Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Kim Čong Fic
1 >
mínus indicator plus

sociálny demokrat Ján Počiatek   sociálny demokrat Ján Počiatek

Vždy som ho považoval za typického predstaviteľa sociálnej demokracie, lepší príklad snáď ani nenájdem, samozrejme okrem jeho pokrvného brata Kaliňáka. Zanietenie týchto dvoch indivíduí pre ľavicovú, sociálnu politiku mi vždy imponovalo. Ak by im to "Brucho" nepokazil, tak sociálny štát nepochybne vybudujú.
 
mínus indicator plus

Na kandidátke SNS mi chýbajú minimálne   Na kandidátke SNS mi chýbajú minimálne

Emília Shakkour a Daniel Pisák. Samozrejme najradšej by som bol, ak by kandidovali všetci, ktorí získali nejaký titul za prácu "Verejná správa a jej charakteristické črty". Takéto puto medzi kandidátmi by nepochybne zaručilo stabilný poslanecký klub.
 
mínus indicator plus

švindlerov zoznam   švindlerov zoznam

Takže "kosatka vietnamská" na treťom mieste. Ani ma to neprekvapuje. Tá toho musí vedieť veľmi veľa. Do kampani ide s plnou náručou gulí spolustraníkov.
 
mínus indicator plus

Mali sa konať predčasné voľby v r.2018   Mali sa konať predčasné voľby v r.2018

Bol som o tom presvedčený vtedy a po dnešku som o tom presvedčený ešte viac.
 
mínus indicator plus

V prípade Grécka netreba oslavovať   V prípade Grécka netreba oslavovať

. . . žiadny pád Grécka sa nekonal, práve naopak . . . Odporúčam všetkým, ktorí si myslia že Grécko je zachránené, dať si na časovú os (min. 15 rokov, pokiaľ možno viac) nasledovné údaje: - vývoj HDP Grécka - dlh Grécka v %-ách HDP - dlh Grécka v eurách za každý rok porovnania - prípadne aj nezamestnanosť, to je takisto zaujímavý údaj - prípadne vývoj kurzu drachmy pred vstupom do eurozóny Človek nemusí byť profesorom ekonómie, stačí mu základný rozhľad aby pochopil, že Grécko sa ocitlo v "záchrannej pasci". Síce má ostatné tri roky rast ekonomiky medziročne niekoľko percent, ale tomu predchádzal strmý pád v rokoch 2008 až 2016, počas ktorých Gréci výrazne schudobneli. Z krajiny odišlo veľké množstvo šikovných ľudí, nezamestnanosť sa miestami blížila k 30 %, takmer do ničoho sa neinvestovalo. A to sme mali v Európe naozaj dobré časy a iným krajinám, hlavne tým so zodpovednou vládou, sa darilo veľmi dobre. Ale nie Grécku, to len živorilo. Veritelia ho síce prinútili mať primárny prebytok, ale ten ani zďaleka nerieši astronomický dlh, ktorého splatnosť sa vďaka eurovalu posunula o niekoľko desiatok rokov. Raz sa ním niekto bude musieť seriózne zaoberať, naše deti, vnuci a pravnuci. A možno to čaká ešte aj nás. Ak udrie kríza veľkou silou, Grécko sa opäť stane jedným zo stredobodov pozornosti.
 
mínus indicator plus

Prieskumy beriem s rezervou   Prieskumy beriem s rezervou

najmä od okamihu, keď som videl tento od Focusu, ktorý robili pre Krajcera: https://www.topky.sk/cl/100069... Nebudem tu dávať linky na iné prieskumy z toho obdobia, ktoré robili iné agentúry, dajú sa ľahko nájsť. Ale ten rozdiel mi okamžite padol do oka. V ostatných bol Krajcer vždy niekoľko percent pod desiatimi. No a tú druhú časť prieskumu ani nekomentujem. Spravte si sami vlastný názor, či je toto v poriadku.
21.11.2019 21:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Beriem na vedomie   Beriem na vedomie

Neplačem, nenadávam, prispôsobím sa aktuálnej situácii, voliť určite pôjdem.
 
mínus indicator plus

Tomanovej pes, dlažobné kocky a teraz   Tomanovej pes, dlažobné kocky a teraz

tieto sprostosti. Čudujem sa, že náhodný premiér ešte nevyhlásil výnimočný stav.
 
mínus indicator plus

Politika je umením možného   Politika je umením možného

a to platí aj pre voličov. Ja v tom mám úplne jasno. Ak sa opozičné strany spoja do veľkej koalície, voliť pôjdem. Ak sa nespoja, takisto pôjdem voliť. Nemám vo zvyku vyplakávať, že nie je koho. Vždy si nakoniec vyberiem. Nie je dobré mať príliš veľké nároky a očakávania, treba byť realista. A to sa týka aj tejto témy spájania na poslednú chvíľu. Ak sa nedohodnú, netreba hádzať flintu do žita. Voľby sú ešte len pred nami, vyberieme si z toho, čo bude po 1.decembri v ponuke.
 
mínus indicator plus

Už nie sú hlasom verejnosti   Už nie sú hlasom verejnosti

Minimálne od okamihu, keď v komunálnych voľbách podporili konkrétnych politikov a skupiny kandidujúcich osôb (Vallo a jeho team, Hattas a jeho team, . . . ). Ak by ich činnosť spočívala v informovaní verejnosti, napríklad o tom, aké je dôležité voliť, ako rozpoznať nereálne populistické sľuby atď, bez uvedenia konkrétnych mien kandidátov, mohli by sa označovať za apolitickú občiansku iniciatívu. Ale to nerobia. Naopak, konajú v prospech vybraných skupín osôb a ich politických záujmov. Len to nechcú priznať.
 
mínus indicator plus

Bol som len na nám.SNP   Bol som len na nám.SNP

Aj keď podujatie na SNP-čku organizoval Matovič (asi preto o tom SME príliš neinformuje a nezverejňuje fotky), vystúpili postupne zástupcovia všetkých relevantných opozičných strán plus Mistrík. Zatlieskal som každému, aj keď niektorých z nich vôbec nemusím. Uvedomujem si totiž, že zmenu môžu priniesť len títo politici, iní proste v ponuke nie sú. Karolína Farská a spol, pokiaľ mi je známe, vo voľbách 2020 kandidovať nebudú. Preto som na nám.Slobody nebol, iniciatívu Za Slušné Slovensko považujem za prežitú. Kapitál, ktorý im vložili do rúk občania, trestuhodne premrhali. Ak tam aj dnes bolo 7 tisíc ľudí, v marci 2018 pred zrušením veľkého protestu to bolo 60 tisíc. To hovorí za všetko.
 
mínus indicator plus

Béla, nemáte tam všetky vaše "zásluhy"   Béla, nemáte tam všetky vaše "zásluhy"

. . . Boli sme pri zápase s komunistami, pri zrode slobodnej spoločnosti a demokratickej štátnosti. Boli sme pri všetkých míľnikoch, ktoré poznamenali a formovali Slovenskú republiku. . . . Niečo mi tam chýba, zabudli ste napísať: . . . Boli sme pri moci, keď boli zavraždení Ján Kuciak a Martina Kušnírová. Našli sme "tretiu vetu" a udržali organizovaný zločin pri moci ďalšie dva roky. . . .
 
mínus indicator plus

V SaS zrejme nebudú nadšení, ale   V SaS zrejme nebudú nadšení, ale

najvyššou prioritou je neprepadávanie hlasov. Takže radšej nech ich zoberie na kandidátku Matovič, ako by mali ísť samostatne.
 
mínus indicator plus

Určite prídem   Určite prídem

Dúfam, že nás bude čo najviac. Treba sa pokúsiť zlomiť "blbú náladu", ktorá momentálne v opozičnom tábore panuje. Nevzdávajme to !
 
mínus indicator plus

Ale veď v uliciach sme boli   Ale veď v uliciach sme boli

a nepochybujem, že spoločnosť bola pripravená urobiť naozaj zásadnú zmenu. Treba sa spýtať všetkých zainteresovaných, ktorí mali prsty v tom, že 22.03.2018 bol plameň občianskej odhodlanosti uhasený, prečo to urobili. Aké boli ich skutočné pohnútky. Výsledok vidíme aj na tomto príklade opičky Jankovskej.
 
mínus indicator plus

Základ je nepodľahnúť panike   Základ je nepodľahnúť panike

SaS sa zúčastnila volieb 3x s nasledovnými výsledkami: rok 2010 - 307.287 hlasov rok 2012 - 150.266 hlasov rok 2016 - 315.558 hlasov Dávam do pozornosti najmä rok 2012. Ak zvládli pád Radičovej vlády a SaSanku, zvládnu aj voľby 2020. Všetko sa bude lámať až po Novom roku, terajšie prieskumy netreba preceňovať. Mňa by momentálne viac ako uvádzané percentá zaujímalo koľko z oslovených respondentov je skalopevne rozhodnutých voliť stranu, ktorú dnes uviedli v dotazníku. Konečné rozhodnutie stačí urobiť večer 28.februára 2020. Dovtedy je ešte dosť času všetko si premyslieť.
 
mínus indicator plus

Problém je, že opozícia nemá jasného   Problém je, že opozícia nemá jasného

lídra, ktorý by dokázal spojiť viac rôznorodých strán a priviesť ich k volebnému víťazstvu. Hlina tým myslel, že nemusí byť nutne prvá niektorá z opozičných strán, ale je potrebné to "prečísliť" získanými mandátmi. Podľa mňa už na spájanie strán nie je dostatok času. Takže o lídrovi opozície, a dúfam že aj o novom premiérovi, budú musieť rozhodnúť priamo voliči 29.februára 2020.
 
mínus indicator plus

juliánsky, gregoriánsky a kočneriánsky   juliánsky, gregoriánsky a kočneriánsky

kalendár: . . . Bolo 31. septembra, pamätám si presne, pretože vtedy zomrela moja svokra . . . Možno by bolo zaujímavé zistiť, v aký deň zomrela svokra podľa gregoriánskeho kalendára.
 
mínus indicator plus

Matovič vs Maznák   Matovič vs Maznák

V diskusiách som čítal povšimnutiahodné príspevky kolegov diskutérov, ktorí tvrdili, že Matovič mal počkať so zverejnením až do schválenia kandidátky Smeru. Dovolím si ku tomu napísať niekoľko viet: Ak Matovičovi posunuli prepisy komunikácie ľudia z pozadia Smeru, ktorí chcú odpáliť Maznáka, potrebovali to zverejniť ešte pred uzavretím kandidátky. V prípade, že by Matovič otáľal, použijú iný komunikačný kanál, aby sa to dostalo von. Matovičovi by sa v takom prípade ťažšie naskakovalo na vlnu, takže z jeho pohľadu bolo najlepšie netaktizovať a dať to von ako prvý. Pre mňa je momentálna situácia v Smere neprehľadná. Jediné čím som si istý je, že Fico sa pokúša zostaviť kandidátku tak, aby mohol po voľbách držať Pellegriniho nakrátko. Netrúfam si posúdiť, či je v tomto momente pre opozíciu lepšie, ak by Maznák na kandidátke bol alebo nebol. To sa zrejme ukáže až časom. Ktovie čo všetko a na koho ešte vypláva na povrch. Takže ak to zhrniem, podľa môjho názoru konal Matovič správne, nemal prečo so zverejnením váhať.
 
mínus indicator plus

Fico je zúfalý   Fico je zúfalý

Vidí ako si Matovič s hlavami jeho verných poddaných dláždi cestu do budúceho parlamentu a nevie ho zastaviť. Dnešné podržanie Maznáka je len zúfalým pokusom utlmiť poníženie, ktoré v tejto dobe zažíva. On, trojnásobný premiér, nedokáže adekvátne reagovať na blázna z Trnavy. Nepochybujem, že Matovič bude svoj tlak stupňovať, zotrvanie Maznáka vo funkcii mu len poslúži. Fico je v hlbokej defenzíve, takéhoto scenára sa vždy obával. Zrejme už závidí Mečiarovi spôsob, akým skončil v politike.
Reakcia k téme: Ako sa Robo zaťal
29.10.2019 18:44 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME