Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 971944
1 >
mínus indicator plus

 

Andasol Solar Power Station dodava 2200kwh/m2 ročne . Z čoho mi vychádza že EU stačí 5000 km^2 .
 
mínus indicator plus

 

Tak len Francúzky ITER má rozpočet 65miliard $. Čo je cca 60miliard euro. A je to len jeden z mnohých. Ten z článku tiež asi nebol zadarmo. Navyše stále ide len o výskumné zariadenie/experiment nie o finálne riešenie pre energetiku. Španielska solárna elektráreň PS10 stala 35milionov € a má výkon 11MW ( priemer na deň je 7). Zaberá 0,5km^2 a netreba do nej kupovať palivo, materiál elektrárne sa neničí tak rýchlo ako v tokamaku, nie je problem s odpadom a je to zdroj pitnej vody. Tak ja neviem či nám treba tokamaky kvôli elektrine.
 
mínus indicator plus

Ako fyzik   Ako fyzik

Som tomuto smeru veľmi dlho fandil. Ale polhodina s kalkulačkou, a stále viac a viac mám pocit že je to blbosť. Za tie peniaze čo sa do toho doteraz naliali, sme mohli mat 1/10 Sahary pokrytú zrkadlami a párnimi turbínami z morskou vodou. Výkon by už dávno pokryl celu spotrebu Európy aj severnej Afriky. Získali by sme po kondenzácii pary milióny hektolitrov sladkej vody denne na zavlažovanie púšte. Medzitým pri každej novej stavbe tokamaku, zistijeme že sú tam nové a nové fyzikálne princípy ktoré sme nepoznali. Zložitosť tokamaku stále rastie, cieľ sa posúva a míňanie enormne množstvo materiálnych , finančných a ekologických zdrojov na stavby novej generácie. Áno pridružené objavy vedcov nám pomáhajú, ale ekologicky zdroj nekonečnej energie nám hreje na oblohe a je zdarma.
 
mínus indicator plus

 

Každý kto má oči to videl roky dozadu. Cely svet stavia podzemné kontajnery, kde sa hádžu veci z hora. Kosice majú 2. Podzemné/zamorenej riešia viac veci ako len vyberačov. Možno o 10-30 rokov si to mesto uvedomí.
 
mínus indicator plus

 

Máte pocit že píšem o všetkých sprejerov? Cely článok je iba o jednom. A princom to platí, že vylepší oryhanu stenu.
 
mínus indicator plus

 

A nikto nikomu nezakazuje vstup, len sa pravý obchádzka . Bude to dlhšie a pomalšie ak všetci pódiu autom. Kto sa vyberie bez auta užije si mlynským nahon. A to tu ide predsa :)
 
mínus indicator plus

 

Áno, MHD je ideál pre pohyb v meste. Kto je ZŤP má voľne fleky na parkovanie. Kto je pohodlný , tak kludne 4€ na hodinu. Pre všetkých. Treba vyniknúť zo zemlanky a pozrieť ako to funguje tam kde to funguje. Áno aj dediny sa ohradia. Na to sú obchvaty. S parkovanie v dvore.
 
mínus indicator plus

 

Však toto že vnutromesku. Sever juh je spojený cez Prešovskú cestu. 4 pruhy v meste sú nezmysel. Pustiť tam len domácich a autobusy a je vybavené. Pupkaciky v aute sa provízia o 5min dlhšie cez Prešovskú.
 
mínus indicator plus

Vyplakavačom   Vyplakavačom

Všetky vyplakavačom čo sa ponosujú že je stena popísaná alebo nech ide santiago pocmarat ich dom. Všetky tie steny na fotografiách sú dávno za hranicou úpadku budovy. Myslím že nie len pocmarat ale rovno sypať odpad pred budovy s takou fasádou by bolo potrebné. Takto má vyzerať mesto? Zgrcane steny ako v severných Čechách. Alebo varšavskom gette.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

Nikto ti nič neprikazuje. Stojíš v zápche či sú 2 alebo 4 pruhy na ceste.
 
mínus indicator plus

 

Tak a do marca 2020 boli cesty prázdne a všetci šli MHD? Problem je bezplatná pohodlnosť. Pokial bude auto lacnejšie ako MHD nikam sa nepohneme. Rozdeliť 4prudove cesty na pruh pre auta ( nech stoja v kolóne ako doteraz) a bus/cyklo pruh. Ktorý tieto kolóny obíde. A po mesiaci dvoch vystupi polovica ľudí z auta. Kolóny nebudú. Bude sa dať dýchať okolo cesty. Klesne hluk na ulici. EFI si pobali saky paky z mesta.
 
mínus indicator plus

 

Polícia pomohla, väčšina ľudí zaparkovaných v kolóne mohla ísť MDH a v tomto obdobi aj na samovyvazivaciom vozidle alebo peso. A tých pár kuriérovi, ZŤP , rodiacich a rodičov s trojcatami by mali cestu voľnú .
 
mínus indicator plus

Chválim :)   Chválim :)

Konečne nejaký pokrok v KE. Držím palce, a nenechajte sa odradiť lenivcami v plechovkach, ktorý aj na WC chodia autom.
 
mínus indicator plus

herilanske sedlo   herilanske sedlo

koho neodradi cesta do Herlian, tak by si mohol skusit aj Herlianske sedlo smer Trebisov. To je o 2 urovne dalej (z 5 dielnej stupnice).
 
mínus indicator plus

Hahaaa   Hahaaa

4 roky chodím denno-denne MHD a raz . Iba raz bola kontrola :D Vo vedení podniku sú sami raketovi inžinieri, asi aj u zriadelovatela DPMK.
 
mínus indicator plus

Prehrava   Prehrava

A škandinávsky model nevyskusame? 21dni + basa pre každého kto prekročí hladinku? Žiadne podmienečne trestiky.
 
mínus indicator plus

Na ha ha haaaaaa   Na ha ha haaaaaa

Krásna správa. Fokotkovia sa trosku zapotia ... kuko bude bez koncertov aj po korone... neheheeeeee
 
mínus indicator plus

 

Hej, a sbsky a zlodeji, dilery a iný špekulanti, daňoví podvodnici nebudú mat čo žrať. Hádam si nedáme podvodenych dôchodcov, okradnutému poštárky , zabudnutých 200 000vo vlaku. Nákupy bez blocka atd. Vieš čo by nastalo keby už boli len elektronické peniaze? Daňový úrad by rozpustili, kebyže sa mohla dať daň z každého prevodu. Nikto by nepodvadzal. .... toto chcete?
 
mínus indicator plus

" vzorovým ihriskom"   " vzorovým ihriskom"

ja len dufam ze zamer so "vzorovým ihriskom" postavenym na stavebnej suti ostava. Krasne to dokresluje charakter podnikatelskeho subjektu :) zelena travicka rastuca na obkladackach a hrdzave roxory v pieskovisku... krasne miesto :D
 

1 >

Najčítanejšie na SME