vyskytla kópia Gorily a modlí sa, aby Slávo zobral vydieranie Trnkom & co športovo, keďže podľa Kočnerových slov celý originál Slávovi už pred rokom (2013) dal a zaručil sa že je všetko v poriadku. Leaknutá nahrávka č. 2 2015 - Kočner má ako jediný na svete originál nahrávku gorila a nikdy ju neplánuje živý pustiť z rúk.
 
mínus indicator plus

 

Je to síce odporné, tragické, pre normálne zmýšľajúceho človeka absolútne neuveriteľné, ale takýmto spôsobom sa v našej krajine dohadujú vraždy - ako keď sa bavíte o tom, koľko pečív kúpiť v obchode. Modus operandi metastáz mafie, rozrastenej po celej krajine, pričom hranice medzi štátnou mocou a mafiou sú už dlhodobo zmazané. Kočner z ďaleka nebol jediný, len bol dostatočne odtrhnutý od zeme, že to nedokázal zmanažovať a neuskutočnilo sa to únosom/zmiznutím.
 
mínus indicator plus

 

“Awake” operácia nádoru mozgu, pri ktorej je pacient vedomí, je štandard, či nadštandard? Lebo tumor sa dá vybrať aj bez toho, o dosť lacnejšie, len následná kvalita a doba dožitia je horšia.
10.11.2019 18:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Bol poradcom od roku 2016 a funkciu prijal s jedným hlavným definovaným cieľom - dotlačiť predsedu vlády k urýchlenému rozbehnutiu dostavby nemocnice Rázsochy a predbehnúť tak skupinu Penta. Pomerne rýchlo začali aj s druhým poradcom (prof. MUDr. Juraj Pechan, PhD.) zisťovať, že celý projekt je potemkinova dedina, predseda vlády ani MZSR v skutočnosti projekt defacto sabotujú, resp. sa plne prispôsobujú požiadavkam skupiny Penta, k čomu sa začal vyjadrovať už aj verejne. Tieto vystúpenia sú dohľadateľné. Jednou z aktivít profesora Juraj Šteňa bolo založenie pracovnej skupiny za výstavbu novej nemocnice Razsochy zloženej z viacerých špičkových lekárov a akademikov. Práve touto snahou, sa stal veľkým tŕňom v oku. https://www.teraz.sk/slovensko...
 
mínus indicator plus

 

V inej diskusii som už bol “pán Visolajský” :)) Dajme tomu, že mám iba dosť primárnych zdrojov. Vrátane Einsteinovej ;)
 
mínus indicator plus

 

A to nie sú publikácie ako Dankova rigorózka. To nebol výskum pre výskum. Za tým je praktická práca, stovky operácií a skutočná pridaná hodnota. Čo o ňom viem, tak máloktorý neurochirurg dnes prednáša v zahraničí toľko, čo Šteňo ml. Za ten objav, čo zachraňuje ľuďom zdravie, získal jedno z najvyšších štátnych cien - cenu za vedu a techniku, čo sa naozaj nedáva len tak. Ale ešte dôležitejšie je zahraničie - jeho metodiku citovali neurochirurgovia z Harvardu, teraz je už úspešne používaná na pracoviskách vo svete. Urobil však jednu obrovskú chybu - za prvé - prekazil Pente (pod taktovkou Ivana Vuleva, ktorý je už oficiálnym medicínskym riaditeľom Penty) biznis s aneuryzmami a zabránil monopolizácii týchto výkonov Pente (mimochodom, je zaujímavé si pozrieť, ak máte prístup k takým informáciám, koľko je cena stentov u nás, a koľko v zahraničí. U nás je to predražené o 300% a poisťovňa to veselo prepláca, pretože tak to funguje - platby sa nastavujú vysokou korupciou v digitalparku). Druhá chyba - odhalil to, čo robil primár Illéš, a síce, že viedol dvojité čakacie listiny. Illéš odišiel, čakacie lehoty sa skrátili a pokiaľ viem, Šteňo ml. tam nastavil úplne transparentný proces.
 
mínus indicator plus

 

Je blbé, že toto nevie zabezpečiť štát. Každopádne, klobúk dole pred touto, pôvodne vigilante group, meniacu sa v efektívnu organizáciu pre pomoc občanom.
 
mínus indicator plus

 

To mi je jasné, keďže poznám procesy v redakciách, no zdalo sa mi absolútne nepravdepodobné, že by mal ten pôvodný titulok nižšiu CTR, ako tie ďalšie varianty. Ale môžem sa mýliť.
 
mínus indicator plus

 

Ak je niekto zaradený medzi pár najlepších neurochirurgov na svete, tak už len čisto štatisticky je nepravdepodobné, že by si v tak malej krajine vyrobil nástupcov na rovnakej úrovni. Veľa je to aj o niečom, čomu sa hovorí “talent”, no zároveň musíte byť na dosiahnutie takého levelu absolútny fanatik. Nesmie to pre vás byť len zamestnanie, dokonca ani poslanie. Musí to pre vás byť úplne všetko.
 
mínus indicator plus

 

Ak by ste to sledovali podrobnejšie, vedeli by ste, že tie odpovede bola len veľmi jemná reakcia na live prenos z tlačovej konferencie Kalavskej, kde sa na profesorovi Šteňovi jeho “kolegovia” z branže doslova odbavili, a ako sa zdá, tak poniektorí klamali v priamom prenose. Vaše prirovnanie ku Kočnerovi ani nemá zmysel komentovať.
 
mínus indicator plus

 

Toto sa dá podpísať. S tým, že Penta si chce už teraz do peňazovodu pobrať aj koncové výkony, a je jasné, že ich zracionalizuje v neprospech pacienta. Navyše si pretlačí, aby po nich nechcený “bordel” bolo kam posúvať. Štátne doliečovace ústavy, torzo UNB, etc.
 
mínus indicator plus

 

Stratifikácia je vo všeobecnosti rozhodne logická a potrebná záležitosť, no toto je skutočne na zamyslenie: https://visolajsky.blog.sme.sk... https://visolajsky.blog.sme.sk...
 
mínus indicator plus

 

Už je to zmené znova, a znova na inú verziu. Teraz je to "Keby niekto konal pre Pentu, nerobil by to inak". Bez "ako ministerstvo".
 
mínus indicator plus

 

Ešte pred chvíľou bol titulok tohoto rozhovoru: "Neurochirurg Juraj Šteňo: Keby chcel niekto konať v prospech Penty, nerobil by to inak ako ministerstvo" Teraz je už titulok zrazu iný. Pozostatok pôvodného titulku je ešte vidno v URL. Prečo sa titulok zrazu zmenil? Snáď to nie je autocenzúra, aby sa náhodou neozval spolumajiteľ.
 
mínus indicator plus

 

Keď sa na to človek pozerá spätne, je zvláštne, že Gorila unikla práve deň po zadržaní týchto pánov. Pozdrav z väzby?
 
mínus indicator plus

 

To, aké sily, a hlavne do akej miery nepozorovane ovládli tento štát, je jednoducho strašné. Obávam sa, že sme prekročili rubikon. Navonok síce po vražde Jána Kuciaka prebiehajú akési očistné procesy, boli zverejnené nahrávky, vo väzbe už rok sedí jeden z hlavných vybavovačov, no systém drží ďalej. Naopak, prežiera sa aj do ďalších vrstiev spoločnosti, naberá čoraz viac užitočných idi**tov, a kto sa tomu odváži vzdorovať, toho likviduje. K dokresleniu toho, kto je tu teraz politickými nominantami, napojenými na súkromný monopol, zadupávaný do zeme, a že to už ľudí trochu vytrháva z letargie, dobre slúži tento blog: https://jangalan.blog.sme.sk/c...
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME