Streda, 11. december, 2019 | Meniny má Hilda

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Jaro_PK
1 
mínus indicator plus

 

Myslim si, ludia chodia raaadovo viac po horach a je to dobre. Ked sme 20 a viac rokov dozadu robili hrebenovky Fatier, Tatier, Karpat a pod. bol zazrak stretnut cloveka. Cez prazdiny par ano, inak nic. Dnes je viac len fotografov ako kedysi vsetkych turistov. Vela ludi hore aj spava, tiez si to z minulosti v takych poctoch nepamatam. btw tych "ferat" je aj v Tatrach viac, JOrdanka, Tatarkova a pod.. ale to su take "prdy" viac menej. Osobne, aj ked "stara skola" som aj za feraty, aj za bezpecne preistenie viac lezeckych ciest. Ide o to, ze ked sa to robi v malo, vytvara to dojem "davu ludi", ked tych ferat bude radovo viac, ludia sa v nich prerozdelia.
 
mínus indicator plus

ani nie   ani nie

naopak, je velmi vela seniornych adminov, programatorov, architektov... ktori zabalili VS prave z dovodu, ze sami si sli svoje ovela rychlejsie. Je dost smerov v IT, na ktore ta jednoducho ziadna skola na SK nema ako pripravit. Coho je napriklad ako safranu, je kombinacia IT & leadership - to je seriozny problem a takych ludi je extremne malo, cize logiku by mala napriklad kombinacia management/psychologia/ekonomia ako VS a IT ako znalost. Je dost "customer facing" konzultacnych pozicii, kde je tato kombinacia velmi potrebna, ale zohnat niekoho je nesmierne narocne aj napriek velkym platom.
 
mínus indicator plus

k MRI   k MRI

Píšem ako pacient (=laik), ktorý z určitých príčin musel naštudovať veľké množstvo literatúry a štúdií práve z dôvodu, ktoré sa spomínajú v nie jednej štúdií a na ktoré autorka naráža. Nebudem sa rozpisovať, ale práve MRI je napríklad pri liečení chrbtice problém, najmä pri určovaní diagnózy v prípade chronických ochorení chrbtice. Problém je v tom, že z MRI sa nedá dobre určiť, či konkrétny nález je naozaj príčinou bolesti, naopak môže naviesť na úplne slepú stopu. Príkladom môžu byť rôzne stupne poškodenia medzistavcovej platničky. Také vysunutie - existuje tona MRI obrázkov napríklad hráčov amerického futbalu, ktorí nemajú žiadny problém s chrbticou a ich MRI vyzerá tak, že bežný ortopéd by už 1000x operoval a naopak, je veľa operovaných ľudí, kde nález bol úplne minimálny. To môže byť príčina, prečo sa doktori nepúšťajú do týchto operácií radi a operácie ani nemajú vysoký success rate. Táto voda v medicíne je dosť neprebádaná, ale naopak je pomerne úspešná pri akútnych situáciach.
 
mínus indicator plus

vždy bude skupina ľudí, ktorých   vždy bude skupina ľudí, ktorých

fascinujú zločinci. rovnaký prípad v Čechách a Kajínek pomaly kandiduje na prezidenta... Aj tam je masa ľudí včetne novinárov presvedčená o jeho nevine. Ja som si dal tú námahu si vypočuť tú 4 hodinovú výpoveď. Skúste, spravíte si názor - to nie je ako v procese s Horákovou... Tu niet hrdinov. Už som to raz písal - neviem kde je pravda, na to sú fakt súdy, ale prečo nikdy nikto nespochybnil napríklad odsúdenie Čubírkovej, tá nebola tiež len obeť beštiálnej komunistickej mašinérie? Prečo by celý monster proces nespravili komunisti voči nejakému polodeb..ovi, ale vyberú si skupinu inteligentných ľudí so známosťami, u ktorých bolo jasné že sa budú brániť a sakramentsky dobre brániť? j.
 
mínus indicator plus

 

dobrý deň, čo presne, konkrétne v tej Levoči nezodpovedá? Podľa Hanusa, ktorý sa v Levoči k materiálom dostal, tam proste nič relevantné nenašiel. Naopak, podľa jeho článku sa tam našla napríklad Šiskova výpoveď, ktorá sa zhodovala s Kocúrovou výpoveďou o zastávke v STEPse a tá teda odsúdeným skôr ubližovala. Ja neviem kde je pravda, na to sú fakt súdy, ale prečo nikdy nikto nespochybnil napríklad odsúdenie Čubírkovej, tá nebola tiež len obeť beštiálnej komunistickej mašinérie? . Prečo by celý monster proces nespravili komunisti voči nejakému polodeb..ovi, ale vyberú si skupinu inteligentných ľudí zo známosťami, u ktorých bolo jasné že sa budú brániť a dobre brániť? Mne sa naopak páči, že niekto po naštudovaní veci dokáže zmeniť názor. Ono to ulpenie na svojej "pravde" má niekedy hrozné následky. Pamätám si napríklad na pod Lampou s horolezcom Štrbom, ktorý za novinárskej podpory celé Slovensko presviedčal, že ide dobyť Everest najťažšou cestou na svete aj napriek výrazným protestom odbornej lezeckej verejnosti. Zomrel potom na najľahšej ceste (veľká česť jeho pamiatke), ale keby sa novinárska obec téme venovala kritickejšie, možno sa tomu dalo zabrániť. j.
 
mínus indicator plus

no, teraz sa len   no, teraz sa len

zacina vrtiet psom. Az do predcasnych volieb (ak nejake budu)
 
mínus indicator plus

Béla vie,   Béla vie,

že na SK mu nič nehrozí okrem volebného neúspechu, ktorý už je spečatený tak či tak. Čo mu potom bráni, resp. čo by malo byť jeho motiváciou na zastavenie spoločnej rabovačky so SMEROM?
 
mínus indicator plus

bohužiaľ, taký scenár je málo   bohužiaľ, taký scenár je málo

pravdepodobný. Bélov volebný potenciál je blízky 0 a teda sa dá očakávať snaha o čo najdlhšiu možnú rabovačku. Myslím, že vzhľadom na pravdepodobnosť neúspechu v parlamentných voľbách, budeme svedkami urputnejšieho boja o udržanie moci, ako to bolo v prípade komunistov v 89'.
 
mínus indicator plus

je to oficiálne,   je to oficiálne,

zbláznil sa. A čo teraz, myslí ústava na taký stav, že sa premiér zblázni?
 
mínus indicator plus

no tak tu sa odpoved ponuka sama,   no tak tu sa odpoved ponuka sama,

ale prispevok by porusil ... :-)
Reakcia k téme: Neberte nám KDH
16.02.2018 14:01 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

veď hej,   veď hej,

ale hentak lúpiť, to je tiež za hranou ...
 

1 

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME