Utorok, 17. september, 2019 | Meniny má Olympia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: zralok
1>
mínus indicator plus

 

Takto, už viac krát bolo v médiách - manželka v hádke bodla manžela, alebo naopak, obaja mali po 3 promile....za to sa dáva bežne do 20 rokov...čo je v tomto prípade iné? po ďalšie, priznanie ako poľahčujúca okolnosť???tri kamery 30 svedkov, a oni berú do úvahy priznanie? kto by sa nepriznal?
 
mínus indicator plus

 

"Na Islande je povinné spať v kempoch. My sme niekedy spali aj na bocnych cestach a bez problemov". V preklade, my sme síce porušili pravidlá krajiny, ale nik nás nechytil, nepokutoval, takže v pohode...
 
mínus indicator plus

 

Tunel Sitina je v Bratislave, "v smere do Bratislavy" môže byť kľudne aj do Lamača, Dúbravky, Devínskej, Záhorskej Bystrice, ktoré sú súčasťou mesta.. do Petržalky sa normálne používa v dopravných servisoch, a to práve preto - že je to úplne jasné..
 
mínus indicator plus

 

ja som sa pýtal, či Kližan v dobrej nálade a plne motivovaný na tréningoch "rozbíjal" spoluhráčov. ak áno, ten zápas bol výbuch, síce poriadny, ale úplne nečakaný, alebo to na sústredení vyzeralo tak, ako naznačil Kližan, že si moc netrúfa etc.. Nuž ale presne som čakal, že sem príde niekto, kto ma bude odporúčať ako trénera...ináč, bavíme sa o tenise, keď už si chcel byť taký veľmi hustý...
 
mínus indicator plus

 

a ešte otázka na Domina a diskutérov: to sa skutočne na tréningoch, spoločných obedoch, tréningových matchoch nedalo vidieť, že Kližan je úplne mimo? žiadny veľký zázrak na druhej strane dvorca, napriek tomu doslova výprask....keby bol oproti Roger, tak hádam nezíska fiftín...takže opakujem otázku, čo sa stalo a nedalo sa to zistiť skôr? Aj po zápase to bol stále ten istý Kližan - najprv ho nasadil, na druhý deň toho istého Kližana v tej istej (ne)forme už nie...hm?
 
mínus indicator plus

 

"Hneď v úvodnom stretnutí potvrdili Filip Polášek s Igorom Zelenayom, že patria medzi najlepšie daviscupové páry na svete". Pri všetkej úcte, to že porazili duo, ktoré hralo spolu 1x, jeden z nich má 16 rokov, to znamená potvrdenie toho, že patríte k najlepším DC párom na svete? To by sa zišlo trochu "rozviť", tú vetu...to existuje nejaký ranking DC deblových párov, alebo majú nejakú štatistiku DC deblistov, kde vychádzajú nejako špičkovo? lebo neviem kedy hrali naposledy s nejakým lepším párom, čo múti vody trebárs na GS od 1/4finále vyššie...no, rád sa nechám poučiť..
 
mínus indicator plus

 

A čo tak naučiť sa vykať?
 
mínus indicator plus

 

Už dávno som nebol tak sklamaný....Najlepší lyžiar všetkých čias (pre mňa) končí, nórsky konkurent so slabými nervami sa raduje...Taká smola, narodiť sa v dobe Hirschera, teraz sa na neho trochu obrátilo šťastie...Myslím, že víťaz veľkého glóbusu je jasný...ale Hirscher ho mohol vyhrať ešte 2-3x.
 
mínus indicator plus

 

Ty si začal s tým, že v auguste je búrka každý druhý deň....A že stačí pozorovať z priedomia, že to tak je...No ale nie je.. Ale ok - bavme sa o tom, ako to vlastne boli podľa teba babráci, ktorí si za to môžu sami, lebo boli nezodpovední... Usmievam sa pritom cez slzy, lebo nepoznám človeka, ktorý ak chodí do hôr často, v nej nezažil búrku, mnohokrát aj na hrebeni. To by potom mala vydať horská služba odporučenie, že z vrcholov a hrebeňov treba byť dolu už o 12-tej alebo 13-tej. Sám sa snažím neplánovať túry, ak je vydané riziko búrok, trošku si myslím že rozumiem meteorológii, a keď vidím že sú to frontálne búrky (na radare si to na východ šinie obrovská búrková "masa"), tak tam je to riziko vysoké, pri klasických búrkach z tepla je to vždy 50:50. Konkrétne včera, ak si dobre pamätám, boli predpovedané búrky ojedinele...Ojedinele znamená na malej časti územia, a v preklade vlastne meteorológovia pripúšťajú že búrky môžu vzniknúť, nedovolia si povedať "bez zrážok" ale na druhej strane to nie je typický búrkový deň s výstrahami, často aj druhé stupňa. A teraz si povedzme - ak idem hrebeň Západných Tatier, je úplne normálne byť o 12 30 ešte hore, podobne keď sa ide hrebeňovka Nízkych Tatier - kto končí túru na obed a potom sedí v Adamcovej ale Štefáničke do večera ak je ako taká predpoveď? Nik! Navyše, niekedy sa búrky dokážu zomlieť neuveriteľne rýchlo, ale asi si takú ešte nezažil. To nie je o tom, že mám hodinu na pozorovanie vývoja. Zažil som búrku na "blbej" Krahulskej rozhľadni - svietilo slnko, je to polhodina na ňu, pokochali sme sa a do 10 minút prišlo peklo - bolo to vtedy, keď podmylo cestu na Kremnické Bane, a za 90 minút myslím spadlo okolo 140 mm. Ex post vydaná výstraha 3-ho, slovom TRETIEHO stupňa pred búrkami. Proste také situácie nastávajú. Človek si povie, za polhodinu neexistuje aby niečo prišlo, a keď budem vidieť zmenu, tak sa vrátim...A predsa. A to si myslím, že som dosť skúsený turista, nalepený stále na SHMU, Aladinovi a spol. V lete je v Tatrách kopec búrok, a poväčšine sa nič nestane, ľudia stihnú uniknúť, alebo sú výstrahy, alebo jednoducho to nikoho netrafilo. Ale včera sa zomlelo viac faktorov, najmä to že búrka bola mimoriadne rýchla, intenzívna. Paušalizovať a bagatelizovať to spôsobom, akým si to urobil ty..hm..
 
mínus indicator plus

 

z vedeckej štúdie klimatológov SHMU: "Ako vidieť relatívne najviac búrok sa vyskytuje v mesiaci jún (24,3 %). Nasleduje júl s takmer 22 % a máj s 20,6 %." Až potom nasleduje august... Každý druhý deň už ani nekomentujem. Prísť na net a drístať nezmyselné čísla, to je výsada dnešného anonymného netu. PS: Samozrejme, chodiť skoro na túry je veľmi dôležité, niekedy sa ale búrky zbehnú aj doobeda, aj toto bolo tesne po obede, a hrebeň Západných Tatier (obete na Baníkove) sa nedá skončiť o 11tej. Majstri sveta, všetko dobré a veľa mentálnej sily.
 
mínus indicator plus

 

Po výbuchu bomby kríž ožil, stal sa človekom, a bol nezvestný celé desaťročia... Pane, daj nám silu, aby sme si raz prečítali aspoň jeden článok za deň bez chýb, gramatických, štylistických a iných.
 
mínus indicator plus

 

Realitko64 to trošku prehnal, ale s tou 45kou by som bol opatrný, a to som pritom jednoznačný zástanca a "nespochybňovač" klimatickej zmeny. Najprv k tomu Bruselu, 45ky v Západnej Európe tu sú už nejakú dobu, to je o inom. My sme mali 40ku tesne prekonanú v podstate iba raz, a je to už 12 rokov Tu si treba uvedomiť, ako sa pohybujú vzduchové hmoty, ako sa dokáže nasunúť pôvodom tropický vzduch do rôznych častí Európy. Áno, postupne sa prepisujú vzorce klasickej lokácie a pohybu základných vzduchových hmôt. 45 na Slovensku, to je podľa mňa stále prinajmenej "50 ročná" teplota. Ale ktovie...
 
mínus indicator plus

 

Môj príspevok iba ilustroval, akú absurdnosť, vyzývanie na sťažnosti na SOI, bloger napísal. Je jedno, či som uviedol príklad z dvoch trhov, ale dvoch značiek. Každý si kúpi, čo chce. Ja som si auto (nové), doviezol z Nemecka, lacnejšie, napriek poplatok za prihlásenie. Prečo si môžu dovoliť slovenskí importéri a dealeri predávať autá na Slovensku drahšie, prinajmenej v niektorých špecifikáciách, na tom nech meditujú ekonómovia, ale dávať to na SOI?
03.08.2019 12:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

...a slovenčina dostala na frak po druhýkrát: po b je správne, za b je nesprávne. Beriem, ty nie si za to platený.
 
mínus indicator plus

 

Toho som si bol pri písaní príspevku plne vedomý....Pán bloger zasa porovnáva tú istú pílu na dvoch rôznych trhoch.... Btw, aj keby predávali v Svidníku za inú cenu ako v Skalici, nech sa páči...
03.08.2019 12:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Mňa náhodou inšipiroval - chcel som BMW 5reihe, skočila mi reklama že "skvelá ponuka" - rozkliknem a že vraj 60 tisíc eur!!čo sa zbláznili???píšem na SOI, že ako si BMW môže dovoliť predávať za 60 tisíc, keď KIA Stinger stojí 45...A idem osloviť tých všetkých 250 kupcov za minulý rok, že prečo sa dali oblafnúť, nech dajú tiež sťažnosť na SOI, nech im vrátia peniaze, a nech si kúpia podobne ako doteraz tí 6-ti Stinger...
02.08.2019 8:29 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

No, som zvedacý či súdruh autor zareaguje na neanonymného autora.. Lebo na anonymných reaguje, konkrétne na tých čo mu mastia bruško... Keby ten človek vedel, ako sa po večeroch vyplácajú gáže, keby vedel ako sa z niektorých ľudí vďaka kalamite stali milionármi, ako sa upláca, ako sa bijú firmy... On ukáže jedného romantika, ktorý má strach o padnutý konár na turistu...Lenže to je 5% pravdy...Ach, škoda to ďalej rozpisovať..
02.08.2019 8:20 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

"Puchtime - lepšiu reakciu som ešte nečítal" "Klung - neviem či má zmysel odpisovať na anonymné nicky" Symptomatické...
02.08.2019 8:15 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

vždy, keď sa objaví článok o zemetrasení, sa príde pár ľudí odbaviť na btw. správnom termíne magnitúdo (podľa geológov s prižmúrenými očami aj magnitúda aj magnitúdo možno použiť), a ešte väčší experti na hypocentre, splietajú o hypotékach a pod.
 
mínus indicator plus

 

Záhorie prepája Moravu a Slovensko, s Čechami Záhorie nesusedí...
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME