Pondelok, 6. apríl, 2020 | Meniny má Irena

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: misiželezo
1 >
mínus indicator plus

Česť práci fiktívni fyzici.   Česť práci fiktívni fyzici.

Žiaci ZŠ musia veriť (okrem iných fyzikálnych nezmyslov) aj tomu nezmyslu, že rovnomerný pohyb telies po kružnici je pohyb zrýchlený, lebo naň pôsobí jediná Newtonova "fiktívna" (staticko - dynamická, preto nie reálna) zrýchľujúca dostredivá sila (F = m.a), bez reakčnej, rovnako veľkej odstredivej sily a preto pohyb telesa po kružnici je pohybom zrýchleným, čiže voľným pádom. Ale iba "fiktívnym", voľným pádom, lebo rovnomerný pohyb telies po kružnici je rovnomerný pohybom a nie zrýchleným, nakoľko "fiktívna" sila sa nachádza iba v "fiktívnych" hlavách relativistických fyzikov a nie v reálnej prírode. A tento nezmysel vtĺkajú žiakom ZŠ do hlavy ich učitelia "fiktívnej" fyziky. Takže súčasná "fiktívna" fyzika nedokáže normálnym spôsobom opísať ani len rovnomerný pohyb po kružnici, podobne ako ty nedokážeš diskutovať k téme diskusie.
Reakcia k téme: Vede do vienka. I.
06.12.2019 15:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Moje argumenty.   Moje argumenty.

Keď pri odosielaní článku je zobrazený panel s možnosti pre farby, pre obrazy, pre videa, pre veľké , tučné a šikmé písmená a keď niekto ten panel použije, čo vlastne porušuje? Keby ten panel tam nebol, tak by ho nikto nemohol použiť a preto by nemohol porušiť ani kódex. Tak je to jednoduché. Môžem mať na činnosť administratívy blog.sme.sk akýkoľvek názor, aj nie pozitívny, ale keď na ten blog prispievam tak musím akceptovať podmienky administrácie blogu. To preto, že (aspoň ja) nepíšem články pre admina, ale pre občiansku verejnosť SR.
06.12.2019 14:46 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Artur Schopenhauzer povedal aj toto:   Artur Schopenhauzer povedal aj toto:

Artur Schopenhauzer povedal aj toto: "Slávou, ktorú niekto získa sa vyvyšuje jeden nad ostatnými a tí sa cítia ako ponižovaní, takže každá znamenitá zásluha nechtiac dobýva svoju slávu na účet tých, ktorí nemajú žiadne zásluhy. Preto keď sa vyskytne znamenitosť v akejkoľvek forme, hneď sa všetka početná prostrednosť spojí, aby ju potlačila a udusila." Jonatan Swift povedal toto: "Keď sa objaví na svete génius, spoznáte to podľa toho, že sa proti nemu spoja všetky hlúpe hlavy." Autor článku ešte nič nenapísal o jeho dôkazoch, ale už sa "hlúpe hlavy" zjednocujú proti nemu.
Reakcia k téme: Vede do vienka. I.
06.12.2019 12:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Obsah článku je ako vždy na vysokej vedeckej úrovni, ktorého pochopenie presahuje mentálne schopnosti drvivej väčšiny jeho čitateľov. Redakcia veda.sme.sk by mala byť Vám vďačná za to, že má takého blogera akým ste Vy.
 
mínus indicator plus

 

Túto Vašu odpoveď som nečítal a preto som svoju otázku znovu zopakoval v e-mail adresovanej Vám.
13.11.2019 17:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Pán Cudziš! Rád by som vedel príčinu toho, prečo Vaše články sa už nenachádzajú na portáli veda.sme.sk. Za odpoveď vopred ďakujem.
13.11.2019 11:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Vec by sa vyriešila veľmi jednoducho. Ak nezaočkované dieťa ochorie na chorobu, ktorú by nenadobudlo keby bolo očkované, potom by rodič bol povinný v plnej miere zaplatiť jeho liečenie. Ne zaočkované decko by nemalo mať právo na žiadne príplatky za následnú invaliditu z nevyliečiteľnej choroby. V prípade smrti dieťaťa, rodič by mal byť súdený za jeho smrť pre odmietnutie jeho očkovania.
09.11.2019 16:51 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Menej odborných výrazov by veľmi prispelo k čítanosti vašich odborne fundovaných článkov.
 
mínus indicator plus

 

Klimčík = malá Klíma. V tomto prípade s Vami plne súhlasím. Ale poznamenávam, že klimatická kríza je v skutočnosti funkciou počtu ľudí na svete. Ak už povrch Zeme nedokáže vytvoriť dostatočné množstvo potravín pre nekontrolovaný nárast počtu ľudí na svete, tak klimatická kríza sa skončí, lebo ľudstvo vyhynie hladom. Do EU parlamentu dostali sa v hojnom množstve Zelení, väčšinovou mladé ženy, ktorých symbolom je tá švédska žiačka, ktorá súčasné odpadávanie listí zo stromov považuje za následok klimatickej katastrofy a nie toho, že každú jeseň opadávajú listy zo stromov. Preto od EU parlamentu dajú sa očakávať korunované nezmysly vo veci klimatických zmien.
07.11.2019 14:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Aby aj tu vybraní vedci nehovoril iba o ničom, uvediem konkrétny príklad. Základnou formou existencie hmoty tvorí jej pohyb. Ibaže samotný pohyb matérie nevieme dokázať vedeckou, čiže pomocou experimentu, lebo vo všetkých zotrvačných ako aj zrýchlených sústavách prebiehajú rovnaké fyzikálne procesy. Z pohľadu súčasnej relativistickej fyziky, pohyb telies vidíme iba očami, ale nedokážeme ho zmerať pomocou experimentu. Z pohľadu súčasnej relativistickej fyziky, pohyb telies je iba očná ilúzia, očný klam. Existenčným základom najslávnejšej teórie pohybu matérie, čiže Všeobecnej teórie relativity pohybu, je konštatovanie, že váha telies meraná na povrchu Zeme v jej gravitačnom poli o intenzite (g = 9,81m/sec.sec), je tak isto veľká ako meraná na podlahe rakety ktorá sa pohybuje zrýchleným pohybom o hodnote (a = 9,81m/sec.sec). Takže aj zrýchlený pohyb telies vnímame iba očami, iba ako očnú ilúziu zrýchleného pohybu, ale nevieme ho dokázať vedeckou metódou čiže pomocou experimentu. V tejto veci mal som súdne pojednávanie, v ktorom som žiadal súd aby prinúti FÚ SAV v Košiciach k tomu aby odpovedali na nasledujúcu otázku: Kto, kde a kedy, zmeral váhu telies v zrýchlenej sústave pohybujúcej s zrýchlením (a = g) čiže ekvivalentným zrýchlením s gravitačným zrýchlením Zeme. Riaditeľ FÚ SAV v Košiciach najprv odmietol na tú otázku odpovedať, odvolávajúc sa na autonómiu SAV, ale keď zistil že za tú odpoveď dostane 400 euro, tak na ňu odpovedal a to nasledovne: Váhu telies v zrýchlenej sústave pohybujúcej s zrýchlením (a = g), čiže ekvivalentným zrýchlením s gravitačným zrýchlením Zeme, podľa mojich vedomostí ešte nikto nezmeral, ale že sa merali postavenia hviezd, vzdialených niekoľko miliárd svetelných rokov a tie merania potvrdzujú rovnakú váhu telies ako v gravitačno poli Zeme (g), tak aj v zrýchlenej sústave o hodnote jej zrýchlenia (a = g). Takže merať váhu telies v zrýchlenej sústave (a = g), tu na Zemi vedci odmietajú, ale zato merajú postenia hviezd na konci vesmíru a z toho prorokujú čo sa im hodí. Na veci je najhoršie to, že ani súdy ani politici, ale ani spoločnosť nedokážu zamestnancom FÚ SAV prikázať to aby oni svoje tvrdenia o rovnakej gravitačnej a zrýchlenej váhe telies experimentálne dokázali tu na Zemi. Pri takom arogantnom odmietavom postoji vedcov, k k experimentálnym dôkazom ich tvrdení, nie je div, že na svete je toľko skeptikov k vedeckým argumentom. A na tomto bezočivo drzom postoji vedcov k experimentálny dôkazom ich tvrdená nič nezmôže kritické myslenie, iba zákonný príkaz pre vedcov, aby oni okrem iného konečne a prvý krát zmerali váhu telies v zrýchlenej sústave (a = g
 
mínus indicator plus

 

Na tú haváriu sa dobre pamätám a to hlavne z vysielania rádia Slobodná Europa, kde sa hovorilo o tom, že sa v nej pozitívne angažoval sám prezident USA Jimi Carter, vraj ako strojný inžinier. Pokiaľ viem šlo o zlyhanie čerpadla na chladenie. V USA okolo toho bolo vtedy veľké haló.
29.10.2019 18:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Veľmi stručne, dobrý článok a na vysokej odbornej úrovni. S poznámkou, že proces výroby materiálnych statkov neobíde sa s (neželanou) nadradenosťou a podradenosťou jedincov účastných výrobného procesu.
 
mínus indicator plus

 

Najvýstižnejšie na tom obrázku je štátny znak SR nad hlavou pána Trnku. Ide totiž o to, že počas eufórie zo vzniku samostatnej Slovenske republiky, bola občanmi novo vzniklej SK daná neobmedzená možnosť nacionalistickým (alkoholicko - mafiánskym) živlom, aby oni dosadili do súdov a prokuratúry (až po verejné záchody) iba svojich poslušných a dobre preverených poskokov. Činnosť týchto antidemokratických živlov práve vrcholí a to nekonečne dlhým vyšetrovaním vraždy novinára a jej družky, ako aj nevyšetrovanými nahrávkami kauzy Gorila +..., odkazujúcich na to, že štát neriadi vláda a parlament, ale mafiánski bossovia. Na Slovensku panuje taká politická paradigma, že nevadí keď politik vraždí, kradne a pácha dopravné predpisy pod vplyvom alkoholu, hlavne že sa podieľal na založení Slovenskej republiku a neustále nadáva na Maďarov a Cigánov - Romov. Túto skutočnosť dokazuje aj to, že v Slovenskom parlamente sú až dve nacionalistické strany a to vysokými volebnými preferenciami, akoby nestačila iba jedna. Pokiaľ súdy a prokuratúra nie sú schopné Mečiara vziať na zodpovednosť za podiel na vražde Remiáša, tak aj súčasný (na oko demokratický) vyšetrovací cirkus vyprchá do stratena, veď ak sa vraždilo a vraždí v mene Slovenskej republiky, to predsa nemôže byť trestný čin, ale láska k vlasti!!!
23.10.2019 7:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Keď sa vyrieši problém okolo možnosti syntetického vytvorenia molekuly a bunky, predmetná veta stratí na dôležitosti. Svet výlučne molekulový, nie je schopný sebauvedomenia. Nemá cieľ narastať. Súčasná veda nie je schopná vytvoriť z molekúl biologickú bunku. Biologická bunka už je schopná sebauvedomovania a preto aj množenia sa. Článok je na vysokej odbornej úrovni. (K uvedomeniu si geniality spojenia času a priestora v Einsteinových teóriách relativity je potrebné vedieť (poznať) definíciu času, ktorá ale ako na zlosť, ani v súčasnosti nie je k dispozícii. V súčasnosti sa čas definuje ako: Tieň hmoty. Preto Einsteinove teórie relativity, sú teórie hmoty a tieňov hmoty a nie teórie reálneho časopriestoru. Nie je ďaleko doba, keď Einsteinove fyzikálne ako aj matematické avantúry prestanú byť akceptované ako reálne fyzikálne a matematické argumenty. Pána Geodela v skutočnosti Einstein iba kazil.)
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

