Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: som v sme
1 >
mínus indicator plus

 

V ČR teraz riešia, či zastavujú alebo nezastavujú očkovanie prvej dávky a ukázalo sa, že vlastne každý kraj si určuje svoju stratégiu aj skupinu klientov, ktoré očkuje.
 
mínus indicator plus

 

Samosprávy z vlastného rozpočtu toho moc nenariešia. Môžu prichádzať len s takými riešeniami, ktoré im preplatí štát. Kvôli vlastným riešeniam nemusia ísť na centrálny krízový štáb. Nepochybujem o tom, že na krízový štáb chcú ísť kvôli tomu, aby niečo uhrali.
 
mínus indicator plus

 

v tomto kole sa nebude testovať celá republika, toto nemohol byť dôvod prečo chceli prísť na krízový štáb, škoda, že nenapísali aspoň jednou vetou, aká bola ich požiadavka
 
mínus indicator plus

 

Neviem ako u nás, ale v ČR je najväčším problémom trasovania, že pozitívni ľudia nechcú dávať kontakty. Keď pandémia začínala, dal jeden pozitívni človek priemerne vyše 20 kontaktov, táto ochota sa kontinuálne zmenšovala, v septembri to kleslo na 4 kontakty a teraz sú na 0,5 kontaktu. Takže na PCR idú hlavne ľudia s príznakmi, ktorých pošlú lekári a tých ktorých odhalia cez Ag testy pri pretestovávaní DSS
 
mínus indicator plus

 

Dánsko má zastavenú alebo takmer zastavenú 1. dávku už vyše týždňa.
 
mínus indicator plus

 

Minulý týždeň Krajčí povedal, že tento týždeň dostaneme o 30% menej a ďaľší o 10% menej, takže to vychádza podobne ako v ČR.
 
mínus indicator plus

 

Pravdepodobnejšie bolo, že tu bude veľa zlých okresov. Priemerná incidencia ľahko nad 1% je dosť prekvapujúca. Matematik Richard Kollár sa už na FB snažil vymyslieť zdôvodnenie, prečo to vyšlo tak málo.
 
mínus indicator plus

 

To je problém? Ja som v situácii, že často prekračujem štátne hranice a kvôli tomu som sa od novembra bol dať testovať asi 7 krát, teraz v januári mám za sebou už dva testy, obidva v zahraničí.
 
mínus indicator plus

 

Predpokladám, že NCZI ráta len MOMky, ktoré fungujú na základe zmluvy s ministerstvom zdravotníctva a reportujú im nálezy.
 
mínus indicator plus

 

Bolo to ako píšeš, len naopak: koaličné strany sa obávali, že sa bude testovať príliš mnoho, tak to poistili, že to nebude viac ako 37 okresov.
 
mínus indicator plus

 

Keď ich nechajú bez kyslíka to tam zomrie asi väčšina. Tragédia...
 
mínus indicator plus

 

Možno to má naozaj súvis ale aj Šeliga si to prospôsobuje keď píše, že dostali výpoveď, nenapísal, že im končí zmluva.
 
mínus indicator plus

 

Testovanie nás nespasí, v Boha neveríme, čo nám ešte zostáva? V čo veríš ty?
 
mínus indicator plus

 

Nemocnice sú plné, starkí zomierajú "ošetrení" vitamínami doma....
 
mínus indicator plus

 

Spasí nás iba milosrdenstvo Božie.
 
mínus indicator plus

 

A vieš aký test ste použili vo vašej firme a aký test použili pri manželke? Manželka bola na plošnom testovaní?
 
mínus indicator plus

 

Možno to dopadne tak ako s chrípkou - každý rok príde nová mutácia na ktorú treba novú vakcínu, takže tá továreň môže byť dobrá investícia.
Reakcia k téme: V panickom behu o životy
26.01.2021 13:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Veď to rozdelenie má len jeden cieľ - koaličné strany, ktoré nechceli plošne testovať, chceli mať zaručené, že druhé okolo nebude mať príliš veľký rozsah, aj keby sa v prvom kole zistilo čokoľvek. Preto sa tam nedalo žiadne kvalitatívne kritérium ale sa jednoducho stanovil počet okresov, ktoré sa budú testovať.
 
mínus indicator plus

 

Však oni to presne pre Sulíka aj spravili. Jakub Tilinger je z Dátbezpátosu, jeho mediálne známejší parťák Ivan Bošňák bol už v minulosti nominantom strany SaS a aj teraz je asistentom poslanca SaS Viskupiča. Interpretujú dáta tým spôsobom, aby z pozície "odborníkov" podporili stanovisko SaS. Pritom si tú interpretáciu vycucávajú z prsta. Predtým tvrdili, že začiatkom novembra k zlepšeniu prišlo, ale bolo to spôsobené predchádzajúcim 9 dňovým lockdownom. Teraz, keď sa ukazuje, že účinok lockdownu nie je až taký rýchly, razí Bošnák myšlienku, že terajší lockdown nezačal 20.decembra, ale až 4. januára. Pritom v inom článku nemá problém ukázať, že vlna dosiahla vrchol okolo 31.decembra. Toto je zrejme ďaľší krok, keď spochybnia, že v novembri vôbec k nejakému zlepšeniu prišlo. Ale z omylu ich usvedčuje graf pozitivity PCR testov, ktorý sa tam skokove znížil a nielen znížil ale aj zmenil trend a to aj v období niekoľko týždňov po plošnom testovaní.
 
mínus indicator plus

 

Omše v žiadnom ohľade neboli "normálne" v prevádzke. V 32 okresoch ich regionálni hygienici zakázali plošne a v ostatných okresoch sa nekonali v horších obciach. V dedine, kde bývajú svokrovci nekonali omše z rozhodnutia miestneho farára. A aj keď omša bola, tak tam prišiel zlomok ľudí, lebo na účasť na omši dali biskupi dišpenz a aj tak sa dalo sedieť len v každom druhom rade a vždy len dvaja max traja. Bolo zakázané spievať a podávať si ruky, takže si tam len potichu sedel s rúškom na tvári. Však mohol si si pozrieť aspoň jeden prenos z omše a videl by si, koľko tam bolo ľudí a ako to tam vyzeralo. Mimochodom tie najzbožnejšie okresy okresy na Orave a na Kysuciach majú najlepšie výsledky, takže omše naozaj neboli problém.
 

1 >

Najčítanejšie na SME