Sobota, 29. február, 2020 | Meniny má Radomír

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Alois Stalker
1 >
mínus indicator plus

 

Pekne ste to napísali :-) A výstižne.
 
mínus indicator plus

 

Máš v mnohom pravdu, ale tetovanie ma má ochrániť práve pred obzeraním sa. Pozriem a vidím - nový začiatok. A navyše je to runa Elhaz - čosi ako ochrana. Symbol samozrejme, možno len placebo, možno je to niečo viac, než môžem pochopiť. Vesmír funguje na princípe rovnováhy, vždy to bude len na striedačku dobre a zlé, pozitívne a negatívne. Ale ako sa vraví "Šťastie praje pripraveným" :-)
07.09.2019 17:20 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Možno aj SMER-áci čítali Umenie vojny od Sun-C :-)
 
mínus indicator plus

 

Nič v zlom, ale podstata toho príspevku je v druhej vete.
 
mínus indicator plus

Myslím si to isté   Myslím si to isté

A ak ma záujem o skauting na Slovensku vzostupnú tendenciu, je výborná správa. Decká čo si osvoja Skautský zákon, sú nádejou pre tento svet.
 
mínus indicator plus

 

Presne. Ale na druhej strane, možno práve protestujúci v Honkongu budú tým kamienkom čo spustí lavínu ... Veď vieme ako to skončilo s "Na večné veky a nikdy inak" :-)
 
mínus indicator plus

 

Príroda pre mňa bola miestom viacerých mystických zážitkov a dúfam, že ešte aj bude. Ale - ešte stále neviem, z hľadiska nepatrných 60 ľudských rokov posúdiť, čo presne znamenajú. V podstate sa delia na dva druhy: 1. V prírode je víťazom ten, kto je lepší bojovník. Nevzdávať sa, bojovať do poslednej štipky sily, obetovať sa pre svoje potomstvo, pre svoj klan. 2. V prírode víťazí ten, kto je ako úrodné údolie. Byť vyrovnaný a asertívny, byť útočiskom, byť zmierlivou oázou pre pre každého, rozpustiť sa vo všetkom ako cukor v čaji.
 
mínus indicator plus

 

Faktom je, že ostych bol vtedy menší ... Bohužiaľ, menšie boli aj vedomosti. A priestor tu mali aj povery, cirkevné predsudky a tradície, čo boli v mnohom len obyčajné hlúposti.
 
mínus indicator plus

 

"Človek je meradlom všetkých vecí" je výrok starý cca 2500 rokov. Každý jeden z nás je iba svojim vlastným, čiže subjektívnym spôsobom, hlúpy či múdry. To, čomu veril Kočner, nemôže byť ani pozoruhodné a ani čudné. Problém je len s tým, že to ovplyvňovalo životy mnohých ľudí ....
 
mínus indicator plus

 

Tieto udalosti bývajú vnímané rozdielne. Jedna skupina obyvateľov volá po obmedzovaní zbraní a sťažení prístupu k nim a druhá volá po tom, aby sa mohli ozbrojiť a brániť. Jedni aj druhí majú pravdu, lebo keď nemám pištoľ, nemôžem nikoho zastreliť, ale keď pištoľ mám, nikto ma nemôže zastreliť, lebo budem opätovať streľbu ... Viem, je to veľmi zjednodušený pohľad, ale politici pri tvorbe a schvaľovaní zákonov uvažujú zväčša dosť zjednodušene ....
 
mínus indicator plus

 

U týchto hercov a aj u Tarantina to cítim dlhšie. Myslím, že dobrí herci a dobrí režiséri, ponúkajú príbehy, ktoré majú viacej úrovní a mnohoznačné odkazy, takže je dobré vidieť ich film, či filmy viackrát. Toto sa bez pokory a múdrosti dosiahnuť nedá.
 
mínus indicator plus

 

Veru. :-) Ale možno sa dočkáme niečoho, čo všetko uvedené vysoko prevyšuje. Môžete nám to prosím Ivo77777 poskytnúť?
 
mínus indicator plus

 

Neviem či sprostí, ale určite obdivovatelia bezohľadných a chamtivých zlodejov ...
 
mínus indicator plus

Dobré rady, ale ...   Dobré rady, ale ...

ako vraví klasik "Človek sa začne správať rozumne, až keď vyčerpá všetky ostatné možnosti" Každý z nás je viac, alebo menej, nejako zviazaný s týmto konzumným systémom a limitujú ho, povedzme už len tie vyššie spomenuté okolnosti. Môže byť nespokojný, ale ak musí pracovať kvôli príjmu, musí žiť tam kde si to môže podľa daných okolností dovoliť a taktiež sa musí starať o svoju rodinu, zvíťazí prispôsobivosť nad zodpovednosťou. Takže koľko jedincov musí začať žiť zodpovedným spôsobom, aby to zmenilo systém?
 
mínus indicator plus

 

Tiež mám podobnú skúsenosť s poľovníkmi a aj podobný názor na nich. A čo sa medveďov týka, tak to je veľmi vďačná téma, lebo pritiahne veľa čitateľov a sú kontraverznou témou. A hoci sú aj spomínané kliešte potencionálne smrteľne nebezpečné, medveďa považujeme za mnohonásobne väčšiu hrozbu, lebo stretnutie človeka s medveďou matkou a jej dieťaťom niekde v kukuričnom poli, by bolo prinajmenšom, desivé. Čím je viacej ľudí na Zemi, tým viacej sa cesty človeka a divokého zvieraťa krížia. Zvieratám berieme miesta kde môžu žiť a poväčšine sme zabudli, že človek pre svoj život spotrebuje všetko naokolo a ešte to aj zamorí odpadom. Divé zviera naproti tomu, k životu, okrem priestoru v prírode, nič nepotrebuje. Nemali by sme ich preto skôr uctievať, než na nich poľovať?
14.08.2019 21:01 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Denník N svojím obsahom zrejme dráždi veľa ľudí. A asi aj vzbudzuje obavy ...
 
mínus indicator plus

Presne :-)   Presne :-)

Podobne ako svojho času vraveli Lasica a Satinský "Občania, ktorí ešte nemajú svoju stranu, nech sa hlásia u súdruha Žinčicu."
 
mínus indicator plus

 

Pracoval som v Nórsku 6 rokov, pred tým vo Fínsku a teraz v Belgicku. Áno, peniaze sú veľkou motiváciou, ale tá práca znamená aj ľudí, ich mentalitu a zvyky, krajinu naokolo, spôsob akým funguje tamojší systém a mnoho iného. A toto sa inak získať nedá a myslím, že to dáva človeku nový rozmer a chválabohu, nielen profesijný ...
13.08.2019 19:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Polícia zatiaľ ustúpila, aspoň podľa SNN ... Hongkongčania majú zrejme jasnovidné schopnosti, lebo odporujú nielen proti čínskemu modelu, ale proti systému ako takému, ktorý chce mať z občana len "užitočné domáce zviera", poslušné a robiace len to, čo je dobré pre jeho majiteľa. Myslím, že práve toto je ten rozmer, čo presahuje región a ktorýkoľvek politický režim.
 
mínus indicator plus

 

Ale občas aj pobaví. :-) Jednak On - Knieža, ale aj ten čo odpovedá. :-) Už som to na SME niekoľko krát vzdával, ale diskusia ma znovu pritiahla späť.
 

1 >

Najčítanejšie na SME