Piatok, 10. apríl, 2020 | Meniny má Igor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1056355
1 >
mínus indicator plus

To nestačí   To nestačí

Pochopte, že toto na opravu tohto štátu nestaćí. Ak aj má okolo seba ľudí a on ich nepočúva, lebo to nevie tak nič neopraví. Bude musieť aj počúvať. Doteraz to ešte neurobil.
 
mínus indicator plus

To nestačí   To nestačí

Nekradnúť nestačí. Je potrebné stavať a robiť zmeny a reformy. Niekedy nepopulárne a to bude vyžadovať spoluprácu. Ak spolupráca nebude a celé sa to rozpadne, príde už iba hnedý mor. Ukáže sa, ako vie Matovič spolupracovať. Čo myslíte?
 
mínus indicator plus

Charita a PR   Charita a PR

Nuž, ak ste skúsil niekedy pomôcť inému, alebo charite, tak iste viete že je to spojené s dobrým pocitom. Pocitom z toho, že ste pomohol. Nerobí sa to pre PR. Aj to je dôvod, prečo viacero ľudí takéto veci robí nezištne a nechváli sa tým. Chápete?
 
mínus indicator plus

pohľad   pohľad

V čase kedy ich neprijal, žiaden výrok súdu nebol. Vidíte, ako prekrúcate fakty? Podľa potreby. Súd nepovedal, že nie je ˇfašistická, povedal že to nebolo dobre doložené. A ja si napríklad myslím, že jej postoje sú jednoznačne vyhradzujúce sa k iným skupinám, rasám a náboženským skupinám a teda že fašistická je.
31.10.2019 20:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Fakty   Fakty

Veď napíšte jeden jediný fakt podporujúci to, čo píšete. Nie pocity, fakty. Aspon jeden.
Reakcia k téme: Je Kiska slušný človek?
19.10.2019 21:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Dobrá správa pre Košice a región   Dobrá správa pre Košice a región

Áno, toto je spôsob ako naštartovať rozvoj. Prišlo veľa návštevníkov a prídu možno opäť. Takéto aktivity mesto potrebuje. Ten prínos je obrovský. Škoda, že sa nám ho nepodarilo vyjadriť aj pre EYOF. Na EYOF malo prísť 4000 športovcov plus doprovod, funkcionári, rodičia. Určite 16 000 a viac.
 
mínus indicator plus

Skoda   Skoda

Skoda, ze sa tu hromadia taketo propagandisticke clanky v snahe podsuvat nazor. Kiskova strana este nebola predstavena, lebo zatial predstavena nemohla byt. Tu jasne citit eticky postoj napriek vsetkemu tomu hysterickemu tlaku. Kiska je v nevyhode a caka na ukoncenie mandatu. Napriek tomu sa opakuju dookola argumenty o nejasnosti okolo osobnosti a hodnot a smerovania. Podpasovky. Pricom vsetci hovoria o spolupraci. Len vy ich tymto rozostvavate. Pre mna to silne znizuje uveritelnost SME aj smerom k starym temam. Prave pre tento dovod som pred casom zrusil predplatne Dennika N. Este jeden podobny clanbok a rusim aj SME.
Reakcia k téme: Azda to Kiska nepokazí
30.05.2019 15:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Košice si to zaslúžia   Košice si to zaslúžia

A ďalšie prínosy mohli byť z EYOFu. Škoda. Nebudú u nás, budú inde.
 
mínus indicator plus

Tešim sa   Tešim sa

p. Primátor, priatelia v Poprade vám dlžia čestné miesta na tribúne pre otvárací ceremoniál. Pretože oni to za kratší čas a tie isté peniaze dokážu.
 
mínus indicator plus

Verim   Verim

Verim, ze ked dostane vedenie mesta pozvanku na otvaraci ceremonial v Poprade tak urobia fotky a daju si to na FB. Inymi slovami, teraz sa divajme ako to niekto iny za ten isty cas a tie iste peniaze dokaze.
 
mínus indicator plus

p. Vrabel   p. Vrabel

aj vam patri vdaka.
 
mínus indicator plus

Zadlzovanie   Zadlzovanie

Zadlzovanie mesta nie je vobec vysoke a uz vobec nie bezprizorne. Toto mala byt investicia, ktora sa nasobne vrati. Mesto malo dat len 8 mil Eur a vsetko ostatne - skoro 100 mil. by bolo z inych zdrojov. A to vratane NTC. Bohuzial toto rozhodovanie bolo neprofesionalne BEZ rekapitulacie potrebych nakladov a BEZ vycislenia prinosov. Aj tie rizika si kazdy len vytahuje z rukava. Proste amaterizmus. Skoda. Ozaj, vy ste tie rozpoctove alternativy videl?
 
mínus indicator plus

Dakujeme   Dakujeme

Dakujeme poslancom aktivistom. Teraz tu uz naozaj nic nebude.
 
mínus indicator plus

Da sa to   Da sa to

Dá sa to. Máme 2 roky a rozpočet nie je oveľa iný ako mali v Gyore, ak zarátame NTC. Máme aj šikovných ľudi. Stačí chciet. Vážme si zanietenosť športových zanietencov. Oni suplujú mesto a štát a naše deti majú šancu športovať.
 
mínus indicator plus

Hurááá   Hurááá

Konečne záblesky zdravého rozumu a dobrej vôle. Mesto ako celok a samozrejme aj šport potrebuje rozvoj. To sa nedá bez investície a tá sa nám všetkým vráti. Už som to tu písal. Návratnosť tejto investície sa dá vypočítať. Máme na to na univerzite odborníkov. Veľmi verím a želám si, aby zajtra hlasovanie dopadlo v prospech organizácie športových hier mládeže vrátane NTC.
 
mínus indicator plus

oprava   oprava

Mrzí ma to, ale to je znakom absolútne diletantského rozhodovania. Kde sú jasne definované alternatívy a riziká? Je to len množstvo čísel bez kontextu a NIK tomu už nerozumie. Potom sa nedá diskutovať a rozhodovať. Kde je vyčislenie ekonomických prínosov realizácie takejto akcie? Úplne nám chýba v rovnici prínosov. Ale podľa mňa už nie sme ďaleko. = Primátor žiada 12+24=30 mil a toľko isto slůbuje vicepremiér. Tak to bolo aj v pôvodnom rozpočte príjmov. = Župan žiada o 10 mil viac ako bolo plánované doteraz. Tu je zoznam položiek, ako to bolo od začiatku plánované. Čiže TOTO je rozdiel, ktorý žiada župan po včerajšej tlačovke. Otázka je, či je to číslo, ktoré sa dá podložiť, alebo amatérky odhad. * Pre porovnanie, mesto Györ malo v roku 2017 na usporiadanie EYOF rozpočet vo výške 39 mil. Eur bez nákladov na olympijskú dedinu - ubytovacie kapacity. Ani tu nie je zahrnutých 21 mil. na internáty v KE. Tu je zoznam plánovaných položiek príjmov podľa pôvodného rozpočtu. - štátna dotácia 12,0 mil. Eur - spolufinancovanie mesta 8,0 mil. Eur - príjmy z účastníckych poplatkov 2,9 mil. Eur + plus príjmy zo vstupeniek atď - EU komisia a sponzori 1,5 mil. Eur - KSK spolufinancovanie 5,0 mil. Eur - Tenisový zväz + štát na NTC 24,0 mil. Eur -----> Spolu 53,4 mil. Eur
 
mínus indicator plus

čize žiadajú extra 10 miliónov   čize žiadajú extra 10 miliónov

Mrzí ma to, ale to je znakom absolútne diletantského rozhodovania. Kde sú jasne definované alternatívy a riziká? Je to len množstvo čísel bez kontextu a NIK tomu už nerozumie. Potom sa nedá diskutovať a rozhodovať. Kde je vyčislenie ekonomických prínosov realizácie takejto akcie? Úplne nám chýba v rovnici prínosov. Ale podľa mňa už nie sme ďaleko. = Primátor žiada 12+24=30 mil a toľko isto slůbuje vicepremiér. Tak to bolo aj v pôvodnom rozpočte príjmov. = Župan žiada o 10 mil viac ako bolo plánované doteraz. Tu je zoznam položiek, ako to bolo od začiatku plánované. Čiže TOTO je rozdiel, ktorý žiada župan po včerajšej tlačovke. Otázka je, či je to číslo, ktoré sa dá podložiť, alebo amatérky odhad. * Pre porovnanie, mesto Györ malo v roku 2017 na usporiadanie EYOF rozpočet vo výške 39 mil. Eur bez nákladov na olympijskú dedinu - ubytovacie kapacity. Ani tu nie je zahrnutých 21 mil. na internáty v KE. - štátna dotácia 12,0 mil. Eur - spolufinancovanie mesta 8,0 mil. Eur - príjmy z účastníckych poplatkov 2,9 mil. Eur + plus príjmy zo vstupeniek atď - EU komisia a sponzori 1,5 mil. Eur - KSK spolufinancovanie 5,0 mil. Eur - Tenisový zväz + štát na NTC 24,0 mil. Eur -----> Spolu 53,4 mil. Eur
 
mínus indicator plus

Výzva   Výzva

Je čas, aby sa k existujúcemu rozpočtu a možným alternatívam konečne vyjadrili odborníci. Nie je už čas na politické súperenie. Ak to poslanci a vedenie mesta odmietnu, bude to PREMÁRNENÁ šanca mesto posunúť a kus dopredu. Existuju 3 moznosti 1, neurobime nic, ostane vsetko ako je - zostanu nam len plany a zastarale sportoviska - deti nebudu mat kde travit volny cas - amatersky a ani profesionalny sportovci nebudu mat nove sportoviska 2, budeme investovat do sportovisk postupne, ako to avizovalo vedenie mesta - vsetko bude trvat ovela dlhsie - prideme o podporu vo financovania 12 mil. Eur, a v pripade straty NTC dalsich 24 mil. Eur a budeme vsetko financovat z vlastnych zdrojov a uverov - nevyuzijeme moznost zviditelnit Kosice a priviest do Kosic 20 tisic navstevnikov a podporit turizmus - nedame zamienku Eurowings a inym leteckym spolocnostiam zostat v KE a mozno priviest neve linky 3, napneme svaly a vyuzijeme vsetky mozne prostriedky a EYOF zorganizujeme - budeme mat nove a zrekonstruovane sportoviska v kratkom case - budeme moct organizovat dalsie sportove podujatia, na ktore dnes nemame - zviditelnime Kosice a podporime turizmus Poverme odborníkov, aby našli spôsob AKO SA TO DÁ.
 

1 >

Najčítanejšie na SME