Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Lisbon
1 >
mínus indicator plus

 

Ako hovorí klasik: "Neprekážajú mi hlupáci. Prekáža mi, že vo voľbách má ich hlas rovnakú váhu ako ten môj."
 
mínus indicator plus

 

Môže mi niekto povedať, v ktorej profesii nechýbajú ľudia, keď celá populácia starne (rodí sa málo detí)? Pri sestrách a doktoroch je to najviditeľnejšie, pretože ide o život a zdravie. Mimochodom, staval už niekto z vás dom? Ako dlho ste zháňali dobrého remeselníka, resp. ako dlho ste čakali, kým mal na vás čas?
 
mínus indicator plus

 

Netreba zabúdať, že Donald Trump pomohol Kevinovi aj vtedy, keď sa stratil v Prahe. Michal Orsava o tom urobil aj jedno pekné video: https://m.youtube.com/watch?v=...
 
mínus indicator plus

 

Niekto potrebuje zákazy a núdzový stav, aby sa nenakazil a nešíril vírus. Tí chytrejší si uvedomujú, že nakaziť sa dá len od iného človeka, preto nikam nechodia, aj keby bolo otvorené všetko.
 
mínus indicator plus

 

Najekologickejší zákazníci jazdia do bezobalových obchodov na SUV-čkach z 30 km vzdialeného satelitného mestečka.
12.01.2021 13:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Vývoj výhovoriek u nás: predtým SKUTOK SA NESTAL neskôr PREZUMPCIA NEVINY teraz VOVIESŤ DO OMYLU
 
mínus indicator plus

 

Na rande sa chlapec pýta dievčaťa: -Čím sa živíš? -Som instagramová modelka. -Hej? Ja som generál v Call of Duty.
 
mínus indicator plus

 

Ja som to zasa prečítal, že ich hľadajú starosmilsky. Stará milfka staro smilní. :-)
 
mínus indicator plus

 

Kvôli plagiátu z bratislavskej vysokej školy odstupuje člen vlády... ...rakúskej vlády.
 
mínus indicator plus

 

Kvôli plagiátu zo slovenskej vysokej školy odstupuje člen vlády... ...rakúskej vlády.
 
mínus indicator plus

 

"Deti moje, ja mám už 100 rokov, ja už pokojne môžem dostať ten Covid a umrieť. A môj syn má už 80, ten ho tiež môže chytiť. Pokojne sa už môžme pobrať z tohto sveta, diskutujúci na SME nám to v jednom príspevku naznačil." "Babi, a uvedomuješ si, že žijeme v civilizovanom svete, kde nenechávame ľudí len tak zomrieť? Urobíme všetko pre to, aby si sa nenakazila, a keď sa už nakazíš, aby si nezomrela. Nemôžeme sa k Tebe správať ľahostajne. Okolo každého pacienta v nemocnici behá množstvo už teraz vyčerpaných zdravotníkov. A pri ich liečení je veľká šanca, že sa nakazia tiež. A to nehovorím, že o ľudí s inými diagnózami sa teraz nemocnice nevedia poriadne postarať."
 
mínus indicator plus

 

Trocha to odľahčím: V televíznej súťaži, po zodpovedaní poslednej otázky, hovorí moderátor súťažiacemu: "Stávate sa milionárom." Vzápätí sa Elon Musk zobudí celý spotený, pretrie si čelo a povie: "Fuj! To bol ale strašný sen."
 
mínus indicator plus

 

"Hviezda zaviedla troch kráľov k maštali, v ktorej sa narodil Ježiško." Vlastne to nebola hviezda, ale planéty, neboli to králi, ale mudrci. A nebola to maštaľ, ale na tú dobu bežne usporiadaný dom so zvieratami.
 
mínus indicator plus

 

Ešte by bolo treba presvedčiť seniorov, ktorí nosia rúška pod nosom (viem, plnia inú funkciu ako respirátor), chodia do obchodov každý deň, lebo sa doma nudia a úplne ignorujú vyhradené hodiny (9-11h). Ver mi, sú aj takí.
 
mínus indicator plus

 

Článok a aj môj príspevok bol napísaný 21.2.2020. Aktualizovaný (medzitým pribudli nové dohody a podmienky) bol dnes 1.1.2021 - nečítaš?
 
mínus indicator plus

 

Úplne by stačilo, ak by mal takýto postoj každý, tak na 3-4 týždne.
 
mínus indicator plus

 

Vychádzam z predpokladu, že nikto nechce šíriť vírus (druhá časť mojej vety). Práveže nakaziť sa (aj neúmyselne) znamená rozšíriť vírus -mal ho niekto iný a teraz ho máš aj ty. A väčšinou to znamená, že ho od teba chytia členovia tvojej domácnosti. A to, že je to väščine jedno, je príčinou stavu, v ktorom teraz sme.
 
mínus indicator plus

 

Jeden príklad za všetky: Detská obrna (nemýliť si s det. mozgovou obrnou) U nás sa proti nej očkuje od roku 1960. Je celkom možné, že tá pani mala vo svojom okolí niekoho, kto na tú chorobu zomrel alebo mal trvalé následky (najčastejšie deti). Vtedy rodičov ani nenapadlo, že by deti nedali zaočkovať. Boli šťastní, že taká vakcína existuje. Tu je citát z jedného článku: (+link) Na prvý pohľad sa môže zdať, že 1 % všetkých nakazených, ktorí zostanú po chorobe trvale postihnutí, je zanedbateľné číslo. Uvedomme si však, že pred zavedením očkovania, sa v detskom veku nakazil takmer každý. Išlo o podobne rozšírenú a bežnú chorobu, ako sú ovčie kiahne. https://slovenskypacient.sk/de...
 
mínus indicator plus

 

Tá 80 ročná pani si ešte pamätá dobu, keď neexistovali vakcíny a ľudia (a deti) zomierali na choroby, ktoré dnes už nepoznáme, lebo sme proti nim očkovaní, alebo boli očkovaní naši rodičia a tie choroby z populácie vymizli.
 
mínus indicator plus

 

Niekto potrebuje zákazy a núdzový stav, aby sa nenakazil a nešíril vírus. Tí chytrejší si uvedomujú, že nakaziť sa dá len od iného človeka, preto teraz nikam nechodia, aj keby bolo otvorené všetko.
 

1 >

Najčítanejšie na SME