Streda, 19. február, 2020 | Meniny má Vlasta

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: expatriate3
1 >
mínus indicator plus

3/3   3/3

Kočner je prepojený s Pentou, takže buď ho hydrocefalus pustí k vode a bude sa modliť, alebo sa sankcie rozšíria a Slovensko dostane legálnu možnosť zoštátniť veľkú časť portfólia Penty (je nemožné, aby poisťovňa, lekárne a nemocnice ostali kvôli sankciám zablokované). Hydrocefalus vsadil všetko na jednu kartu - činnosť koordinuje s Moskvou a Západ využíva na generovanie ziskov z nakradnutých prostriedkov, čo mu USA s radosťou zatrhnú.
 
mínus indicator plus

2/3   2/3

Obchodnú vojnu s Čínou vyhral? Akonáhle sa Čína začala vyhrážať sankciami voči americkým poľnohospodárom, Dotard cúvol, už sa zrazu chce dohodnúť a plánuje uvoľňovať clá. Čína akurát tak dala najavo, že neplánuje hrať jeho hru a najsilnejšie tromfy si nechala na obdobie vrcholenia prezidentskej kampane (na posledné kolá rokovaní USA posielali elitných vyjednávačov a za Čínu tam chodili iba nejakí no name regionálni úradníci, ktorí si podali ruky, zjedli chlebíčky a odišli domov). Čo sa týka ekonomiky, tak každá strana si vyberá tie štatistiky, ktoré jej vyhovujú. Ak si v USA založíš firmu a vytvoríš jedno pracovné miesto na 15 hodín týždenne, ďalšie na 20 hodín týždenne a iné na 10 hodín týždenne, tak podľa Dotarda si vytvoril tri plnohodnotné pracovné miesta. Ak jeden človek maká v 3 robotách, aby prežil do ďalšieho mesiaca, tak podľa Dotardovoých štatistík sa jedná o troch pracujúcich. Áno, ekonomika funguje lepšie, ako za Baraka Husajna Obamu, lenže to by som za nejaký obrovský úspech nepovažoval (treba brať do úvahy aj stav svetovej ekonomiky a skutočnosť, že mnoho Dotardových opatrení má iba dočasnú platnosť, aby si zabezpečil znovuzvolenie a po ňom potopa). To, že CNN sú bohapustí klamári, nič nemení na tom, že súčasný americký prezident je jedna obrovská tragédia (a áno, stále si myslím, že je to menšie zlo v porovnaní s krvavou Hillary).
 
mínus indicator plus

1/3   1/3

Dotardove zahraničnopolitické aktivity sú jedno fiasko za druhým, ak EÚ, Čína a Rusko počas predvolebnej kampane udrú na americké poľnohospodárstvo + ďalšie odvetvia, kde má Dotard najväčšiu voličskú podporu, tak ľavičiarom stačí postaviť aspoň ako-tak seriózneho kandidáta a víťazstvo majú vo vrecku, lenže oni nie, oni sa vydali inou cestou, na konci ktorej ich čaká porážka. Pre akéhokoľvek republikánskeho senátora, nech už akokoľvek nesúhlasí s Trumpom, by bola podpora impeachmentu v súčasnej dobe politickou samovraždou. No a tí prezidentskí kandidáti ľavice sú jedna tragédia za druhou.
 
mínus indicator plus

3/3   3/3

Šporar je nulový v slovinskej reprezentácii a už má za sebou pôsobenie v civilizovanej Európe - vo Švajčiarsku absolútne nič a to isté aj počas hosťovania v druhej nemeckej bundeslige. Teraz má iba to šťastie, že hrá za klub v banánistane, kde klubový funkcionár chodí kávičkovať s rozhodcami. Ak Šporara vezme nejaký klub so širšej európskej špičky, tak väčšinu času strávi na lavičke. Ak pôjde do podpriemerného klubu v niektorej z top európskych líg, tak max do 2 sezón bude na hosťovaní v nižších súťažiach. Boženík má tú výhodu, že ho nejaký klub (napr. ako Monchengladbach v prípade Bénesa) môže vziať ako dlhodobú investíciu a sformovať ho podľa potreby klubového systému.
 
mínus indicator plus

2/3   2/3

V tom prípade by ho mali predať čo najskôr :) (ja sa skôr prikláňam k tomu, že tým talentom skutočne je a mohol by ísť kľudne aj do slabšieho tímu v kvalitnej lige, aby si poriadne zahral a oťukal sa v konfrontácii s vyššou kvalitou)
 
mínus indicator plus

1/3   1/3

Otca Mulcahyho hral vo filme M*A*S*H, nie v seriáli. Každopádne, snáď je teraz na lepšom mieste. Bol to skvelý herec.
 
mínus indicator plus

1/3   1/3

Elitná úroveň svetového boxu (najmä najťažšia váhová kategória) je už dlhšiu dobu na smiech, ale usporiadať odvetu v ringu s väčšou rozlohou, aby "favorit" náhodou aj v odvete nezaváhal proti pomalému, obéznemu protivníkovi... tu sa vážení prerážalo nové dno. To tie párminútové zápasy nadrogovaného Tysona mali viac do seba, ako táto tragédia.
 
mínus indicator plus

3/3   3/3

Pokiaľ záškrt zapíjaš savom, tak to nebolí a hneď vyzdravieš, bolí to iba ak užívaš lieky predpísané doktorom.
 
mínus indicator plus

2/3   2/3

Predstavitelia cirkví začínajú vyzývať rodičov, aby neblbli a dali si svoje deti zaočkovať, takže tu sa predpokladám nehrá na náboženskú strunu. Bojuje sa o hlasy voličov s extrémne nízkou inteligenciou, ktorí sa boja aj vlastného tieňa.
 
mínus indicator plus

1/3   1/3

Nuž, reálne predvolebné preferencie (teda tie, ktoré nejdú do médií) musia pre Smer vyzerať skutočne žalostne, ak už žobrú aj o hlasy antivaxerov.
 
mínus indicator plus

3/3   3/3

Problém je v tom, že kvôli mierovým zmluvám po 2. svetovej vojne USA dodnes vojensky okupujú Nemecko (a Japonsko), takže ťažko robiť samostatnú obrannú politiku, pokiaľ máš cudzie vojská na území najsilnejšieho štátu.
 
mínus indicator plus

2/3   2/3

Kámo, ty budeš asi jeden z tých, podľa ktorých Trump netlačil na Ukrajinu kvôli Bidenovi a nevyhráža sa EÚ novými clami, však?
 
mínus indicator plus

1/3   1/3

Ja tam vidím jednu zásadnú zmenu. Ani jeden z vojakov nemá v rukách ceruzku a debilník.
 
mínus indicator plus

3/3   3/3

Problém je aj v tom, že u nás sa politické elity riadia volebnými cyklusmi a preto čoraz častejšie víťazí populizmus nad zdravým rozumom. K tomu, čo som napísal hore, je nutné dodať ešte aj to, že o tom, kde sa bude vyrábať, rozhoduje aj dopravná infraštruktúra. Čína má množstvo obrovských obchodných prístavov, odkiaľ môžu bez problémov zásobovať celý svet. Keď sa roztopí Severný ľadový oceán, to isté budú mať aj Rusi a v Európe budeme iba naďalej čumieť a filozofovať o aktuálnych politicky korektných témach. Čína plánuje vybudovať v Rusku sieť rýchlovlakov a predpokladám, že ju dokončia skôr, ako Slováci dokončia diaľnicu medzi BA a KE (nehovoriac o tom, že v USA je železničná infraštruktúra sto rokov za opicami). Pred cca 10 rokmi som sa zúčastnil jednej konferencie o energetickej bezpečnosti EÚ. Nejaký americký profesor tam EÚ radil, aby všetky členské krajiny opustili NATO a začali budovať kolektívnu bezpečnosť s Rusmi. Okrem iného argumentoval tým, že ak nás Rusi nebudú vnímať ako hrozbu, tak sa nám nebudú starať do politických systémov (čo je samozrejme diskutabilné) a USA nás aj tak nikdy nebudú brať ako rovnocenného partnera, vždy budeme iba zdroj ziskov pre ich korporácie a vďaka technologickej prevahe budú vždy manipulovať európske politické elity. Nezabúdajme na to, ako Obama s plechovým ksichtom obhajoval odpočúvanie európskych lídrov a Trump dá pri každej príležitosti najavo, že pre neho nič neznamenáme. Vzhľadom na to, že sa jedná o amerických lídrov zvolených dvomi najsilnejšími tábormi, neočakávajme, že verejná mienka v USA bude proeurópska. Naša (tým myslím EÚ) prezieravá zahraničná politika akurát tak prispela k tomu, že z Ruska a Číny sa stali strategickí partneri. Túto obrovskú chybu sme čiastočne napravili tým, že sme posilnili väzby s Indiou a ani Irán zatiaľ nehádžeme cez palubu (čo je veľmi málo oproti obrovským chybám z neďalekej minulosti). Macron v rámci vzťahov s USA zaťal do živého tým, že chce zdaniť americké technologické korporácie a ak sa k tomu postupne pridá väčšina EÚ, mohlo by to znamenať malé svetielko na konci tunela vedúceho k silnej EÚ. Je však otázne, ako sa k tejto iniciatíve postavia ďalšie ľahko korumpovateľné európske elity.
 
mínus indicator plus

2/3   2/3

Ono high-tech sa vyrába tam, kde sú na to suroviny (najmä vzácne kovy), už existujúce výrobné kapacity a ľudia s vysokou produktivitou práce. Čína už vyhlásila, že nebude exportovať kovy, ak cudzie korporácie presunú výrobu inde. Jedným z riešení by bolo zjednotenie Kórejského polostrova, kde by Juh mohol efektívne ťažiť suroviny zo Severu a Čína by postupne začala hrať druhé husle, lenže jednu Kóreu okrem Číny nechcú ani USA a Japonsko a tak naďalej chodíme v bludnom kruhu, máme len matnú predstavu o tom, čo chceme a nevieme, ako to dosiahnuť. Na Čínu môžeš mieriť koľko chceš, ale ona v prípade útoku zostrelí všetky cudzie družice a vráti nás o pár storočí naspäť (nehovoriac o tom, že má dostatok munície na vyhladenie ľudstva). Ak chceš vyrábať high-tech v Európe a neskrachovať, tak musíš dovážať okrem mozgov aj ruské suroviny a na to ešte nejakú dobu nebude politická vôľa. Plne súhlasím s tým, že Čína je hrozba, ale ako sa zbaviť ekonomickej závislosti na nej?
 
mínus indicator plus

1/3   1/3

Mnoho trénerov, ktorí si v priebehu 90. rokov prešli cez juniorské ligy, malo rasistické komentáre na hráčov z bývalého východného bloku (ktorí v tom čase zaplavili zámorský hokejový trh), ale predpokladám, že to opäť ostane bez povšimnutia. Ale ak to v zámorí chcú riešiť takto a poslať nám sem do Európy niekoľko kvalitných trénerov, tak proti tomu nič nemám. Babcocka a Petersa zaplatia asi iba najbohatšie tímy v Rusku, ale z vyhodených trénerov "druhého sledu" by mohli profitovať aj iné európske ligy. Najtragikomickejšia je situácia v Calgary, kde pred pár rokmi k mladým hráčom hľadali niekoho z éry starej tvrdej trénerskej školy (vyslovene hľadali staromódneho hulváta) a keď niekoho takého našli, tak ho vyhodia kvôli tomu, že si pred 10 rokmi dovolil vyjadriť svoj názor na černošskú hudbu. To už aby nemohli pokojne spávať ani generálni manažéri, ktorí sa v minulosti zbavovali P.K. Subbana (dlabať na to, že chlapec všade kašle na taktické pokyny, prvoradá je vždy farba pleti).
 
mínus indicator plus

2/3   2/3

Najviac im škodí politika, kvôli ktorej "musia" angažovať frankofónnych manažérov a trénerov. Jednoducho do týchto funkcií nedokážu dosadiť kvalitu a potom to tak vyzerá, že hrajú tragicky a majú obrovskú rezervu v platovom strope (v súčasnosti by vedeli uživiť ešte jedného elitného hráča, resp. dvoch-troch kvalitných veteránov. Chápem, že Alexis Lafrenière je ich mokrý sen do budúceho draftu, ale vďaka lotérii nemusia brať z prvého miesta, aj keď skončia beznádejne poslední. Price sa už viac venuje otcovstvu a je smutné, že ani nezakrýva, že hokej má totálne na saláme. Z tej platovej rezervy nech získajú kvalitného brankára a Price môže dlabať na hokej aj v AHL.
 
mínus indicator plus

1/3   1/3

Chránia francúzske nerastné bohatstvo nachádzajúce sa na území Mali + občania Francúzska pôvodom z Mali dokážu byť jazýčkom na volebných váhach (predchádzajúci prezident v podstate vyhral vďaka ich hlasom). Nehovoriac o tom, že akonáhle by sa odtiaľ stiahli, krajina by bola na 100% v sfére vplyvu Číny a Ruska.
 
mínus indicator plus

3/3   3/3

"polo"?
 
mínus indicator plus

2/3   2/3

Mnoho z najproduktívnejších hráčov už teraz zbiera body s polovičným plexisklom, takže ochrana celej hlavy nebude až taký veľký problém a možno sa budeš čudovať, ale múdri ľudia už vykoumali aj niečo takého - https://images-na.ssl-images-a...
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME