Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: VeraT.
1 >
mínus indicator plus

Pán Ulačan Vlado,   Pán Ulačan Vlado,

odhalili ste ma. Či som mimo, neviem, to musia posúdiť iní, ale naozaj píšem na základe subjektívnych pocitov. Trafili ste klinec po hlavičke. A pán Matovič? Ten je mi veľmi sympatický a celkom iste by som ho brala do partie, kde je potrebná zábava, čo graduje. Len či práve toto je jediná devíza potrebná do premiérovania, si nie som už až tak istá. Pekný deň.
 
mínus indicator plus

Nuž, pán/pani educ8,   Nuž, pán/pani educ8,

máte to vy "čistí" ťažké vo svete plnom závislákov. Niektorí vypúšťajú do ovzdušia dym, niektorí alkoholové výpary, niektorí písmenka a texty. A tí sú najhorší. Píšu hnusoby namyslené vo dne v noci, nevedia od radosti, do čoho by už rýpali, potom to uverejňujú a slušný človek, aby to čítal. Jajááj, pán/pani educ8, máte to naozaj náročné. Ak vám môžem poradiť, nechoďte tam, kde sa títo narkomani vyskytujú vo vysokých dávkach a písmenká, ktoré produkujú, nečítajte. Želám pekný deň.
 
mínus indicator plus

Rozlišovať, pán/pani 1386809,   Rozlišovať, pán/pani 1386809,

dobro a zlo, pravdu a nepravdu je niekedy veľmi ťažké. I v politike. Preto sa o to ani nesnažím. Na čo som však veľmi citlivá a čo dokážem rozoznať je elementárna slušnosť, úctivosť a pokora, a tieto sa nedelia na pravicu a ľavicu. Ak čítate moje články, možno ste si všimli, že svoj záujem nezameriavam (väčšinou) na politické strany, ale na pokrivené videnie sveta jednotlivcov. I keď tí sa niekedy tak nešťastie zoskupia, že ovplyvnia hodnoty, myslenie a prejavy celej skupiny. A to by malo byť neakceptovateľné. Ďakujem za reakciu a želám pekný deň.
 
mínus indicator plus

Niekedy sa stáva, pán Droppa,   Niekedy sa stáva, pán Droppa,

že sa vo vás nemôžem vyznať. V prvej reakcii ste ma sprdli, v druhej mi dávate za pravdu a píšete, že robíte to isté. Nerozumiem vašim protichodným myšlienkovým pochodom, ktoré prichádzajú s odstupom niekoľkých minút.
 
mínus indicator plus

Pán Droppa,   Pán Droppa,

je mi ľúto, že vás možno trochu raním, ale práve takí ľudia, ktorí majú plné žochy výhrad voči konaniu VODCOV a nikdy si to nedovolili napísať či zverejniť, sú za premárnenými rokmi a utrpením sveta. Môj otec ma viedol k tomu, aby som nikdy nečušala, keď sa deje bezprávie, keď sa ponižujú ľudia, toho som sa vždy držala a nikdy som nebanovala. Vaše:"Komu to prospeje?" nepotrebuje komentár. A či sa tento článok ocitne na titulke? Neviem, ako by som si ho tam ja mohla šupnúť, ale možno mi z vlastných skúseností poradíte. Mne sa to ešte nikdy nepodarilo. Želám pekný večer.
 
mínus indicator plus

Nuž, pán Droppa,   Nuž, pán Droppa,

ja viem, že Erik Tomáš nie je žiadny člen skupiny Pink Floyd a ani sa neobjavuje na kultúrnych stránkach či upútavkách, aby ste ho poznali, ale my, sociálni pedagógovia (najmä tí, čo pracujeme po rôznych ústavoch), niekedy nepríčetne upriamujeme svoju pozornosť i na indivídua, ktoré sa snažia ohúriť ľudstvo osobitosťami, ktoré väčšina toho ľudstva často nechápe. Veď viete sám, ako pravidelný čitateľ mojich príspevkov, že píšem o bárskom. Trebárs aj o vás som písala. JJ, pán Droppa, niekedy si je potrebné všímať i tých menej známych. Čo ma však veľmi potešilo na vašej reakcii, je K+. Od vás, ako znalca vyhľadávania a uvádzania zdrojov, je to pochvala non aj ultra. Želám pekný deň.
 
mínus indicator plus

To musíte, pán Tomáš,   To musíte, pán Tomáš,

posudzovať podľa ustrojenia a výbavy dotyčnej dámy. Ak nemala teplomer a fonendoskop, s nejakým kompletným zdravotníckym úkonom by som príliš nerátala. Ale môžem sa mýliť... Pekný večer.
 
mínus indicator plus

Možno to z príspevku, pán/pani pietron,   Možno to z príspevku, pán/pani pietron,

vyzerá, že chyba je na na strane nedostatočne informovaného občana. Žiaľ, nie je. Z vašej reakcie (a zdá sa, že je to reakcia celkom dobre informovaného občana) je možné vyčítať presne to isté, čo som napísala ja. Len s trochou irónie. Je smutné, že po 30 rokoch od NEŽNEJ sme ochotní veriť, že náš predstaviteľ platený z našich peňazí, si môže dovoliť odmietnuť prezradiť odborný "zdroj", podľa ktorého sa riadi celý náš štát už niekoľko mesiacov. Je zarážajúce, že odborník musí mať strach z prezradenie svojho mena, aby nebol perzekvovaný a šikanovaný premiérom. Možno vám to pripadá celkom normálne (a máte na takéto videnie k radosti našich predstaviteľov právo), ale mne to vadí. Preto píšem a poukazujem (s iróniou a sarkazmom) na vážne chyby a hnilobu v riadení nášho štátu. Asi to veci príliš nepomôže, ale ja sa aspoň takto zbavujem stresu. Želám pekný deň.
Reakcia k téme: Záhada utajených expertov
26.11.2020 9:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pán inzinier132,   Pán inzinier132,

pre mňa sa to stalo hlavnou témou počas posledných týždňov. Až keď sa to človeka priamo dotkne, až keď to zažíva v najbližšej rodine, pocíti naplno hrôzu nášho zdravotníctva. I ja by som tých skúseností dokázala napísala ešte viac, ale chcela som dodržať formát americkej predlohy:-). Držte sa a želám veľa zdravia.
21.11.2020 19:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nuž, pán inzinier132,   Nuž, pán inzinier132,

príslovie je možno trochu zastarané, ale obávam sa, že platí a platiť ešte dlho bude. Ozvena sa ozvala nielen pánovi Sulíkovi, ale celkom iste sa ozve aj pánovi premiérovi. Pekný deň.
 
mínus indicator plus

Tak, tak, pán/pani matejkosw,   Tak, tak, pán/pani matejkosw,

máte pravdu. Je ťažké rozhodnúť, čo je správne a čo nie. Ale i keby to bolo to najťažšie na svete, vždy sa to môže urobiť slušne a najmä, bez ponižovania druhého človeka.
 
mínus indicator plus

Je to možné, pán/pani podpalvehec.   Je to možné, pán/pani podpalvehec.

Cesty pána sú nevyspytateľné.
 
mínus indicator plus

To netvrdím, pán/pani podpalvehec,   To netvrdím, pán/pani podpalvehec,

pán Fico síce hovoril, že sa stretnú pri soche, ale po príhovoroch sa jednotlivo "rozprchnú" po iných zhromaždeniach. No a viete, náhoda je blbec. Pekný deň.
 
mínus indicator plus

Nuž, všetko je možné, pán Perniš.   Nuž, všetko je možné, pán Perniš.

Ja sa priznám, že som pred rokmi mala za úlohu zorganizovať akciu Vítanie jari s hádzaním Moreny do miestneho potoka a nakoniec z toho bol míting HZDS s rozdávaním balónikov. A márne som potom vysvetľovala, že som nemala ani len tušenie, že medzi ľudový súbor a pesničku Morena, Morena, za kohos umrela sa vcucnú okresní papaláši s politickou agitáciou. Pekný večer.
14.11.2020 19:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Správne ste to, pán/pani slony,   Správne ste to, pán/pani slony,

dešifrovali:-). Súhlasím s vami v tom, že núdzový stav musia rešpektovať všetci tak, ako bol vyhlásený. Ľudia, ktorí sa rozhodli aj tak ísť na manifestáciu, musia vedieť (pri svojej inteligencii), aké dôsledky toto bude pre nich mať a ak sa predsa len rozhodnú tam ísť, budú musieť znášať všetky dôsledky svojho konania. Príčina - dôsledok. Vo svojom príspevku som chcela len poukázať na to, že ak budú námestia obsadené už vopred ozbrojencami, bude to tak trošku dehonestácia hodnoty tohto dňa. Samozrejme, že práve toto bude pre pánov, ktorí tam so svojimi prívržencami prídu vodou na ich mlyn. A vôbec by som sa nečudovala, keby niektorý z nich s dieťaťom v náručí išiel pripnúť kvetinku na štít nejakého z vojakov. Pekný deň.
Reakcia k téme: Blíži sa 17. november
13.11.2020 11:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Rešpektujem, pán/pani englishman,   Rešpektujem, pán/pani englishman,

váš názor. Ja si myslím, že tu nie je problém v tom, či a čo hovoria fašisti, chuligáni, alebo ktokoľvek iný. Vždy, v každej dobe a v každej spoločnosti sa nájdu skupiny, ktoré budú prezentovať násilie a nenávisť. A najmä vo vyspelej demokracii. Tu je problém inde, v prijímači. Ak sa nezmení u nás prístup k rodinám a ku vzdelávaniu, budeme vždy len krajinou, ktorá sa bude báť, aby sa väčšina vo svojej naivite nepripojila k tým agresívnym. Krajinou, kde sa bude musieť stále niekomu zakazovať hovoriť, lebo "ľudia sú slabí odolávať, nemajú vlastný názor, nedokážu kriticky myslieť,..." a náhodou môžu zísť na zlé chodníčky. Ja sa vám priznám, že keby som na tom námestí stála uviazaná 3 dni, vo dne, v noci a počúvala lídrov spomínaných skupín, ich snaha ma ovplyvniť by bola celkom márna. Nuž, našu krajinu čaká ešte veľa roboty. Želám pekný večer.
Reakcia k téme: Blíži sa 17. november
12.11.2020 19:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Možno sa, pán/pani educ8,   Možno sa, pán/pani educ8,

budú prechádzať po šiestich a v odstupoch. To však dozvieme až priamo 17. 11. Šifry sú šifry:-)
Reakcia k téme: Blíži sa 17. november
12.11.2020 16:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Viete, pán Miro Iliaš,   Viete, pán Miro Iliaš,

ako by sa nám dobre žilo, keby sa dalo všetko takto oddeliť? Smola je, že všetko súvisí so všetkým. Takže, ak si pán tréner berie na porovnanie antivzory z politiky, desaťročný chalan z Hornej Dolnej vytiahne na svoju obhajobu Vladka. Pekný deň.
 
mínus indicator plus

To som, pán Rudo Bošácky,   To som, pán Rudo Bošácky,

nezachytila, ale je to možné. Reláciu som sledovala pri varení obeda, takže mi pri prskaní masti niečo ušlo:-). Pekný deň.
 
mínus indicator plus

Ďakujem, pán inzinier132,   Ďakujem, pán inzinier132,

za príspevok. Prirovnanie k sexuálnemu zrkadleniu bolo z vašej strany veľmi odvážne, ale každému, čo je mu blízke:-). Ale "z veľmi vysokého nadhľadu" máte pravdu. A tie prívlastky... ... len aby sme sa ešte nečudovali. Pán Matovič má naozaj ešte dostatok času, aby sa prejavil. Len mám trochu obavu z jeho výroku: "Už nikdy nechcem byť premiérom", ktorý sa môže kedykoľvek zmeniť na: "Už nechcem byť premiérom". Ako som písala, Igor je sangvinik a pri nich neviete dňa - hodiny. Prajem príjemný večer.
 

1 >

Najčítanejšie na SME