Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1057491
1 >
mínus indicator plus

 

Sme v situácii, kedy by plná informovanosť spôsobila viac škody, ako panika, ktorú možno dementovať. Informácie sú dostupné, len sú roztratené medzi spravodajským šumom. Nie je v záujme odstupujúcej vlády spôsobiť ešte vačšiu paniku. Či usúdi nastupujúca vláda, že nás treba oboznámiť s reálnym, nedajbože katastrofickým scenárom, uvidíme. Zatiaľ tak neurobila žiadna vláda na svete.
 
mínus indicator plus

 

Držím Vám palce. Najdôležitejšie je je vychovať vyrovnanú osobnosť, aby sa necítil ani nadraďovaný, ani podceňovaný. Feminizmus môže byť rovnako uletený ako machizmus, rasizmus a pod.
 
mínus indicator plus

 

na to netreba žiadneho experta, stačí zdravý rozum. Ale páni profesionálni odborári sa netrápia tým, že nimi vycicaný podnik skrachuje. Dôležité je, že ak som raz zamestnanec, už nemusím nič. Nech si idú pracovať k sociálnodemokratickým oligarchom.
 
mínus indicator plus

 

Škoda, že veľká časť našich spoluobčanov nevie čítať s porozumením a ešte vačšia časť sa k takýmto článkom nedostane. Ostáva nám jediné - šíriť tieto myšlienky osobne vo svojom okolí. Lebo "oni" ich šíria ako pekné jednoduché a bohumilé riešenia.
11.03.2020 13:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Respirator sa nedá ušiť. Rúška, ktoré majú šiť v Banovciach nie sú respiratory a nestačia ako pracovná pomôcka.
 
mínus indicator plus

 

verím, že ochranné rúška, ušité v Bánovciach, vo vazniciach alebo aj doma splnia svoj účel - ak si ich nasadí chorý človek, obmedzia šírenie infekcie. Problém sú však respirátory, ktoré by mali chrániť ZDRAVÉHO človeka. Tie nie sú a nikto nevie, či, kedy a v akom množstve budú. Ochranné rúška nepomôžu lekárom, sestrám alebo policajtom o nič viac, ako karnevalová maska. Ak budú musieť zdravotníci pracovať bez primeraných ochranných prostriedkov, nakazia sa a odídu do karantény - starší aj do nemocnice a na cintorín. Potom si pacienti môžu zabezpečiť starostlivosť na ARO svojpomocne....
 
mínus indicator plus

 

Rúška z košeloviny sú pre chorých, aby nenakazili ostatných. Lekári potrebujú respiratory, tie nie sú a nebudú. Takže zdravotníci, sanitkári, policajti sa určite nakazia. Potom máme možnosť nechať ich v karanténe (starších v nemocnici alebo na cintoríne), alebo nech ordinuju chorí, pokiaľ budú vládať.
 
mínus indicator plus

 

Že je drogová politika mimo a umožňuje ničiť životy normálnych mladých ľudí je pravda. Okrem tohto umožňuje policajtovi privrieť oko a je zdrojom moci a korupcie. Podstatné však je, že dotyčné prokurátorča to nerobilo z lásky k blížnemu, ale pre peniaze a že jej otec aj ona sama ničili životy iným užívateľom drog, okrem "našich ľudí".
 
mínus indicator plus

 

Ďakujem za poučenie. Chcel som len povedať, že smrtnost budeme môcť vyčísliť keď epidémia skončí, zatiaľ to vyzerá ale.
 
mínus indicator plus

 

Umrtnost je pomer medzi mŕtvymi a (vyzdraveni+mŕtvi). Počet nakazených s tým nič nemá. Preto môžeme povedať, že je úmrtnosť zatiaľ vysoká.
 
mínus indicator plus

 

U nás je to skôr viacej menších prípadov. Osobne som poznal dvoch, ktorí boli vo väzení vpodstate preto, že ich tam dostala manželka a jedného manželkin milenec policajt.
 
mínus indicator plus

 

Problém nie sú deti. Problém je babka 70 ročná, teta s cukrovkou, učiteľ s vysokým tlakom. To isté platí aj pre pracoviská, ak je niekto z kancelárie nakazený, skoro určite to chytia všetci. Ja osobne mám rakovinu a vysoký tlak, ale nemôže ostať celá rodina doma. Ostáva sa mi len modliť a zdravo stravovať.
 
mínus indicator plus

 

Prenajimane byty sa už teraz financujú z nájomného. To je v trhovej výške, žiaden majiteľ nechce mať prázdny byt a žiaden nájomca nie je ochotný platiť viac, ako musí. Nájomné byty s dotovanym nájomným sú predvolebná finta. Okrem toho, aj keby sa ich postavili desaťtisíce, podľa čoho sa budú prideľovať? Ako k tomu prídu ostatní, ktorí bývajú vo svojom, platia si hypotéku alebo trhové ceny a z ich daní budú dotované byty pre protekcne skupiny?
 
mínus indicator plus

 

Zatiaľ Taliansko nehlási ani jedného uzdraveneho. Ak zoberieme celosvetový počet uzdravenych a mŕtvych, sme pri úmrtnosti o hodne vyššej, ako 3,5% udavanych WHO. Plus trvalé následky. Takže zlahcovanie nie je rozumné.
 
mínus indicator plus

 

Osobne si myslím, že oproti starému ujovi, plagiátorovi a iným exotom, ktorí už reprezentovali, krútili ústavu a kryli rozkrádanie je Kollár aspoň jasný prípad a určite nezníži úroveň
 
mínus indicator plus

 

Koniec stagnácie prinesie výstavba štátnych nájomných bytov. Eldorado korupcie vznikne pri výbere firiem, ktoré ich budú stavať a hlavne pri výbere budúcich nájomníkov, ktorým na rozdiel od hlupákov čo si zobrali hypotéku alebo bývajú v komerčnom podnájme bude polovicu nákladov platiť štát. To sme tu mali za blahej pamäti socializmu, keď papaláši bývali v štátnych bytoch a chudoba čakala 20 rokov na družstevný, alebo sa drela na stavbe domu.
 
mínus indicator plus

 

Ja osobne mám rakovinu už 7 rokov. Mal by som ísť na operáciu, ale radšej nové metastázy ako koronavirus po operácii.. Takto mám štatisticky (vek+rakovina) 15% šancu umrieť na vírus, s operáciou je to istota. Na druhej strane, možno budú JISky rok nedostupné.
 
mínus indicator plus

 

Jediné, z čoho možno vychádzať, je pomer medzi zomretými a vyliecenými. Ten sa pomaly zlepšuje, zo začiatku to bolo 15% mŕtvych, teraz možno polovica. WHO oficiálne predpovedá vyše 3%, čo je 30 x viac, ako pri chrípke.
 
mínus indicator plus

 

Mohli by ich premiestniť na turecko - grécku hranicu.
 
mínus indicator plus

 

Začína mi liezť na nervy ako páni redaktori a analytici tvrdia, že napr predseda NR musí byť nejaký lumen. Veď tam doteraz sedel kpt. Plgr. Danko. Alebo taký šéf vojenského spravodajstva. A ďalších 700 straníckych nominantov. Ak čo len polovica z novovymenovanych nebude primitivni zlodejski papaláši, bude to posuv k lepšiemu.
Reakcia k téme: Čo s hlúpymi sľubmi
03.03.2020 20:55 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME