Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1053124
1 >
mínus indicator plus

 

Neboj, ešte pár tvrdých lockdownov, plošných testovaní, "úspešné" očkovanie a ešte "úspešnejšie" riešenie ekonomických dopadov korony (tie ešte prídu a Matelko ich spoľahlivo nezvládne) a máme to tu. Ak ešte medzičasom zavrú Kotlebu a jeho voliči sa prerozdelia (tipnime si kam) tak to si Pelle môže v pohode sedieť a čakať. Prípadne zahrať nejaké to divadielko s referendom (ktoré nepotrebuje jemu fakt stačí len a len čakať. Igorko a spol to do....li perfektne a myslím že im už veľa možností neostáva. Rok po voľbách skvelý výkon.
 
mínus indicator plus

 

"Všakovaké" európske a slovenské inštitúcie s bezpečnostnou previerkou nemajú nič spoločné. Normálne sa pri previerkach sledujú aj oveľa menšie "šrámy" ako je odsúdenie za trestný čin. Stačí, ak sused povie, že preverovaného videl pár krát opitého a je problém. Zahladený trestný čin nie je zákonná prekážka, ja som len napísal, že sa stavím, že v SK neexistuje okrem Lipšica nikto, kto by bol odsúdený (úplne jedno či to má zahladné alebo nie) a mal PT previerku. Bokiaľ viem, Bonul už previerku nemá. To je všetko - mimochodom porovnávať špeciálneho prokurátora a súkromnú SBS je dosť pritiahnuté za vlasy. Ale samozrejme, že nik kto je pochybný by previerku nemal mať.
 
mínus indicator plus

 

Previerky NBÚ sú tvrdé. Stačí si pozrieť predpisy upravujúce personálnu bezpečnosť. Som ochotný sa staviť, že Lipšic je jediný držiteľ "PT" previerky, ktorý bol právoplatne odsúdený za trestný čin. A aj by som dosť pochyboval, či aj na "Tajné" - teda o stupeň nižšie má niekto iný odsúdený u nás previerku.
 
mínus indicator plus

 

Slováci sa radi nechajú riadiť pevnou rukou. Máme to v našich tradíciách. ak sa spočítajú všetky tie dni zákazu vychádzania, plus unikátny experiment na ľuďoch nazývaný plošné (že vraj aj skríningové) testovanie, vynucované dosť hrubou silou tak budeme v miere štátnej buzerácie možno na prvom - druhom mieste v Európe. Škoda, že tie drastické opatrenia sa neodrazili vo výsledkoch, lebo tých mŕtvych máme ozaj príliš veľa.
 
mínus indicator plus

 

Už máme aj bavorskú mutáciu a môže byť mutácii xyz. Vakcína zaberie dúfajme, lenže čakať na očkovanie v lockdowne rok asi nie je najlepší nápad. Od epideniológov môžeme čakať len lockdown a reštrikcie, odpoveď "ako žiť s coronou" nedajú. Lebo ani nevedia. A tí slovenskí to nevedia dvakrát, žijú vo svojom svete a o živote vedia guľové...
 
mínus indicator plus

 

Také mobilné ako plošné testovanie skrínongové, a dobrovoľné, alebo ako Matovič včera "kúpil milióny očkovacích látok", alebo ako v Bruseli dohodol "geniálnu" dohodu pre Slovensko, alebo ako je platný magister, prípadne ako sa vie dohodnúť v cudzej reči. A tak ďalej aj dve stránky hovadín by som mohol spísať. Je taká doba pravdu nehľadajme.....
 
mínus indicator plus

 

Kúpil ich tak akurát Matovič. Ja keď niečo "kúpim" tak to aj dostanem, dnes zajtra a najnesôr o týždeň. A ak nie, tak som to len objednal.
 
mínus indicator plus

 

No zasiahnuť do pracovnoprávnych vzťahov tak, že požadujem, aby zamestnávateľ nevpustil na pracovisko zamestnanca, ktorý by mohol byť potenciálne ohrozením zdravia je povedzme v čase núdzového stavu nejako povedzme, že no o.k. Ale to, že štát vynucuje akési plnenie a neposkytuje k tomu primeranú možnosť to plnenie aj bez problémov splniť už v poriadku určite nie je. O absencii jasných pravidiel napríklad čo po 10 dňoch, opäť na test a kam atď. ani nehovoriac. Lenže v reálnom živote na to doplatí ten najobyčajneší. Robotník, ktorý sa nedostal na test a zastavia ho na vrátnici sa povedzme môže pustiť do zdĺhavého sporu so štátom. A má perspektívu aj vyhrať, ale ktorý robotník to urobí. A my tu nemáme pro bono právnikov, ktorí by si takéto prípady brali kvôli kariére a snahe zviditeľniť sa na nejakom zaujímavom prípade. Aspoň ja takého nepoznám, a to zopár právnikov poznám.
 
mínus indicator plus

 

No, ako to vidím ja, tak opäť tu prehrali zamestnanci. Lebo tých nemusia 27.1. pustiť do práce. Pre všetkých ostatných sa nemení vôbec nič a na prípadnú otázku kam idú môžu v pohode odpovedať, že na test. Aj to bude vlastne pravda. A na otázku kam môže byť odpoveď (tiež pravdivá), no neviem kam. Tu mám zoznam a skúšam. Pôjdem tam a ak nie tam tak niekde inde, kde ma zoberú. Ak máte pán policajt tip (seriózny prosím), kde to pôjde bez čakanie dajte, tam pôjdem. Ale 5 hodín stáť nevládzem. A dovidenia. Igorko to doviedol do dokonalosti. Len mal svojim voličom pred voľbami povedať, že namiesto programu (ktorý vlastne žiaden poriadny nemal) si majú prečítať Osudy dobrého vojaka Švejka. To je ten správny manuál k jeho vláde.
 
mínus indicator plus

 

Ja neviem čo sa kto čuduje. Okrem ministrov zahraničných vecí sme na slovensku ako tak profesionálne zdatných politikov veľmi nemali, odkedy je Slovensko Slovenskom. Možno do 10 ich bolo doteraz, čo ako tak vedeli čo robia (vrátane Fica na začiatku jeho premiérovania, nepíšem o obsahu a etike ale remeselných zručnostiach). A politika je remeslo, pardon také ako každé iné. Ak nie sú ľudia no tak to ide presne tak isto, ako keď si dáte opraviť auto komusi, kto síce má vodičák a tvrdí, že aj šrobovák držal v ruke ale s tým šrobovákom klamal a ešte zamlčal, že doteraz rozbil alebo zničil päť áut. Politika je súťaž a vyhráva ten, kto je lepší a naopak, kto si šancu pre...ie ide preč. Tak sa možno vráti Pelle, Fica by som sa nebál ten je fertig. Normálny život, nečakajme spasiteľa neexistuje.
 
mínus indicator plus

 

V NUDCH by sa malo testovať vnútri takže ani neprechladne. A pri plošnom testovaní to miesto nakoniec zrušili tak sa mi zdá. Bolo plánované len pre zdravotníkov.
 
mínus indicator plus

 

Rakúsko je bohatšia krajina, Rakúšania viac míňajú, takže škoda z odstavených prevádzok je vyššia. Okrem toho sú turistická veľmoc a odstavenie lyžiarskych centier tiež čosi stojí. Ale ani u nás to nebude lacné a dovolím si povedať, že Rakúšania tých svojich 9,5 mld. nájdu skôr ako my peniaze na naše straty.
 
mínus indicator plus

 

Ak nebude po mojom som ochotný odstúpiť.... Teda nielen že vydiera ale je aj zbabelý. Používa formuláciu "som ochotný odstúpiť". A prečo nepovedal "odstúpim"? Že by si nechával zadné dvierka? Okrem toho ten už tu nakecal toľko, že ak mi povie, že dnes je pondelok tak si to pre istotu skontrolujem, lebo ani to mu neverím....
 
mínus indicator plus

 

Mongolsko má dlhú veľmi dlhú históriu a aj skúsenosti s rôznymi vládcami. A preto si myslím, že článok je čisto hypotetický, pretože Mongoli by nikdy nepripustili aby im vládol Matovič a ani nik podobný.
 
mínus indicator plus

 

A keď pán Krajči odstúpi tak ihneď dostanem koronavírus? Lebo ak nedostanem tak pre mňa za mňa nech si ide kam chce. Teda ak má lepší flek, ale nemyslím si, že by sa o neho bili špičkové pracoviská a ani stotisíc pacientov sa o Krajčiho nepobije ak by si zajtra otvoril ambulanciu....... To sa o to stavím kľudne aj o auto.....
 
mínus indicator plus

 

A vraj aj v úmrtiach na počet obyvateľov............
 
mínus indicator plus

 

Nárečia jazyk obohacujú a inde vo svete sú na svoj dialekt hrdí. A ja som hrdý na to, že som Bratislavčan (niekoľko generácií). Netreba sa tváriť a byť škrobený. A radšej si vystojím "radu" ako by som tvrdil, že pôjdem na "skríningové" testovanie. Žiadne skrínongové, obyčajné plošné testovanie čiže opakovanie štátnej buzerácie je to. Ozaj neviem, či je buzerácia spisovné slovo a je mi to jedno lepšie na popis situácie nepoznám.
 
mínus indicator plus

 

No, 250 miest ako píšu - to mi tak pri 80 ľuďoch za hodinu a 10 hodinách denne vychádza za týždeň na 1,4 milióna. Dôchodcovia nemusia a niektorí sa otestujú v práci. Ale aj tak sa mi to zdá tesné. No však uvidíme.
 
mínus indicator plus

 

No dnes asi veľký záujem o vytieranie raťafákov nebude je zima a v BA aj snežiť bude. Od zajtra sa má otepľovať, čo podľa mňa nášmu géniovi, magistrovi a angličtinárovi dosť vadí. Možno by sa aj eroticky lepšie cítil ak by sa mu podarilo poslať národ na vytieranie raťafákov pri mínus 10 a menej. Škoda mohlo to byť o zýždeň skôr, ale čo už. Ten Sulík to brzdil toto mu Matelko neodpustí....
 
mínus indicator plus

 

Takže ak sa dám ihneď zajtra otestovať tak ten ďalší týždeň mi bude platiť certifikát. Ak to tak počítam môžem potom chodiť s papierom, ktorý bude starý 7 plus x ďalších dní. Načo je dobrý napríklad 14 dňový papier? Teda okrem tej jednej potreby na ktprú sa obyčajne papier používa.......
 

1 >

Najčítanejšie na SME