Keď už bola udelená NC za fyziku výrobcom úsporných žiaroviek, tak by mohla byť udelená NC za fyziku aj výrobcom hmoždiniek, lebo oni urobili revolúciu v upevňovaní telies v domácnostiach, ale aj inde. Ale k veci. Súčasné fyzikálne teórie vedú do slepej uličky už len preto, že do jednej arogantne ignorujú Zákon kauzality, nakoľko kauzalitu je možné vyjadriť iba nerovnosťou (>) medzi parametrami Príčiny a Následku, pričom všetky fyzikálne teórie sú vyjadrené iba rovnicami (=). No a z týchto anti kauzálnych (výlučne rovnicových) fyzikálnych bludov vybrať jeden taký, ktorý by zodpovedal pôvodným požiadavkám A. Nobela, je nemožné. Preto sa NC za fyziku udeľujú za materiály, za tovary, za prístroje a občas aj za objav neznámej planéty, ako aj za objav neidefinovateľných polí, aby sa niečo ušlo aj kvantovej fyzike a hlavne obsluhe urýchľovača častíc v CERN-ne, ktorá nemá ani poňatia čo vlastne hľadá, ale keďže je za to hľadanie (ničoho) platená, tak hľadá o 106. Ešte nikdy nebola Nobelová Cena za fyziku dehonestovaná do takej miery, ako je tomu v súčasnosti.
 
mínus indicator plus

 

Súčasná relativistická veda (fyzika) trpí ROVNICOVOU PARADIGMOU, následkom čoho všetky závery fyziky, všetky fyzikálne zákony sú vyjadrené iba rovnicami. (+F = -F). Tým pádom ale fyzika flagrantne ignoruje ZÁKON KAUZALITY, ktorý sa nedá vyjadriť rovnicou ale iba a výlučne nerovnosťou. (+F > -F). Preto akýkoľvek postup vedeckého bádania ktorého závery sú vyjadrené iba rovnicou, ignorujú ZÁKON KAUZALITY a preto sú nevedecké, iba relativistické. Vrcholom rovnicovéj degenerácie fyzikov je ich tvrdenie, že sila Príčiny, sila akcie, je v jednom čase (t) rovnako veľká, sile Následku, sile reakcie. Tá ROVNICOVÁ DEGENERÁCIA fyzikov vyplýva aj z toho, že oni si nevšímajú ani ten kardinálny problém fyziky, že ak sila akcie je v jednom čase ROVNAKO VEĽKÁ sile reakcie, ako sa dá určiť, ktorá z tých dvoch rovnako veľkých síl je silou akcie a ktorá silou reakcie. ROVNICOVOU PARADIGMOU postihnutí vedeckí pracovníci zo zásady nič múdreho nedokážu objaviť. Preto pre nich neexistujú žiadne metódy vedeckého bádania, iba metódy vedeckého blúdenia, čiže zdôvodnenie jedného rovnicového fyzikálneho bludu, druhým, ešte väčším. Rovnicovou paradigmou postihnutých vedcov je potrebné liečiť a nie dávať im riešiť vedecké problémy. Zdroj: https://jaray.blog.sme.sk/c/51...
 
mínus indicator plus

 

Firma ESET vyhadzuje zbytočne peniaze von oknom, keď platí články v ktorých sa zamestnanci SAV majú vyjadrovať k tomu, čo sami spôsobili, ako aj spôsobujú a pritom oni o tom ani nevedia. Relevantné odpovede na uvedené otázky nachádzajú sa jedine na nasledujúcej web adrese: https://jaray.blog.sme.sk/c/51... Malá poznámka, kto iní ako vedci dostali spoločnosť do súčasnej katastrofickej situácie, ktorá hrozí ekologickou, ale aj medziľudskou katastrofou s preľudnenia Zeme. Kto iní ako vedci vyprodukovali základy ideológie "Vedeckého Komunizmu", ktorý teraz oni sami kritizujú ako zločinecký spoločenský systém. Od takýchto vedcov pýtať sa na niečo rozumné, to je iba strata času.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
Reakcia k téme: Žijeme na ekologický dlh
06.08.2019 12:00 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME