Pondelok, 9. december, 2019 | Meniny má Izabela

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 100-noha
1 >
mínus indicator plus

Pochopil si to zle   Pochopil si to zle

kvôli tomu, že orgány činné v trestnom konaní tvrdošijne namiesto "údajne urobil" hovoria vraj "mal urobiť" (a novinári to papagájujú). A keď teraz napísali, vraj "mal kúpiť priamo" - ty si to pochopil, že údajne "naozaj kúpil priamo". Lenže tentokrát to mysleli, že to naozaj tak mal kúpiť, a nie cez reťazec ďalších sprostredkovateľov. Ja to už roky kritizujem, túto sprostú hantírku OČTK "mal urobiť" namiesto poriadne po slovensky "vraj urobil", "údajne urobil". A ešte mi to niektorí diskutéri vyhovárajú, vraj to je podľa slovníka slovenského jazyka správne formulácia údajnej záležitosti. Tu pekne vidno, k čomu to vedie. Zmätenie jazyka.
 
mínus indicator plus

Paráda   Paráda

vyšlo mu všetko, viackrát o milimetre.
 
mínus indicator plus

Človeka poteší   Človeka poteší

keď sa dozvie, že nemáme iba rázovitých karpatských politikov, ale aj naozaj šikovných ľudí, ktorí nám namiesto hanby robia vo svete česť.
 
mínus indicator plus

Hehe, ale veď je to   Hehe, ale veď je to

stále jeden a ten istý dati. Ale máš pravdu, k. je aj za dvoch.
 
mínus indicator plus

Akosi   Akosi

sa mi to zdá pomiešané. On nezožal kritiku len v univerzitných kruhoch, ale všeobecne. A čím "by spáchal sebevraždu" - tam mi nesedí ten kondicionál, on ju naozaj svojím rasizmom spáchal. Takže nerozumiem ti.
 
mínus indicator plus

Nuž ale   Nuž ale

takto trápne sa nechať nachytať na iróniu ...
 
mínus indicator plus

Veru   Veru

to som mu už dávnejšie aj ja napísal.
 
mínus indicator plus

Ach jaj   Ach jaj

nuž veď James D. Watson zožal všeobecnú hanbu a výsmech za svoje nepodložené tvrdenia v oblasti genetiky, rasy a inteligencie. A namiesto toho, aby zachránil svoju reputáciu, tak veci ešte zhoršil. Nie je nobelista ako nobelista. https://www.nytimes.com/2019/0...
 
mínus indicator plus

Ale, ale   Ale, ale

1. tak dostávajú, či nedostávajú niečo ? 2. keby boli tie dva štáty v únii, pri svojom HDP by platili iné pálky do rozpočtu EÚ - boli by na čele čistých platcov. A neviem si príliš predstaviť, aké a koľko dotácií by také úspešné štáty (ich občania, spoločnosti, farmári atď.) mohli podľa pravidiel únie čerpať. Jednoducho - iba jednoduchí si môžu myslieť, že občania takých vyspelých štátov sú takí jednoduchí, že trpia holenie-strihanie od únie a nevedia si zrátať, čo je pre nich lepšie.
 
mínus indicator plus

 

No, ak bude takto pokračovať až do februára, odhadujem, že to tých 20% nebude. A ja som z toho :-))
 
mínus indicator plus

Pozor, pozor !   Pozor, pozor !

dakto sa ti vlámal do konta a napísal namiesto teba "platia bez toho aby niečo dostávali" ! To je škandál !
 
mínus indicator plus

No hej, ibaže   No hej, ibaže

z toho vyplývajú dve možnosti: 1. buď sa už Fico nemá vôbec na koho spoľahnúť a čoho sa chytiť - a sám už nestačí spriadať (ani aspoň pre svojich) dôveryhodné kauzy, čiže je zmätený a všetko sa mu vymkýna z rúk - JE V KONCOCH, alebo 2. takáto "kauza" je určená výlučne pre takých fans, čo by im nevadilo od neho vôbec, ale vôbec nič, a vedome rezignuje na všetkých, čo sú schopní aspoň trochu rozmýšľať - čiže JE V KONCOCH. Výsledok z oboch možností: HURÁ !
 
mínus indicator plus

Hmmm   Hmmm

no, ako na koho ... na našich nie.
 
mínus indicator plus

No práávdaže   No práávdaže

Nórsko a Švajčiarsko platia do EÚ a nič za to nemajú. Všetci nórski aj švajčiarski občania žerú seno a sú sprostí, veď už viackrát odmietli vstup do únie - len ty si lietadlo.
 
mínus indicator plus

Nuž ale   Nuž ale

takto skákať Ficovi a Dankovi na háčik, to chce naozaj sprostú rybu ...
 
mínus indicator plus

Hej, hej   Hej, hej

Nórsko aj Švajčiarsko "kruto platia" svoje nečlenstvo v únii. Daj ešte nejaký iný na zasmiatie.
 
mínus indicator plus

Koľko by si na to stavil ?   Koľko by si na to stavil ?

a koľko je to "za pár rokov" ? Ja osobne by som brexit celkom privítal. Ako som už písal, tak EÚ, ako aj Británia sa budú snažiť pretekať, kto bude mať lepšiu a rozumnejšiu politiku a ekonomiku, a pre občanov oboch strán to môže byť len dobre. Briti sa budú snažiť dokázať, že ich kritika viacerých aspektov únie (najmä nepružnosti a elitárstva jej politikov) bola oprávnená. V neposlednom rade budeme vidieť praktický pokus (nielen teoretické modelčeky), ako môže fungovať štát, čo bol v EÚ, samostatne (a či odmietanie vstupu do únie Nórskom a Švajčiarskom je racionálne). A keď by bola Británia úspešná, mohlo by to donútiť úniu na skutočné reformy fungovania - ináč by bol príklad Británie príliš lákavý ...
 
mínus indicator plus

 

alebo po meste priemerne 30-110 km/h, ha-ha.
 
mínus indicator plus

Takže vlastne   Takže vlastne

podľa teba bol komunizmus celkom v pohode a humánny, však ?!
 
mínus indicator plus

Nie NEJAKÉ   Nie NEJAKÉ

ale také, ako som napísal (pozri vyššie). Chceš tvrdiť, že takých obludných konšpirátorov nezastaví moja formulácia, ale zastaví ich, keď polícia VYLÚČI súvislosť ?! No nie ...
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME