Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1038661
1>
mínus indicator plus

 

ja sa snažím to odnaučiť ešte priateľku. Tá ju využíva tiež kvôli blízkosti ale aj kvôli dĺžke otváracej doby.
 
mínus indicator plus

Dr. Max sa vyhýbam dlhodobo   Dr. Max sa vyhýbam dlhodobo

základné ceny v lekárni majú vyššie než v bežných "nesieťových" lekárňach. potom ponúkajú tú svoju akože vernostnú zľavu, kedy sa človek dostane na bežnú cenu lieku. Krásny biznis. :)
 
mínus indicator plus

dovolím si Vás doplniť   dovolím si Vás doplniť

pri prínose do štátneho rozpočtu nech nezabudnú vypočítať aj to, koľko z neho "odčerpávajú" skrz ničenie zdravia. :)
16.10.2019 7:07 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

s tým plne súhlasím, myslím, že lepší rozpočet by vymyslel aj čerstvý absolvent ekonomickej univerzity. najlepšie na tej celej neschopnosti vládnej garnitúry je ako SNS plače o zlom stave školstva a snahe ho riešiť. Ale že ho riešia zo všetkých strán od 89 roku najdlhšie a spôsobujú len hlbší a hlbší prepad školstva, to už nepovedia. btw. školstvo, sám som si nahral "na smeč". myslím, že jedným z dôvodov prečo sme teraz tam kde sme (volebná podpora tejto demagogickej politiky neschopnej čokoľvek vyriešiť, resp. voľba akých Alfa samcov- "spasiteľov národa") je práve aj výsledok stavu školstva, keď prioritou pre nás je, aby každý žiak zvládal náročné algebrické príklady, detaily pravekej histórie, 40 zhybov na hrazde a iné "zaujímavosti" a pritom sa nestíhajú zo žiakmi prebrať dejiny novodobé, či chýbajú predmety do bežného života niečo ako národnohospodárske základy alebo základy finančnej gramotnosti (ich výučbu v rámci občianskej náuky/náuky o spoločnosti nepovažujem za dostatočnú resp. za príliš všeobecnú a málo praktickú) a čo chýba najviac je výučba podporou kritického myslenia.
 
mínus indicator plus

 

a predpokladám, že ako prví si odskáču zníženie rozpočtu na pôdohospodárstvo štátni zamestnanci. A to z jednoduchého dôvodu: Aby sa okresaný rozpočet prejavil čo najmenej navonok a mohli sa istí ľudia tváriť v štýle: aha aj tak sme to zvládli a vás sa to nedotklo hoci bolo okolo toho haló. ale tie návrhy rozpočtu na ďalšie 2 roky sú čistou nereálnou ilúziou. Chápem, že netreba mať idealizované predstavy o pracovnom výkone mnohých z nich, ale racionalizovať pracovné miesta v štátnej správe je veľmi nepopulárny krok, ktorého sa všetci politici boja. A keď sa k nemu aj v minulosti pristúpilo, väčšinou to bolo na nesprávnych pozíciách. Napriek tomu si myslím, že pracovné miesta v štátnej správe sú platovo podhodnotené, dnes už aj "predavačky v supermarkete" majú často vyššie nástupné mzdy ako 4 z 9 platových tried štátnej správy. Inak viete prečo sa minimálna mzda na rok 2020 stanovila práve na 580 €?
 
mínus indicator plus

 

ono by stačilo viac otvoriť oči a našli by ste ich. Skúste viac pátrať v prešovskom kraji.
Reakcia k téme: NAKA v autoškolách...
14.10.2019 7:14 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

keď si myslíte že operácia platničky nie je nič komplikované tak to máte o medicíne dosť naivnú predstavu. Nehovorím, že sú najlepší ale myslím, že pochvaly množstva pacientov o niečom svedčia. Navyše napríklad si tam pochvľujú aj takú "pridanú hodnotu" akou je strava, čo sa napríklad o kramároch povedať nedá.
 
mínus indicator plus

 

v celom ďalšom texte údaj o 800 tisíc km nebol spochybnený. Ja trvdím že to v reále toľko nebude. btw. aj pri spaľovacích motoroch máte vodičov ktorí dokážu jazdiť blízko papierovej spotreby, vodičov, ktorí jazdia ďaleko za papierovou spotrebou a drvivú väčšinu vodičov, ktorí jazdia priemerne ale papierovú spotrebu vôbec nedosahujú. Źivotnosť batérií je rovnako ako dojazd iba teoretický údaj, ktorý vychádza z nejakých premenných.
 
mínus indicator plus

 

a je zaujímavé, že keď som niečo podobné ale postavené na faktoch na rozdiel od "diskutérov" pod Vašim článkom napísal pod iným článkom na istú nemenovanú osobu (je to človek vydávajúci sa za právnika v mediách, pritom nemá právnické vzdelanie- nebudem teraz menovať, zasa by mi blokli príspevok) tak som mal príspevok zmazaný do 4 hodín od pridania. Proste admin diskusií sme má evidentné selektívny zrak.
11.10.2019 8:22 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

prečo som nedočítal   prečo som nedočítal

Váš príspevok a zastavil sa hneď pri bode životnosti batérií. Ignorujete základnú zásadnú vec pri životnosti batérií automobilu Tesla. Viete, každý výrobca všetky údaje aby vyzerali "krajšie" uvádza za ideálnych podmienok a teda skutočná životnosť batérií v prípade automobilov tesla s určitosťou nebude dosahovať 800 tisíc cyklov.
 
mínus indicator plus

 

tak priateľka je po operácii platničky práve tam a chváli si ako operatéra tak aj starostlivosť na oddelení po operácii, ktorá sa jej dostala. to že máte alebo poznáte niekoho so zlou skuenosťou neznamená hneď, že je celé odd. zlé.
 
mínus indicator plus

 

máte dôkazy? predložte ich. btw. existuje aj iná špičková neurochirurgia na Slovensku. napríklad vo ÚVN RK. To, že doktor Šteňo stojí za vybudovaním špičkovej neurochirurgie na Kramároch neznamená že si ju sprivatizoval. To že má pod ochrannými krídlami svojho syna, neznamená že jeho syn bude patriť aj medzi najlepších operatérov až otca nebude. A myslíte si že v takom prípade sa budú k synovi hrnúť ľudia?
 
mínus indicator plus

 

pán Visolajský, Ďakujem za tento blog. Sám som chcel v tomto duchu napísať na svoj blog ale ste ma trošku predbehli. :) úplne s Vami súhlasím, celé správanie ministerky tak ako na prvý pohľad vyzeralo nádejne pokazila odvolaním prof. Šteňa z jeho funkcie. Pritom prof. Šteňo sa vyjadril jasne, chce operovať na stroji, ktorý pozná a má ho v rukách. úplne pochopiteľná vec. Tiež reagoval na to aby s prístrojom prešiel na NÚDCH a tam operoval že: možné to je ale reálne až v týždňoch, lebo výrobca jeho prístroja potvrdil, že preprava je možná len v špciálnom kontajneri, stroj sa musí na novom mieste nakalibrovať. nehovoriac o tom, že profesor možno z kontextu situácie zabudol dodať, že tento prístroj po tejto 1 operácii treba znovu rozložiť, znovu v kontajneri odviezť na pôvodne miesto a znovu kalibrovať. A tým sa odstavia na tieto dni prípadní iní pacienti. Nehovoriac o riziku poškodenia nejakej dôležitej súčiastky pri prevoze. Ja neviem či pán Kužela má vyoperovanú ľudskosť alebo mu to trochu pomalšie myslí, ale pri dnešnej vyspelosti prepravnej techniky pacientov je určite bezpečnejšie prepravovať pacienta 200 m v priebehu chvíľky ako drahú techniku v rozsahu týždňov. Jediný kto by mal skončiť je pán Kužela a to okamžite a v celom sektore zdravotníctva, keď táto kauza dospela až do tohto štádia.
 
mínus indicator plus

 

ak sa nemýlim, tak o zákaz zobrazovania podobizne tejto tuttifrutti sudkyne požiadala ona sama keď oznamovala, že sa vzdáva postu štátnej tajomníčky. Myslím, že vtedy zaznelo niečo ako, že keďže odteraz nebude verejne činná osoba ale už iba sudkyňa, zakazuje mediám zobrazovať jej tvár. (parafrázoval som jej slová, presne si to nepamätám).
 
mínus indicator plus

 

treba zalistovať do minulosti, ako dokázali naši politici toto právo zneužívať za tú krátku dobu čo tu bolo. Bez toho aby relevantne vyargumentovali tvrdenia z článku na ktorý reagovali.
 
mínus indicator plus

 

mne osobne smrdí aj dym z ecigarety či vapingu, presnejšie tá akože vôňa použitej príchute mi smrdí strašne umelo a nechutne. A napríklad také h**ts (aby to nebola reklama) mi smrdia horšie ako klasické cigarety, akurát ten dymový odór rýchlejšie vyprchá.
Reakcia k téme: E cigreta a pravda o Vapingu
07.10.2019 6:57 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

až na to že 30 km/h nie je ČSSR unikát, ale mnohé priecestia majú tak zlé rozhľadové pomery že aj 30 km/h je tam veľa. Ale prečo sú tak zlé rozhľadové pomery by bolo na dlhšiu debatu + mali by nad tým silno uvažovať ŽSR (správca železničnej infraštruktúry)
 
mínus indicator plus

 

vyššia rýchlosť je tam práve preto, že keď bliká biele svetlo je výrazne väčšia pravdepodobnosť funkčného systém zab. zariadenia a zároveň vyjadruje, že sa neblíži vlak a je možné priecestie bezpečne prejsť. tak ako uviedli iní, na to aby blikalo biele svetlo musí byť vyhodnotená správna funkčnosť systému na viacerých úrovniach. inak všimnite si, že medzi zhasnutím bieleho svetla a rozblikaním červených, je vždy krátka pauza, neprechádza to plynulo.
 
mínus indicator plus

 

aj plat platov v parlamente reflektuje rast priemer mzdy, lebo sa z nej podľa zákona vypočítava presne stanoveným koeficientom. To že nerástol predtým bolo preto, lebo namiesto toho aby systematicky znížili koeficient na základe ktorého sa vypočítava (koeficient je priemerný plat v národnom hospodárstve za minulý rok x3!!!) len natvrdo zamrazovali výsledne sumy platu. Ľudí to zahrialo pri srdiečku a oni sa v tajnosti tešili na moment až ich raz odmrazia. Na ich platy by ale úplne stačilo keby si zrušili všetky paušálne náhrady, sú úplne nekresťansky vysoké. (1,8x priemerná mzda ak je z BA kraja, ak je pomimo 2,1x!!!) inak ak by Vás viac zaujímal presný výpočet platu poslanca a jeho paušálnych výdavkov je to zákon 120/1993 :)
 
mínus indicator plus

 

malá oprava: keď celá verejnosť by mala vedieť, že...
Reakcia k téme: Tragédia v Nitre
02.10.2019 14:15 | Oznám správcovi
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME