Štvrtok, 28. máj, 2020 | Meniny má ViliamKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: androiďák
1 >
mínus indicator plus

 

Aeolus je asi jediná cestovka v konkurze, takže teraz jednáme s poisťovňou. Už dva mesiace. Vraj zisťujú, či bolo naozaj nevyhnutné vyhlásiť platobnú neschopnosť. Môže sa to ťahať roky...
 
mínus indicator plus

 

Každá závislosť je hrozná, ale ľudia väčšinou ostrakizujú len tú, ktorá ovplyvnila ich život či životy ich blízkych, ostatné ticho tolerujú. Drogy sú peklo, ale litrík vínka každý večer pred spánkom je pohoda. Alkohol je jed ničiaci rodiny, ale škatuľka cigariet denne ma predsa nezabije. Cigarety sú klince do rakvy, ale päť hamburgerov a štyri čokolády Milka denne ma držia na nohách, aj keď mám stopäťdesiat kilov. Tuky a cukry sú jed, štíhla línia je základ, ale keď každý deň podám v Niké dva - tri tikety, svet sa nezrúti... Áno, práve tá posledná závislosť ovplyvnila môj život a život mojich blízkych - gambling. O nebezpečnosti drog, alkoholu, cigariet či prežierania už boli popísané stohy kníh, o človeku zlomenom kurzovými stávkami, tipovaním športových výsledkov som zatiaľ nečítal nič. Až teraz, včera vyšiel v IKARe zaujímavý slovenský román Gambler, už je v kníhkupectvách aj na nete, odporúčam.
 
mínus indicator plus

 

Stávkové kancelárie dostali štátnu podporu, paráda. Potrebujú to chúďatká, veď vlani mali zisk sotva desať miliónov. Určite ide o strategické podniky, bez ktorých by sa naša ekonomika zrútila. Ktovie, či štát takto vypomáha aj iným firmám, ktoré produkujú závislákov - výrobcov liehovín, cigariet, prípadne vietnamských pestovateľov marihuany... Mimochodom, ak si chcete prečítať niečo autentické o gamblingu a nebezpečnosti stávkovania, práve dnes sa v kníhkupectvách objavil slovenský román Gambler, odporúčam.
 
mínus indicator plus

 

RNDr., Mgr., CSc... pritom obyčajný hňup
 
mínus indicator plus

 

Dúfam, že túto alkoholickú trosku nikdy nestretnem osobne, nerád by som kvôli takému nímandovi žil až do smrti v base...
 
mínus indicator plus

 

Samochvála smrdí...
Reakcia k téme: Aj havran je len vták
26.05.2020 9:01 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ak si chcete prečítať niečo autentické o gamblingu a nebezpečnosti stávkovania, práve dnes vychádza slovenský román Gambler, odporúčam.
 
mínus indicator plus

 

To je všetko, kresťania, na viac sa nezmôžete, iba na znižovanie karmy? Na to vám zvysoka ********. Vaša odpoveď je jednou z troch, ktoré na túto konkrétnu otázku dostávam. Pohŕdavé mlčanie, veď čo už pohan, možno dokonca aj - bože, odpusť - materialista, môže vedieť o takých nadpozemských, citlivých a intímnych záležitostiach? Druhá odpoveď, ktorú občas dostanem - doba sa zmenila, nedá sa žiť podľa takých ideálnych princípov, lebo by ste nás roztrhali v zuboch, musíme sa brániť. Dobre, prispôsobili ste doktrínu dobe, beriem. Prečo ju potom neprispôsobíte aj v iných otázkach a nedoprajete homosexuálom práva, ktoré im patria? Ako môžete takto prekrúcať božie slová? Ježiš jasne deklaroval, ako sa máte správať k oponentom, nepriateľom, ale vy to nerobíte. Prečo? Tretia potenciálna odpoveď - kresťanstvo je duchovný svet, myšlienka o ideále, ktorý sa nedá naplniť, ale môžeme sa k nemu približovať. Prečo potom máte stanovené také prísne kritériá, ktoré sa v modernej dobe nedajú dodržiavať? Čo z toho potom má platiť, a čo nie? Ako sa k tomu máme stavať my, neveriaci, keď nás nútite žiť podľa pravidiel, ktoré sú nevykonateľné?
Reakcia k téme: Aj havran je len vták
25.05.2020 14:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Prečo sa vlastne vy, kresťania, oháňate žalobami a väzením? Prečo nenasledujete svojho pána, ktorý radil odpovedať na nenávisť láskou, na ranu po jednom líci nastavením druhého? Kedy a kto vám zmenil doktrínu?
Reakcia k téme: Aj havran je len vták
25.05.2020 14:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Aj javor je len strom. Strom, ktorý má kvalitné drevo, takže sa z neho dá všeličo vystrúhať. Napríklad kríž. Alebo aj hákový kríž. Tieto artefakty by mali byť také odlišné, že by si ich naozaj nikto nemal zamieňať. Ani pán Kuffa. Ak to robí, nesmie sa čudovať, že sa stane terčom pamfletov. A už tobôž nesmie za to nikoho žalovať a posielať do basy. A žiadny javor by nemal ticho ani hlasno šumieť na jeho obranu. Ak to robí, zrejme je skôr vhodný na zhotovenie hákového ako bezhákového symbolu. Čo už, commandcom je smrteľne zastaralý, do moderných okien sa už nehodí. Ani do modernej doby. Vlastne do žiadnej doby.
Reakcia k téme: Aj havran je len vták
25.05.2020 11:31 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Podľa tej sumy ide zrejme o pretečenie počítadla cez hodnotu 100 miliárd...
 
mínus indicator plus

 

No, ja by som práve v tomto prípade poriadne pritlačil na pílu. Nech sa ukáže, čo je väčšia sila - vôľa pána precedu, alebo dvojnásobný bypass. Bajpas? Napadla mi taká slovná hračka - he passed away, bye-bye.
 
mínus indicator plus

 

Veľmi by som ocenil, keby sa pán minister od slovenčinárok naučil hovoriť aj inak ako v podmieňovacom spôsobe. Všetky jeho vyjadrenia sa doteraz niesli v znamení tejto gramatickej kategórie. Už oznamovací by bol pokrok - učiteľom sa platy znižovať nebudú. A nakoniec sa snáď prepracuje aj k rozkazovaciemu - Učiteľom sa platy znižovať NEBUDÚ!!!
 
mínus indicator plus

 

Podporujem ťa, kľud, veď nejde o nič, iba o život. Keďže som samec, dám sem obľúbenú hlášku z obľúbeného filmu - I mean, what have you got to lose? You know, you come from nothing, you're going back to nothing, what have you lost? Nothing!
22.05.2020 7:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Aj keď nie som kresťan, budem sa za spasenie tvojej chorej duše modiť.
21.05.2020 23:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Toto sa malo zverejniť pred voľbami, určite by oľanovci nedostali toľko hlasov a taký silný mandát. Začínam sa baliť, hneď vedľa je Česko, krajina asi najmenej poznačená černokňažníckym kultom. Radšej strpím Babiša a Zemana ako takýchto *****... bože, čo to hovorím, čert ako diabol.
20.05.2020 12:20 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nuž, ked čítam o jeho mentálnych schopnostiach a IQ vybavení, je mi jasné, prečo chalan nezapadol do typického futbalového prostredia a nebol obľúbený v kolektíve, hlavne ak tam hrali myšlienkoví velikáni typu Robert Vittek... Dobre, že sa vykašlal na futbal, v iných sférach bude pre spoločnosť prospešnejší.
 
mínus indicator plus

 

Obete znásilnenia ZATIAĹ môžu ísť na interrupciu. A tak by to malo aj zostať, ale zrejme nezostane. Tvoja posledná otázka je z hľadiska vnucovania vašej vôle iným absolútne irelevantná. Zdravotný stav sa priateľ nedozvedel, tebou prezentovaná možnosť nefunguje.
Reakcia k téme: Veria vedci v Boha?
19.05.2020 18:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ty nevnucuješ, ale iní vnucujú. Vďaka nim možno mne blízka osoba, keď ju znásilní nejaký šialenec, nebude môcť umelo ukončiť tehotenstvo. Vďaka nim sa možno môj kamarát, keď mu náhodou bude zomierať druh, nebude môcť dozvedieť podrobnosti o jeho zdravotnom stave. Vďaka nim... ale, vieš čo, nechajme to tak. Predstav si, aké by to bolo v opačnom garde - keby napríklad tvoju manželku nútili ísť na potrat, lebo dve deti sú maximum. Keby ťa nútili, aby si sexuálne žil s mužom. Ale my to nerobíme, my svoje názory nikomu nevnucujeme. Prečo vy nám?
Reakcia k téme: Veria vedci v Boha?
19.05.2020 16:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Dobre, toto beriem, to sa dá doladiť individuálne na každej škole inak. Napokon sú to len odporúčania - neskúšať a neznámkovať. Aj ja viem, o čom hovorím, žena online učila a deti sa online učili, všetko cez Teams. Naozaj tvrdo dreli, ver mi. Toto fakt beriem, ale prečo stanovili ako hranicu na návrat do školy práve piatakov? Oveľa prirodzenejšie by bolo buď po štvrtákov, prvý stupeň, alebo až po deviatakov, celú ZŠ. Prečo tam pridali piatakov, keď to spôsobí hlavne na serióznych školách nesmierne logistické problémy? Áno, jasné, sú školy, kde sa online výučba nerobila a deti sú pozadu, tam nech to riešia ako výchovu, babysitting. Ale čo tie školy, kde sa doteraz poctivo makalo a chcú v tom pokračovať? Ako, keď druhostupňoví učitelia budú musieť učiť aj v triede, aj online? Prečo sa na to nemyslelo?
 

1 >

Najčítanejšie na SME