Sobota, 25. január, 2020 | Meniny má Gejza

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: JanoJJJ456
1 >
mínus indicator plus

 

Stačí si predstaviť, že v Číne sú desiatky miliónov ľudí, celé aglomeracie, absolútne izolované. Ani nechcem vedieť, čo sa tam deje. Ak sa to šíri ako chrípka, ale má to rádovo väčšiu úmrtnosť, tak...
 
mínus indicator plus

Čierna labuť   Čierna labuť

Lebo sa všetci boja, že to bude tá čierna labuť, čo prinesie ďalšiu krízu. Ak sa to rozšíri, tak vznikne panika - ľudia prestanú cestovať, zabávať sa, nakupovať v obchodoch a budú radšej sedieť doma a to je to najhoršie pre ekonomiku.
 
mínus indicator plus

Čistý deň   Čistý deň

Všetci netrpezlivo očakávajú, či sa do vôlieb potvrdí,že scenár filmu Sviňa a samotná kniha boli podľa skutočných udalostí. Prípadne, či sa aj nejaký dôkaz objaví.
 
mínus indicator plus

 

Autori v USA nepoznajú základnú rozmerovú jednotku pre porovnávanie čohokoľvek s čímkoľvek - a to je jedno futbalové ihrisko.
 
mínus indicator plus

 

210 kamier predsa nemôžu sledovať ľudia, to ani 10 ľudí nezvládne. Pozornosť udržia tak 20-30 minút, a potom koniec. Tam predsa musí byť nejaká automatizovaná analytika a ľudia majú reagovať až na podozrivé správanie.
 
mínus indicator plus

Ehm...   Ehm...

Všeobecná teória relativity už nie je akceptovaná? Alebo mi niečo ušlo? Alebo školský systém USA ju má ako jednu z hypotéz fungovania sveta a preberá sa hneď po kreacionizme?
 
mínus indicator plus

 

FIIT je na dve veci, ale dekanovi sa hodí na hlasovanie ...
 
mínus indicator plus

 

Poplatková štruktúra (základ pri dlhodobom investovaní) Investičný horizont Rizikový profil investora Rozloženie rizika
 
mínus indicator plus

 

Et tu, Brute?
 
mínus indicator plus

 

Ako je to možné, keď Fico prehlásil, že finančné skupiny má rád ako koza nôž ? Žeby sa kozičke nakoniec ten nôž zapáčil ? Realita v štáte ukazuje, že áno - zdravotníctvo, mýto, energetika, ....
 
mínus indicator plus

Hmm...   Hmm...

Búranie im ide, asi preto, že sú burani.
 
mínus indicator plus

 

Základná chyba pri investovaní je rozhodovať sa na základe predošlých, krátkodobých výsledkov daného investičného produktu.
 
mínus indicator plus

Hmm...   Hmm...

A to ešte k tomu môžme prirátať skrytý dlh za "zelenú" elektrinu. (MWh stoji 40-60 EUR, Smeráckej mafii štát platí garantovaných 400 EUR). Ten dlh sa doteraz iba čiastočne prejavil v cenách energií, distribučky evidujú stovky miliónov nezaplatených dotácií. A čarovné je, že vláda rozhodla, že sa to začne splácať tento rok, takže to padne na novú vládu. že vraj nejakých 0,3% HDP to je. Pekne. A to, čo sľubia dopravcom, bude zase len deficit, ktorý padne na budúcu vládu.
 
mínus indicator plus

 

Ale jasné, že daň je na ošklbanie bohatších, kto iný to má zaplatiť ? Chodobní ešte majú negatívnu daň - rôzne dávky. "Spravodlivým" prístupom by každý platil rovnakú absolútnu daň, lebo veď každý mame od štátu nárok na rovnaké služby. "Solidárny" prístup je, že bohatši platia viac, aj keď viac nedostanú. Platí to všobecne - dane, zdravotné, dôchodky, povinné poistenie,...
 
mínus indicator plus

 

A to ešte tá ženská býva v Bratislave, podniká a v Trnave vlastní viacero nehnuteľností. Takže typický sociálny prípad. Dane z nehnuteľností sú na Slovensku extrémne nízke, a či chceme alebo nechceme budú sa zvyšovať. Už táto "sociálna" vláda mala plán zdaňovať nehnuteľnosti podľa trhovej hodnoty. Je len otázka času, kedy sa to zrealizuje, a to bude ďalšie, niekoľkonásobné zvýšenie daní.
 
mínus indicator plus

SIS   SIS

Takže aspoň vieme za koho kope SIS. Treba ich rozpustiť a postaviť nanove, pretože buď o Kočnerovi nevedeli alebo vedeli a kryli ho. Neviem, čo je z toho horšie, ale jedno aj druhé je dôvod na rozpustenie.
 
mínus indicator plus

Hmm...   Hmm...

Fakt prekvapivé, že nejaká lobistická organizácia, ktorá robí biznis na vlastnenej a prenajatej pôde vyzýva poslancov, aby boli obmedzené ústavné práva na vlastníctvo. Aby sa mohli jednoduchšie dostať k pôde.
 
mínus indicator plus

A sme doma ...   A sme doma ...

"Nezávislá" súdna moc, jeden z troch pilerov štátu je v totálnom rozklade. Nakazená je aj prokuratúra. To je rozklad štátu v priamom prenose. Ďakovné dopisy posielať Mečiarovi, Harabinovi a Ficovi.
 
mínus indicator plus

 

Takže ako som predpokladal, už je potvrdené, že zlyhala "Boľšaja ťechňika": "Lietadlo bolo identifikované ako riadená strela," citovala generála iránska tlačová agentúra ISNA, ktorej spravodajstvo prebrala agentúra TASS. "Operátor mal len desať sekúnd na rozhodnutie," vysvetlil veliteľ.
 
mínus indicator plus

Mýto   Mýto

Autodopravcov opäť vyzval, aby nepokračovali v týchto aktivitách, pretože budú musieť niesť aj zodpovednosť za následky v prípade, že spôsobia nejaké škody. Tak pán premiér, škody za mýto sú už spôsobené aj vyčíslené - priamo od NKÚ, takže konajte. Nevyhrážajte sa dopravcom, na nich si trúfnete, ale na Smerácku mafiu si tento štát netrúfne, to sú chránené zvery ....
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME