Piatok, 15. november, 2019 | Meniny má Leopold

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1038661
1>
mínus indicator plus

 

tak toto je už poriadny extrém :)
Reakcia k téme: Fajčiari v obchodoch
14.11.2019 11:14 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

zastavím sa pri matkách s deťmi. neviem čo sú to za novodobé móresy dávať dieťaťu rohlíček otvárať vodu, keksík a neviem čo ešte pred zaplatením. My ako deti sme boli vychované tak, že si to môžeme dať najskôr vtedy, keď to je už aspoň nablokované. To je ako keby som prišiel k Vám domov zobral si nejakú vec a potom pri odchode, že počkajte, zobral som si túto vázu, koľko by ste za ňu chceli?
Reakcia k téme: Fajčiari v obchodoch
14.11.2019 9:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

položím hypotetickú otázku: bolo by menej mŕtvych/zranených keby to nebol 12-17 ročný autobus Karosa C956?
 
mínus indicator plus

 

na to akú "kvalitu" máme v tíme, hráme dobre. Treba si uvedomiť, že absolútne nemáme hráčov na medzinárodnú úroveň, naša liga je slabučká- viď výsledky BB v hokejovej lige majstrov a hráči, ktorí prichádzajú z iných líg ani zďaleka nepatria medzi lídrov svojich tímov. Nebyť správneho mentálneho nastavenia a systematickej práce Craiga Ramseyho, už by sme boli v B kategórií. Bohužiaľ, éra Gaboríka Hossu, Demitru, Pálffyho, Stumepla, Šatana a iných skončila a adekvátnych "náhradníkov" nemáme. A vyzerá to tak že bude ešte horšie. Koľko Slovákov máme v NHl teraz? 10-12? koľko reálne hráva pravidelne? koľko z nich nastupuje v prvých dvoch útokoch? koľko z nich za sezónu dosiahne 40+ bodov?
 
mínus indicator plus

 

keď som sa predčasom na istom mieste vyjadril podobným štýlom (že z klimatických zmien a istej slečny je viac spolitizovaná PR záležitosť ako reálna snaha o riešenie klimatického stavu a že je to zlé ale nie katastrofické a hlavne že ponúkané riešenia nie sú riešenia) tak som bol označený za lobistu ropného priemyslu :D plne Vás v tomto názore podporujem. za mňa veľký palec hore.
06.11.2019 12:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

nemiešaj tu MHD. ide o to že parkovanie auta a poplatok za to má predstavovať akýsi poplatok za "zabratie verejného priestranstva" bohužiaľ, tí čo z rôznych dôvodov nemajú garáže, a bývajú v bytovke, sú si kvázi nútení tento poplatok zaplatiť (keď sa zavedie parkovacia politika). Oni nemajú inú možnosť kam inam to auto dať, a verejný priestor nenafúkneš. A takpovediac nemôžu za to, že v minulosti sa nad niečím takým ako bytovky s garážovými státiami moc neuvažovalo, skôr to boli také príležitostné "výkriky do tmy" a to s poddimenzovaným počtom, lebo bola "iná doba".
04.11.2019 13:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

nespochybňoval by som jeho štúdium na LF... skôr tu išlo podľa mňa o flagrantnosť pri plnení úloh (ani len nevidel zdravotnú dokumentáciu keď to skonštatoval, až následne) a snahu o splnenie pokynu o nepriznaní ID....
 
mínus indicator plus

 

a prečo by mal mať "nárok" na 2 parkovné miesta na 1 auto? (garáž+ verejné parkovné miesto)
04.11.2019 6:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ak má garáž nech parkuje tam. Nech verejné priestranstvo prenechá tým, ktorí garáž nemajú a preto si nemajú kam zaparkovať auto mimo verejného priestranstva.
31.10.2019 9:01 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

vo svojom príspevku ste zabudli zvážiť stav infraštruktúry ŽSR. :) je veľa úsekov, kde by rýchlik aspoň tých 90 ísť chcel, ale nemôže. :)
Reakcia k téme: Samovrah pri železnici
30.10.2019 6:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

pani Bacigalová, osobne poznám osobu s podobným prístuom Soc. Poisťovne. ide však o iného posudkového lekára a podľa mojich vedomostí medzičasom v SP skončil. snažil sa pacientku po neurochirurgickej operácii (výmera časti zničenej platničky v dierkovej oblasti) presvedčiť, zrejme bez naštudovania zdravotnej dokumentácie, že jej zdravotné problémy plynú z kolena a nie od chrbtice a vraj načo sa dávala operovať, veď je ešte mladá. Až kým na neho nezvýšila hlas, nech si pozrie jej MR snímky pred operáciou, diagnúzu stanovenú neurochirurgom a čo jej vlastne operáciou robili. Vtedy preveľmi ťažko sa do tých papierov pozrel a len si čosi zašomral pod nos a ledva z neho vyšiel výsledok- 45%. Ja som presvedčený o tom, že posudkoví lekári v SP majú interný "ústny" pokyn nepriznať ID za každú cenu čo to ide. Toľko prípadov diletantského prístupu predsa nemôže byť náhoda.
 
mínus indicator plus

 

a ako ukázala "inklúziu" v BBSK ĽSNS, keď tam vládol jej predseda? Nijako.
Reakcia k téme: Zasa len zavádzajú
28.10.2019 14:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

asi ťažko keď je celé Slovensko posiate týmito billboardami.
Reakcia k téme: Zasa len zavádzajú
28.10.2019 14:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

neviem, kde ste prišli na 100 okresných súdov, keď na SK by ich malo byť 54, čo pri tuším 79 okresoch znamená, že ani len všetky okresy nemajú svoj okresný súd.
Reakcia k téme: Dvaja sudcovia a 2 príbehy
24.10.2019 9:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

dovolenka štátnej správy sa riadi zákonom č. 55/2017, kde je dovolenka upravená čo sa výmer týka rovnako ako v zákonníku práce. Ostatné nadrámec je otázka kolektívnej zmluvy. V čom majú lepšie podmienky na chodenie po lekároch zamestnanci štátnej správy oproti súkromnému sektoru?
 
mínus indicator plus

 

ja ešte doplním pána o skutočnosť, že s najvyššou pravdepodobnosťou minimálne v štátnej správe sa tie rekreačné poukazy stanú vinníkom znížených odmien či osobných príplatkov. Lebo pokiaľ viem, štátne orgány nemali na tento účel navýšené kapitoly. Tak ako s 13. platom. Majú na neho nárok tí, čo majú odrobené 2 roky. Rak na polroka štátnym zamestnancom spravili to, že tí ktorí mali nárok dostali 13. plat, ostatní nedostali nič. Ibažeby niekde dávali z nejakých vnútorných rezerv štátnych orgánov. Sociálna politika v praxi.
 
mínus indicator plus

 

lenže medzi nami je diametrálny rozdiel. kým vy vnímate jeho vyjadrenia oddelene od jeho ostatných vyjadrení, nezávisle, ja ich vnímam v širšom kontexte. dlhodobo sledujem stranu ĽSNS a jej vyjadrenia a je to absolútne xenofóbna strana a vyjadrenia jej predstaviteľov sú často koncipované tak aby svojim xenofóbne a neonacisticky orientovaným fanúšikom stále odkazovali, že my sme tu stále pre Vás, len sa musíme skrývať kvôli štátnej šikane. Preto v jeho slovách vidím aj jeho úmysel, medziriadkové vety a odkazy na to, že sa od čias čiernych uniforiem nijako nezmenili, len uhladili svoje prezentovanie.
 
mínus indicator plus

 

spochybniť deportácie, lebo "nie je historik" je ako spochybniť cca 57 tisícovú spoluúčasť slovenského štátu na holokauste. Čo je vo svojej podstate to isté. (aj malé zlo je zlom) Navyše práve v jeho strane majú človeka čo holokaust verejne nazval rozprávkou. Keby s tým nesúhlasili, dávno by mu hrebienok zrazili. Napokon tomu jeho kamarátovi musel horko ťažko zraziť hrebienok až súd.
 
mínus indicator plus

 

osobne sa vyhýbam výrobkom značky penam. Podľa mňa majú ďaleko od chutných pekárenských výrobkov. A to čo oni nazývajú chlebom, to iba prešlo okolo kvalitného chleba vo vedľajšom pekárenskom aute. Nebudem vyzdvihovať nikoho konkrétneho lebo je veľa pekární, ktoré produkujú ďaleko kvalitnejší chlieb.
 
mínus indicator plus

 

to je to isté akoby spochybňoval holokaust. deportácie boli, a povedzme si otvorene, bola to zvrátenosť, navyše boli aj v čase, keď na verejnosť už prenikli informácie o tom, že v koncentrákoch sú hromadne usmrcovaní. Ale naša naivná klérofašistická vláda asi dala na chlácholivé slová beráterov, že je to dezinformačná propaganda. A prečo vlastne nepovedal, že deportácie odsudzuje? To mu bolo tak zaťažko to vyhlásiť? Či nebodaj ich schvaľuje? Ste úplne naivný ak tomu čo ste napísali aj veríte.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME