Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1034203
1 >
mínus indicator plus

 

Brešeš na nesprávny strom, ja som nefajčiar :D Mňa zase štvú arogantní nefajčiari, ktorí sú priposratí z toho, keď sa nadýchnu cigaretového dymu a už sú presvedčení, že im to poškodilo zdravie.
17.10.2019 10:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

No vidíš, takže z toho, čo píšeš vyplýva, že diskriminovaní sú práve fajčiari :) Tí si na terasu sadnúť nemôžu, lebo potenciálne obťažujú nefajčiarov. Nefajčiari si môžu sadnúť kdekoľvek, nikoho nebudú obťažovať. Príklad so zapáchajúcim bezdomovcom nie je výstižný, pretože jeho zápach bude prekážať rovnako mne ako nefajčiarovi, takisto aj fajčiarovi, obťažuje nás teda oboch. Mňa ako nefajčiara budú na terase navyše obťažovať aj komáre a rôzny hmyz, fajčiar ich "vydymí" od seba ;) Opakujem, nepreháňaj to s tým pocitom ohrozenia pasívnym fajčením ako Grétka klimatickou zmenou. Keď občas zacítiš cigaretový dym na terase v reštaurácii alebo od suseda fajčiaceho na balkóne pod tebou, nijako ťa to neohrozuje na zdraví ani na živote; ohrozovala by ťa trvalá, dlhodobá opakovaná prítomnosť v uzavretých zafajčených priestoroch.
16.10.2019 10:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Neplatí u nás náhodou to, že v čase obeda od určitej hodiny po určitú hodinu, je zakázané fajčiť aj vo fajčiarskych častiach reštaurácií? Aspoň niekedy to tak platilo.
16.10.2019 8:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

V podniku, ktorý je rozdelený na fajčiarsku a nefajčiarsku časť, predsa ten predpokladaný súhlas všetkých dotknutých vo fajčiarskej časti máš. Ak si nefajčiar a vieš, že povedzme tá terasa je fajčiarskou časťou a napriek tomu si tam sadneš, tak to nie je vyjadrením tvojho súhlasu, že rátaš s tým, že tam budú fajčiari? Viem, povieš, že si obmedzovaný, že ty si chceš sadnúť von. To isté môže povedať aj fajčiar, tiež je obmedzovaný, tiež si chce sadnúť dnu, ale vie, že nemôže. Teda môže, ale vie, že tam nebude môcť fajčiť. V ktorých úradných budovách je povolené fajčenie, že tam musíš ísť cez oblak dymu? Nepozeral si náhodou nejaký film z tridsiatych rokov minulého storočia a ešte si z neho neprecitol? Sused fajčiaci v bytovke pod tebou je problém, aj mne to prekáža, s tým však nič nenarobím, je to jeho právo. Netreba to s tým pocitom ohrozenia preháňať, sú to niekoľkosekundové záležitosti a nie sú to oblaky dymu v mojom byte. Nemám pocit, že by sa fajčiari báli zavretých miestností, odkiaľ si na to prišiel? Im by to bolo jedno, je však logickejšie, ak sú fajčiari von, jednak kvôli obsluhe a vnútornému zariadeniu ako píšeš a jednak kvôli tomu, že dym sa vonku rozptýli.
16.10.2019 8:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ako som písal, mení sa všetko vtedy, ak mu skončí životnosť. Je však otázne, či ich nemenia aj na druhom konci, len ty to nevidíš. Najprv musia vymeniť dilatačku komplet na jednej strane (konci) mosta cez celú šírku mosta (t.j. v jednom aj druhom jazdnom pruhu), až potom môžu ísť na druhú stranu (koniec) mosta. Btw: Ak ti vyhorí jedna žiarovka v svetlomete, mal by si meniť obidve, t.j. aj v tom druhom tú, ktorá ešte svieti. Robíš to? Ak áno, tak pravdepodobne preto, že máš ľahko prístupný systém výmeny žiaroviek. Ak potrebuješ kvôli výmene žiarovky dať dole koleso, tak sa na to vykašleš a necháš tam svietiť starú, kým tiež nevyhorí :D
 
mínus indicator plus

 

Chodím tadiaľ každý deň, ale nevšimol som si, že by menili dilatačky vždy na tých istých mostoch. Menia sa postupne na všetkých ako odchádzajú. K ich životnosti sa nejdem vyjadrovať, ale z logiky veci vyplýva, že všetko sa časom opotrebuje. V čase a priestore sa všetko opotrebúva nerovnako rýchlo, preto ten pocit, že tam nonstop niečo opravujú. Keby odstavili celý jeden jazdný pás a vymenili na ňom kompletne všetko od konštrukčných vrstiev vozovky až po dilatačné závery, vrátane rekonštrukcie betónových častí mostov, tak by tam zase nebolo treba siahať X rokov na nič. Stálo by to však naraz veľa peňazí a už vidím tie reakcie ľudí, že min. rok je na diaľnici obojsmerná premávka. Vlastne 2 roky+, lebo aj druhú stranu by bolo treba spraviť.
 
mínus indicator plus

 

Budem hádať, ty si z Bratislavského kraja. Súhlasím s tvojim návrhom č. 2, ale napr. my dvaja si zameníme trvalý pobyt. Už to neznie tak cool? Hovor za seba vidlák a nie za všetkých.
 
mínus indicator plus

 

Pekne si ukázal ako nič nechápeš a ešte si na to patrične hrdý :) Tá veta, ktorú si vypotil, zodpovedá presne prísloviu "podľa seba súdim teba". Nám neprekáža, že niekto dostáva dotácie, chvalabohu za dotácie na vedecké účely, veda, tá skutočná, je - hlavne u nás - dlhodobo poddotovaná. Nám prekáža, že tie dotácie idú na nezmyselný paravedecký projekt, ktorý užitočný idi oti ako napríklad aj ty, nemajú problém obhajovať za každú cenu. A skutočná veda naďalej stráda. "Vedci" sa dohodli, "vedci" predpokladajú, "vedci" si myslia, a tak podobne - to sú články o klimatických zmenách. Nikde žiadny dôkaz, iba samé predpoklady, z kontextu vytrhnuté grafy a vyvolávanie hystérie, že najneskôr včera už mali byť pobrežia všetkých kontinentov pod vodou a pod. Nikomu neprekáža, že ani jeden predpoklad, predpoveď tých akože vedcov sa nenaplnila. Klimaalarmisti hneď vymyslia novú predpoveď alebo posunú tú pôvodnú o pár rokov, prípadne sa vyhovoria na preklep v predpovedanom roku.
10.10.2019 7:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Povedal kto? Odborník vzdelaný v akom odbore? Veď nás pouč. Onen bloger sa o to pokúsil (určite si prečítam aj jeho ostatné blogy), PD71 len mudruje a kritizuje :) Jáj, až teraz som si všimol, že howgh... takže asi nič, zostaneme naďalej pod vplyvom nepodloženej zmesi ilúzií, dobe nám tak :D
 
mínus indicator plus

 

Ty si fakt jednoduchší, predtým som to myslel viacmenej ako také podpichnutie, aby si naštartoval aj iné ako prvú signálnu. Je úplne jedno akú má odbornú spôsobilosť, ide o to, čo píše a nie ako a koľko píše. Je dokonca možné, že to celé odnekiaľ odpísal. V tomto prípade, na rozdiel od istého súdruha v parlamente, by mi to neprekážalo - ide mi o informácie, nie o ich pisateľa. Hovoril som, že je to síce ohromne dlhý traktát, ale je pre laika, za ktorého považujem seba, aj tebou spomenutého polohňupa Lukáča, plný veľmi užitočných informácií. Vôbec som nenadobudol dojem, že by sa nad niekoho vyvyšoval alebo v sebe živil nejakú nenávisť voči medveďom, aj keď ho jeden pohrýzol. Predpokladám, že si prečítal aj zvyšok tej diskusie, v ktorej bol za "hviezdu" práve onen majster svetla, polovzdelaný "vlk" - tie jeho príspevky presne vystihujú jeho podstatu. Máš pravdu, fakt to pribil ako len on dokáže, rýdzo "odborne a pravdivo". Baláža už tuším nedávno medveď v lese napadol, som zvedavý, kto je na rade :D
 
mínus indicator plus

 

Aha, takže ty už máš v tom jasno: pohrýzla ho medvedica, tak je zaujatý a preto píše proti medveďom zle, však? Načo prečítať a spraviť si názor na základe toho? Niekedy závidím duchom jednoduchším, ľahšie sa im žije...
 
mínus indicator plus

 

Fakt si myslíš, že je to vhodný žart pre niekoho, kto sa eventuálne aj obáva o život?
 
mínus indicator plus

 

Je, ale len veľmi, veľmi okrajovo. Čo myslíš, že za cca 100 rokov sa obývané oblasti rozšírili o XY percent? Pozri sa na satelitnú mapu Slovenska a musíš vidieť, že tých neobývaných častí je stálen ohromné množstvo. Niekto tu v diskusii odporučil blog: https://hatara.blog.sme.sk/c/3... Odporúčam prečítať. Je to síce strašne dlhý blog alebo možno skôr až odborný elaborát, ale ten človek zjavne vie o čom píše. Sám som to ešte neprečítal celé, lebo fakt úmorne dlhé čítanie, ale v danej problematike som nečítal ešte nič lepšie.
 
mínus indicator plus

 

To už dáva väčšiu logiku, ale v kontexte napríklad takého Prešova, kde vedie železnica stredom mesta, v ktorom sa nachádza cca 5 priecestí v jednom smere (+jedno nástupište), si neviem predstaviť, že by to takto mohlo/malo fungovať. Ak by totiž zhasla červená pred prvým priecestím (výhybky tam nie sú), tak by muselo prestať svietiť modré svetlo na všetkých nasledujúcich priecestiach (a možno to tak funguje, len som si to nevšimol). Ešte by tam mohli byť tie "semafóry" s červenou aj na medziúsekoch medzi jednotlivými priecestiami, ale nikdy som tam nevidel stáť žiadny vlak. Asi by bolo fakt najlepšie, keby to vysvetlil niekto, kto o tom aj niečo vie, nielen sa dohaduje :)
 
mínus indicator plus

 

Nechce sa mi tu znovu začínať flame ohľadom kimaskepticizmus vs klimaalarmizmus, tak len krátko: Vodné pary a metán majú mnohonásobne väčší vplyv na otepľovanie ako CO2 (niekde som videl aj vyčíslený percentuálny pomer), s tým nevieme robiť nič, tak je smiešne si myslieť, že znížením CO2 niečo ovplyvníme. Prestaň dýchať, predaj auto, začnime vrieskať na výrobcov automobilov a ropné firmy ako Grétka a... aj tak to nezmeníme, pretože zem si už miliardy rokov ide svoje, bez ohľadu na to, či tu sme alebo nie.
 
mínus indicator plus

3/3   3/3

Pekný traktát, nemyslím ironicky, so všetkým súhlasím, až na jedno: ak SaS, tak bez Sulíka ako predseda, pretože je vážne zdiskreditovaný. Je predsa úplne jedno, aké informácie chcel získať od mafiána (ešte zatiaľ neusvedčeného, ale v minulosti vedeného v mafiánskych zoznamoch). Ak si myslel, že Kočner príde a všetky info mu ZADARMO (nemám na mysli peniaze ako odplatu) vysype z rukáva, tak je buď naivný alebo hlúpy. Keďže si nemyslím, že je hlúpy, dá sa dôvodne predpokladať, že išlo o nejaký obojstranne výhodný výmenný obchod. To, že to neskôr Kočner zverejnil môže síce svedčiť o tom, že "obchod" neprebehol podľa jeho predstáv, nič to však nemení na fakte, že sa týmto stal Sulík nedôveryhodným. Mrzí ma to o to viac, že na pravej strane politického spektra stále nevidím vhodnú náhradu za SaS.
 
mínus indicator plus

 

Hm, vybral si si fakt najrelevantnejšiu časť príspevku :D
 
mínus indicator plus

 

Ty to fakt nevidíš? Prišiel na dohodnuté stretnutie, ktoré on sám inicioval a je obeťou, lebo ho tam nahrali? Keby ho nenahrali, tak by to bolo v poriadku? Asi hej, lebo by sme sa o tom nedozvedeli, však? Aj ten Spejbl zo siete je obeťou, keď sa chcel šábnuť z Matovičom o peniaze z tlače a následne keď šiel po voľbách na utajené rokovanie s Ficom? Podľa tvojej logiky asi hej, veď ho nahrali a zverejnili to :D
 
mínus indicator plus

 

Isteže, všetci čo nerobia to, čo by podľa teba mali robiť alebo robia to, čo by znova podľa teba nemali robiť, sú chorí. Škoda s tebou strácať čas...
 
mínus indicator plus

 

Ale robili, len to tebe nepovedali, resp. sa s tým nechválili. A ak to ozaj nerobili, tak buď nemali mačku/psa alebo tým "poverili" niekoho iného, menej citlivého. A tým pádom je to vo výsledku jedno, boli spolupáchatelia :) Nerozumieš tomu, len sa o to snažíš. Ľudia to nerobili vždy a výlučne z núdze, išlo aj o praktickú stránku veci, nebudú predsa nadarmo živiť 4 mačky a 3 psov. Oni predsa tie zvieratá netýrali. Ak to robí niekto dnes, nemusí byť apriori bezcitný sadista, len udržiava tú "praktičnosť" svojich predkov. Aby sme si rozumeli, ja to neschvaľujem, v živote som neutopil ani netýral žiadne zviera, len sa snažím držať pri zemi a nelietať v oblakoch pseudohumanizmu a odsudzovať ľudí len tak mirnix-dirnix.
 

1 >

Najčítanejšie na SME