Utorok, 19. november, 2019 | Meniny má Alžbeta

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1055893
1>
mínus indicator plus

 

bude to zaujímavé zistenie, komu v skutočnosti nechal odkaz USB-čkom s nahrávkami, videami či zálohou z threemy, ktoré nechal pohodené na stole, v trezore, v aute. Pravdepodobne nejednému teraz nechutí jesť, piť, fajčiť, keď si spomenie na svoje rozhovory s Kočnerom a loví v pamäti, o čom sa s ním rozprával. Kočner si pravdepodobne nahrával zásadne všetko a vždy. Bude zaujímavé, ak sa nas*rie a prezradí adresu, login a heslo od svojho cloudu. Nejedného "kamaráta" teraz "drží za gule", rovnako ako to písala Alenka Zsuzsová o svojom maznáčikovi. Možno sa nájdu aj denné reporty, keďže za sledovanie a práce volavky platil celkom slušné prašule. Bude text, foto, zvuk a možno všetko dokopy...
 
mínus indicator plus

 

možno že iba vyschol peňazovod pre jeho obhajobu. Ktože to mu platil obhajobu ? Nakoniec ešte dostane obhajcu ex offo - a keďže už určite na sebe nemá nič napísané, zaplatíme to my všetci.
 
mínus indicator plus

 

Kočner asi stále dokáže nejednému "zavariť", začať pekne štebotať a rozuzliť nejeden "zapeklitý" prípad. Okrem Maznáka by mohol stiahnuť napr. Šéfa - ak mu nepomôže. Pravdepodobne aj Haščákovi vystupujú kropaje studeného potu na čelo...A aj s tým môže kalkulovať..
 
mínus indicator plus

Ono by bolo dobré vedieť...   Ono by bolo dobré vedieť...

čomu oni hovoria stredná škola. Kľudne si pozri výkladové slovníky a budeš možno prekvapený, že high school nie je vysoká škola, ale iba ekvivalent strednej, alebo gymnázia. Kľudne sa môže stať, že tá ich stredná, je iba niečo ako druhý stupeň na našej základnej škole. Postup je jasný - majú sa predložiť doklady a krajský školský úrad ich má preskúmať a odobriť -či sú pravé a či zodpovedajú tomu, čo sa u nás nazýva stredoškolské vzdelanie. Takto to funguje so Srbmi a Ukrajincami, neviem, prečo by to takto nemalo byť u Afgáncov. To že do afgánskych ozbrojených síl potrebujú ľudí s ich strednou školou kľudne môže znamenať, že vedia dobre písať a čítať. Ale kľudne to môžu byt vedomosti na úrovni našich bakalárov. Na to tu ale slúži krajský školský úrad a ten to má za pomoci príslušného zastupiteľského úradu preskúmať.
 
mínus indicator plus

Tí úžasní američania,   Tí úžasní američania,

ktorí urobili tento dokonalý výber frekventantov kurzov si ich pre istotu nezavliekli domov do USA, ale dotiahli ich sem na "banánové plantáže". A čo sa týka školy, medzi nami, obvyklý postup je opačný, najprv škola - potom lietanie. Tu je to naopak. Keď sú už tu, zapíšme ich - pomôžeme im s šengenskými vízami a oni na oplátku zaplatia školné... Treba však uznať, je to dobrý ťah, ako dostať na fakultu peniaze formou školného., Nič to nemení na zákonnej povinnosti predložiť doklady pred zápisom na štúdium. Bez dokladov možno študenta podmienečne prijať, nie zapísať. Aj na iných školách sa podmienečne prijímajú študenti (napr, ak robia dodatočne maturitu) a dokonca ak v termíne riadneho zápisu nevedia ešte predložiť maturitné vysvedčenie, škola môže vypísať mimoriadny-dodatočný termín zápisu na štúdium. Takže PODMIENEČNE PRIJAŤ - ÁNO.... PODMIENEČNE ZAPÍSAŤ JE NEZÁKONNÉ.
 
mínus indicator plus

škoda, Že sa to všetko rozbehlo takto..   škoda, Že sa to všetko rozbehlo takto..

Škoda, že sa elektromobilita nerozbehla vodíkovou cestou (palivové články) Ľahko by sa na to dala upraviť jestvujúca infraštruktúra čerpačiek, tak, ako sa postupne rozširovalo na bežných čerpačkách LPG, bolo by to s vodíkom, ktorý by postupne nahrádzal benzín. Benzín a nafta neskončia zo dňa na deň. Vodík by sa mohol vyrábať za využitia obnoviteľných zdrojov. Teraz zelení broja proti jadru, ktoré dnes ako jediné dokáže (bezuhlíkovú) konštantnú dodávku elektrického výkonu. Iné - nestále zdroje (vietor, slnko a pod) sú na to nepoužiteľné. Navyše je potrebná prerábka kompletnej elektrickej infraštruktúry, ktorá bude musieť byť dimenzovaná na "onakvejšie" špičky Zdroje, ako vietor, slnko by mohli byť použité na výrobu vodíka, ktorý sa dá jednoducho skladovať a prevážať, ako dnes benzín. Rovnako sa môže výroba vodíka používať v elektrizačných sústavách na reguláciu siete. Elektrárne, ktoré sú schopné vyrábať vysoký výkon nedokážu pružne reagovať na potreby elektrizačnej sústavy. Takže pri vodíku: - tankovanie paliva trvá rovnako dlho - dajú sa postupne s nárastom vodíkových áut prerábať a prispôsobovať jestvujúce čerpačky - netreba kompletnú rekonštrukciu elektrických rozvodov a prenosovej sústavy - možnosť využiť slnko, vietor (svieti fúka - vyrába viac, nesvieti-menej) v oveľa väčšej miere - vodík sa dá vyrábať na sklad, menší problém s uskladňovaním. - možnosť využitia na vyregulovanie elektrizačnej sústavy - možnosť pripájať a odpájať jednotlivé bloky výroby vodíka - takmer nulový problém s recykláciou batérií - prípadný nadbytok z výroby vodíka je možné opäť použiť na výrobu elektriny, "uskladniť" a pod.
 
mínus indicator plus

On v skutočnosti nepotrebuje auto   On v skutočnosti nepotrebuje auto

Jemu v skutočnosti stačí MHD - a ešte navyše nemá problém s parkovaním :-)
 
mínus indicator plus

 

Súčasťou povolenia by malo byť riešenie dopravného napojenia blízkeho aj vzdialenejšieho s maximálnou priepustnosťou a niekto by mal pri povoľovaní aj rozmýšlať do budúcna. Ďalej riešenie statickej dopravy - minimálne 2 statia / garážové miesta na bytovú jednotku + 20% neviazaných - platené parkovanie pre návštevy. V žiadnom prípade to nemá platiť ani mesto, ani štát. Ináč by ma zaujímalo, ako to bude s požiarnou evakuáciou. Ono mať apartmán v oblakoch je super, ale iba do chvíle, keď začne horieť. (rogalo ? redbull krídlo ?) Ono existujú žeriavy a plošiny až do 200m, ale na ich rozloženie potrebujú ďalších 5 kamiónov so závažiami, aby sa rameno mohlo vztýčiť a trvá to pol dňa. Kurňa...zabudol som na heliport... bude ?
 
mínus indicator plus

Ako pri skúške na alkohol...   Ako pri skúške na alkohol...

odmietol si ? automaticky si bol opitý..... Problémom je, že oni všetci sú choručkí... Oni nevládali...
 
mínus indicator plus

naposledy si pamatam   naposledy si pamatam

ako Trnka nebol riešený za PODVOD - odborne ako nezákonné rozhodnutie - v kauze Glance House v prospech Kočnerových kumpánov. Čuduj sa svete - pre premlčanie. Nestihli to vyriešiť v termíne. V tomto štáte je až nehorázne, ako sa pre prmĺčanie, nestihnutie termínov, nečinnosť, opomenutie, "svojvoľný výklad paragrafov" - oficiálne iný právny názor a pod dostávajú na slobodu, resp na slobode si užívajú svoju nedotknuteľnosť grázli a biele goliere za nimi. Najbližšie pre nečinnosť konkurznej správkyne ostane Baštrnákovi celý majetok, ktorý po začatí stíhania stihol účelovo darovať rodine. Geniálne. A nikomu to nevadí....
 
mínus indicator plus

Výstavníctvo - "zdochnuté" odvetvie   Výstavníctvo - "zdochnuté" odvetvie

internet a ostatné masmédia zabili toto odvetvie. Je preč doba, keď farebný prospekt z výstavy bola jediná cesta, ako dostať akú-takú informáciu. Kontraktačné výstavy a veľtrhy garantovali, že sa stretnú záujemcovia a výrobcovia a uzatvoria obchody. Dnes sa to veľkí hráči robia online a obyčajní ľudkovia si všetko kúpia v hypermarkete, spolu "s rožkami a mliekom". Automobilky sa snažia osekať výdavky. Aj Paríž a Ženeva majú problém so záujmom - čo už taká Nitra. O chvíľu ostanú už iba výstavy zbraní - myslím tie veľké, nie tie u nás. Pamätám sa na prvé výstavy Cofax, ako sa výrobcovia a dovozcovia predbiehali nápadmi a invenciami. Ale to boli začiatky 90-tých rokov, keď bola marža na IT bežne 100% - bolo z čoho. Dnes sú marže jednociferné, na hranici rentabilnosti (okrem vopred vyhratých zákaziek pre štát) Kdesi som čítal, že bežná marža u automobiliek za predané auto je od 5% po -5%, takže kopec automobiliek predáva svoje autá pod výrobné a distribúčne náklady.
 
mínus indicator plus

Stretla ho pri hracom automate   Stretla ho pri hracom automate

s plnou miskou jedno euroviek, veeeľmi jej imponoval, k tomu ešte bývalý majster sveta, bývalý poslanec, zacítila peniaze, hneď jej bol sympatický. Asi nevedela že ešte počas poslancovania si požičiaval a to bol poslanecký plat onakvejšie "vreckové"....
 
mínus indicator plus

V rádiu vraveli, teraz sa píše   V rádiu vraveli, teraz sa píše

Aj včera v rádiách a aj v článku sa píše "za Perešom". Podľa fotografií je vidieť, že je to oproti križovatke Perešská x Gelnická a to je priamo "intravilán". Tabuľka s koncom je pár desiatok metrov ďalej.
 
mínus indicator plus

To preto,   To preto,

aby keď raz bude z Googla odchádzať nasrrr...dený zamestnanec, mohol predať cennejšiu databázu. A možno k tomu pridá aj číslo mobilu, číslo, meno držiteľa, platnosť a CVC platobnej karty z androidu. Nech to je informácia kompletná.
 
mínus indicator plus

Veď starosta písal...   Veď starosta písal...

Starosta píslal, že síce žijeme v 21. storočí, ale navonok to tak nevyzerá :-) on netuší, čo je STK a EK internet a verejne dostupné zdroje údajov :-) a ako už bolo vyššie napísané, musel by to písať "investigatívny" novinár :-) Posuňte to Denníku N
 
mínus indicator plus

Toth bol Kočnerov "kámoš"   Toth bol Kočnerov "kámoš"

nechal si od Kočnera platiť za sledovanie a diskreditačné informácie o ľuďoch. A keď nakoniec začali Kočnera spájať s vraždou Kuciaka (a Kušnírovej), na ktorého Toth asi tiež zbieral, mu "zalepilo". Preto "púšťa" informácie, aby dokázal, že je dôveryhodný svedok. Aby keď bude tvrdiť, že on o plánovanej vražde nevedel, ho mohli pokladať za dôveryhodného svedka.
 
mínus indicator plus

 

parafrázujem klasika: EURO je EURO, nech je od kohokoľvek. A on za to euro naopak získa vedomosti o presnej trase žíl, tepien a ktorú medzeru medzi stavcami použiť, aby sa neotupil nožík pri "dekapitácii"
 
mínus indicator plus

Je to ako obdoba reklamy na domestos..   Je to ako obdoba reklamy na domestos..

- prokurátor podpíše príkaz na zadržanie... - informácia sa okamžite dostane k Bödörovi, - Bödör informuje, že má informácie a že môže informovať - vznikne panika "VŠETCI ZAHYNIEME...." - prokurátor príkaz stiahne
 
mínus indicator plus

Buď - Alebo - Alebo   Buď - Alebo - Alebo

Buď je vymožiteľnosť práva na Slovensku NULOVÁ, čo sa mi zdá, že nejaké promile vymožiteľnosti predsa len je, hlavne keď ide o štát a štát chce.... Alebo je v tom "tučne" zainteresovaný vplyvný človek, Alebo je v tom obyčajný ľudský strach.....?
 
mínus indicator plus

Len aby....   Len aby....

Treba preveriť, aké kurzy boli na zápas v stávkových kanceláriách - hlavne v ázii ..... Čo ak to nebude chémia v družstve, ale iná základná prírodná veda - matematika ? Doteraz som fakt neveril, že úplne všetko sa dá popísať základnými prírodnými vedami :-)
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME