Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 960155
1 >
mínus indicator plus

Nie sú to zločinci   Nie sú to zločinci

https://domov.sme.sk/c/2216100... Ale pre SME a Investigatívne centurm Jána Kuciaka je dôležitý boj proti "ultraradikálnym katolíckym hodnotám - odsudzovaniu vzťahov ľudí rovnakého pohlavia, rozvodom, antikoncepcii a právu na potrat". Odhalené medzinárodné sprisahanie spočíva v distribúcii knižiek, ružencov a kalendárov. Bravo, len tak ďalej.
 
mínus indicator plus

 

Oki. Hoci mam pocit, ze sa Sulik ucinkovanim vo vlade a krizovych staboch meni.
05.10.2020 23:20 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ktori su demokraticky zmyslajuci liberali, napriklad?
05.10.2020 23:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nie je súkromné, je cirkevné a dostáva presne taký istý normatív, ako "štátne" gymnáziá, lebo je zaradené do siete škôl.
29.06.2020 15:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

agenda sa bude tlačiť, kým tu Kotleba definitívne nevyhrá :(
 
mínus indicator plus

 

Vďaka.
27.11.2019 16:20 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Kde sa dá nájsť informácia o 1% trhovej ceny nehnuteľnosti? Lebo v Pláne Bratislava to nie je, tam je "cenová mapa" - ale nie presné percento, ale pravdupovediac som niečo také očakávala. Vďaka
 
mínus indicator plus

 

Protrhový volič sa akurát zasmeje :) Dane, ako protrhové opatrenie. "Za súčasť protrhových opatrení klimatickej politiky je možné považovať aj zavedenie, prípadne zvýšenie ekologických daní, ktoré zvýšia cenu produktov poškodzujúcich životné prostredie."
 
mínus indicator plus

 

Nyrra, mne sa to prepojilo s jeho dnešným konštatovaním v Trende. Na všetko, čo sa dá, zvýšiť dane...a potom ich investovať do vedy a školstva (a startupov). Asi som sa vyjadrila nejasne. Hlavne si mýli koreláciu s kauzalitou.
 
mínus indicator plus

 

že jeho predstava prosperity je zvýšenie daní, ktoré štát investuje do startupov (kde bude mať podiel) tí, čo tu žijú a podnikajú, ho nezaujímajú, vníma ich možný krach ako bočný efekt V Trende dokonca prehlásil, že treba zvýšiť dane na všetko (DPH, byty, domy,, autá, drevo, plyn, elektrina...). My v Ba to nejako prežijeme, on, to, čo vyberie, bude na soc dávkach a umelo vytvorených miestach asi vracať ľuďom v chudobnejších regiónoch. Ten blog je nesmierne arogantný.
 
mínus indicator plus

 

Nyrra, aj toto je človek, čo patrí k nim a teraz ho má Čaputová v tíme. Naozaj som sa vydesila. https://komentare.sme.sk/c/221...
 
mínus indicator plus

 

Dedičstvo, dary, nehnuteľnosti (novo plánované zdanenie podľa trhovej hodnoty) už raz zdanené boli. A pokiaľ viem, tak chcú znížiť odvody len v "zaostalých" oblastiach. Nedokážeš z nich získať žiadne iné cifry ohľadom nejakého plošného zníženia zdanenia práce či odvodov, nič. Ale za to sa dozvieš toho veľa o novej uhlíkovej dani alebo uhlíkovom cle. A "turisti" sa už začali zdaňovať.
 
mínus indicator plus

 

P. Osuský, som vám vďačná, že nás nepoučujete :). Ste svetlá výnimka.
 
mínus indicator plus

 

Nyrra, akej kompromitácie? Po Trubanovej kauze väčšina kultivovaných odporcov či kritikov PS kritizovala 1. jeho vystúpenie pred študentami, 2. nedospelú reakciu pred redaktorkou, ktorou sa snažil zo všetkého vyvliecť Jeho podporovatelia to otočili, vytvorili z toho kompromitáciu a tvrdili, že joint v mladosti predsa neznamená, že ten človek sa nezmenil. Po Štefunkovej kauze Štefunko napísal úplne primitívnu obhajobu, ktorá bola všetkým, čo riadili sročky spravujúce iné sročky na smiech a celá "seriózna" tlač sa k tomu postavila tak, že je to predsa vyriešené a je čistý ako ľalia. Aktuality priniesli ešte jeden článok s oveľa horším pozadím ako jednou v podstate marginálnou kauzou...ale to PS prešlo mlčaním (rozumne im niekto poradil, že nemajú na to vôbec reagovať). PO rokoch, čo som vedela, s kým Štefunko podniká a že to vôbec nie je malá ryba a tešila som sa, že to konečne vyšlo na povrch, som si znova vzdychla, že ďalšia stratená šanca. Čokoľvek sa týka leaderov PS/Spolu, je zľahčované. Čokoľvek z toho by sa týkalo opozície (je teraz jedno či napravo alebo naľavo) by znamenalo kauzu. Po vynorení pomerne závažného podozrenia z konfliktu záujmov u mienkotvorného človeka v Spolu som sa dozvedela od iného člena v podstate oficiálny názor "načo je toto dobré teraz vyťahovať, my predsa potrebujeme poraziť Fica" V eurovoľbách množstvo mojich kamarátov vrátane živnostníkov, ľudí vlastniacich malé sro...volilo PS bez toho, aby si vôbec prečítali ich víziu. Bez toho, aby tušili, čo sa plánuje v oblasti daní. To isté sa odohralo v Bratislave pred zvolením Valla (minimum z nich čítalo Plán Bratislava), ten istý ošiaľ bol pred zvolením Zuzany. A ak spomínaš toho, kto nejde s nami - len preto, lebo som nevolila ani Valla, ani Zuzanu, mi niekoľko starých známych hnusne vynadalo, šéf na mňa kričal cez pol firmy, furt mi niekto písal, aby som dostala rozum. Keď som na rade rodičov požiadala zástupcov školy, aby sa už nikdy na škole netočili predvolebné klipy a škola nebola spájaná s podporou žiadneho politika (hádaj, pre koho sa tam točili), bola som tá, čo si neváži prácu riaditeľa a úžasného budúceho primátora. (našťastie sa ostatní rodičia pridali) Ty, predpokladám, s výnimkou svojho pro-life postoja, nie si čiernou ovcou svojho najbližšieho okolia. Ja si to zažívam každú chvíľu. Vrátane toho, že mi najbližšia kamarátka povie "ty si extrémistka, ale aj tak ťa mám rada". Akože fasa, naozaj. Neviem, kto kope zákopy. Ja naozaj argumentujem len tým, čo si v tých programoch prečítam a čo viem z postov budúcich/aktuálnych politikov či ľudí z hnutí/NGO, ktoré sú im blízke. Nenálepkujem. Ale vidím reakcie na moju osobnú voľbu (áno, je to Sulík - viem, že ho nemáš rada, ja to akceptujem). A naozaj, úplne reálne, mám prvýkrát po páde Mečiara strach.
 
mínus indicator plus

 

Nyrra, ja to viem. Napriek tomu je to nesmierne hlúpe prirovnanie. A nápad vôbec drogy na to použiť, je nápadom nedospelého chalana. Mám deti v tom veku. A vidím, čo všetko, čo som vôbec neočakávala, ich ovplyvňuje. Stretnutia, náhody, "nevinné pokusy", ktoré vo výsledku vôbec neboli nevinné. O staršieho som takmer prišla (o drogy nešlo, ale podľa toho, čo som sa dozvedela neskôr, bola to len vec šťastia). Po Trubanovej kauze som sa ho pýtala, prečo vlastne nič nevyskúšal. Povedal, že je príliš lenivý, ak by čokoľvek z toho bolo dostupné spôsobom, ako v Holandsku, tak to určite vyskúša. A ak by to vzal šupom tak, ako po dosiahnutí dospelosti alkohol, tak je dnes z neho pravdepodobne závislák. A pokiaľ ide o "legalizáciu", tak mi išlo o tlak ľudí okolo PS, v tých debatách lieta aj LSD ako možnosť "obohacujúcej" skúsenosti a snaha tlačiť na povolenie. Poliačik na Tedex Youth (pre študentov) mal ako hlavnú tému svoje obohoacujúce zážitky s ayahuascou v pralese. Je to naozaj tak nevinné? Ak čítaš stránky politikov, čo povieš na návrh Ireny Biháriovej na zriadenia podobnej inštitúcie ako Ministerstvo pravdy? (a to, že to vyzerá, že aj časť Spolu jej to odsúhlasila?)
 
mínus indicator plus

 

Nyrra, si na Facebooku? Ak nie, odporúčam sa pridať a sledovať vyjadrenia leaderov PS, ale aj ich podporovateľov - to sú tí, ktorí im robia výtlak. PS sa ani nemusí snažiť. A stačia im opatrné vyjadrenia, to ostatné urobia tí okolo nich. Hardoš a ľudia okolo neho, Samo Marec, Sliacky, ale aj Matúš Ritomský ... Dnes je v tejto komunite neslušné hlásiť sa k SAS či menej štátu. Aj k pro-life postoju. Výsledkom je väčšinou dosť nechutný útok. A k tomu jointu - práve títo všetci sa postavili k tomu, že "predsa o nič nejde", "nie je to žiadne riziko", "no a čo, keď to prednášal pred mladými, majú tie isté skúsenosti", "môže to byť obohacujúce. Celá debata sa otočila niekde úplne inde. A vo výsledku to vyzerá, že bude ešte väčší tlak na legalizáciu. To je aj Poliačikova téma.
 
mínus indicator plus

 

Nyrra, Most je typickým produktom hľadania prienikov. Vrátane toho, že o istých veciach sa len takticky mlčí... (a niečo iné sa hovorí potom v súkromí) Vďaka za tých, ktorí vo vlastných programových tézach neustupujú. Nehovoriac, že práve u ľudí a podporovateľov okolo PS (aj keď leaderi taktne mlčia) je viac ako častý názor, že je neslušné voliť SAS, OĽANO alebo KDH. Neviem, kto kope zákopy.
 
mínus indicator plus

 

Nemusel zakladať Metropolitný inštitút, ktorý má stáť milión ročne.
26.06.2019 14:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Vďaka. Aj keď som proti potratom, eutanázii a adopcie gay pármi, tie spory vnímam nie ako spory hodnôt a zdroja vzájomného odsudzovania, ale istého videnia či vnímania potrieb, a obáv z následkov, ktoré si teraz nemusíme uvedomovať. Mňa osobne na Mišovom článku dostalo nálepkovanie libertariánov. Presne toto je extrémny liberalizmus - k tým všetkým bodom, čo ste vypísali vyššie, pridávam aj tento.
 
mínus indicator plus

 

Ku Godzone som našla len podporu projektu integrácie rómskej mládeže, ktorý bežal mimo BA. https://www.tkkbs.sk/view.php?... K iným info som sa nevedela doklikať. A som plne za, aby napr koncerty boli hradené účastníkmi. Pochod za život nemá uvedené žiadne info o hradení z rozpočtov ktoréhokoľvek mini alebo grantov EU. Ani google mi nič neponúka. Len verejnú zbierku, ktorá je registrovaná cez Ministerstvo (zo zákona).
04.06.2019 12:55 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME