Pondelok, 14. október, 2019 | Meniny má Boris

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: nyrraa
1
mínus indicator plus

bľačíš ty   bľačíš ty

hlúposti - lebo ten poplatok, o ktorom sa bavíme, sa platí štátu a ten štát v tomto prípade diskriminuje S tým koľko je veriacich a na čo si ty zvedavý to nemá nič spoločné.
 
mínus indicator plus

 

Evidencia sobáša je úradný akt vykonávaný štátom a štát ho vykoná aj na základe cirkevného obradu - rovnocenne s civiliným. Pohreb je úradný akt vykonávaný štátom? Pozostalí vybavujú pohreb na úrade? Alebo v pohrebnej službe? Cirkevný pohreb je alternatívou úradného aktu alebo pohrebnej služby?
 
mínus indicator plus

miešaš hrušky s jablkami   miešaš hrušky s jablkami

lebo nerozumieš pojmu diskriminácia ... § 2 Zákona o rodine uvádza Manželstvo sa uzaviera súhlasným vyhlásením (ďalej len „vyhlásenie“) snúbencov pred orgánom obce alebo mestskej časti, ktorá vedie matriku (ďalej len „matričný úrad“), alebo pred orgánom registrovanej cirkvi alebo náboženskej spoločnosti1) (ďalej len „orgán cirkvi“). Snúbenci verejne a slávnostným spôsobom v prítomnosti dvoch svedkov vyhlásia, že uzavierajú manželstvo. Tento zákon uvádza dve rovnocenné možnosti uzavretia manželstva. Ak sú tieto možnosti rovnocenné, tak musia mať rovnaké podmienky. Ak jedna forma je bezplatná a druhá spoplatnená (alebo spoplatnená vyššie) - tak je to nerovnaký prístup - nerovnaké podmienky v rovnakej situácii - teda diskriminácia. Neviem prečo do toho pletieš homosexuálov. Ich práva môže riešiť aj registrované partnerstvo - nepovolením manželstva nie sú diskriminovaní - sú diskriminovaní tým, že majú ťažší prístup k niektorým právnym úpravám svojho vzťahu. V práve neplatí, že ak sa porušuje jeden zákon je to dôvod na porušenie iného zákona.
 

1

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME