Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Prací prášok
1 >
mínus indicator plus

 

O čom trepeš? Trocha mám problém porozumieť, čo si chcela povedať ... Lekár prekonal covid, vrátil sa do ambulancie, kde je 17 covid pacientov? A chce sa dať zaočkovať, ale nemôže, lebo môže až za 3 mesiace? Ak je to takto, tak ten lekár radšej nikoho nech nelieči a vráti diplom spolu s Matovičom. No dúfam, že len ty si to trocha doplietla.
 
mínus indicator plus

 

Pele nič nerozbehne, šak je zákaz vychádzania. Dvom - trom anketárom dajú pokutu a je po zbere podpisov.
 
mínus indicator plus

 

Cigániková v Sobotných dialógoch, povedala, že keď Matovič nebude mať aspoň jedno kolo testovania, tak žiadne iné opatrenia pre neho nexistujú. Tak ako to bolo v decembri. Takže asi toľko o tej odvahe.
 
mínus indicator plus

 

Tak Krajčiho sekretárka je kritická infraštruktúra. Aj keď sa to tak nemusí zdáť.
 
mínus indicator plus

 

Tak zase do takýchto konšpirácií sa nechcem púšťať. Dúfam, že všetci zodpovední si uvedomujú, že najrizikovejšia skupina je 80+. A táto veková skupina sa vraj podiela na zaplnenosti nemocníc 40 percentami.
 
mínus indicator plus

 

No ak to bude nejaký poradovník. Najdôležitejšie je aby tie zarobené dávky neboli znehodnotené. No vzhľadom na to, že Krajči zamlčiava, kto to je, tak sú namieste otázky ohľadom protekcie a nadobúdam presvedčenie, že tým myslel poslancov a ľudí z ministerstiev. No, každopádne škoda každej jednej znehodnotenej dávky. Škoda, že Krajči je neschopák.
 
mínus indicator plus

 

S tými 4-8 týždňami nesúhlasím, hlavne nie pri tomto britskom kmeni. S ostatným .... to nám ukáže až to slávne testovanie. Som presvedčený, že to nedopadne dobre aj keď ja sa určite zúčastním. Ďakujem za debatu, všetko dobré prajem.
Reakcia k téme: Vakcinácia je hodina pravdy
16.01.2021 7:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

No to je vpodstate jedno, hlavne že sa neznehodnotí vakcína a nebude to protekčne. Toto rozhodnutie vnímam veľmi pozitívne.
 
mínus indicator plus

 

Kritická infraštruktúra sú vojaci a policajti, nie?
 
mínus indicator plus

 

Máš pravdu, že mať 6000 zdravotníkov k dispozícií je naivná predstava. Práve preto, že stojí pri Matovičovi na tlačovke a len mu pritakáva pri celosloveskom testovaní. Potom dostane otázku, aká je situácia v nemocniciach. Tam odpovie, že lôžok je dosť, ale personálu je nedostatok. Tak buď si to neuvedomuje, alebo nechce odporovať Matovičovi, čo je ešte horšie, lebo toto fiasko bude stáť zbytočne veľa peňazí a naštvaných ľudí. Na otázku (aj keď asi bola básnická), prečo to nôže robiť niekto iný neviem odpovedať, nie som zdravotník a neviem, či sa dá poškodiť nejako sliznice v nose pri odbere. Ale predpokladám, že asi áno, keď to museli robiť zdravotníci.
Reakcia k téme: Vakcinácia je hodina pravdy
15.01.2021 18:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Výsledok by mal byť v bezproblémovom očkovaní, a najmä že sa nebudú vylievať vakcíny do kanála. Výmena ministra by mohla priniesť napríklad aj to, že keď sa spomenie plošné celoslovenské testovanie, tak minister povie, že je pripravených 6000 zdravotníkov a toľkoto testov bude pripravených, po týždni po testovaní sa otvorí toto, pri iných výsledkoch sa toto otvorí alebo zatvorí. Že človek bude vedieť ako na tom je a čo čakať. A nie že je minister prekvapený, že mu vybuchne Nitra a v hodine dvanástej robí polo-opatrenia.
Reakcia k téme: Vakcinácia je hodina pravdy
15.01.2021 15:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Názov článku je že očkovanie bude hodina pravdy. A o tom je článok a aj moja reakcia. Keď to prebehne bez väčších komplikácií tak to zrejme Krajči ustojí a ak nie, tak to zlomí väz aj Matovičovi. A s prepáčením mne môže byť jedno, čo sa všetko robí, mňa zaujíma výsledok. Myslím, že v štátnej správe pracuje veľa ľudí, aby bol výsledok aspoň uspokojivý. K Cibuľe: Lepšie zaočkovaná Cibuľa, ako vyhodená vakcína, ale obávam sa, že to tak nebolo. K ministrovi: No minister mal skončiť pred vianocami, keď nevedel presadiť lockdown. A sám musíš vidieť, že protikoronové opatrenia, je jeden veľký chaos. A) je to neshopnosťou ministra - mal by odstúpiť. B) nedokáže presadiť niečo rozumné, lebo mu to niekto zmetie zo stola - mal by odstúpiť. Veď to nie je jedno zlyhanie, to je séria zlyhaní.
Reakcia k téme: Vakcinácia je hodina pravdy
15.01.2021 14:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Trochu máš skreslený pohľad. Tu nejde o to, že každý je majster Európy, ale to že minister zdravotníctva je slaby (neschopný by bolo prisilné slovo) a o tomto je tento komentár a to bude hodina pravdy. Nikto nepopiera, že máme v zlom stave zdravotníctvo, ale sieť nemocníc akú takú máme, takže sa dá povedať, že všetky štáty Európy boli na rovnakej čiare. A problémy, ktoré sa teraz vynárajú ohľadom registrácií, náhradníkov, predbiehania sa javia, že toto očkovanie nebolo dobre pripravené. Niektoré štáty dokázali vybudovať nové vysokokapacitné centrá. Takže tu nie je priestor na vyhováranie sa na náš zdravotný systém. Minister nie je vrátnik, to je najvyšší manažér v systéme. Ak na to nemá treba nájsť lepšieho. Pozri si napríklad ministra zahraničia. SaS si dobre uvedomila, že nemajú vo svojích radoch človeka, ktorý by napĺňal vysoké požiadavky na ministra, tak oslovili externého experta. A myslím, že to bolo jedno z najlepších rozhodnutí SaS. Takže ak to Krajči nezvláda, tak nie je hanba odstúpiť a poveriť niekoho iného a Krajči môže byť kľudne štátnym tajomníkom, zrejme stále má do zdravotníctva čo povedať. Tu ide o životy, ktoré sa vakcináciou dajú zachrániť. Čo najrýchlejšie je treba zaočkovať seniorov 80+.
Reakcia k téme: Vakcinácia je hodina pravdy
15.01.2021 12:20 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Naposledy ich označil, že sú hlupáci. "Máma říka: "Pro hlupáka, každy hloupy." (F. Gump)
 
mínus indicator plus

 

Presne tak, aj mňa to zdesilo.
 
mínus indicator plus

 

No v prvom rade Kiska nemal zakladať stranu ale mohol sa pridať do nejakej inej strany. Takto bol označovaný za rozbíjača pravice. A z môjho pohľadu právom. O odborníkoch by sa dalo diskutovať, teda okrem Kolíkovej,tá je bez debát. Ostatní sú tak možno slušní ľudia. Ďalší nepochopiteľný krok bol ten, že potopil koalíciu, lebo Kiska chcel byť premiérom a nie aby ním bol Mistrík. Takto prepadli hlasy PS Spolu a KDH, kde bolo tiež zopár zdatných ľudí a hlavne by sme nemali psychopata premiéra. A toto neviem Kiskovi odpustiť. A k momentálnej situácii... Remišová je slabá ako čaj a bola veľká chyba, že predsedom sa nestal Kollár. Aj keď Remišovú považujem za čestnú a slušnú, ale to na líderstvo nestačí. Za ľudia sú racionální len do tej miery aby to nevyzeralo ako kritika, lebo si uvedomujú, že potrebujú pretlačiť zákony v parlamente a preto nekritizujú Matoviča, to si napríklad Sulík zrejme neuvedomuje. A súhlasím, že by mali viac SaS a Zaľudia spolupracovať, otázka je že či táto nespolupráca nie je dôsledok predvolebných udalostí, ak áno tak najvyšší čas sa cez to preniesť.
Reakcia k téme: S premiérom v oblakoch
13.01.2021 6:57 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

No to je len bulvárny nadpis, ale keby si viac pátral, tak zistíš, že aj takmer celý Zaludia sú proti celoslovenskému testovaniu. Len to je trocha okrajová strana, tak sa nezmestí na titulku
 
mínus indicator plus

 

Skús porozmýšľať... ale to by mali najmä ministri zdravotníctva, vnútra a armády (myslím, že títo všetci diponujú zdravotným personálom).
 
mínus indicator plus

 

Konečne Rusko nemusí nosiť tú bižutériu na nohe.
 
mínus indicator plus

 

Podľa elementárnej logiky je jednoduchšie pokryť 4 okresy ako celé Slovensko. V každom prípade testovať na základe dostupných personálnych kapacít a nie naopak.
 

1 >

Najčítanejšie na SME