Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Ladislav Koncsol
1>
mínus indicator plus

Plný súhlas,   Plný súhlas,

hovoríme o tom istom, napríklad Francúzsko skrytou kolonizáciou dnes vytiahne z Afriky 500 miliard eúr ročne. USA cez svoje vojny a následne nasadené bábkové vlády ovláda ropu, plyn a nerastné suroviny zdemolovaných krajín. A pritom sa tvária ako krajiny s príkladnou slobodou a vzornou demokraciou. Nič tam nedajú (okrem bômb keď treba), len berú bohatstvo od iných národov z pozície sily. Tomuto hovoríme morálny rozklad spoločnosti. Vypočujte si názor Američana: https://www.youtube.com/watch?... Viacerí ma tu označujú za komunistu a proruského trolla. Nič nie je odo mňa ďalej ako ideológia komunizmu. Ako mi je odporný komunizmus tak aj iné ideológie, ktoré cez masmédiá vytvárajú zdanie slobody a demokracie, a za kulisami ich mašinérie ničia tento svet, kde by inak bolo dosť miesta pre každého. Hovorím to preto, lebo vraj ešte tu je sloboda slova, ešte možeme slobodne vyjadriť svoj názor. Do kedy? je to aj na nás. Už sa tu vraždia novináry, keď niekomu šľapnú na kurie oko.
 
mínus indicator plus

Zaujímavá taktika,   Zaujímavá taktika,

dať krajinu pod embargo, (Kuba, Rusko, Severná Korea, Iran) potom poukazovať prstom, aha, ako chudobní, zaostalí, zdemolovaní sú! Vysvetlite mi prosím, čo rozumiete pod pojmom morálne a politicky zdemolovaná krajina. Aké sú presné charakteristiky takéhoto stavu z pohľadu hodnotového stavu obyvateľov, politikov? Ako sa prejavuje tento rozklad na fyzickom a mentálnom zdraví obyvateľstva? Na porovnanie, Anxiety and Depression Accociation of America zverejňuje údaje, že depresiamy trpí ročne 40 miliónov dospelých američanov, čo je 18,1 % obyvateľstva. Podľa týchto čísiel, ako by ste charakterizovali americkú spoločnosť? Ako šťastnú, alebo nešťastnú? Medzi 1982 a 2018 bolo na amerických školách smrteľne zranených 816 ľudí. Ročne zastrelia policajti na uliciach USA približne 1000 ľudí. Považujete USA za morálne a politicky stabilnú alebo zdemolovanú krajinu?
 
mínus indicator plus

Zaujímavá argumentácia,   Zaujímavá argumentácia,

Pozrime sa koľko USA občanov žije v zahraničí. Podľa odhadu z roku 2016 ich žije mimo USA 9 miliónov. V Mexiku asi 800 tisíc, a ejhľa, v Rusku 30 tisíc. Žeby tam mali amíci toľko diplomatov? Asi ťažko... Tak z toho usúdiť že v Amerike je chudoba a beznádej, to by som sa neodvážil. Že mladí idú do sveta svedčí o tom, že Rusko je slobodná krajina. Zo Severnej Korei málo ľudí nájdeme vo svete. Toľko o Vašom prvom argumente. Fakt, Putin ich kúpil? A za koľko? Určite máte dobré informácie, prezraďte nám! A mali by ste odvahu to povedať aj do tváre týmto pánom? Pred tým ako súdite, pozrite si video: https://www.youtube.com/watch?... Depardieu odišiel, lebo nechcel platiť astronomické dane vo Francúzsku. A vôbec, aký spôsob agumentácie to používate? Kto odíde do Ruska, ten je kúpený človek? Je nečestný? V mojich očiach neklesli títo páni, ale ten, kto s takýmito toxickými argumentami chce očierniť ľudí za to, že slobodne si zvolili iné občianstvo.
 
mínus indicator plus

 

Steven Segal, Gerard Depardieu, svedčia o opaku vášho vyhlásenia pán Dubai. Skôr si myslím že ľudia s nezávyslím a kritickým myslením sa postupne odkláňajú od Ameriky, ktorá už ani kultúrne ani politicky nevie nič ponúknuť, čo by stálo za to.
 
mínus indicator plus

Sme zavádza, neinformuje   Sme zavádza, neinformuje

Putin vyhlásil, že Rusko podniklo tieto kroky ako protireakciu z dôvodu, že v roku 2001 prezident USA George W. Bush jednostranne vypovedal Anti-Ballistic Missile Treaty z roku 1972 a začalo modernizovať svoj obrnný štít proti ballistickým strelám. Vznikli obavy, že tento krok po vybudovaní účinného obranného systému umožní USA podniknúť prvý jadrový úder.
 
mínus indicator plus

 

Myslíš USA, Izrael, GB? Ako poznám históriu, tieto národy sa chovali k celej Zemi ako k vlastnému majetku, bez ohľadu na to kto tam práve žil. Ale už mi neodpovedaj, zaplatil som si v januáru jeden mesiac piano, a dospel som k názoru, že je to strata času, ako čítanie, tak aj diskutovanie. Zoberú veľa času a energie a nič za to nedajú, čítať propagandu nemá zmysel. Budem sa venovať užitočnejším činnostiam.
 
mínus indicator plus

Tak ti poradím novinku   Tak ti poradím novinku

ešte si o tom nepočul. Volá sa Google translator. Keď nerozumieš niečomu písanému na internete, urobíš copy paste (aj to ti môžem vysvetliť ak chceš) a preklad máš pred sebou. Človek s IQ80 by pochopil o čom bol link, ty máš určite viac, tak neviem prečo si musel manipulovať takým primitívnym spôsobom. Možno to máš v pracovnej náplni.
 
mínus indicator plus

A na Slovensku po slovensky   A na Slovensku po slovensky

predsa, pán divinec, no nie, Na stráž! Podstata linku je video z Rakky. Asi strácate argumenty
 
mínus indicator plus

Kedy už skončí toto šialenstvo,   Kedy už skončí toto šialenstvo,

na ktorý môže celé ľudstvo zahučať? Globálne problémy Zeme treba riešiť a nie zbrojenie, vojny a vraždenie. Zem je krásna planéta, je tu dosť miesta a bohatstva pre každého. Keď budeme pokračovať v tomto besnení, môžeme dopadnúť veľmi zle. Žijeme vo veľmi zlom sne, z ktorého sa treba zobudiť.
 
mínus indicator plus

Vďaka za článok   Vďaka za článok

Skutočne sa treba zamerať na zvýšenie pôrodnosti vlastného obyvateľstva. V Maďarsku už niekoľko rokov bežia konkrétne opatrenia na podporu veľkých rodín.
 
mínus indicator plus

To áno,   To áno,

ale Horthy sa vysporiadal s ľuďmi zodpovednými za červený teror. https://en.wikipedia.org/wiki/...(Hungary) Inak nie som historik.
 
mínus indicator plus

Chlapci, nejak to stráca úroveň   Chlapci, nejak to stráca úroveň

Končím túto diskusiu. Už sa tu miešajú rôzni démoni do pôvodne vecnej diskusie. Majte sa pekne, veľa úspechov v hľadaní historickej pravdy. Verím, že pátrate po pravde bez iracionálneho hnevu a nenávisti.
 
mínus indicator plus

Na rozdiel od Slovákov   Na rozdiel od Slovákov

ktorí ešte aj platili Fuhrerovi za každého odvlečeného.
 
mínus indicator plus

Fakty   Fakty

"už v roku 1941 Maďari deportovali do 20000 židov na Ukrajinu, kde boli títo židia vyvraždení" - 18000 Židov utečených z okolitých štátov, registrovaných maďarskými úradmi, bez maďarského občanstva presídlili na Ukrajinu, a po vstupe Maďarska do vojny proti Sovietom ich poslali mimo hranic k bojovým útvarom na pomocné práce. Tu ich miestne SS jednotky postrielali. Keď sa maďarské úrady doszvedeli o týchto udalostiach, po protestoch Nemci prestali a asi 3000 ľudí sa zachránilo a vrátilo do Maďarska. Čiže podľa histórie Horthy neniesol žiadnu zodpovednosť na týchto udalostiach. Horthy nebol fašista, ale antikomunista, preto musel po vojne opustiť Maďarsko. Komunisti ho nemali v láske, lebo v roku 1919 úspešne potlačil červený teror (Republika rád) vedený Kun Bélom na spôsob sovietského vzoru (Leni fiúk - Leninoví chlapci) Béla Kun (Kohn) bol mimochodom Žid, ako aj väčšina jeho družiny. Počet obetí sa odhaduje na 600, medzi ostatnými aj bohatí Židia.
 
mínus indicator plus

O čo vám ide?   O čo vám ide?

V každom národe sú fašisti, svine. Aj v maďarskom, slovenskom, nemeckom, židovskom, v každom, kde sú ľudia. Bavíme sa o tom, že Horthy ako jediný Hitlerov spojenec nedovolil vyvražďovanie Židov s maďarským občianstvom. K holocaustu došlo až keď po obsadení Maďarska Nemcami musel vymeniť Kállaya na Sztójayho, čiže de facto po jeho režime. Ale táto téma je off topic, ktorá bola pôvodne či Košice bolo maďarské alebo nie. Inak článok si už všimli aj v Maďarsku a čítal som reakciu. http://pestisracok.hu/kassa-ne...
 
mínus indicator plus

História nie je vaša silna stránka   História nie je vaša silna stránka

Horthy Miklós nebol zodpovedný za deportáciu Židov do Nemecka, naopak, svoju židovskú menšinu ako jediný v Európe chránil, nespočetne množstvo Židov ďakoval Horthymu za svoj život. Horthy mal veľa židovských priateľov. Po vojne, keď bol nútený opustiť Maďarsko aby utiekol od komunistov, tak svoj život dožil v Portugalsku. Keby bol mal krv na rukách, tak by ho boli postavili pred súd. Ešte ani Stalin nepovažoval Horthyho za vojnového zločinca. Židia až do marca 1944, do zvrhnutia Horthyho žili v Maďarsku v bezpečí. Do Maďarska utekali prenasledovaní Židia aj zo Slovenska, Poľska a iných štátov, kde sa mohli ukrývať v bezpečí. Holokaust maďarských Židov začal až po prevzatí moci Szálasym, keď nemecká armáda začala s okupáciou Maďarska v marci 1944. Ešte aj po okupácii, v auguste roku 1944 Horthy (bol v domácom vezení, ale určitou mocou ešte stále disponoval) privolal ostrihomskú pancierovú brigádu aby zabránil Gestapu v odvlečení budapeštianských Židov. Až máji a júni 1944 došlo k odvlečeniu Židov z Košíc a okoliu, v troch transportoch, spolu približne 16700 ľudí. Tak držte sa presne k historickým faktom, nešpiňte meno človeka, ktorý si vydobil ústu ako Hitlera (nedal ho popraviť po jeho pokuse o vyskočenie z paktu s Nemeckom), tak aj politikov výťazných mocí.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME