Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: charodeyka
1 
mínus indicator plus

Týždenny pracovný čas   Týždenny pracovný čas

Aj na Slovensku je už niekoľko rokov 37, 5 hodiny.
07.07.2019 20:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Prezident Schuster   Prezident Schuster

Ovláda okrem nemčiny aj angličtinu, ruštinu a čiastočne aj francúzsky a portugalsky jazyk. Okrem iného bol veľvyslancom v Kanade.
 
mínus indicator plus

Holt smola   Holt smola

Ja by som aj vyskúšala tie chuťovky, Holt nemám s kým, haha.
 
mínus indicator plus

Jahody a mrkva   Jahody a mrkva

Presne! Má jesť jahody a mrkvu vypestovanú za vlastným domom, bez umelého hnojiva a kravského hnoja (veď akú veľkú uhlíkovú stopu zanecháva krava, však áno).
 
mínus indicator plus

Nobelova cena   Nobelova cena

Nórsky parlament ju už v marci navrhol na Nobelovu cenu mieru.
 
mínus indicator plus

 

na Pezinskej skládke a vo San-Franciskej opere
 
mínus indicator plus

 

Tá práca z predchádzajúceho roka z UK zmizla pred niekoľkými rokmi, bola zapožičaná a nevrátila sa. Ak je ten istý názov, je to problém toho, kto prácu zadával. Ak ide o plagiát, kde bola komisia a oponent, ktorí to mali vtedy posúdiť? Nám kedysi diplomové práce nepožičiavali. Keď som pôsobila na istej nemenovanej fakulte, dvakrát som bola svedkom, že boli študenti usvedčení z plagiátu istými pedagógmi, vedenie to však ututlalo a práce boli obhájené a študenti získali tituly. kategória naspäť vzatia akademického titulu v našom právnom systéme nie je známa. Za udelenie titulu je zodpovedná tá-ktorá fakulta, resp. vysoká škola, má na to mechanizmy, ako nepripustiť okopírovanú prácu. Čo sa týka docentských titulov, tiež mi je známe, že istá osoba habilitujúca sa na docenta citovala prácu istej osoby bez uvedenia tejto osoby ako autora publikácie ale nejakej inej, táto osoba bola menovaná ako oponentka danej habilitačnej práce a poukázala na dané skutočnosti avšak boli tú ďalší dvaja oponenti, ktorí prácu odporučili. A takisto vieme o mnohých medializovaných kauzách rôznych iných vysokých škôl. Podľa môjho názoru titul docent a profesor udeľovaný danou vysokou školou by mal platiť len pre túto vysokú školu, čiže zmeniť tieto tituly na pracovné zaradenia a nie doživotné.
 
mínus indicator plus

 

Ja mám titul bakalár z roku 1999 a takisto som nepísala bakalársku prácu, iba robila štátnice. Naša fakulta získala právo udeľovať inžinierske tituly v roku 1997, my sme však ešte boli prijatí na bakalárske štúdium, nie inžinierske, ako ročník po nás, takže bakalárske štátnice nám nechali, ale prácu od nás nevyžadovali, nakoľko väčšina pokračovala v inžinierskom štúdiu, na ktorom obhajovala diplomovú prácu. Doteraz nechápem anomáliu v našom vysokom školstve, robiť záverečné štátnice, ktoré nie sú hodnotené nijakými kreditmi, keď vo väčšine štátov sveta sa len obhajujú záverečné práce.
 
mínus indicator plus

 

Po vysštudovaní práv sa udeľoval titul na Mgr. a nepísala sa záverečná práca, preto sa robili rigorózne skúšky a rigorózna práca a následne sa získal titul JUDr., (čo je asi prípad Andreja Danka, preto si udáva správne, že študoval právo na UK a rigorózky robil na UMB, kde neštudoval, iba obhajoval titul JUDr.), momentálne ide o magisterskú alebo diplomovú prácu, nie bakalársku. Medici tiež donedávna nepísali záverečné práce.
 

1 

Najčítanejšie na SME