Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Stachanovec
1 >
mínus indicator plus

nerozumiem, čo je to rodovo neutrálny   nerozumiem, čo je to rodovo neutrálny

jazyk. Môže mi dať niekto krátku ukážku?
Reakcia k téme: Kto uráža zdravý rozum
12.01.2021 23:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Aj Mária Terézia sa dala   Aj Mária Terézia sa dala

očkovať proti čiernym kiahňam, aj cárovná Katarína Veľká. Tiež sa dáme očkovať celá rodina, ako prvý je na rade 80-ročný otec. Neznášam konšpirátorov, ktorí šíria bl bosti (že očkovanie je čipovanie a podobné vo loviny). Neznášam ani tzv. biomatky, ktoré odmietajú očkovanie pre svoje decká a zháňajú falošné potvrdenia od lekára, že absovovali očkovanie. A tie ich trápne argumenty : "Nemôžeme 100% vylúčiť, že vakcína niekomu neuškodí. A ja na to: Chodíš autom? Letel si na dovolenku lietadlom? Vieš, že sa 100% nedá zabrániť, aby si nehavaroval a nie je 100% záruka, že to lietadlo nespadne?" Kecy o tom, že pri očkovaní ide o biznis farmaceutických firiem tiež neuznávam. Hovoria to práve tí, ktorí sypú prachy do kozmetických firiem, čo je v podstate podobné farmafirmám, značkových vecí atď.
 
mínus indicator plus

Veľký hráč   Veľký hráč

o tom žiadna pochybnosť. Isto, mal svojej chyby, jeho životný štýl mu zapríčinil skorý odchod. Ale dávať ho do jednej skupiny s Pol Potom alebo so Stalinom - ako ktosi v diskusii predo mnou? To je absurdné. Veď kto z osobností je bez chyby? Havel okrem pozitívneho prínosu bol sukničkár, ktorý podvádzal svoju ženu celý živott a jednu milenku poslal na potrat, Hlinka bol neznášanlivý cholerik, ktorý sa označil evanjelikov za vredy na tele národa. Štefánik bol v dnešnom ponímaní sexista. Einstein ponižoval ženy... atď. atď. Ešte aj ten svätý Pavol či svätý Augustín za mlada boli riadne kvítka. Tiež nesúhlasím, že niekto vyššie ho porovnáva s podvodníkom Armstrongom - ktorý roky dopoval a premyslene podvádzal. Jeho ruka bola výsledkom okamihu, stalo sa to v zápale boja. Isto, mal sa priznať, ale koľko hráčov by to urobilo ? Skvelý hráč, miloval svoje deti, nielen svoje. Dajte mu trocha rešpektu. Na vrŕtanie sa v špine ešte bude dosť času.
 
mínus indicator plus

Jeden za 18, druhý za 20 bez dvoch   Jeden za 18, druhý za 20 bez dvoch

Slováci aj Česi nemajú na ME čo hľadať, kým budú hrať opatrnícky futbal.
 
mínus indicator plus

Biden sa správa ako senilný   Biden sa správa ako senilný

- stačí sa pozrieť na jeho vystupovanie. A tento človek má brániť Západ? To, či Trump patrí do múzea voskových figurín, ponechajte na históriu, pani redaktorka. Že je Amerika rozdelená -rasovo či inak - to tu bolo už dávno. Obama by mal držať jazyk za zubami, lebo mal 8 rokov, ale nič s tým ako prezident neurobil, Nie je fér všetko toto hádzať na Trumpa. Určite nie som Trumpov fanúšik, je to taký exhibicionista, ale zase treba byť spravodliví. Otcov brattranec je Američan, jeho rodičia Slováci odišli za oceán ešte pred vojnou za prácou. Čo viem, budú voliť Trumpa, ale verejne sa to boja povedať. Takých skrytých voličov je v USA veľa.
Reakcia k téme: Trump patrí do múzea
03.11.2020 20:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

No a? Má prisťahovalecké   No a? Má prisťahovalecké

pozadie z islamskej kultúry? Má! Keď sa myš narodí v stajni, to ešte z nej koňa nerobí.
 
mínus indicator plus

Ak má ešte   Ak má ešte

nejakých súrodencov, mali by byť matke Zemfire bez milosti odobrané
 
mínus indicator plus

Chýba mi komentár pána   Chýba mi komentár pána

Tkačenka alebo pani Baloghovej k teroristickým útokom vo Viedni. Treba Slovákom pripomenúť, ako to vôbec nesúvisí s islamom a migráciou, prípadne uviesť nejaký úspečný prípad integrácie. Zároveň znova pokarhať krajiny V4 za ich neochotu budovať multikultúrnu spoločnosť. A čo sa týka testov: ľudia by mali byť zodpovední a tam, kde sa testovanie koná, ho podstúpiť.
 
mínus indicator plus

Manipulatívne otázky.   Manipulatívne otázky.

Síce mi vyšlo 8:2 pre Bidena. Ale určite by som za neho nehlasoval. To radšej Trump. Nad všetkými nastole nými problémami vyčnieva otázka škodlivej politickej hyperkorektnosti, regulácií Black lives matter a podobných marxistických organizácií, ku ktorým je Biden otvorený. + vyzerá ako môj nebohý dedo 3 mesiace pred smrťou, ale to bol dedo zničený ťažkou prácou a vážnou chorobou. Proste senilný 77-ročný dedo.
 
mínus indicator plus

A čo iné navrhujete?   A čo iné navrhujete?

Ak nie lockdown? No čo iné majú robiť? Zmeniť zdravotníctvo za pol roka - čo sa tu devastovalo posledných desať rokov? Že sa semt-tam vyskytne chaos? To sa deje vždy pri takej kolosálnej akcii! Či myslíte, keby tu bol Pellegrini alebo Truban alebo hocikto iný, že by to bolo bezchybné? NECHAJTE SI TIE KECY, Schutz. JA pôjdem na testovanie, aj moja 73 ročná matka, hoci by nemusela. Tie kecy o tom, aké je riziko chytiť vírus vonku v rade na testovanie" Keď tí sami frfľoši stoja v radoch v Tescu či v Lidli, tomu im nevadí? Je mi zle z tejto rozmaznanej generácie- všetko im vadí, nič nie sú ochotní vydržať. 2 hodiny musel chudáčik čakať na test! No škandál! Ts ts! By som im doprial celý deň ležať v snehu ako môj dedo, keď bojoval na Dukle. By sa títo bojovníci za slobodu od klávesnice posr.li. Prepáčte tie expresívne slová. Tí, čo najviac kritizujú, by sa mohli hlásiť ako dobrovoľníci a nejako pomáhať. Nikdy som nevolil Matoviča, ale aspoň dačo robí. Veď on si tú epidémiu nevymyslel. Alebo si myslíte, že tie nariadenia sa vydávaú len tak z dlhej chvíle.
 
mínus indicator plus

Ďalšie vyplakávanie nad ženským osudom   Ďalšie vyplakávanie nad ženským osudom

Ako si to doma zariadite, tak to doma máte. Špeciálne chcem reagovať na diskutérku "Laya", ktorá sa sťažuje, že jej dvaja synovia sa potatili a nepomôžu. Chalanov aj baby treba vychovávať odmala a zvykať ich, že svoj diel roboty v domácnosti musia spraviť. A ak trucujú, zasiahnuť ich na citlivom mieste- nech si večeru chystajú sami, žiadny umytý riad či ožehlené šaty. Nie vždy sa dá robota v domácnosti deliť fifty-fifty medzi manželov. Závisí to aj od ich zamestnania- ak má jeden z partnerov náročnejšiu prácu, či je viac vyťažený, je jasné, že ten druhý by to mal rešpektovať. PS: Som takmer 20 rokov vydatá - šťastne, lebo som si dobre vybrala. Prihlasujem sa na Sme.sk cez manželovo heslo, lebo on platí piano . Stachanovcova manželka.
 
mínus indicator plus

To sú kecy!   To sú kecy!

Ja svoje deti vychovávam podľa zásad, ktoré mi vštepila moja matka a moja babička. Chlapec dostal pod stromček vyklápacie auto, dcéra bábiku a boli spokojní. Odmietam počúvať všelijakých "aktivistov" . Nie som zástanca superprísnej výchovy, kde dieťa nedostane žiadny priestor. Ale toto tu je opačný extrém- kult dieťaťa, kde sa hľadí len na jeho potreby, kde sa hovorí dieťaťu- rob to, po čom túžiš, čo chceš. Táto spoločnosť vychováva malých egoistov. Áno, aj svoje túžby si treba plniť (podľa možností), ale treba deťom vravieť aj - rob to, čo je potrebné a plň si povinnosti. Stachanovcova manželka ( s manželom používame jedno konto na SME)
 
mínus indicator plus

Dorotka, ty nie si Slovenka, keď tvrdš,   Dorotka, ty nie si Slovenka, keď tvrdš,

že "všetci Slováci sú rasisti." Ja teda poznám medzi Slovákmi aj múdrych ľudí, aj hlupákov, aj liberálov, aj konzervatívcov, aj rasistov aj slniečkarov... Dorotka pozná len rasistov- asi vrátane jej rodiny. Z pani Nvotovej (to je asi rodné priezvisko, nové neviem, po jej treťom rozvode akosi nemám prehľad) mám neustále dojem, ako pohŕda slovenským plebsom z pozície "intelektuálky" a umelkyne. Len mi nejde do hlavy, prečo stále zostáva tu medzi nami - zaprdenými, zaostalými rasistickými Slovákmi a mrhá na nás svojím talentom. Áno, časy sú zlé. Poznám živnostníkov, pracvoníkov v cestovnom ruchu a vrreštauračných službách, ktorí krachujú a hľadajú si inú činnosť. Tiež by sa mi nepáčilo opustiť moju profesiu, ale keby som musel- kľudne by som šiel aj do fabriky- Postarať sa o rodinu je prvoradé. Nedávno so čítal o jednej mladej českej herečke (Barbora Mátlová - nie som si istý), ktorá v čase uzamknutia divadiel pracoval v pokladni v Tescu a nehanbil sa za to. Holt nemožno sa spoliehať len na dotácie. Pozrite sa do minulosti: Dostával dotácie alebo granty Shakespeare, Beethoven, Hviezdoslav.. Timrava.. No možno si našli mecenášov (moderne sponzorov), ale to môže aj Dorotka. Kvalitné umenie a presadí.
 
mínus indicator plus

Japonci nemali vojnu začať,   Japonci nemali vojnu začať,

nezhodili by na nich atómové bomby. Ak chcú niekoho viniť, tak nech vinia svoje vedenie, že začalo vojnu v Tichomorí a zotročili tisícky obyvateľov Ázie (Mandžusko v Číne napadli už v roku 1932!). Paul Tibbets - veliteľ bombardéra raz odpovedal: jednému novinárovi: "Bol by som strašne rád, keby sa vojna dala vyhrať bez zabíjania. ak taký spôsob nájdete, dajte mi vedieť." V každom prípade, americké velenie uvažovalo aj o iných alternatívach, ako poraziť Japoncov a ukončiť vojnu: plánovali vylodenie na hlavných japonských ostrovoch na jeseň 1945. Podľa odhadov odborníkov boje by trvali do jari 1946, rátalo sa s 800 tisíc mtvymi americkými vojakmi a až milionom obetí na strane Japoncov. Ak by som bola v koži amerického vojaka (ktorý prežil front a videl, ako jeho kamráti prišli o život vo vojne, ktorú nezačali), asi by som tiež neváhala a siahla po rýchlejšom spôsobe ukončenia vojny. Nemci a Japonci spomínajú na svoje civilné obete - to je v poriadku, ale súčasne by si mali uvedomiť, že je to dôsledok toho, že tieto národy umožnili, Tisícky nevinných japonských a nemeckých žien, detí zahynulo aj preto, že v nemeckom ajaponskom národe sa našlo len málo odvážnych ľudí, ktorí sa postavili proti nacistickej a šovinistickej ideológii,zvrhli vládu a ukončili vojnu. Sloboda, mier stojí na obetiach,je výsledkom bojov - krvavých. Ale to generálom od počítačovej klávesnice nevysvetlíš. Stachanovcova manželka
 
mínus indicator plus

Jednorodič - je logický nezmysel   Jednorodič - je logický nezmysel

na "výrobu" dieťaťa sú predsa potrební dvaja - otec a matka. Uznávam, niekedy sa matky alebo otcovia dostanú do tejto situácie nie vlastnou vinou - vdovy, vdovci, rodiny, kde niekto ochorie ťažkou chorobou... Ale myslím si, že zodpovednosť za výber partnera majú aj samé matky. Chýba zodpovednosť: za výber partnera, za sex (ktorého výsledkom sú neplánované deti), za (pre mňa nepochopiteľný) trend slobodných matiek, za vysokú rozvodovosť.. Niekto sa rozhodne byť slobodnou matkou a potom štát -staraj sa! Nemyslím si, že je fér narobiť si deti a potom žiadať od daňových poplatníkov, aby sa starali. Nie som bigotná, ani stará (mám 40 rokov), ale rodičia ma vychovali tak, že keď si chcem založiť rodinu, musím mať chlieb v ruke -t.j.ukončené vzdelanie, prácu. Dnes sa manželstvá rozvádzajú príliš ľahko, príliš často, slobodných matiek je príliš veľa, detí narodených mimo manželstva príliš veľa. Súhlasím však, že štátne orgány by mali zlepšiť dostupnosť škôlok, prípadne jaslí a nenechávať to len na obce, lebo tie sú vo výdavkoch na školské zariadenia skúpe. Stachanovcova manželka
 
mínus indicator plus

Názory Nvotovej sú veľmi subjektívne   Názory Nvotovej sú veľmi subjektívne

a naivné. Hnutie BLM (Blacklives matters) je jedna neomarxistická organizácia, ktorá chce uskutočniť kultúrnu revolúciu. Len aby to nedopadlo ako pri Mao C tungovi. Táto radikálna ľavica mi silne pripomína mladé komunistické kádre z 50. rokov. Ničia a profesne likvidujú ľudí, ktorí niekedy povedali niečo nevhodné. Uť len samotný názov ?Na čiernych živitoch záleží ,je rasistický, lebo správne by malo byť " na všetkých životoch záleží. Dúfam, že toto šialenstvo politickej korektnosti v strednej Euópe nemá šancu na úspech. Jej naivita pri popisovaní problému Rómov je neskutočná. Ako vždy, - pri tejto téme sa ako najmúdrejčí prezentujú bratislavskí "lídri", ktorí vedľa vylúčených (rómskych) lokalít nemusia žiť.
 
mínus indicator plus

Redakcia a milí pohoršení diváci   Redakcia a milí pohoršení diváci

prestaňte robiť vedu z takej prkotiny. Veď ju ani nznásilnil, ani neobťažoval, ani sa jej nevyhrážal, ani na ňu nerobil nátlak. Chcel byť vtipný - nepodarilo sa mu to. Určite však toto gesto nie je na to, aby ste herca mediálne "odstrelili". Lebo pomaly sa k nám plíživo ťahá hyperkorektnosť. O chvíľu označia vtipy o blondínkach, o Rómoch, o Záhorákoch za politicky nekorektné. Prečo hnetu ď za nejaké gesto alebo e avetu človeka hneď vyhadzovať z relácie, z filmu, z pozície... Kramár nie je môj obľúbený hereác, ale normálne mám chuť napísať do TV JoJ, aby ho , kde ovrátili na obrazovky.... Božemôj, dúfam, že nedopadneme ako na Západe, kde označujú nevhodné sochy, filmy vyraďujú (aj Odviate vetrom!!!). BTW - nie je autor článku ten redaktor, ktorý zosmiešňoval vieru ministra zdravotníctva? Stachanovcova manželka
 
mínus indicator plus

Hlupáci chcú posudzovať  ľudí podľa   Hlupáci chcú posudzovať ľudí podľa

súčasných zákonov a pravidiel? Otrasné. Čítam britskú tlač a je otrasné, čo tam robia. Ku každej soche uviedli pozitíva a negatíva. Úplné absurdity niekedy - napríklad chcú zhodiť sochu premiéra Roberta Peela (1. polovica 19. storočia)- Pozitíva: založil metropolitnú políciu, politické a sociálne reformy. pomoc počas hladomoru... a Negatíva: jeho OTEC kúpil akcie lodnej spoločnosti, ktorá prevážala aj otrokov. Jeho OTEC, nie ON.!!! Prečo nehodiť sochy cisárov v Ríme- Caesar, Traján, Marcus Auréliu - koľko otrokov mali oni. Alebo sochy faraónov. ROvno vyhodiť do luftu aj pyramídy, lebo sú výsledkom otrockkej práce. Dačo zlé sa deje na Západe. Už sťahujú niektoré filmy z databázy Netflixu a BBC, lebo vraj zbrazujú rasové stereotypy. Ešte že mám niektoré staršie filmové klenotyvo svojej zbierke. Čakaám, kedy budú páliť nevhodné knihy. Aj seriál Priatelia je na čiernej listine - oh pardon, nie je to rasistické? - čierna listina, čierny pasažier,?
 
mínus indicator plus

Všetci ste tu strašne múdri   Všetci ste tu strašne múdri

Ja som bola tiež šikanovaná na 1. stupni: hnusné prezývky a vysypané veci z tašky. len preto, že som bola najlepšia z triedy a úspech sa neodpúšťa, plus jediná pehavá v triede... Za seba môžem povedať toto. Hlavnú zodpovednosť majú rodičia. Učitelia majú zviazané ruky- K šikane, vysmievaniu dochádza cez prestávky, v šatni, po škole, za chrbtom učiteľa. Učiteľ nemá kamerové záznamy,ani odpočúvacie zariadenie. Môže sa spoliehať len na svedectvá spolužiakov, ale väčšina deciek sa tvári, že nič nevidí, niektoré sú pod vplyvom tých frajírkov v triede. Bez dôkazu dnes nemôže dať ani blbú poznámku do ŽK.Rodičia tých lumpov hneď spochybňujú všetko, vyhrážajú sa právnikmi... Myslia si, musia stáť pri svojom decku, aj keď robí zle, Ale to sa im vymstí. Útočník bol v detstve vysmievaný, je to síce smutné, ale to ho neospravedlňuje. Jeho rodina si mohla všimnúť jeho"čudáctvo"- , mohli s tým niečo robiť, psychológ alebo tak niečo. Nemôžeme každého grázla ospravedlňovať ťažkým detstvom, ani šikanou ani chudobou. A ku kritike policajtov: dobre sa kritizuje od klávesnice, pri zásahu ide všetko strašne rýchlo, niet čas na analýz, keď útočník je nebezpečný. Stachanovcova manželka
 
mínus indicator plus

Slečna, Vaše starosti by som chcela   Slečna, Vaše starosti by som chcela

mať. Mužský gramatický rod je štylisticky bezpríznakový, t.j., keď sa niekde píše "počet obyvateľov" alebo "voličpv" znamená to, že ide o zmiešanú skupinu (o ženy aeto mi úplne stačí, keď je j mužov). Ja som za maximálnu úspornosť, preto mi úplne stačí, keď je na tlačive uvedené napríklad "odosielateľ" alebo "adresát" alebo "zákonný zástupca dieťaťa". .Dúfam, že slovenčina odolá útokom politickej hyperkorektnosti, ináč sa obávam, že nám jej samozvaní propagátori vnútia 2 priezviská - po mame aj po tatovi, aby to bolo rodovo vyrovnané. Stachanovcova manželka (píšem cez manželov účet na Sme)
 

1 >

Najčítanejšie na SME